PDA

Prikaži potpunu verziju : Venetica


crazy_LG
27.1.2009, 14:13
Valjda bi u ovoj godini trebala da izađe gorespomenuta igra (http://www.gamespot.com/pc/rpg/venetica/index.html?tag=result;title;0):confused:

Maladikt
27.1.2009, 14:23
Bah, čim vidim reč akcioni pored RPG odmah mi se smrkne. Priča pomalo podseća na Pračetovu knjigu ''Mort'' (http://en.wikipedia.org/wiki/Mort).

Eni
29.1.2009, 17:22
Hm, pitanje hoće li biti ove godine. Na zvaničnoj strani izdavača svi datumi su TBA, dakle ne zna se još ništa...

http://dtp-entertainment.com/de/games/game_detail.php?id=1835&landid=1

Key Features

* Bildgewaltiges Action-RPG mit einzigartiger Story
* Riesige und lebendige, offene Welt
* Dynamische Nacht- und Tagwechsel
* Intuitives Gameplay - einfach zu erlernen und abwechslungsreich


Hah, koliko puta smo ovo čuli :boodala:

Što se tiče
Discover the power of Death as you take the role of… his daughter.
To nema veze sa radnjom Morta. Pre svega, Mort nije o ćerki smrti već o šegrtu, drugo ćerka mu nije prava ćerka, treće, Disksvet nema veze sa ostatkom univerzuma... Ono na šta zaista podseća dosta je Old Kingdom Trilogy Garta Nixa, o ćerki Abhorsena (nekromansera-upokojitelja) koja mora da pronađe oca koji se zaglavio sa druge strane u reci smrti usput se boreći sa zlim nekromanserima i čudima koja bi da se vrate sa druge strane (knjiga Sabriel, prva od 3) .

crazy_LG
29.1.2009, 17:54
Ja sam negde pročitao da bi kao trebala da izađe ove godine, ali nigde nisam video ''prave'' informacije o izlasku igre...

Maladikt
29.1.2009, 19:13
Naravno da nema veze sa radnjom ''Morta'' nego me je na njega podsetila. Čitaj kako piše. :p

DeCoy
29.1.2009, 19:21
Na različitim sajtovima piše negde jun/jul/avgust 2009.

Ketchua
29.1.2009, 19:35
Romance, Action, Desire... Jean Claude Van Damme is back, in the same shit you've seen over, and over, and over again...:D

Ne svidja mi se... RPG-ovi imaju jedno nepisano pravilo... Kad je grafika budzena (ne lepa, svi znamo sta je lepo, nego budzena) uglavnom sve drugo trpi... A i sto kaze Maladict, rec akcioni ne uliva poverenje...:o

crazy_LG
16.2.2009, 1:13
Igra je osudjena na propast...Junakinja nema dovoljno velika poprsja:dzavo:

mniz
21.12.2009, 3:58
ima li nekih vesti o ovoj igri.kad ce da izadje sa eng jezikon.izasla je na nemackom i ruskom valjda..

DeCoy
22.1.2010, 3:05
Izašlo juče... 4.7GB

White Ripper
22.1.2010, 13:09
Je li ovo oldschool RPG?

DeCoy
22.1.2010, 13:21
Nije.

White Ripper
22.1.2010, 13:58
Nije.

Znaci mogu ocekivati mlacenje ko na gothicu.Extra.Jos samo da bude dobra prica
EDIT
Kolko mogu vidjet mnogo je urbanizovan pa mi se i ne svidja bas
Evo i sys req
• OS: Windows XP SP2 or Vista
• CPU: Pentium 4 with 2.4 GHz or comparable processor
• GPU: Geforce 6600 GT or comparable graphics card (min 256 MiByte)
• RAM: 1 GiByte (XP) / 1.5 GiByte (Vista x86) / 2 GiByte (Vista x64)
• HDD: 10 GByte

Ovo je kolko mogu vidjet zenski RPG ;)

miticfam
23.1.2010, 23:18
The first couple of reviews for Venetica have been published. The consensus is that the game is excellent but still plagued by a few technical issues. It's quite probable the reviewers didn't have the release patch though.
GamingXP - 88%
Looki and several other places - 86%
Krawall - 84% "We'll hardly get to see a more charming and more emotional RPG this year."
ComputerBildSpiele - 3.25 (comparable to a "C"), downgraded from 1.63 ("A-") due to technical problems. "Without the downgrading due to technical issues Venetica would be a wonderful game."
GameStar published a very detailed review based on their print article - 83% (Although the text sounds like more; it's very positive.)
"The first half [is] phenomenal …" "Venetica is fun from the very beginning. This is due to the terrific start, the fascinating story, the great quests and this wonderfully charming heroine." He continues to stress that Venetica is not as complex as other RPGs.
A small reminder: German review scores are usually slightly lower than those in the US. 80+% is good, 85+% very good and 90+% a masterpiece.

meni se ovo svidja, po opisima jedina mana igre su tehnicki problemi za sta je izasao release patch.... nabavljam ovo cim zavrsim nabavljanje ME2 pa javljam utisak

Sir Spamalot
27.1.2010, 18:58
Ja sam odigrao igru par sati,i mogu reci da je vrlo dobra.
Gameplay je mesavina Gothica,pa i Fable-a.Igra nije open world,ucitavaju se deonice,nivoi,kako hocete,ali su iste prilicno velike,i questove mozete resavati kojim god redom hocete.
Grafika je simpaticna,a i prica je zanimljiva.
Obavezno instalirajte 1.02 patch.
Sta ja znam,meni je super igra.
Preporuka od mene.

EDIT
Jedino zameram opcijama u igri,tj.podesavanja grafike su minimalna,ali se u ini fajlu moze malo poceprkati.

