PDA

Prikaži potpunu verziju : Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali...

Strane : [1] 2

REDisLAW
30.3.2006, 11:36
Pazi ovako: (sve istinito, časna reč)

• Kada se suočite sa zlim međunarodnim teroristom, sarkazam i duhovitost su vaše najbolje oružje.
• Kada plaćate taksi, ne morate pogledati u novčanik dok vadite novčanicu – samo zgrabite jednu nasumice i dajte je. Biće to uvek tačan iznos cene vožnje.
• Ako na vas pucaju Nemci, sakrijte se u reku – nemački meci ne mogu prodreti kroz vodu.
• Ako borave u kući opsednutoj duhovima, žene treba da istraže svaki neobičan zvuk u najoskudnijem rublju.
• Ako ste plavokosi i lepi, moguće je da postanete svetski stručnjak za nuklearnu fiziku sa 22 godine.
• Ako vašem gradu preti neminovna prirodna katasrofa ili ubojito čudovište, gradonačelnikova prva briga biće turizam ili njegova skora umetnička izložba.
• Ako treba ponovo da napunite oružje, uvek ćete imati dovoljno municije – čak I ako je uopšte pre tiga niste ni poneli.
• Ako vidite veliko staklo, neko će ubrzo biti bačen kroz njega.
• Ako vas neko juri po gradu, najbolje je da se zakamuflirate kao učesnik parade koja se odvija… - … u svako doba godine.
• Kada se glavni junak onesvesti nakon snažnog udarca u glavu, nikada neće pretrpeti potres ili bilo kakvo oštećenje mozga.
• Preživećete bilo koju bitku u bilo kojem ratu, osim ako ne naprevite grešku I pokažete nekome fotografiju vaše voljene koja vas čeka kod kuće.
• Televizijske dnevne vesti obično sadrže informaciju koja će lično pogoditi glavnog junaka upravo u tom trenutku.
• Električna ograda dovoljno moćna da ubije dinosaurusa neće izazvati trajne posledice kod osmogodišnjeg deteta. (pogađajte 1x koji je film u pitanju?) ;-)
• Tokom svih policajskih istraga biće neophodno barem jednom posetiti striptiz-bar.
• Uvek je moguće parkirati neposredno ispred zgrade koju posećujete.
• Većina lap-top računara dovoljno je snažna da sruši komunikacijske sisteme bilo koje vojne velesile.
• Uvek možete prepoznati da je neko Britanac zato što nosi leptir mašnu.
• Poslovne obaveze bilo koje vrste nateraće očeve da zaborave na sedmi rođendan svog sina.

FiresnakE
30.3.2006, 16:18
E Red, dobro ti je ovo majke mi.

Ali 100% tacno.

Film-Park iz doba Jure.:D

Ima jos,

Glavnim likovima auto se uvek pokvari kad je vreme za bezaniju.
Ako zeni kazes da ostane u kolima i saceka ma sta da se desi uvek ce izaci iz kola.
Ukoliko se desi neka eksplozija u vasoj blizini(na nekih 10-20m)-ne brinite samo se vas malo prodrmati, eventualno neka manja ogrebotina.

Dark_Runger
30.3.2006, 17:31
Mozes da sednes za bilo koji komp i pristupis bilo cemu,naravno sifra se provaljuje najkasnije iz treceg puta.

Shlaymara
30.3.2006, 18:11
Svaki ispaljeni metak u auto negativca(makar i u retrovizor) neminovno prouzrokuje eksploziju istog, po jednacini, sto manje vazan lik u filmu veca eksplozija.

