PDA

Prikaži potpunu verziju : Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)


Eddy
16.2.2009, 1:58
Evo otvaram ovu temu, nadam se da ne gresim dusu a ni pravilnik foruma SK. No, smatram da svi ti biseri Impressions Games-a treba da imaju jednu zajednicku temu jer skoro necemo dobiti igru sa tom lepom grafikom i po meni jako zanimljivim gameplay-om. Tu slobodno navedite vasa iskustva o bilo kojoj od tih igara, nacinu izgradnje, koje su najbolje strategije itd.

Ja, npr uvek volim da svoja naselja gradim u blokovima od po otprilike 1000 stanovnika u obliku prstena (ovo ogranicenje, sam uveo nakon emperor-a i tih fensi zidina koje su po meni odlican dodatak). Jos da dodam da me je Emperor: Rise of the Middle Kingdom maximalno odusevio. Iako moram priznati, da mi se ne svidja kako treba da odrzavam odnose izmedju gradova.

http://en.wikipedia.org/wiki/City_Building_Series

Skepi
19.2.2009, 14:19
Caesar III mi je od tih svih najbolja igrica

Anni
19.2.2009, 15:58
Odlicna tema. Pharaoh je moj favorit definitivno zbog izgradnje piramida koja je znala bas da potraje. Zeus-a sam jedino preskocio, eto on je sledeca igra koju igram.

Eni
19.2.2009, 16:09
Ja sam iz nekog razloga propustio Emperor: Rise of the Middle Kingdom, ali ispraviće se, ispraviće...

Eddy
19.2.2009, 16:18
Meni je takodje Pharaoh extra zbog izgradnje piramida, a sto se tice emperor-a do pre nekoliko nedelja nisam ni znao da je bio izdat. Slucajno sam naleteo na njega na nekom sajtu, a onda sam nabavio i odusevio se.

nigrutin87
19.2.2009, 17:42
I meni je Pharaoh bio najsimpatičniji, zbog sfingi, piramida i obeliska, ali definitivno je Cezar III bio najteži i zahtevao je pažljivo upravljanje gradom. Zeus nisam imao prilike da igram. Igrao sam i Cezar IV ali nekako nema taj šmek kao gore navedene igre.

DeCoy
19.2.2009, 18:50
Caesar IV nema šta da traži u ovom društvancetu jer ga nisu pravili momci iz Impressionsa već Tilted Mill. Otuda i nema taj šmek;)

Eddy
19.2.2009, 21:37
^Slazem se, nisam ga ni naveo u naslovu. Mislim i da su te igre izgubile veliku dozu smeka, kad su presli u 3D izvodjenje.

Red Dragon
20.2.2009, 13:19
Caesar III mi je najbolji u ovom zanru (pogotovo mi je veliko zadovoljstvo kad zaratim sa Cezarom:D). Cetvorka me je razocarala, cak je sa uvodnjenjem 3D izgubila na preglednosti. Pharaoh mi je bio jako simpatican, pogotovo zbog grafike i piramida. Zeus treba tek da probam, nisam stigao. A jedino ne znam za Emperor, mada izgleda ok.

Eni
20.2.2009, 14:13
Šta sad ispada, niko nije igrao ni Zevsa ni ekspanziju? Sjajne su igre, totalna klasika, malo unapređena grafika u odnosu na Cezara, fina kampanja, sjajajn sandbox, izbor u građenju hramova a samim tim i heroja... Recimo, izgradite hram Afroditi i ona krene da šeta gradom i blagosilja ga, populacija krene da "skače", ali Posejdon se oseti zanemarenim pa pošalje hidru na grad... onda prizivate heroja da ga brani... nekog iz grške mitologije... ma, skroz kul... (sve isto a opet drugačije :) )

galebns
20.2.2009, 14:30
Sta bre nije :D Zeusa sam prvog i igrao i kasnije Poseidona. Grafika je jaaako dopadljiva. Cezar isto nije los ali mi je Zeus bolji, valjda zato sto mi je prvenac... Imam i Childrens of Nile al nekako nema taj shmek. Emperor je tu negde sa Zuesom po meni :)

Game fever
20.2.2009, 15:42
Igrao sam Pharaon i Ceaser, Pharaon je nekako bolji, uhvatio me je, dok je Ceaser takodje dobar ali me nije prilepio za monitor.

