PDA

Prikaži potpunu verziju : Ubrzanje veze misem?!?!


DiskoDasa
1.4.2006, 9:43
:paranoia: Desava se nesto veoma neobicno sa racunarom, kada sam na netu i kada pomeram misa "tamo-vamo" veza radi tj, internet ide, a kada stanem i ne diram nista veza ne ide. To se posebno vidi kada npr. downloadujem nesto i kada pomeram misa download se drasticno ubrzava a kada stanem skroz uspori. Da li neko ima ovakav problem. Reinstalirao sam windows ali ne pomaze.
POMOĆ!:eek:

ACHTUNG
1.4.2006, 14:26
ako ti je mis marke Darth Mouse onda je sve u redu.

VojaM
1.4.2006, 14:56
:paranoia: Desava se nesto veoma neobicno sa racunarom, kada sam na netu i kada pomeram misa "tamo-vamo" veza radi tj, internet ide, a kada stanem i ne diram nista veza ne ide. To se posebno vidi kada npr. downloadujem nesto i kada pomeram misa download se drasticno ubrzava a kada stanem skroz uspori. Da li neko ima ovakav problem. Reinstalirao sam windows ali ne pomaze.
POMOĆ!:eek:
Ako nije prvoaprilska šala, premesti modem u drugi slot.
Čuo sam za jo jedan sličan slučaj koji je bio zbog sudaranja interapta za modem i miša.

Dimo
2.4.2006, 16:02
@disko dasa Jesi li siguran u ovo sto pricas,da nisi mozda umislio?Nije da ti se rugam,ali je stvarno malo cudno :) Meni se desavalo na starom Pentiumu 1 da cim pomerim mis ono hard pocne da brlja nesto po disku kao da sam pokrenuo ne znam kako zahtevnu aplikaciju :D
Vidi pomaze li ono sto ti je VojaM preporucio.

Miloš
2.4.2006, 16:05
Čekajte da odgovori, možda je stvarno bila prvoaprilska šala.:D :rofl:

Boza
2.4.2006, 17:58
:rofl: E ovo jos nisam cuo!:rofl:

Viper
2.4.2006, 20:02
Kako nisi, to se i meni dešava, na starijem kompu češće nego na ovom novom, download ide brže za par kila kada mahnito cimaš miša.
I na Operi i na LimeWireu. Najozbiljnije.
---------
Notice from above that COM1 and COM3 share the same interrupt by default. If your mouse is on COM1 and the modem on COM3 IRQ4, every time you move the mouse the modem would burp...
---------

Rocker
2.4.2006, 20:42
Miševi koji se kače na serijski port često 'oće da šeruju IRQ sa internim modemom pogotovu ako je na ISA magistrali (kod prastarih konfiguracija). Sećam se da sam imao ovaj problem na "kecu" i rešio sam ga uz pomoć adaptera 9-pinski -> 25-pinski serijski konektor. Naravno, kod novih konfi, retko ima i 9-pinskih serijskih portova a kamoli 25-pinskih tako da ova priča ne važi.
Probaj da deinstaliraš miša pa da ga ponovo instaliraš ili mu "ručno" dodeli drugi (slobodan) IRQ.

DiskoDasa
2.4.2006, 23:58
Ma jok bre ljudi stvarno se desava! Mis je povezan preko PS/2, isto to mi se desava i kada recimo igram pasijans, ili instaliram nesto. Komp kao da se smrzne i cim pocnem da cimam misa levo-desno on radi, ja stanem on prikoci. Maticna je asus p4p800, mnogo dobra, napajanje chieftec 360W, celeron na 2,4 itd. Ima li neko nekakvu ideju?!?!:confused:

Rocker
3.4.2006, 13:54
Ma jok bre ljudi stvarno se desava! Mis je povezan preko PS/2, isto to mi se desava i kada recimo igram pasijans, ili instaliram nesto. Komp kao da se smrzne i cim pocnem da cimam misa levo-desno on radi, ja stanem on prikoci. Maticna je asus p4p800, mnogo dobra, napajanje chieftec 360W, celeron na 2,4 itd. Ima li neko nekakvu ideju?!?!:confused:
Pa pogledaj moju prethodnu prouku. Dakle, idi u system properties i klikni na uninstall na miša. Resetuj komp i pusti win da ga opet instalira. Ako ne pomogne, ručno mu dodeli drugi (slobodni) IRQ. Ako ti je sve ovo komplikovano, reci, napisaću ti detaljnije.

DiskoDasa
4.4.2006, 15:10
Probao i ne radi!
Čak sam i novog miša pazario ali se stvar ne poboljšava? Ima li neko neku drugu ideju?:(

Rocker
5.4.2006, 21:12
Možda je prs'o kontroler! Probaj da miš zakačiš na USB uz pomoć adaptera, da ne kupuješ još jedan. Stvarno nemam ideju šta bi dugo moglo da bude.

DiskoDasa
12.4.2006, 10:45
De da nadjem adapter!?:confused: Ima li neko konstruktivnije resenje?

Wolverine
12.4.2006, 18:00
A sto jednostavno ne kupis nov Modem?

aurora
29.4.2006, 1:10
Nema veze sa modemom. Kod mene se to isto desava, ali jedva primetno tako da mi ne smeta, ali ako trebas stalno mahati misem dok downloadujes ili nesto drugo,:D probaj drugog misa,mozda na usb,ps/2,probaj,probaj
p.s. da mis nije Microsoft?

mare_bj
1.5.2006, 23:22
Probao i ne radi!
Čak sam i novog miša pazario ali se stvar ne poboljšava? Ima li neko neku drugu ideju?:(
Pređi na wireless! Možda će se tvoj miš bolje slagati sa wireless karticom nego sa 56K modemom. I onako su loše veze.
Srećno!:)

DiskoDasa
4.5.2006, 7:53
Prvi mis je bio A4Tech a novi je Logitech!
Cenim da je u pitanju kontroler ili tako nesto, Izgleda da treba nova ploca:nov_mad2:

Dimo
4.5.2006, 20:35
Stani covece!Neces valjda da kupujes novu plocu samo zbog jbnog misa?!
I sam si rekao u svom prvom postu u ovoj temi da je maticna odlicna.Pokusaj sa nekim drugim misem ili ga deinstaliraj i dodeli mu slobodan IRQ(kao sto ti je Rocker preporucio).

lakisremac
10.5.2006, 13:39
DA sam na tvom mestu, pozajmio bi od nekog druga misa na usb, ili drugi modem pa bi probao kako radi.Menjanje ploce ti je zadnja solucija.