Auror
30.3.2006, 18:28
Apsolutno se slazem:to_care: :aplauz:

nesonjacc
30.3.2006, 20:28
Da ne zabotavimo zlatna pravila akcionih filmova

1- Ispaljeni metak( a broj ispaljenih je naravno ogroman) - se uvek dezintegrise na odredjenom rastojanju od oruzja ( naravno pod uslovom da je putanja metka bio glavni( citaj neunistivi ) lik) - Naravno ovo ne vazi za okolnu scenorafiju( bilo sta sto nije neko od Glavnih likova)
2- municija u oruzju se Spawnuje u apsolutno neogranichenim kolichinama( dodushe ponekad se neko seti da se cisto reda radi lati extra sarzera)

:boxing:

Wolverine
30.3.2006, 21:36
A ako zemlju vide ejliensi skljanjaju je zbog pogleda na veneru....:aplauz:

PAIN
30.3.2006, 23:46
Ono za taxi je stvarno mnogo dobro.Ono racun je 6.88$ ,a ovaj mu daje tacno u cent ali u jednoj novcanici.
A da, i ono uvek ima neki pobesneli rus sa AK 47 koji tamani ljude po ulicama Chikaga.

jovcov
31.3.2006, 1:24
A sta sa onim - SRBI SU UVEK(ALI UVEK) neka VRSTA TERORISTA ili SLICHNO....
Srbe nikad ne glume Srbi.

Grimm_SBL
31.3.2006, 1:26
Mene uvek nervira sto u akcionim filmovima ima jedan baja - Amerikanac, a njegov najbolji prijatelj je neko od manjina (Crnac, Latino, Indijanac...) koji uvek pri kraju filma pogine, a onda nas heroy sveti malog Pakita hektolitrima krvi onih koji su ubili jadnika.:n-cc2:

Grimm_SBL
31.3.2006, 1:27

Uglavnom su Bosanski Muslimani, Hrvati, Cesi ili Rusi.

Apostol
31.3.2006, 2:31
A jel' neko primetio takodje kako Vazduhoplovstvo SAD-a raspolaze sa neverovatno dobrim avionima koji su u stanju da srede 20-30 neprijateljskih?Takodje jeste li primetili da MIG-ovi takodje neverovatno lice na americke F-5 i F-4 avione?I obavezno su ili crni ili imaju neku bezveze kamuflazu?
Takodje,kada se kolima zabijate u druge ucesnike u saobracaju,obavezno niste vezani,a ni airbag se ne otvara?A kada izvedete neki suludi skok sa kolima osovina je kao nova,ne moze ni slucajno da pukne.

nesonjacc
31.3.2006, 4:13
Ma ipak je najupecatljivija -FILMSKA UPOTREBA KOMPJUTERA

Pocev od hakovanja
( neko reko Sifra sabljarka- sto vise monitora to bolji hack)( a i mali stimulans :D
A i ko brze kuca bolji hacker
:rofl:

Do neverovatnih analiza, rekonstrukcija....( sve u svemu softwer i hardver koji rade vrlo vrlo zanimljive stvari)

firefly
31.3.2006, 9:58
• Televizijske dnevne vesti obično sadrže informaciju koja će lično pogoditi glavnog junaka upravo u tom trenutku.
.
Ili sto glavni junak upali tv bas kada su vesti u vezi njega.

Vladimiros
31.3.2006, 20:28
samo cu da kazem ovo Insultingly stupid movie physics!

http://intuitor.com/moviephysics/

K'R' HooD
31.5.2006, 1:15
A najvise me nervira kada u akcionim filmovima teroristi zarobe glavnog lika, prvo ga vezu i cekaju da se oslobodi a nece da ga ubiju kao svakok nebitnog lika koji im dodje na nisan.. Zato mrzim Americke filmove! :mad:
Voleo sam i horore jedno vreme, ali ubica uvek sve pobije, a glavni lik prezivi (zato i jeste glavni) ali zar mora svaki put da padne, pa da ga ovaj uhvati za nogu pa se lik izvuce bla bla...
najbolji su nasi filmovi (zikina dinastija , tesna koza)

EclipsE
31.5.2006, 1:28

u Blade kecu je vampir odnosno vampirka srpkinja, to sam primetio
samo ne umem da opishem scenu