ćelavi
28.2.2009, 3:44
Sve su super,mada mi se izdvaja Emperor.On jedini od tih igara ima podršku za multiplay,to me je kupilo da njega "najbolje obožavam".Da li je neko uopšte probao da igra u mreži Emperor?

ćelavi
28.2.2009, 3:58
Cezar i emperor nemaju ekspanzije(barem ja nisam čuo), dok faraon ima kleopatru a zevs ima posejdona.AAAAA,to su bile duge noći igranja.Cezar me je jedino smarao jer nije imao onaj "road block",dok sve ostale jesu.To mi je bilo mnogo bitno da bi lakše organizovao grad.Ja sam isto pravio gradove u obliku simetričnog kvadrata,tj. na svakoj strani mi je bio isti raspored građevina.Kada uhvatiš ritam građenja mnogo je lakše.Čak šta više,u svakoj od ovih igara može raspored da ti bude jako sličan.
Pre nekih 4-5 godina čitao sam na netu da su neki likovi pravili takmičenje u što gušćoj i lepšoj izgradnji grada.

Eddy
28.2.2009, 4:01
U sustini nijednu igru nisam igrao u MP preko net-a. Ako naidjes na taj link o takmicenju, stavi link ovde.

Djuka
1.7.2009, 16:08
I meni je Zevs bio prvenac. Kad se samo secam svih neprospavanih nociiii :rolleyes: Nakon toga Posejdon i Emperor. Zao mi je sto na vreme nisam otkrio ovaj zanr, pa krenuo vec sa Cezarom i Faraonom. Ovako, njih sam probao tek posle Zevsa i Posejdona i to jednostavno vise nije bilo to. Delovalo mi je k'o "s' konja na magarca"
Inace, moj sistem gradnje (obicnih rezidencijalnih kvartova) je bio takav da obavezno napravim veci pravougaonik koji pocinje sa jedne strane pijaca, a zavrsava se na drugoj strani, taman toliko da raznosac hrane moze da napravi ceo krug kako bi svakoj kuci dostavio potrebne kolicine. Sirina tog pravougaonika je tacno 6 polja tako da sa unutrasnje strane mogu da stanu po 2 reda kuca (12-14), a izmedju njih 2 polja sa vrtovima, koji kad se spoje celom duzinom izgledaju prelepo. Takodje sa spoljnih strana pravougaonika stavim po jos jedan red kuca (tako da jedan kvart ukupno ima do 50 kuca), ali to ostavim za malo kasnije kad mi zatreba jos doseljenika i time uvek nezaposlenost drzim na nekih optimalnih 4-5%.

Miki1987
11.7.2009, 14:08
I meni je Zevs bio prvenac. Kad se samo secam svih neprospavanih nociiii :rolleyes: Nakon toga Posejdon i Emperor. Zao mi je sto na vreme nisam otkrio ovaj zanr, pa krenuo vec sa Cezarom i Faraonom. Ovako, njih sam probao tek posle Zevsa i Posejdona i to jednostavno vise nije bilo to. Delovalo mi je k'o "s' konja na magarca"
Inace, moj sistem gradnje (obicnih rezidencijalnih kvartova) je bio takav da obavezno napravim veci pravougaonik koji pocinje sa jedne strane pijaca, a zavrsava se na drugoj strani, taman toliko da raznosac hrane moze da napravi ceo krug kako bi svakoj kuci dostavio potrebne kolicine. Sirina tog pravougaonika je tacno 6 polja tako da sa unutrasnje strane mogu da stanu po 2 reda kuca (12-14), a izmedju njih 2 polja sa vrtovima, koji kad se spoje celom duzinom izgledaju prelepo. Takodje sa spoljnih strana pravougaonika stavim po jos jedan red kuca (tako da jedan kvart ukupno ima do 50 kuca), ali to ostavim za malo kasnije kad mi zatreba jos doseljenika i time uvek nezaposlenost drzim na nekih optimalnih 4-5%.

