PDA

Prikaži potpunu verziju : 3d max


Fico11111
27.2.2009, 18:18
Zanima me gdje se moze kupiti 3d max studio ,koliko kosta i imaju li gdje tutoriali na srpskom ,ili knjiga ???

galebns
27.2.2009, 18:35
3DS Studio MAX kosta oko 5000 eura :D a gde se taacno kod nas moze kupiti ne znam. Mozda u BG ima neko zastupnistvo. Sto se tice knjiga na srpskom imas u svakoj vecoj knjizari. A za tutoriale pobaj na primer http://www.cgtutorials.com/c1/Autodesk_3ds_max
Sretno!

EDIT: Tutorijale na srpskom ces malo teze naci.

Gradimir
27.2.2009, 18:57
imas dosta tutoriala na srpskom na www.tutoriali.org (http://www.tutoriali.org) a sto da ga kupujes kad postoji hmm...

~Jandra~
1.3.2009, 18:41
nema potrebe za kupovinom, javi mi se na pm...:) :D

Ivan-94
16.3.2009, 9:40
Dosta turtoriala imas http://www.tutorialized.com/
(http://www.tutorialized.com/)

Mickie
26.3.2009, 13:51
3DS Studio MAX kosta oko 5000 eura :D a gde se taacno kod nas moze kupiti ne znam.

Au... jel ga to poskupeli ili mozda ja nisam bio dobro iinformisan. Ja mislio $3000 al to je iz doba Cinetics-a. Zanima me jel ta licnca Life time ili na ogranicen period. I dali moze da se kupi 2009 a da se koristi i za 3DMAX 2015. I dali ce moci i moji pra-unucicici 2069-te da je koriste ako je sad ja kupim :rofl:

PS: za ovo zadnje sam se zezao, al ovo ostalo ozbiljno pitam.

galebns
26.3.2009, 14:05
Paa, oko 3500$ je u Amerike, al kod nas mislim da je skuplje, bar je bilo kad sam ja onako informativno gledao :) Licenca vazi samo za tu verziju, za noviju verziju se mora doplatiti...

Highlander
26.3.2009, 14:39
@Mickie: Sam program košta oko 3000e, ali ti treba još oko 1500 za komercijalnu licencu, tj. da bi mogao da ga koristiš u komercijalne svrhe i zarađuješ njime. Kad jednom kupiš licencu, za novu verziju se doplaćuje, ali mnogo manje. Mislim da je čak ispod 1000e. ;)

Mickie
26.3.2009, 15:10
U sad si me utesio... Preci cu ja lepo na blender dok ovo nisam naucio extra pa da mi posle bude teze. Da ne gubim vreme bespotrebno, jer tolke pare i da imama nebi dao za softver pa da je zlatan. Za hardver mozda...

PS: Zanima me jel istina da na svim falovima napravljenim 3DsMax-om ima nevidljivi zig na kome pise licenca? To sam cuo od nekih likova koji se tim ozbljno bave, i kazu da ako koristom crackovanu verziju (sto da se nelazemo trenutno radim) preko tog ziga moze da se vidi da je nelegalno i moze da me 'apse...

Firebolt
5.4.2009, 1:41
Jedno pitanje. :)
Posto sam odlucio da uzmem kurs 3ds max-a(apsolutni sam pocetnik, znaci, ne znam nista), zanima me da li mogu ocekivati nekakvu korist od ovog programa(ne uzimam kurs zbog koristi, vec sto mi izgleda zanimljivo, samo usput pitam)? Ako je neko imao nekakve koristi, ako mu nije problem da mi kaze. :)
Hvala unapred, pozdrav! :ciao:

Gradimir
6.4.2009, 14:08
Jedno pitanje. :)
Posto sam odlucio da uzmem kurs 3ds max-a(apsolutni sam pocetnik, znaci, ne znam nista), zanima me da li mogu ocekivati nekakvu korist od ovog programa(ne uzimam kurs zbog koristi, vec sto mi izgleda zanimljivo, samo usput pitam)? Ako je neko imao nekakve koristi, ako mu nije problem da mi kaze. :)
Hvala unapred, pozdrav! :ciao:

možeš na internetu da prodaješ svoje modele(model,ako je dobar košta negde oko 100e)

galebns
6.4.2009, 14:45
Au, malo si preterao tj nisi ako pod dobar smatras jaaaaaako dobar model automobila na primer... sajtovi preko kojih prodajes modele uzimaju veliki procenat od cene plus dodaj troskove banke i isplate i na kraju od tih 100 dobijes 20 dolara (slobodna procena). S druge strane taj model tamo stalno stoji tako da ga moze vise puta prodati, al to moze da potraje...

Firebolt
6.4.2009, 15:15
Au, malo si preterao tj nisi ako pod dobar smatras jaaaaaako dobar model automobila na primer... sajtovi preko kojih prodajes modele uzimaju veliki procenat od cene plus dodaj troskove banke i isplate i na kraju od tih 100 dobijes 20 dolara (slobodna procena). S druge strane taj model tamo stalno stoji tako da ga moze vise puta prodati, al to moze da potraje...
Znaci, samo na taj nacin? Mada, to se ne isplati skoro uopste, ako je tako...

Gradimir
6.4.2009, 16:11
Znaci, samo na taj nacin? Mada, to se ne isplati skoro uopste, ako je tako...

možeš se zaposliti u nekoj kompaniji i za njih raditi 3d modele:qliranje:

galebns
6.4.2009, 16:54
Znaci, samo na taj nacin? Mada, to se ne isplati skoro uopste, ako je tako...

Pa nije samo to nacin da zaradis od 3d-a. Kod nas najrasprostranjeniji nacin zarade jeste arhitektonska vizuelizacija tj. pravljenje enterijera i eksterijera objekata koji tek treba da se naprave. Takodje, mozes da pravis modele za igre mada je to kod nas retka pojava. Naravno da se zaposlis u nekom studiju koji radi nesto od gore navedenog ili animacije za reklame itd je takodje jedan nacin (mada da bi se zaposlio u nekom studiju treba da imas debelo iskustvo iza sebe u toj oblasti). Svi manje vise pocnu kao frilenseri tj. rade kao "najamnici". Klijent kaze sta treba da se uradi, dogovoris se za cenu, kad to uradis budes placen i to je to. Da li ce to biti arh. viz. ili modeli za igru ili nesto trece to zavisi od tebe u kom pravcu zelis da ides. Zapamti samo da ne mozes sve znati tj u svemu biti odlican. Pronadji nesto sto ti je najzanimljivije i na to se koncentrisi. Da li je to modeling, da li je to animacija, ili mozda efekti ili nesto trece sam ces videti. U svakom slucaju ako mislis da zivis od 3d-a budi spreman na mnogo rada i vezbanja i naravno budi uporan :) Sretno!