6am3 Fana71c
31.5.2006, 3:42
e dobar topic Rede, lepo sam se ismejao... a i ono za dzebanu ti je 100% tacno... npr. u filmovima se cesto koriste revolveri, iz kojih se obicno ispali bar 7-8 metkova, obicno i vise, iako u revolver max. moze stati 6 metkova. ranjavanje je jos gore, npr. pogode glumca u nogu i on ce onda samo sledeci minut da kao malo shepa, vec u tamo nekoj sledecoj sceni ce da trci maraton bez problema... zatim vozila: glavni glumac zna da upravlja SVAKIM prevoznim sredstvom u kome ce obavezno rasejani vlasnik da ostavi kljuceve na izvol'te... a i este primetili kako glavni negativac obicno pogine u nekoj exploziji ili da bude raznesen od strane gl. glumca u krupnom planu... nikad se ne desi da umre mirno, na primer od otrova ili da bude pogodjen sa daljine...:dedica:

evilgoldy
31.5.2006, 10:37
Ja sam provalio sledece:
pogledajte bilo koji tinejdz horor ili triler sa tematikom 'ubice iz okruzenja' gde postoji veliki broj osumnjicenih. Drugo po redu ubistvo ili pokusaj istog u 99% slucajeva direktno upucuje na ubicu!!! Proverite... ;)

BlackNeo
31.5.2006, 11:58
u Blade kecu je vampir odnosno vampirka srpkinja, to sam primetio
samo ne umem da opishem scenu

He he, primijetio sam i ja, to je scena pri kraju kad prizivaju vampirskog boga, pa su poredjane glavesine u krug, a neka zenska izvali nesto na srpskom :)

drgonzo
31.5.2006, 12:34
Redislawe, odlican topic. evo ti plus u reputaciji odmah ;) :aplauz:

Bug[Su]
31.5.2006, 13:30
mene najvishe nervira kad hacuju u filmu
gledao sam neki deciji film i glavni glumci (koji jedva imaju 8godina) su hackovali sistem luno parka
a i jel ste primetili kako u svim filmovima gde se hackuje da glumci ultra brzo pishi(ko daftilograf) i da software uopshte nije pozna,da uvek prikazuje neki status bar ili procenat koliko je hackovano i to josh uzelenoj boji sa nekom kosturskom glavom
grrrrrrrrr , stupid hoolywood :D

Patton
31.5.2006, 13:35
Ono za taxi je stvarno mnogo dobro.Ono racun je 6.88$ ,a ovaj mu daje tacno u cent ali u jednoj novcanici.
Da mu verovatno 10$ ili iskombinuje nesto da zaokruzi cifru; mada cudo je kako nabode i tu od 10$ bez gledanja.

prvul
31.5.2006, 15:21
A isto dobra fora u "Spaghetti western" (http://en.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_western) filmovima. Lik beži, jure ga 6-7 likova, on zastane, okrene se, ispali 2 metka, 3-4 lika koji ga jure padaju, i tako dok ih sve ne pobije :D

Atila
31.5.2006, 21:09
Као најважнију ствар могао бих навести енглески језик.Малтене од рођења као и многи други гледам углавном америчке филмове и тако сам у суштини научио највећи део говорног енглеског.Мозак на неки начин везује оно што чује и титл на српском и ето дивног резултата, самим тим у школи сам научио све пар десетина речи.

Alexandar
31.5.2006, 22:03

u petom elementu lik cita vecernje novosti u onom avionu ili vec cemu a ime one operske pevaljke, plave lagune je ispisano cirilicom i to bas kao sto se zove - plava laguna
a da nam nije brusa vilisa gde bi nas bilo

EclipsE
31.5.2006, 23:00
He he, primijetio sam i ja, to je scena pri kraju kad prizivaju vampirskog boga, pa su poredjane glavesine u krug, a neka zenska izvali nesto na srpskom :)

e to... kaze "Pusti me!"
:Freddy:

Magneto
31.5.2006, 23:27
Као најважнију ствар могао бих навести енглески језик.Малтене од рођења као и многи други гледам углавном америчке филмове и тако сам у суштини научио највећи део говорног енглеског.
Da, američki filmovi svakako mogu dosta da pomognu na tom polju, jedino što je to daleko od britanskog engleskog, u svakom smislu - reči, rečenice i fraze u rečenicama, kao i akcenat. Kada se malo bolje pogleda, američki je daleko površniji i u mnogo čemu uprošćeni engleski u izvornom obilku (a izvorni ipak poseduje znatno veće bogatstvo i lepotu na lingvističkom planu).