БАах никан нисам волео та типска насеља, Војвођанска :) Јесте функционално, али је превише монотоно.
Шала, наравно и ја правим правоугаонике, али величину ставим како ми се ћефне. То је динамичност, онда видиш да ниси добро испланирао, па рушиш нешто да би углавио пијацу, то је драж игре :)
Стављам и оне блокаде на путеве, али опет тако немам осећај да имам један град, него десетак малих одвојених :confused:

Djuka
15.7.2009, 0:46
БАах никан нисам волео та типска насеља, Војвођанска :) Јесте функционално, али је превише монотоно.
Шала, наравно и ја правим правоугаонике, али величину ставим како ми се ћефне. То је динамичност, онда видиш да ниси добро испланирао, па рушиш нешто да би углавио пијацу, то је драж игре :)
Стављам и оне блокаде на путеве, али опет тако немам осећај да имам један град, него десетак малих одвојених :confused:

Ja definitivno funkcionisem drugacije, sve mora da bude kako sam i zamislio. Iskreno, dosta vremena posvetim planiranju, obicno pauziram igru na samom pocetku i najveci mi je uspeh ako plan koji sam zamislio sprevedem u delo.
sto se tice blokada, one su neizbezne, zamisli da ti, na primer, inspektor odluta ko zna gde i kuce krenu da ti se pale i ceo kvart ode za cas. :mad:

Pedja_Nbg
15.8.2009, 22:39
Caesar 3 je neprevazidjen, nabavio sam ga jos 98me kad se pojavio, i sa vremena na vreme ga instaliram, i odigram po neku partiju :opanachke

Pharaon sam igrao, mada me nije mnogo drzao, a Zevs mi se iz nepoznatog razloga nije svideo...mozda zbog loseg sandbox modela...

pentraksil
15.8.2009, 23:07
Caesar 3 je neprevazidjen, nabavio sam ga jos 98me kad se pojavio, i sa vremena na vreme ga instaliram, i odigram po neku partiju :opanachke

Pharaon sam igrao, mada me nije mnogo drzao, a Zevs mi se iz nepoznatog razloga nije svideo...mozda zbog loseg sandbox modela...


Ne znam da li ste igrali Children Of The Nile EE??? Igra zaista nije losha a nije ni previshe teshka kako je drugi opisuju. Ali da probate Enhanced Edition, original ima puno bagova, a ovaj radi na Visti.

GojaS
18.8.2009, 17:25
Prvo svaka cast za temu:tapsh:

Prvo sam igrao Ceaser III i igra je stvarno odlicna, potom sam cuo da ima i Zeus i kada sam poceo da igram Zeus na Ceaser-a se nisam ni vracao. Obozavam grcku mitologiju, a i bilo je dosta lakse upravljati gradom sa onim blockovima sto se stavljaju na ulice, ne secam se kako se zovu. Upravo skidam Pharaon posto njega nikad nisam ni probao. Eh kad bi bilo josh ovakvih igara:(

sonebrate
27.3.2010, 0:07
Uuuu Zevs i Posejdon su zakon!!! Svojevremeno sam zbog njih umalo ostao bez fakultetske diplome! :odoK: I sada ih ponekad pikam. Imam original oba i prvi su originali koje sam kupio u životu. I narator je najjači lik u igri, kao i glasovi "građana" kada kliknete na njih i ambijentalni zvuci. Ko je igrao zna za ono "Anybody seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?!?" :aplauz:

=FI=Ghost
28.3.2010, 16:01
Pročitavši sada ovu vašu temu, uhvatila me nostalgija. Ja sam igrao Caesar III i Pharaoh. To su bili dani... Sad sam stavio Emperora i Zeusa da se skidaju. Ako se ne budem mogao odvojiti od kompa, vas ću da krivim:)

ćelavi
29.3.2010, 2:31
Pošto ima dosta zainteresovanih za ovakvu vrstu igara,mogli bi neki multiplay Emperor-a

Nikola95
29.3.2010, 9:49
Kako to izgleda? Svi prave svoje gradove i ratuju sa drugim gradovima?

Flash91
29.3.2010, 13:39
Eh stara dobra vremena...:D Zeus&Poseidon su mi bile jedne od prvih igara kojima sam posvecivao 6-8 sati dnevno. Taj svet koji te prosto uvuce unutra i ne da ti da izadjes, igre koje se nisu oslanjale toliko na grafiku, koliko na neverovatnu atmosferu. Naravno i Caesar i Pharaoh moze da im se prikljuci, ali ne u toj meri.

Kako bi samo bilo lepo kad bi neki ozibljniji razvojni tim resio da odradi nastavak... :rolleyes:

Djelos
3.4.2010, 18:03
Pre neki dan sam se setio Zevsa i dobio napad nostalgije. Medjutim svoj stari cd sam izgubio a ne verujem da Zeus: Master of Olympus ima gde da se kupi sad.


