PDA

Prikaži potpunu verziju : Nema titla na TV-u (preko TV izlaza)


marcos
2.4.2006, 19:59
Kada ukljucim neki Divx film,na TV-u se pojave samo titlovi a tamo gde bi trebala da bude slika filma nalazi se samo crna traka.Uspeo sam da sredim da mi se pojavljuje slika preko opcije "Full screen video" u podesavanjima za graficku (GF4) ali je sada titl nestao.Sve sam pokusavao ali nikako da odjednom rade i slika i titl?U cemu bi mogao biti problem?

Inuyasha
2.4.2006, 20:05
Softver....probaj da nabavish neki program za to ili updatuj drivere...ja imam istu graficku pa mi radi super.

NenadN
2.4.2006, 20:15
Ma jok ne treba ti nikakav dodatni software, posto sad nemam prikljucen tv ne znam kako se zove opcija ali nesto u overlay stavis output mode na Secondary Display tako nesto.

Inuyasha
2.4.2006, 20:32
Ma jok ne treba ti nikakav dodatni software, posto sad nemam prikljucen tv ne znam kako se zove opcija ali nesto u overlay stavis output mode na Secondary Display tako nesto.

Ta opcija se pojavi kada prikljucish kablove za tv...uglavnom sam i ja tako reshio problem. Sve shto je na monitoru se pokazuje na tv-u a posle se bakci sa bojama i namestanjem slike...

marcos
2.4.2006, 21:28
Nisam uspeo da pronadjem tu opciu.Ajde ako neko zna kako se tacno zove neka mi kaze posto meni ne ide...

Predrag Stankovic
3.4.2006, 14:33
Kada ukljucim neki Divx film,na TV-u se pojave samo titlovi a tamo gde bi trebala da bude slika filma nalazi se samo crna traka.Uspeo sam da sredim da mi se pojavljuje slika preko opcije "Full screen video" u podesavanjima za graficku (GF4) ali je sada titl nestao.Sve sam pokusavao ali nikako da odjednom rade i slika i titl?U cemu bi mogao biti problem?

Znas u cemu je problem, ni DivX ni DVD filmovi se ne mogu prikazivati istovremeno na dva ekrana. treba da da podesis nVidia drajver na clone prikaz i onda odaberes TV kao primary display.

NenadN
3.4.2006, 14:44
Znas u cemu je problem, ni DivX ni DVD filmovi se ne mogu prikazivati istovremeno na dva ekrana.Ne,ne,Normalno da mogu ukljucis Clone i sve ama bas sve sto je na prvom(monitor) to je i na drugom(TV), treba da se pazi kad biras koji je primary display. Ne mogu da se setim gde se tacno nalazi prokleta opcija za ukljucivanje sekundarnog displeja. Ja ti preporucujem da se ne igras Primary/Secondary display zato sto mozes da u*ebes stvari. Uzmi lepo na googlu i pronadji odgovor.

marcos
3.4.2006, 15:02
Ne,ne,Normalno da mogu ukljucis Clone i sve ama bas sve sto je na prvom(monitor) to je i na drugom(TV), treba da se pazi kad biras koji je primary display. Ne mogu da se setim gde se tacno nalazi prokleta opcija za ukljucivanje sekundarnog displeja. Ja ti preporucujem da se ne igras Primary/Secondary display zato sto mozes da u*ebes stvari. Uzmi lepo na googlu i pronadji odgovor.

Pokusao sam na google ali bez uspeha.Ne mogu da nadjem konkretan odgovor.Nervira me sto mi je to ranije radilo sa istom grafickom (GF4) ali drugi proizvodjac,a sada sada nece..........

NenadN
3.4.2006, 15:37
Pokusao sam na google ali bez uspeha.Ne mogu da nadjem konkretan odgovor.Nervira me sto mi je to ranije radilo sa istom grafickom (GF4) ali drugi proizvodjac,a sada sada nece..........
Ej izvini doslo je do nesporazuma ja te nisam dobro razumeo, ja sam mislio da nemas sliku, a ti imas sliku a nemas titl. E sad za prikazivanje titla na TV ne mozes da koristis obican player vec ti treba nesto kao VobSub (http://www.doom9.org/Soft21/Subtitles/VobSub_2.23.exe) ili DivXG400 (http://www.tac.ee/~prr/videoutils/DivXG400.2_83.zip), oni mogu da prikazu titl na tv.

Rocker
3.4.2006, 18:07
Znam da može i micro DVD (ver. 1.2) jeste mator, ali radi lepo. Takođe, mora da ti bude uključen overlay.

TheProphecy
3.4.2006, 21:00
Moze svaki player koji ima opciju pustanja titla(barem meni).Imam istu graficku i kad stavim TV kao "single display" maltene sve sto moze da prikaze monitor vidi se na TV-u,izuzev pojedinih igara koje traze visku rezoluciju.Kad stavim opciju colone na kompu moze da se radi neki posao,a na tv-u da se u isto vreme gleda film ali se titl tada ne vidi.Probao sam gore navedni program(TVTool) i moram reci da je prilicno dobar.

Lord
3.4.2006, 23:25
NenadN kaže:
Ne,ne,Normalno da mogu ukljucis Clone i sve ama bas sve sto je na prvom(monitor) to je i na drugom(TV), treba da se pazi kad biras koji je primary display. Ne mogu da se setim gde se tacno nalazi prokleta opcija za ukljucivanje sekundarnog displeja. Ja ti preporucujem da se ne igras Primary/Secondary display zato sto mozes da u*ebes stvari. Uzmi lepo na googlu i pronadji odgovor.