bobi
1.6.2006, 0:02
Mislim da su najgora filmska osatvarenja uglavnom stvarna sa kraja 80 od.
To je period kada se filmska industrija stvarno zahuktala, a rezultati su bili vise nego ocajni (n.p.r. Lavlje Srce sa Zan Klod Van Damom, Nindza kornjace ( gde glumi isti glumac) i jos tone drugih ostvarenja)

Da, američki filmovi svakako mogu dosta da pomognu na tom polju, jedino što je to daleko od britanskog engleskog, u svakom smislu - reči, rečenice i fraze u rečenicama, kao i akcenat. Kada se malo bolje pogleda, američki je daleko površniji i u mnogo čemu uprošćeni engleski u izvornom obilku (a izvorni ipak poseduje znatno veće bogatstvo i lepotu na lingvističkom planu).
Da, ali kazu da i danasnji engleski nije ono sto je i knjizevni engleski.

U svakom slucaju, opet se kaze da ni amerikanci, ni australijanci, ni kanadjani, a bogme ni evropljani koji znaju engleski (ups, mislim americki :) ) ne razumeju engleze.
U cemu je onda lepota savremenog engleskog?
Mislim, nisam lingvista i ne razumem se u matereriju, ali mi se cini da sleng (brzopleti govor i skracenice) mnogo vise koriste englezi nego li bilo koji drugi narod ( il ne narod, poput onih u obecanoj zemlji :) )

drgonzo
1.6.2006, 0:21
Mislim da su najgora filmska osatvarenja uglavnom stvarna sa kraja 80 od.
To je period kada se filmska industrija stvarno zahuktala, a rezultati su bili vise nego ocajni (n.p.r. Lavlje Srce sa Zan Klod Van Damom, Nindza kornjace ( gde glumi isti glumac) i jos tone drugih ostvarenja)

Koliko se ja secam, Zan Klod Van Dam ne glumi u Nindza Kornjacama :icon_scra
Secam se da glumi u Kikbokseru, Krvavom Sportu, Kiborgu, onda onaj film gde je u Legiji stranaca, sigurno ima jos...

Dushan
1.6.2006, 0:23
Ili kad likovi u filmu neshto hackuju, nikad (ali NIKAD!) ne pritisnu space...

Magneto
1.6.2006, 0:27
@drgonzo: Književni jezik je u pitanju naravno (komparacija se na to odnosila), a što se tiče slenga koji niko ne može da razume, to je ipak najviše prisutno kod najnižih socijalnih staleža. Kod ostalih sleng ne zaostaje toliko od književnog jezika (po lingvističkoj vrednosti), bez obzira da li ga ostale anglikanske grupe razumeju.

REDisLAW
1.6.2006, 22:15
Као најважнију ствар могао бих навести енглески језик.Малтене од рођења као и многи други гледам углавном америчке филмове и тако сам у суштини научио највећи део говорног енглеског.Мозак на неки начин везује оно што чује и титл на српском и ето дивног резултата, самим тим у школи сам научио све пар десетина речи.

Epa kad smo kod toga, ljudi moram da vam se po'falim. Najbolji sam iz engleskog iz moje generacije (a ne hvalim se mnogo jel da?:D ) i u pravu si u vezi onog gore... Dakle ja kad gledam filmove 60% prevedem sam a ostalo pročitam... Ili tako nešto...:opanachke

@Dragonzo
Thanks !!!