Unapred hvala.

sonebrate
5.4.2010, 18:41
Zevs ne radi pod XP-om ili novijim OS-ovima. Instaliraj i Zevs i Posejdon (ekspanzija) i problem bi trebalo da bude rešen. Barem je tako kod mene.

Nikola95
5.4.2010, 19:07
Meni je Zevs radio na XP-u, radi cak i na Sedmici.

Oxygen
22.4.2010, 15:16
Radi Zevs na XP-u 100%. Ako ti ne radi onda pokusaj da pronadjes crack koji ce ti omoguciti igranje. Ili mozda patch.

JAZO
21.5.2010, 17:58
Sa kojom bih najbolje bilo da pocnem.Volim ovakve igre.Igrao sam Childreen of Nille i Cesear 4
Evo probao sam vidim Zeus mi je mnogo bolji od Pharaoha jos samo Emperora da probam i Caesar 3

GagiPappa
31.5.2010, 13:18
Sa kojom bih najbolje bilo da pocnem.Volim ovakve igre.Igrao sam Childreen of Nille i Cesear 4
Evo probao sam vidim Zeus mi je mnogo bolji od Pharaoha jos samo Emperora da probam i Caesar 3

Caesar III:alealeee:

Nino123
8.7.2010, 10:17
Meni su Zeus i Poseidon zakon! :)

ivanxxxxxxx
18.9.2010, 14:38
Da li je neko presao PHARAOH, do kraja, da li postoji jos nesto da se gradi posle onih zarubljenih piramida, mislim da sam stigao negde do 17-18 misije!

Nighty
5.9.2011, 4:12
Мој живот током петог разреда О.Ш. се заснивао на кексу ''Домаћица'', некаквом Фрутела ђусу и Ceasar III игри.

Мој живот током шестог разреда О.Ш. се заснивао на Pharaoh игри.

Мој живот током седмог разреда О.Ш. се заснивао на Zeus : Master of Olympus.

Четврти део, односно Кина, ме никада није посебно привукао да га играм.

Цезар - најтежи. Прави изазов! Највише сам волео ратовања!
Фараон - дуготрајан. Када сам видео беле пирамиде, одушевио сам се.
Зевс - Комичан, на моменте застрашујућ. Одлични звучни ефекти.

НИкада ми неће бити жао што сам играо ове игре.

Nash Knight
5.9.2011, 17:42
Moja devojka obozava ovu vrstu igara, ja malo manje. Igrao sam Ceasar III nekada davno i tad mi je bio super, mada su mi posle sve igre na tu foru malo dosadile.

E a koja je najnovija igra iz ove grane koja neshto valja (tj zadnje dve recimo)?

Luka Filipovic
5.9.2011, 19:07
Grand Ages: Rome je dobar ali nije nastavak nijedne pomenute igre :D

MXXXX
1.12.2013, 8:48
Pozdrav.Iako je stara tema ja trenutno igram Emperor najbolji je.Igrao sam i Caesar,Pharaoh,Zeus.Samo mi nesto nije jasno u toj igri.Cemu sluzi resurs jade s kojim se proizvodi caravan jade.Samo za trgovinu posto jade jedino mozes uvesti a caravan jade nemozes nisasta koristiti osim za izvoz.Ako neko zna odgovor.

Miloš987
1.12.2013, 12:28
Pozdrav.Iako je stara tema ja trenutno igram Emperor najbolji je.Igrao sam i Caesar,Pharaoh,Zeus.Samo mi nesto nije jasno u toj igri.Cemu sluzi resurs jade s kojim se proizvodi caravan jade.Samo za trgovinu posto jade jedino mozes uvesti a caravan jade nemozes nisasta koristiti osim za izvoz.Ako neko zna odgovor.

Jade Carver (9 employees): Turns jade into carved jade. This sells for big cash but your elite citizens don't consume it. You do need to have it for some monuments and things, but usually you just sell it or homage it for big profits/goodwill.


http://www.gamefaqs.com/pc/553878-emperor-rise-of-the-middle-kingdom/faqs/54453

MXXXX
2.12.2013, 16:15
http://www.gamefaqs.com/pc/553878-emperor-rise-of-the-middle-kingdom/faqs/54453
To sam znao.Znaci samo za trgovinu i za izgradnju nekih spomenika kao Tumulus.

