PDA

Prikaži potpunu verziju : Skener


kinteC
3.4.2006, 16:59
Ne mogu da verujem da niko jos nije stavio ovu temu... Dakle, treba mi skener, po mogucstvu A3, a opet, sto kvalitetniji...Koju marku preporucujete i za koji kes. Treba mi za graficki dizajn....

Dimo
3.4.2006, 21:10
Nisam neki poznavalac skenera,ali marke tipa Mustek ili Canon ce te sigurno zadovoljiti.A cuo sam da ima kvalitetnih skenera marke Benq po maloj ceni,pa uzmi i njih u obzir.

Miloš
3.4.2006, 23:17
I meni je bio potreban A3 skener, ali nije bilo šanse da ga nađem:(, pa sad imam Canon CanoScan LIDE 20. I meni bi neki link ili adresa za A3 skenere dobro došao.:aplauz:

NenadN
4.4.2006, 11:44
A sta mislite o nekom HP a?

vladale
4.4.2006, 13:34
Ne mogu da verujem da niko jos nije stavio ovu temu... Dakle, treba mi skener, po mogucstvu A3, a opet, sto kvalitetniji...Koju marku preporucujete i za koji kes. Treba mi za graficki dizajn....

Nisi rekao cenu. Pošto kući imam skener koji sasvim solidno obavlja posao, marke Mustek odlučio sam se za njega. Mustek i HP su sasvim solidni za naše potrebe. Što se tiče A3 skenera mogu ti preporučiti Mustekov ScanExpress Scanner koji je upravo pravljen da bi mogao da skenira A3 papire. Cena je oko 150 evra kod nas, a može da se kupi u bolje snadbevenim IT prodavnicama. U Beogradu ćeš ih sigurno naći. Ne bih da reklamiram kod koga. Evo i nekoliko karakteristika skenera:

1. Optička rezolucija : 300x600 dpi
2. Senzor : CIS
3. Veličina dokumenta : 297x432mm
4. Dimenzije : 562.9x383.9x86.5 mm
5. Masa : 4.6 kg

Inače, kao i svi ostali skeneri koji nam dolaze iz Musteka, i ovaj radi preko USB-a. Mislim da sam ti pomog'o, a ako ti treba još nekih karakteristika, javi se. Skeneri su im dobri, nećeš se pokajati.

Dimo
4.4.2006, 16:44
Inace,kakvi su Canonovi skeneri CanoScan LiDe sto ih reklamiraju u onom cenovniku uz SK?Mislim prvenstveno na odnos cena/kvalitet?Ne bih neku zver od skenera od 300 evra

kinteC
4.4.2006, 16:49
Skeneri su im dobri, nećeš se pokajati.
Pa, znas kako, imam fotoaparat, isto mustekov, i ne da je krs, nego otkida, tako da malo zazirem od musteka. Fotoaparat, ima 3 godine, i ,,3 mega pixela", interpolirano, naravno. I jos je crvena boja izrazenija nego sto treba. Ako su im takvi i skeneri....

vladale
4.4.2006, 17:14
Pa, znas kako, imam fotoaparat, isto mustekov, i ne da je krs, nego otkida, tako da malo zazirem od musteka. Fotoaparat, ima 3 godine, i ,,3 mega pixela", interpolirano, naravno. I jos je crvena boja izrazenija nego sto treba. Ako su im takvi i skeneri....

Skeneri su im vrlo dobri, zato što imam Mustekov skener i što nikad nisam primetio da skener ne skenira slike ili prijavljuje da ne vidi kabli.. Do koje cene planiraš da kupiš A3 skener? Uostalom, pogledaj samo ove komentare o ovom skeneru:

Summary: Incredible price for an A3 scanner - look at the price of the competition. Not the fastest scanner out there but look again at the price. We run a "paperless office" with everything scanned to disk, be lost without this tool. Recommended.

Strengths: LOW PRICE -- an A3 scanner for around $150! Good software. Large size.

Weaknesses: Cheap ;)