PDA

Prikaži potpunu verziju : Štampanje u Wordu 2007 - koverte


Jenkiduduldu
24.2.2009, 20:30
Naišao sam na problem prilikom štampanja na koverti veličine 17.5 X 12.5 cm, naime kada ubacim kovertu i odštampam on mi na njoj odštampa pomereno za 5 cm u levo.

Interesuju me svi predlozi za štampanje na kovertama i kako to najlakše da odradim. Da li neko zna šta je problem u mom konkretnom slučaju?

Evo kako sam podesio word:

Page Layout:
- Orientation - Landscape
- Custom Margins - Sve su stavljene na 0.6 cm
- Paper Size - Custom size - width 17.5 cm, height 12.5 cm

Print Opcije (prilikom štampanja):
- U printer options:
- Size je custom na 17.5 X 12.5 cm (u Paper/Quality Tab)
- Effects Tab - 100% of Normal Size opcija
- Basics Tab - Odabrana opcija Landscape

I pored ovih podešavanja (koja su mi logična s' obzirom na čemu štampam) i dalje se ne štampa onako kako je "napisano". Svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala

Jenkiduduldu
26.2.2009, 14:53
Zar je moguće da niko od posetilaca foruma nije nikada štampao koverte?!! Hajde ljudi, znam da znate odgovor. :)

Mario Pavićević
26.2.2009, 15:44
Moras podesiti margine za taj dokumet,smanji odgovarajucu marginu i to je to.

Jenkiduduldu
27.2.2009, 1:58
Moras podesiti margine za taj dokumet,smanji odgovarajucu marginu i to je to.

Pa koliko jos treba da ih smanjim kada su sve cetri podesene na 0.6 cm ? Na koju tacno vrednost?

Marko 0401
27.2.2009, 18:06
I ja imam pitanje o Word-u pa ću pitati ovdje, nije toliko veliko za otvaranje teme! ;)


Word mi briše sva slova koja su ispred kursora kada pokušam da naknadno ubacim neko slovo u
neku riječ, recimo kada neko slovo zaboravim, ili tek kasnije vidim da sam pogriješio slovo! Nadam se da razumijete šta pričam... :o

Recimo pišem riječ WORD, i ne otkucam slovo O, kada vratim kursor između slova W i R, i probam da
otkucam O on će otkucati O ali i izbrisati R pa sve tako! :mad:


Nadam se da neko zna o čemu pričam, mora da ima neko podešavanje za ovo...

pyost
27.2.2009, 18:53
Pritisni "Insert" na tastaturi ;)

Jenkiduduldu
27.2.2009, 20:09
I ja imam pitanje o Word-u pa ću pitati ovdje, nije toliko veliko za otvaranje teme! ;)


Word mi briše sva slova koja su ispred kursora kada pokušam da naknadno ubacim neko slovo u
neku riječ, recimo kada neko slovo zaboravim, ili tek kasnije vidim da sam pogriješio slovo! Nadam se da razumijete šta pričam... :o

Recimo pišem riječ WORD, i ne otkucam slovo O, kada vratim kursor između slova W i R, i probam da
otkucam O on će otkucati O ali i izbrisati R pa sve tako! :mad:


Nadam se da neko zna o čemu pričam, mora da ima neko podešavanje za ovo...

Uključen ti je Overtype mod, počeprkaj po opcijama ako ga INSERT ne isključuje, mada bi trebao

Marko 0401
28.2.2009, 0:56
Pritisni "Insert" na tastaturi ;)

Uh, zahvalio bih ti 2 puta da mogu! ;)

Baš me izluđivalo ovo... :ciao:

Jenkiduduldu
1.3.2009, 14:06
Uh, zahvalio bih ti 2 puta da mogu! ;)

Baš me izluđivalo ovo... :ciao:

Možeš dvaput, ako postuje još jedan odgovor ;)

Jel ima neko rešenje za moj problem?