Sun Tzu
3.12.2013, 17:24
Igrao ja dosta Zevsa ovih dana i zaključio da je mnogo lakša igra od Cezara. Ili sam ja bio gluplji pre kad sam igrao Cezara.
Sad na Faraona.

voodoo_
3.12.2013, 20:25
Sve tri igre posle Cezara III su lakše od Cezara.

Apostrof
4.12.2013, 13:26
Nije ni Cezar težak, problem je što ne postoji road block za šetače koji donose hranu, sveštenike itd. pa je potrebno posvetiti malo više pažnje dizajnu ulica i naučiti kako se tačno kreću. Zbog ovoga mi je Cezar možda i najnezanimljiviji od svih ovih igara zato što ne možeš baš da eksperimentišeš sa dizajnom "bloka", imaš 2-3 optimalna rešenja i ako odstupiš od njih nagrabusio si. Svi mi gradovi izgledaju isto.

Malik Tintilinic
10.12.2013, 2:48
Ja igram sve 4 istovremeno n-ti put i cekam Medieval Mayor :D
Roadblocks posle C3 uglavnom i ne koristim, samo bas negde ako sam prinudjen.

Dobri_isak
10.12.2013, 3:57
Cezar 3 je epic!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

NjegovaWisost
10.12.2013, 23:56
Meni je Emperor najbolji! =) Ona muzika, i još kineska čuda...

Malik Tintilinic
11.12.2013, 20:22
Zeus ima dobar humor.Klinac gadja kamenom strazara kod palate, a ovaj trpi, ne sme da se pomeri :dzavo:
Toliko volim onu scenu kad se Cezar naljuti, da mi dodje da ulecem u dug samo zbog toga :D
Pharaoh i dugotrajna izgradnja piramida, mastaba i sl. daje osecaj da si deo prave stvari, mucis se dok cekas kao da sam prenosis ono kamenje :D
Emperor izgleda najlepse.Dodje mi da sve ukrasim cvecem, drvecem i statuama :)

Nista lepse nego kad napravim grad, pa sve fino funkcionise, nekako sam srecan zbog tih malih ljudi, a kad zavrsim misiju srecan sam i zbog sebe :D

MXXXX
2.4.2014, 7:32
Mene najvise nervira kod Caesar-a i Pharaoh-a to sto moraz kuce graditi blizu industrijskih objekata(ili bilo kojih drugih koje lose uticu na razvoj kuca).Kao da su njihovi gradjani toliko glupi da ne znaju da dodju na posao.Kod Zeus-a i Emperor-a to nije slucaj odma pocinje da radi kad ga izgradis.
Sto se tice Caesara nekad vladar Cezar stvarno ispadne g...o nezadovoljno.Nikad zadovoljan iako nisi u dugovima,redovno mu saljes resurse,vojsku...Na kraju kad se Ja naljutim nabudzim vojsku,oko grada izgradim zidove sa tornjevima i ne moze mi nista.Onda ga vise ne fermam 2%.

Malik Tintilinic
24.7.2015, 8:16
strucna analiza :D
http://mises.org/library/caesar-iii-and-ubiquitous-failure-central-planning

perablenta
24.7.2015, 12:31
Auuuuu...

Pa ja sam Emperor totalno propustio. Evo odmah skidam!

Malik Tintilinic
25.7.2015, 7:51
Ima da uzivas :)
Mnogo lepo izgleda, posebno kad ti se otvore sve opcije za ulepsavanje. Ratovanje je malo teze nego u ovim drugim igrama, jer kad napadnes neki grad, saveznici znaju da to koriste da napadnu tebe, a kad okupiras, pobuna zna da potraje. E, sad zamisli kako je kad imas zadatak da osvojis tri grada :D
Monuments se grade brze nego u Pharaoh, ali su prelepi.
Ma, videces i sam :)

Malik Tintilinic
19.6.2017, 18:05
Od februara na GOG, mada od 4. misije imam problema sa tonom :(
http://www.gog.com/game/emperor_rise_of_the_middle_kingdom

NjegovaWisost
20.6.2017, 3:12
Из овог жанра ово ми је био најомиљенији дио :Д Како је све некако животно било...