Sir Spamalot
27.1.2010, 19:07
Romance, Action, Desire... Jean Claude Van Damme is back, in the same shit you've seen over, and over, and over again...:D

Ne svidja mi se... RPG-ovi imaju jedno nepisano pravilo... Kad je grafika budzena (ne lepa, svi znamo sta je lepo, nego budzena) uglavnom sve drugo trpi... A i sto kaze Maladict, rec akcioni ne uliva poverenje...:o

Grafika uopste nije budzena,naprotiv,teksture nisu nista posebno,malo je bloom preteran na nekim lokacijama,ali je u sustini sve lepo uklopljeno.

Igra je interesantna,nema Van Damme-a ovde :)

White Ripper
28.1.2010, 13:23
Ja sam odigrao igru par sati,i mogu reci da je vrlo dobra.
Gameplay je mesavina Gothica,pa i Fable-a.Igra nije open world,ucitavaju se deonice,nivoi,kako hocete,ali su iste prilicno velike,i questove mozete resavati kojim god redom hocete.
Grafika je simpaticna,a i prica je zanimljiva.
Obavezno instalirajte 1.02 patch.
Sta ja znam,meni je super igra.
Preporuka od mene.
EDIT
Jedino zameram opcijama u igri,tj.podesavanja grafike su minimalna,ali se u ini fajlu moze malo poceprkati.

Jesi li to pomenuo Gothic:eek: Onda obavezno nabavljam:nov_explo
A sto se tice ucitavanja mape na to sam vec naviko u The Witcheru.Nadam se da ce ova mrcina iz profila moc da pokrene ovu igru:)

Sir Spamalot
28.1.2010, 16:00
Jesi li to pomenuo Gothic:eek: Onda obavezno nabavljam:nov_explo
A sto se tice ucitavanja mape na to sam vec naviko u The Witcheru.Nadam se da ce ova mrcina iz profila moc da pokrene ovu igru:)

Da,Gothic :)
Mada,kako odmicem sa igranjem,moram da primetim,da barem meni,igra ima malo i Witcheroliki smek :)

Znam da volis Gothic,pogotovo TROJKU :)...nabavi ovo i vozi,neces se pokajati

Meni je igra pravi sleeper hit,cudi me da se ne prica puno o njoj ovde.

caine
29.1.2010, 2:45
Meni je igra pravi sleeper hit,cudi me da se ne prica puno o njoj ovde.
Izaš'o Mass Effect 2. :) Ja sam khm... krenuo u nabavku, al' mi crk'o HD... loš znak, a i igru su pravili isti likovi koji su radili Ankh, a Ankh nema stila, pa ne znam dal' će da mi se svidi, meni je to bitno. Videćemo, sad i nemam puno vremena, pa bi mi lite RPG fino leg'o.

Rammstein
4.4.2010, 17:06
Da li neko igra owu igru?Zaglavio sam na jednom dijelu kad treba da udjem u neku katedralu,a nema ulaza :O Usput ona se nalazi u Iner City-ju,pa ako je neko provalio...hvala unaprijed...:)

Jamiroquai
4.4.2010, 17:30
Требало би да кроз катакомбе уђеш у катедралу, ако се добро сећам ;)

Rammstein
4.4.2010, 18:27
axa..hvala.. :)

Rammstein
4.4.2010, 19:32
opet sam zapeo :( iskoristim katakombe da dodjem do zadnjeg dijela kapele al tamo su neka vrata za koja mi treba special key..Gdje da nadjem taj kljuch?

Jamiroquai
4.4.2010, 21:52
Нисам ни ја тачно сигуран, али сам гуглао нешто и требало би да се налази негде у катакомбама.

Jim Bravura
5.4.2010, 14:08
opet sam zapeo :( iskoristim katakombe da dodjem do zadnjeg dijela kapele al tamo su neka vrata za koja mi treba special key..Gdje da nadjem taj kljuch?Јеси ли сигуран да та врата воде до катедрале? Ја се сећам да сам прошао кроз неки наранџасти коридор да би дошао до ње. Она ти је иначе у северозападном делу мапе, па ту потражи пролаз. Или пробај да уђеш у катакомбе кроз неки други улаз, убеђен сам да ти не треба никакав кључ :icon_stud

Убр, одлична игра, баш сам је недавно прешао. Како одмиче све је боља и боља. Фантастична графика, живописни ликови и противници, солидна прича, лепо укомпонована музика уз занимљиву борбу са различитим стиловима и комбо ударцима. Коме се свидео Рисен, ово не би требао да пропусти.

Rammstein
9.4.2010, 23:34
Gdje mogu da nadje onu africku princezu,nakon shto me pogodila onom strelicom?

caine
12.4.2010, 18:39
Treba da odeš do doktora, pa do Afrikanaca u krčmi.
живописни ликови, солидна прича
Meni se čini da su pisci (koji su verovatno istovremeno i programeri) imali dobru ideju, ali ne i dovoljno umeća da je lepo sprovedu u delo... Svi likovi su nerazrađeni i očajno prevedeni, a fore smešne koliko su loše (nije ni čudo kad Nemci prave igru :D). Priča je lepo zamišljena, ali je previše tanka, ispala je kao ukratko prepričavanje događaja..

pedjosav
16.5.2010, 16:09
Kako da ubijem onu sa kracima hobotnice?
u Veneciji
mlatim macem, cekicem...?

caine
16.5.2010, 19:02
Sve bossove u svetu mrtvih ubijaš moonbladeom (on ti se i automatski stvara u ruci). Udalji se malo od "hobotnice", sačekaj da spusti neki od pipaka, pa ga napadni. Ponavljaj dok ne ubiješ sve pipke. Trebaće joj malo više vremena da spusti zadnja dva; samo kruži oko nje i čekaj.