Simke
2.6.2006, 8:31
naziv ove teme je:

Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali...

uklapa mi se tu i jezik... donekle... u temu...
ali mislim da ne treba ići u detalje, niti da se treba raspravljati...

recimo da je ovo podsećanje,
da se ne otplovi u pogrešnom pravcu...
hvala... :cool:

phoenix[illusion]
2.6.2006, 10:28
Evo sta sam naucio iz filma:
"I ja bih ono radio tata"
"I tata bi sine"

REDisLAW
3.6.2006, 22:23
naziv ove teme je:

Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali...

uklapa mi se tu i jezik... donekle... u temu...
ali mislim da ne treba ići u detalje, niti da se treba raspravljati...

recimo da je ovo podsećanje,
da se ne otplovi u pogrešnom pravcu...
hvala... :cool:

Nema na čemu...

oklagija
4.6.2006, 1:25
a BOMBE ?

naravno, u zadnjim sekundama se zaustavljaju,

terorista je bio dobar i stavio sat na svaku bombu

aerochivija
4.6.2006, 6:21
a BOMBE ?

naravno, u zadnjim sekundama se zaustavljaju,

terorista je bio dobar i stavio sat na svaku bombu

:tapsh: Zamisli realno, koji ludak bi se baktao da doda i timer, ako nije potreban... (tipa, otkucava 24 sata...) Pogledajte film "Airport" iz 1970, (Burt Lancaster, Dean Martin, Van Heflin), da vidite šta je bomba.
A zamislite bombaša-samoubicu koji treperi u svim bojama, ko Las Vegas.

Ghost
4.6.2006, 12:14
Мени је глупо оно кад неког упуцају, а овај лети назад.
И то за бомбе је глупо.

aerochivija
5.6.2006, 5:41
:icon_stud Filmovi nas uče I:

- U filmu "Commando", non-stop postavljaju (okreću) MRUD (Claymore) mine kontra...
- U filmu "Enemy of the State" satelit prati jednog čoveka, čak i u liftu, i to traje... Kako gorivo poskupljuje i u SAD, ne bi pola vojnog budžeta bilo dovoljno da ga tom satelitu dopremi dovoljno
- Bez filma "Battlefield Earth" ne bismo znali da papan koji ne zna ni vatru da zapali može za dva dana da nauči da pilotira AV-8 Harrierom i to samo gledajući slike, a da su vanzemaljci tako glupi da bi na "Zelenjaku" kupili novčanicu od 15 evra, sa sve Koštunicom na aversu...
- 007 "Dr No" – physics for dummies, vol. I: Reaktor zračenjem ometa raketu u letu
- 007 "Thunderball" – Avion "Avro Vulcan" sleće na površinu mora, i umesto da se ta grdosija raspadne, on polako, u komadu, tone na dno, i to sa izvučenim stajnim trapom čiji poklopci nisu deblji od grafičkog lima, a neoštećeni su. Da su tako spustili "Moskvič" ili "Volgu", pa i da poverujemo...
- 007 "From Russia With Love", podmornički periskop u podu Sovjetske ambasade, koji se neprimetno podiže iz poda i to funkcioniše duže vreme...
- 007 "Goldfinger", kada skinete ronilačko odelo, taksido ispod njega ostaje perfektno beo, ispeglan i suv, a tu su i crne pantalone i leptir mašna, takođe u super stanju. Ima još, film je do kraja edukativan...
- 007 "Diamonds Are Forever", saznali smo da su dijamanti presudni za laser koji se inače zove rubinski
- 007 "You Only Live Twice" IC samonavođene rakete "gledaju" u nazad. Poklopac kratera vulkana može biti veći od prečnika kratera vulkana (šiber poklopac). "007 YOLT" i "Star Trek – First Contact":
projektili "Titan" kad poleću, ili ne daj Bože sleću, uopšte ne sprže par hektara oko sebe, pa ih možemo lansirati i pored trafike.
- I još nešto o ST: skoro 40 godina nisu se setili da ugrade pojaseve na sedišta, pa posade padaju na svakoj svemirskoj džombi (kako poraziti "Enterprise"? Muć, muć, i gotovo!) E, da, zvuk se uspešno prostire kroz bezvazdušni prostor...
- U filmu "Armageddon" smo naučili da piloti ne znaju da voze shuttle, jer se svaki čas slupaju o neku kometu, umesto da lepo prikoče i priđu...
- A u "Deep Impact" kometa koja se kreće radijalno ka Zemlji, odjednom promeni pravac i krene tangencijalno - ko vozi komete?
- "The Hunt For Red October" nas uči da se zaliv Poljarnij nalazi u Finskoj (tamo su dakle tajne ruske baze, a toliko su tajne da ni Finci to ne znaju)... Osim toga, Rusi svoje podmornice ne traže pomoću satelita već preko ambasadora u Vašingtonu
- "Black Hawk Down" kaže da Amerikance treba gađati s krovova, jer pokrivanja iz vazduha skoro da i nema (najgore što je stvarno tako bilo)
- "Hollow Man", nevidljivi (providni) čovek nije istovremeno i slep, jer je oko mračna komora i to je jedan od glavnih faktora viđenja
- "The Day After Tomorrow" Ako vam Amerika oprosti dugove, vi cete joj pokloniti svu svoju teritoriju