Malik Tintilinic
20.6.2017, 10:40
Mala ispravka: smetnje od 5. misije. No, sad sam instalirao staru disk verziju, pa sad nema problema, a posto sam alav poceo sam i Zeus :D sa Hi-res fix obe i izgledaju prelepo :)
Za ovaj prelazak planiram neki novi housing block ;)

DeCoy
22.6.2017, 23:32
Zeus ili Pharaoh pitanje je sad (sa ekspanzijama naravno)? Ne daju mi se pare odmah na obe :D

galebns
24.6.2017, 10:00
Zeus :)

DeCoy
24.6.2017, 15:40
Tako nešto i ja kontam...

Malik Tintilinic
21.10.2019, 15:45
U izradi je nesto nalik igrama iz naslova teme - Aztec Empire.

pft601aEqwI

Malik Tintilinic
7.2.2020, 15:56
Roadblocks i jos neke opcije.

N9hJ2WRU_og

sonebrate
7.2.2020, 16:14
Znači ono što je valjalo u Zevsu su ubacili u C3 :D

Malik Tintilinic
6.6.2020, 18:51
Konacno da malo vidimo nesto konkretnije:
lpxX1PtcP30

edit: Probao sam demo i lethisolika mi je igra. Nista posebno u odnosu na naslovne.

Malik Tintilinic
27.6.2020, 8:13
Otkazana na Kickstarteru, ali tim ne odustaje.

perablenta
27.6.2020, 18:47
Raskol je nastao. Od dva člana tima sad su na jednom. Art dizajner je otišao.

perablenta
28.8.2020, 16:06
Malo nade:

In this new simulation game, take control of the destiny of Egypt and build out your empire with epic monuments as the Pharaoh.
● Rediscover the classic city builder Pharaoh and its expansion, Cleopatra: Queen of the Nile, in an all-new remake
● Explore Ancient Egypt and its 4,000 years of history across 50 missions
● Marvel at Ancient Egypt's most iconic and beautiful monuments with completely overhauled Ultra HD graphics
● Erect the Egypt of your dreams with the map editor mode

https://store.steampowered.com/app/1351080/Pharaoh_A_New_Era/

qD_GPOljd0Q

DeCoy
28.8.2020, 16:45
To što je Dotemu izdavač uliva nadu...

Malik Tintilinic
22.11.2020, 18:12
U februaru izlazi Nebuchadnezzar
Og4nIQFaVAY

perablenta
22.11.2020, 19:07
Da, dobro izgleda, trebalo bi uskoro da stigne i key pa ću preneti iskustvo. Ja sam skoro uradio Q&A sa Dev timom na mom kanalu.

https://youtu.be/cGW0aDjLmqE

perablenta
1.2.2021, 20:13
Prestao embargo na videe, igra izlazi za dve nedelje. Evo ga preview. Sve je unapređeno a minimalno izbačeno u odnosu na sve stare igre. Interface pogotovo unapređen. Art i grafika je old school!

uCjqDdB5tys

A i nešto kraća forma jednog skraćenog građenja antičkog svetskog čuda iz Vavilona:

hjzly4Xpl4I

DeCoy
2.2.2021, 1:01
Semiramidini viseći vrtovi :D

Apostrof
11.2.2021, 18:41
Nisam siguran koliko mi se svidja ovo precizno planiranje ruta za setace koji snadbevaju, planiranje ulica oko nasumicnih setaca razlicitih dometa je bila veliki draz i glavna stvar oko koje si planirao grad. Sa druge strane kad napravis savrsen "blok" samo ga kopiras u svakoj partiji i svakom gradu dok ne popunis mapu. Jedva cekam da probam, deluje odlicno.

perablenta
11.2.2021, 19:52
Ovde je car sto moras da precizno potrefis proizvodnju, potrosnju i optimizujes distribuciju.

Mozes da imas 10 puta vise proizvodnje nego potrosnje, ali ako nisi dobro napravio lanac isporuke, sto znaci ne samo ove agente koji nose u kuce nego i agente koji donose iz skladista u market propade rabota. A dovoljno je da dodas jednu kucu i da time ceo kvart taman nema dovoljno resursa i da sve krene u propast.

Skepi
11.2.2021, 21:07
Koliko sam video nema pozara i ostecenja zgrada?

perablenta
11.2.2021, 21:19
Bar za sada, nema.

Malik Tintilinic
13.2.2021, 16:59
Vidim da mnogi kukaju kako je not enough challenge i sandbox kao Lethis.

