PDA

Prikaži potpunu verziju : WD HDD Preporuka


korenjak
11.2.2009, 19:53
Kupio bi WD HDD SATA2..........od 500 giga pa na vishe....

Koji su modeli dobri ...?

Imam dva komada iz serije AAKS koji su izuzetno tihi sto mi je bitno jer je komp za muzicki studio

e sad izasle su jos neke WD serije u medjuvremenu te ne znam da li su tako tihi kao AAKS (posto AAJB nije toliko tih, imam i taj)

Cuo sam da hardovi od 750 i di 640 gb se nesto kvare, da li je to potvrdjeno u praksi....
ili da odmah idem na 1tb.....( koji su WD modeli od 1 tb dobri?)

pozdrav

zahvalan

Doomche
11.2.2009, 19:59
Pa, ako idesh na 640GB, definitivno taj AAKS model, 2 ploche i kao shto reche tih - odlichan je, cena oko 60e.

A ako hocesh vece, preporuchio bih ti Samsung Spinpoint F1 1TB 32MB buffera, zver koliko je brz, a nije buchan. Cena je 90e ako se ne varam.

korenjak
11.2.2009, 20:58
Hvala na odgovoru

Ima li neki dobar WD od 1 tb ....nesto u njih bas imam poverenja ovi do sad su svasta pretrpeli (ovi koje imam 250 i 500) i fala bogu rade samo predu....

p.s. 750 gb?


pozdrav

Partybreaker
11.2.2009, 20:59
Western Digital 6401AALS

To je što se tiče 640GB hard diska.

Od ovih sa kapacitetom od 1TB probaj nekako da nađeš Western Digital 10EADS ili idi na Seagate Barracuda/Samsung SpinPoint F1.

@ Doomche

Taj Samsung nije baš ni tih, ja sam čuo koliku buku pravi HD753LJ, ne verujem da se ovaj bitno razlikuje od njega. Ako mu je prioritet tišina, neka ide svakako na neku Green seriju WD-ovih diskova.

korenjak
11.2.2009, 22:55
Ovaj Green WD EADS od jedan TB nema ni od korova imas li ideju gde bi mogo da nadjem?

Western Digital 1000GB Caviar GreenPower (WD10EACS)- moze li ovaj?? izgleda da nije green .....mozda je bucan

Doomche
11.2.2009, 23:00
Hm, pa iskreno za taj Samsung, ja nisam ni obracao pazhnju na njegovu buku, nisam ga ni chuo. Dodushe bio je u CM Cosmosu, to mozhda ima "male" veze :D Ali da je brz, jeste brz...

Partybreaker
11.2.2009, 23:24
Ovaj Green WD EADS od jedan TB nema ni od korova imas li ideju gde bi mogo da nadjem?

Ne znam stvarno, jako je redak. Nemoj da se ubiješ od traženja, samo ako naletiš...

Western Digital 1000GB Caviar GreenPower (WD10EACS)- moze li ovaj??

Može, ali je Samsung ipak nešto brži. Pogledaj test (http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-overtakes-a-bang,1730.html).

...mozda je bucan

WD-ovi diskovi su na "default-u" nešto tiši od Samsung-ovih, bar onoliko koliko sam ja čuo upoređujući WD 6400AAKS, 2500AAJS i 3200AAKS sa Samsung SpinPoint-om od 750GB.

Prednost oba proizvođača je da su njihovi modeli opremljeni Acoustic Management opcijom. To podrazumeva da je moguće pomoću određenih programa (tipa SysTool, HDTune i sl.) utišati hard disk jednostavnim povlačenjem klizača. Hard disk će biti višestruko tiši ali ćeš izgubiti na brzini pristupa podacima. To, naravno, ne treba da brine jer su milisekunde u pitanju, te je nemoguće osetiti u radu, već samo u sintetičkim testovima.

Za jednu stvar nisam siguran, a to je da li Samsungovi hard diskovi imaju neke "varijacije" što se tiče utišavanja, jer WD nema (ili će se utišati skroz ili će ostati na "default-u"). Evo slike, kako to kod mene izgleda.

http://img12.imageshack.us/img12/1843/hdtunepj4.th.jpg (http://img12.imageshack.us/my.php?image=hdtunepj4.jpg)

(nije moguće staviti klizač na sredinu, recimo)

Doomche
11.2.2009, 23:38
@Partybreaker - probaj da skinesh verziju 3.50, evo kod mene ima dosta sitna skala:

korenjak
12.2.2009, 1:02
nije mi toliko bitna brzina

moji programi sve crpu iz ram-a uglavnom

ali verujem da za toliko necu ni osetiti

imam AAKS 250 i AAKS 500 i zaista su necujni (kuciste mi ima silikonske nosace HDD-ova)
imam i 320 AAJB koji je znatno bucniji ali on je PATA njega cu da izbacim

dakle ako ne nadjem green onda EACS

mada sumnjam da ce mi utisavanje uopste trebati ako je tih koliko i AAKS serija?

hvala i pozz