PDA

Prikaži potpunu verziju : Ne mogu da se sjetim! Kako da razdvojim rečenicu na dvije strane ekrana?


sasha vukelic
21.1.2009, 15:37
recimo imam recenicu:

"the quick brown fox"

i hocu da mi "the quick" dodje na lijevi dio papira, a "brown fox" na desni
ne mogu se nikako sjetiti kako je isao fazon! mislim da je bilo nesto tipa da se postavi kursor izmedju "the quick" i "brown fox" i pritisne se nesto tipa <shift>+<enter> medjutim to nije to, nesto mi fali!

znam da moze sa tabelom, ali necu sad to...

Chivan
21.1.2009, 17:05
Pretpostavljam da je pitanje kako da to uradiš u Wordu? Između te dve reči stisni tab, a zatim klikni na lenjir na vrhu strane kako bi izvukao tzv. tab stop. Njega pomeri na željeno mesto, a dvoklik na njega (sličan je slovu L) ti omogućava da namestiš na koju se stranu reč poravnava.

sasha vukelic
22.1.2009, 11:29
da, u wordu :)

hvala, al zar nije bilo ono neko drugo rjesenje?

Chivan
22.1.2009, 12:15
hvala, al zar nije bilo ono neko drugo rjesenje?
Znam u Quarku to drugo rešenje (CTRL+TAB). ;) Verovatno da postoji nešto i za Word i voleo bih da čujem ako neko zna. Ja sam isprobao te kombinacije sa TAB i nijedna nije upalila.

pixel
22.1.2009, 12:15
Da nije možda opcija Format>Columns?

Ova opcija ti omogućava da deliš stranicu na dve kolone, čijom se upotrebom može odraditi ovo što si naumio.

VojaM
22.1.2009, 12:46
Pretpostavljam da je pitanje kako da to uradiš u Wordu? Između te dve reči stisni tab, a zatim klikni na lenjir na vrhu strane kako bi izvukao tzv. tab stop. Njega pomeri na željeno mesto, a dvoklik na njega (sličan je slovu L) ti omogućava da namestiš na koju se stranu reč poravnava.
S tim što treba da promeni tip taba u onaj gde se tekst ravna s desne strane, taj izgleda kao L u ogledalu. Kako se menja? Pre nego što postaviš Tab, pronađeš znak za Tab na lenjiru (valjda je gore-levo), klikneš na njega jednom i promeniće se u "desni". Ako bi kliknuo više puta, redom bi se menjao u razne druge tipove (centralni tab, decimalni tab, opet levi itd.).

sasha vukelic
22.1.2009, 16:27
Da nije možda opcija Format>Columns?

Ova opcija ti omogućava da deliš stranicu na dve kolone, čijom se upotrebom može odraditi ovo što si naumio.nazalost ne odgovara, jer imam tri reda, gdje su gornji i donji normali, a onaj u sredini je razdvojen. e sad ako razdvojim preko tih kolona, ne mogu da stavim border oko svega toga

Spawn BG
22.1.2009, 21:25
Uradi kako ti je Chivan rekao. Ako bi to trebalo da izgleda kao:

PRVA KOLONA DRUGA KOLONA TREĆA KOLONA

onda na početku reda postaviš (a i ne moraš) levi tabulator ( |_ ), na sredini strane tabulator za centriranje ( _|_ ) i desno desni ( _| )

Pogledaj sliku. Naravno, tabulatore možeš da postaviš i dalje od margine.

Chivan
23.1.2009, 11:30
S tim što treba da promeni tip taba u onaj gde se tekst ravna s desne strane, taj izgleda kao L u ogledalu. Kako se menja? Pre nego što postaviš Tab, pronađeš znak za Tab na lenjiru (valjda je gore-levo), klikneš na njega jednom i promeniće se u "desni". Ako bi kliknuo više puta, redom bi se menjao u razne druge tipove (centralni tab, decimalni tab, opet levi itd.).Ili, kao što sam rekao, dvoklik na sam tab na lenjiru, gde ima još više podešavanja parametara.