Apostrof
13.2.2021, 18:22
Posto su Zevs i Middle Kingdom bili bas teski :D

perablenta
14.2.2021, 11:30
1. Kada otkljucas poslednju misiju to ti je kao da igras sandbox
2. Ne kapiram zasto mora da bude teska? Jel to neka arkada, pa mora da bude teska da se takmičimo da se upišemo na leaderboard sa novih high score?

perablenta
17.2.2021, 19:06
Nebuchadnezzar je zvanično izašao danas. Na Steam-u i GoG-u.

Launch trailer:

xNLv2tpnp1c

Ako vas je zainteresovala igra možete pregledati kako se igra na moja tri uzastopna tutoriala ovde: https://youtu.be/UXImdyE_POU

Pipboy
25.2.2021, 12:05
Pitanje za Nebukadnezara: da li građanstvo generiše bilo kakav novac (ili samo izvoljevaju)? Na statističkom ekranu Prestige piše da income dolazi samo od trgovine, pored podataka za broj i vrstu stanovnika na tom ekranu nema takvog pokazatelja.

DeCoy
25.2.2021, 13:58
Nikakav, jedini izvor novca je izvoz robe u druge gradove.

Pipboy
25.2.2021, 14:13
Koji šit, onda ispada da služe samo kao pool radne snage i ništa drugo.

I kako da mi krene trgovina sa drugim gradom, odradio sam (valjda) sve: Alocirao jedno skladište samo za cigle (plus dve jame i dva šopa samo za to), napravio drugo skladište pored luke na obali, napravio onaj centar za karavane koji transportuje robu između skladišta, sve odradio (čiča sa maracima redovno prazni ovo prvo i puni skladište kod luke), poslao 30 cigli kao "akontaciju" za početak trgovine, zadao koliko cigli da se izvozi godišnje (koliko sam razumeo, dva puta godišnje idu "ture"), dođe mi brodić, ukotvi se i ode, ali se ništa ne menja u skladištu (broj cigli ostaje isti, niti se ostvaruje bilo kakva trgovina). Gde grešim, ili treba malo više da se sačeka da sve to krene (a ovo sa brodićem je samo generična animacija, i da se ništa zapravo ne dešava time)?

DeCoy
25.2.2021, 14:17
Uradio si sve po PS-u, izvoz bi trebalo dalje da se obavlja automatski kad dođe brodić. Eventualno da proveriš u luci da li je disejblovan trejd ciglama.

Pipboy
25.2.2021, 14:22
Ako je to ono štiklirano kraj ikonice robe, tu ništa nisam dirao, sve je čekirano

DeCoy
25.2.2021, 14:27
Možda je neki bag, meni sve normalno radi. Sačekaj da dođe Pera možda će on znati u čemu je problem...

http://i.imgur.com/zD5a3Z2h.jpg (https://imgur.com/zD5a3Z2)

perablenta
25.2.2021, 21:31
I kako da mi krene trgovina sa drugim gradom, odradio sam (valjda) sve:

U trade i diplomacy prozoru. Moras da se vratis na osnovni tab. To radis tako sto kliknes na strelicu na levom cosku, onog menija sa desne strane trade i diplomacy prozora.

Kada budes video listu goods-a videces i + i - znake a između njih 0.

Ideš na + onoliko koliko hoceš da prodaješ.

Prekomplikovali su taj deo a prozor uopšte ne ide na default prikaz da ljudi vide taj deo sa + 0 -.

Pipboy
2.3.2021, 14:51
Proradilo sve nekako, mada ubiše sa tim delokrugom za manufakture koji se ne iscrtava automatski kada klikneš na farmu/prodavnicu/skladište, nego mora ručno da se ubada i gleda gde je zapelo.

Pitanje: da li prestiž može da se povećava višestrukom gradnjom hramova? As in, mnogo mi je lakše tako (ako može), nego da cinculiram građanstvo ili trgovinu koja malo tog prestiža generiše. Ako redovno ispunjavam prohteve partenra kroz trgovinu (one jednokratne zahteve), da li to povećava prestiž isto?

DeCoy
2.3.2021, 22:10
Nope, samo jedan hram se računa.

Za ovo drugo mislim da ne direktno, ali ako se odobrovolje i povećaju otkupne cene i količine možeš indirektno da ućariš nešto prestiža kroz povećani obim trgovine. Ja redovno kuliram te zahteve.

BTW za prestiž samo cepaj max apgrejdovane kuće najvišeg staleža na raspolaganju u misiji. Za buržuje već daje 12 prestiža na jednu kuću prvog nivoa.