Zbog cega bi mogao da s**** stvari? Ta opcija samo sluzi da odredis koji ce ti display biti primarni (TV ili monitor)!! Sto sluzi ako koristis Extend my windows desktop onto this monitor - da ti na TVu ili na montitoru bude "glavni" desktop, sa ikonicama i startom, a na drugoom prosirenje desktopa.

Predrag Stankovic kaže:
Znas u cemu je problem, ni DivX ni DVD filmovi se ne mogu prikazivati istovremeno na dva ekrana.

Netacno. Ako mislis da se jedan film nemoze prikazati na oba ekrana istovremeno - moze. Ako mislis da se nemoze jedan film podeliti na dva ekrana - moze. Ako mislis da se ne mogu gledati dva razlicita filma, jedan na TVu, jedan na monitoru - moze. Ove kombinacije su sve proverene, i sve rade kod mene.

marcos kaže:
Kada ukljucim neki Divx film,na TV-u se pojave samo titlovi a tamo gde bi trebala da bude slika filma nalazi se samo crna traka.Uspeo sam da sredim da mi se pojavljuje slika preko opcije "Full screen video" u podesavanjima za graficku (GF4) ali je sada titl nestao.Sve sam pokusavao ali nikako da odjednom rade i slika i titl?U cemu bi mogao biti problem?

Probaj da esperimentises sa Mv2 playerom i sa Media Playerom. probaj koristiti neki filter za prikaz titlova (VobSub, FFDSHOW)

VMedic
4.4.2006, 0:04
Ljudi,ne zbunjujte choveka ako ne znate ili niste sigurni o chemu se radi...
Sve sto treba da uradi je da nadje i ukljuchi overlay opciju a ako grafichka to ne podrzava (da i to je moguce,iako nisam siguran da to nije kvar,narochito za gf4)
onda TV tool ili DivXG400 bi trebalo da pomognu...
A ono da se filmovi istovremeno ne mogu prikazati na 2 ekrana...:rofl: :rofl: :rofl:

NenadN
4.4.2006, 11:42
Zbog cega bi mogao da s**** stvari?Zato sto mozes da izbrkas primary i secondary displejeve, a isto tako kad dodelis televizoru prim, snadji se gde trebas da gledas.

Netacno. Ako mislis da se jedan film nemoze prikazati na oba ekrana istovremeno - moze.Totalno toacno ja sam u to gore isto objasnio

probaj koristiti neki filter za prikaz titlova (VobSub, FFDSHOW)ili recimo DivXG400 ostalo mu nije potrebno kao TVTool, a sto se tice playera moze da koristi sta oce.

marcos
4.4.2006, 23:05
Uspeo sam da na TV-u dobijem i sliku i prevod tako sto sam ukljucio clone i TV stavio kao primary display.Medjutim,kada ovo uradim,slika na monitoru se automacki prebaci na 60Hz.To nije neki problem ali me po malo nervira.

Probao sam i TVtool i on super radi ali mislim da sa drajverima uradi isto ovo sto sam ja rucno uradio...

Sto se tice programa preko koga se pusta film,mislim da on upste nije bitan (samo ako podrzava titlove,naravno) jer sve ono sto je na monitoru mora da bude i na TV-u.

Viper
4.4.2006, 23:37
Jeste bitan program.
Na BSplayeru odeš na preferences->video->video rendering i probaš sa nekim od onih drugih modova. Tako sam ja to sređivao.

marcos
5.4.2006, 22:10
Jeste bitan program.
Na BSplayeru odeš na preferences->video->video rendering i probaš sa nekim od onih drugih modova. Tako sam ja to sređivao.

A jel se slika na grafickoj kartici posebno obradjuje za monitor a posebno za TV ili je to jedno isto samo se salje na razlicite izlaze?

Patton
6.4.2006, 9:30
Ne,ne,Normalno da mogu ukljucis Clone i sve ama bas sve sto je na prvom(monitor) to je i na drugom(TV), treba da se pazi kad biras koji je primary display. Ne mogu da se setim gde se tacno nalazi prokleta opcija za ukljucivanje sekundarnog displeja. Ja ti preporucujem da se ne igras Primary/Secondary display zato sto mozes da u*ebes stvari. Uzmi lepo na googlu i pronadji odgovor.
Bez ikakvih dodatnih alatki sam samo sa MSI GF4MX VIVO varijantom mogao da imam istovremeno film na oba ekrana. Posle sa FX5200 i sada sa r9550 namestim clone i stavim (kao sto neko rece) da mi je TV primary display i imam sliku samo na njemu.

Inuyasha
6.4.2006, 9:38
Stvarno neznam zashto se ovo desava, naime kao sto sam vec pre spomenuo meni radi super na GF4mx440se, samo namestim "split screen" opciju i upalim bs player - radi ko ludo. Posle namestim boje i korigujem poziciju slike na tv-u - done.

NenadN
6.4.2006, 11:43
@Patton VIVO kartice imaju malo drugaciju postavku, nema veze inace kao sto rekoh postoji opcija samo ne znam gde je i ne znam kao se zove da bi film bio prikazan na oba displeya, vazi i za nvidiu i za ati.