PDA

Prikaži potpunu verziju : ACDSee 8


VojaM
16.11.2005, 13:57
Kad već pričate o AcdSee 8, možda sam glup, ali ne umem da ga nateram da se brže učitava. Kliknem na sliku i treba mu bukvalno pola minuta (na Celeronu na 2,8 GHz i 512 mega memorije).

Neko reče da je to zato što nisam instalirao full paket, već custom varijantu iz koje sam poisključivao svašta. Ako su napravili sporo učitavanje samo u takvim slučajevima, onda su stvarno kvarni.

sirNemanjapro
16.11.2005, 18:09
Pa nisu kvarni. Samo moras da pazis kako instalira stvari. Meni se svaka slika otvara ispod sekunde.:D

Hvala Cika Crnom na podrsci. (imas reputaciju od mene)

VojaM - Administrator??? Cek, zar ne bi trebalo ti nama da odgovaras, a mi da pitamo. :D

Tihomir
17.11.2005, 12:14
Kad već pričate o AcdSee 8, možda sam glup, ali ne umem da ga nateram da se brže učitava. Kliknem na sliku i treba mu bukvalno pola minuta (na Celeronu na 2,8 GHz i 512 mega memorije).

Malo sam čitao ACD Systems forum i izgleda da je problem sa delom programa koji se bavi bazom slika i thumbailova. Uglavnom, pomaže da exclude-uješ iz baze mrežne drajvove. Ja sam to uradio i ima poboljšanja, ali zbog slika za SK Web ne smem da isključim i lokalne drajvove i potpuno isključim indeksiranje slika. Ako te ne zanima pretraživanje slika, već koristiš program samo kao viewer imaš dva rešenja: isključi iz baze sve drajvove ili koristi ACDSee Classic, ili neki potpuno drugi program. ;)

Cika Crni
22.12.2005, 14:02
posto tema acdsee 8 vecpostoji, da ne otvaram istu zbog problemcica koji sam primetio. Greskom sam skoro pokrenuo instalaciju acdsee 8 za italijansko gov. podrucje, ali je nisam instalirao, jer je program vec postojeci u sistemu. Medjutim primetio sam da kad citam EXIF neke slike, vidim da su neka objasnjenja u njemu koje program daje, na italijansko jeziku, a to vec nije normalno posto sam instalirao englesku verziju, naravno, i nikakva reinstalacija sa prethodnom deinstalacijom nije pomogla, sve je isto samo njega nema( u ovom slucaju nazalost IMA), italijanski je i dalje prisutan u EXIF-u. To nije neki problem ali bih ga rado resio, samo neznam kako ??!!?!, nigde u opcijama ne postoji mogucnost odabira promene jezika, i sve u menijima i ostalim funkcijama je na engleskom osim ove jedne stvari koju sam zasada primetio, ko zna mozda jos negde u programu naletim na zabarski jez. plzz help! :worshippy

Ogi
22.12.2005, 14:22
Objektivo, koji ce vam djavo osmica?

Cika Crni
22.12.2005, 18:48
Objektivo, koji ce vam djavo osmica?

vise mi se svidja od sedmice

PsyDuck
22.12.2005, 20:09
ja sam koristio ACDSee 6,ko zna koliko i izgubio CD sa instalaciom,pa od zadnjeg rushenja sistema koristim 8,i chini mi se da se mnogo brzhe dizhe od 6ice...mada je to malo chudno-ali ajde...

VojaM
22.12.2005, 21:00
Izgleda da je ceo problem sa osmicom u okruženju lokalne mreže u tome što stalno pokušava da skenira i mrežne drajvove.

holodoc
22.12.2005, 21:16
I ne samo to nego što kad sam na internetu ne mogu da otvorim nijednu sliku jer mi ne da pre aktivacije. A imam original :mrgreensa

cetnik
22.12.2005, 23:21
joj, pa sto se cimate sa acdsee-om? pre je bio stvarno odlican program (verzija6) ali sad mi je postao nepodnosljiv...previse natrpan glupostima...i spor... ko zeli brzinu nek uzme XnView. Em sto je besplatan i brz, i nema gomilu cuda kao acdsee...(ako cu da nesto radim na fotki, uzecu photoshop);)

Cika Crni
23.12.2005, 1:36
--------------------------------------------------------------------------
:worshippy