Pipboy
2.3.2021, 23:06
To i radim, ali ubih se sa cinculiranjem skladišta, karavana i marketa, plus što obični seljani opslužuju većinu svega toga, pa onda i njih budži i naseljavaj, a već mi postaje tesna mapa za to (da ne pričamo o loše odrađenoj obali, koja je sva izlomljena, pa ne može ništa da se postavi na nju većim delom).

I toliko cimanja oko trgovine, a najmanje donosi, sad mi je najizglednije da uspostavim trgovinu sa nekim levim gradom koji nema ništa što mi treba, i njima da uvaljujem grnčariju koja mi je neophodna, za novac koji mi ne treba, da bih dobio par mrvica prestiža više...

DeCoy
2.3.2021, 23:27
Trebaće ti novac itekako, sirovine kao npr. bakar, slonovača, papirus, drvo... ne mogu da se proizvode, a neophodne su za dalji razvoj kuća. Dakle samo uvoz, a to košta.

perablenta
3.3.2021, 1:18
Obala je namerno i izlomnjena da moras odmah na pocetku da isplaniras gde ce ti biti luke a gde ribari.

Sve je to deo gameplay-a.

DeCoy
23.12.2021, 2:22
Novi trailer...

j-OCcNaCCiQ

=FI=Ghost
23.12.2021, 15:23
Novi trailer...

j-OCcNaCCiQ


Ovo je prelepo!

Malik Tintilinic
4.1.2022, 13:43
Ja bas igram, poslednje tri godine, treci prelaz mic po mic na laptopu kad sam negde dokon i jos uvek mi je stari Pharaoh u redu sto se tice izgleda. Ovaj novi izgled mi je cak i odbojan.

DeCoy
26.1.2023, 14:35
Pharaoh: A New Era izlazi 15. februara.

r9HYVOwaAjg

https://store.steampowered.com/app/1351080/Pharaoh_A_New_Era/

ogisha
26.1.2023, 16:37
Je l' Faraon bolji od Zevsa?

SK HQ
26.1.2023, 16:49
Zavisi od ukusa. Sa Zevsom su učetvorostručili parcele i uveli te natprirodne elemente sa herojima i bogovima, te u odnosu na Cezara i Farona izgleda nabudženije. Mene je izgradnja piramida kupila za sva vremena, pa mi je Faraon draži :)

sonebrate
27.1.2023, 12:12
Tako nešto. Kada bi Faraon imao mehaniku koju ima Zevs bio bi bolji.

Mehaniku u fazonu ekonomije, kolonija i infrastrukture. Malo mi deluje ograničenije od Zevsa, ali piramide vade stvar i zato mi je bolji Faraon.


E da hoće neko da uradi nastavak ili makar valjanu modernizaciju Children Of The Nile...

Malik Tintilinic
29.1.2023, 7:30
Ne bih mogao da se odlucim koja mi je bolja igra Caesar III, Pharaoh, Zeus ili Emperor. Preporucio bih da se sve igraju i to ovim redom.
Immortal Cities - Children of the Nile mi se bas nedavno priigrala, al' sam izdrzao izazov. Ne mogu i treci put, kad imam sta neodigrano, ali preporuka ko nije.

DeCoy
15.2.2023, 17:19
m2oCSWwCLfA

Izašlo :alealeee:

Telepatic
15.2.2023, 17:22
Upravo pazario, cena je korektna, ocekivao sam da ce biti oko 30e. :D

DeCoy
15.2.2023, 19:08
Nema podršku za ultrawide ekrane, jbt 2023. godina je :facepalm

ogisha
22.2.2023, 19:42
Stiže ti podrška, najaviše: https://steamcommunity.com/games/1351080/announcements/detail/3648515960079410287

DeCoy
22.2.2023, 21:56
Veći je problem što su isto "najavili" i pre nego što je igra izašla, pa ne bi ništa...

DeCoy
22.3.2023, 16:11
Dodali su mini mapu, ali od UWS podrške ni traga ni glasa...

DeCoy
6.6.2023, 19:20
Zaboravih da napišem, dodali su ultrawide screen podršku u aprilu.

Malik Tintilinic
9.9.2023, 21:05
Nova igra, duhovni naslednik Emperora: Kai Yuan
affhX7_Wc5o

Video sam da postoji promena doba dana i vremenskih prilika.