aerochivija
5.6.2006, 5:45
:icon_stud Filmovi nas uče II

- "Twister" nas uči da čak ni najjači vetar ne omlati američke meteorologe daskama, letvama, kamenčugama koje vuče sobom, osim što ih lepo očešlja.
- "Volcano" treba spaliti sve udžbenike geologije, obzirom da vulkan dolazi na kašičicu, lava se skreće u okean starim autobusima, i združenim uriniranjem vatrogasaca na istu, radi hlađenja. Kad je reč o temperaturi, Tomi Li Džons bez problema podnosi vrelinu lave na 15 cm od sebe, a i diše bez problema...
- "Chain Reaction" termonuklearna eksplozija (fuzija), ako grune u Čikagu, ne proizvodi zračenje, i od nje se može pobeći motorom. Za ostale gradove u SAD nije nam poznato...
- "The Fourth Protocol" uranijum uopšte ne zrači, najbolje se čuva u frižideru, i lakše se švercuje od cigareta
- "War Games", piloti strateških bombardera utrčavaju u svoje avione čak i kad zapišti neki auto alarm
- "Top Gun" kod aviona, palica gasa (throttle) se povlači ka sebi da bi se ubrzalo, a upravljačku palicu treba gurnuti od sebe da bi se poletelo
- "The Core" Zemlju ćeš probušiti samo ako spojiš laser i brodsku sirenu, a mikrotalasno zračenje, tj. zračenje uopšte, ipak prvo sprži čelični most, pa tek onda pobije ljude.
- Iz filma "Lawnmower Man" smo saznali da ako kopiraš svoj um u mainframe, gubiš na težini
- "Close Encounters of the 3rd Kind", vanzemaljski brod veći od Djavolje kule u Vajomingu Rusi ili uopšte ne vide, ili su potpuno nezainteresovani za sve...
- "Blue Thunder" IC odraz sunca u staklu i kineske pilićarnice su jači izvor IC zračenja od samog motora "Turbo Mecca" helikoptera "Gazela".
- Film "Silence of the Lambs" nas uči da je maska koju stavljaju Hanibalu Lekteru odlična i za tašte.
- "Dreamcatcher" Alieni izazivaju gastritis, jer u njihovom prisustvu svi dobiju gasove...

aerochivija
5.6.2006, 5:46
:icon_stud Filmovi nas uče III
- "Spy Game" Direktor CIA je taj koji oružanim snagama SAD daje naređenja da intervenise u nekoj drugoj državi (pa još Kini). Nipošto to ne rade Bela Kuća, Pentagon, a o Kongresu da i ne govorimo...
- "Recruit" Svako, ali baš svako u CIA, moze da ima svoje agente kontraktore, ili free lancere.
- U filmu "The Longest Day" ima manje žrtava nego u filmu "Saving Private Ryan"
- Ruski avioni čitaju misli samo ako misliš na ruskom, pojašnjava film "Fire Fox", a i da se gorivo u avion sipa na santi...
- Sudeći po filmu "Flightplan" možemo da šetamo po američkim avionima kada, kako i gde god hoćemo.
- "Die Hard II" možete se makljati do mile volje na krilu Boeinga 747 koji rula pistom, a kad vam dosadi tuča, onda avion potpalite, kao Pera Kojot - 1. samo otvorite poklopac i gorivo odmah počne da ističe iz aviona (i pilot o tome nema nikakvu indikaciju), 2. taj kerozin upalite Zippo upaljačem, 3. plamen je brži od "džambike" koji samo što ne poleti...
- Iz filma "The Fifth Element" smo saznali da je Mila Jovović dobraaa...
- Od Zuckera i Abrahamsa ("Naked Gun", "Hot Shots"...) smo naučili da i oni misle isto što i mi...

