PDA

Prikaži potpunu verziju : Raspodjela bandwidtha po procesima/programima


bebeys
3.2.2009, 16:44
Pozdrav
Prije svega upucujem izvinjene ako ovakva tema postoji, ali sa search alatom nisam nasao nista slicno
Zanima me postoji li neki program kojim mogu da odredim koliko internet protoka koji program/proces smije da koristi... recimo: uTorrent da koristi 40% protoka, a da ostalo otpada na surf, odnosno HTML, ili slicno....
kada skidam nesto, bilo preko torrenta, FTP ili nekog drugog programa, rijetko mogu da otvorim neku "ozbiljniju" stranicu, i ako uspijem, prodje i po 20-ak minuta prije nego se stranica ucita.... ili ako skidam nesto preko torrenta, a hocu nesto na brzinu da "svucem" preko "klasicnog" FTP downloada, ili torrenti uspore, ili sto je najcesce slucaj. FTP pukne pa moram ponovo. Doduse, pomislicete "ugasi torrente dok skidas nesto bez mogucnosti resumea" ali imam realtivno sporu konekiciju (256kb/s) i racunar mi je 24/7 upaljen, pa tako torrente skoro da i ne gasim, a nesto bih i prije spavanja od par stotina mb ostavio da se skida preko FTP... nadam se da ste me razumjeli, pa ako neko zna za neki simpatican komad softvera, neka javi. Do sada sam u pretrazivanju uspio samo naci programi koji dijele bandwidth izmedju vise racunara, ali ne i izmedju programa
hvala

Partybreaker
3.2.2009, 19:03
Probaj NetLimiter.

dacajak
3.2.2009, 19:30
Ako sam dobro razumeo hoces da ti torrent radi oko 40%? Pa onda samo u torentu podesis da ti download speed bude npr. 14/15 kbps i nece ti prelaziti tu vrednost, i jos samo podesi u utorrentu "Bandwidth allocation" > "High" (da bi ti torent download od tih 15kbps-a bio prioritet u odnosu na druge download-e). I imaces slobodno 17kbps da radis sta hoces, surf, ftp download itd. Barem u teoriji

bebeys
3.2.2009, 23:57
hvala na odgovorima

nighthawk
4.2.2009, 21:11
Tebi problem nije u brzini, niti ti treba program kao sto je Net Limiter. Bandwidth se sasvim dobro automatski raspodeljuje izmedju programa, osim ako neki program ne otvara ogroman broj konekcija, a to je bas ono sto svi torrent klijenti rade. Ono sto treba da uradis je da ogranicis broj dozvoljenih konekcija u torrent klijentu na oko 20 (ovo sam lupio), pa onda eksperimentisi sa podesavanjima, povecaj ako je veza stabilna, smanjuj ako imas probleme. Pretrazi teme o torrentima, tamo je dosta pisano o ovom problemu.