Tek ćemo saznati...
...iz serije X-files: Vanzemaljac prerušen u predsednika SAD u dosluhu sa direktorom CIA i grupom "Millenium" kuje zaveru protiv FBI da prikrije nemačke naciste koji su ukrali svemirski brod iz Zone 51 (Area 51), ne bi li napravili službeni avion za Predsednika, kako bi on drpio genetski kôd svojih birača, Molderu izvadio slepo crevo, usput Skali napravio dete i onda zbrisao kući, sa, je li, genetskim kôdom... U 76. ciklusu serije saznaćemo šta će mu genetski kôd birača...

mmn2911
5.6.2006, 11:06
Aerochivija rulez.
Dobre stvarcice.

Dushan
5.6.2006, 21:40
Reci cu samo ROFL:rofl: :rofl: :n_klanja: :aplauz: :tapsh: :tapsh: :to_care:

rogehpelb
5.6.2006, 22:16
E zaboravio si da smo naucili iz DIE HARD II, da je kerozin zapaljiv poput benzina, mada u punu kofu kerozina mozes bacati sibice, kako bi ih ugasio. Eto jedno verovali ili ne. Kerozin je nezapaljiv.

Najbolje je ono sa hakerisanjem, lici na tetris a ne moras da pritisnes space.

Sto se tice ST, najbolje, pored prostiranja zvuka, je to sto kad kod pogode neki deo broda, uvek ljudi na mostu zaginu. Pogode motor, svi kod warp pogona zivi, samo oni na mostu jadni ginu, i to od ekspolzije konzole. Usput sve rase govore tecno engleski sa par casnih izuzetaka.

To me podseti:
Zakon Anime Akustike: U vakuumu zvuk se prostire brze jer nema ko da ga sprecava.
Zakon Anime Siljatosti: Sto je liku siljastija kosa, to je lik mocniji, ovaj zakon se ne odnosi na celave vanzemaljce.

Srlandand
6.7.2006, 21:11

U Mirotvorcu George C. juri Srbina koji nosi atomsku bombu u rancu. :boodala: Koja glupost.

Echo
9.7.2006, 6:14
-u akcionim filmovima cim potrose municiju iz pistolja bace ga u pesak
-glavni sef u FBIu je uvek crnac
-uvek prvi pogine crnac, pogotovu ako je prijatelj glavnom glumcu detektivu
-u filmu ERASER, ARNOLD vozi helikopter iako ga nikad pre nije vozio,doduse malo mu se klatio levo-desno dok se nije usemio
-u hororima uvek na pocetku pogine dobra zenska
-glavni glumac poljubi zensku prvi put tek na kraju

-svaka kuca ima na hiljade vrata kroz koje moze da udje ubica
-kad je ugaseno svetlo, a ona sama, telefon uvek dugo zvoni
-zeljeni podatak se uvek nadje iz prve, a na internetu se nalaze svi dosijei dostupni svakom civilu
-glavni zlikovac prezivi i po 10, a dobrica i po mnogo vise metaka
-glavni glumac je ekspert u improvizaciji-napravi eksploziv od sampona i paste za zube

-kada glumac biva pogodjen i lezi jer je ranjen- izvadi metak i odmah nastavi dalje (nema veze sto krvari, ustvari taj faktor je na filmu i zanemaren)
-predsednik amerike (ne znam koji je tacno film) je glavni specijalac, zna da vozi avion, koristi sva oruzja
-u svakom americkom filmu, barem jednom mora da se pojavi americka zastava
-kada glavni glumac uhvati bossa, pa pre nego sto ga ubije, uvek mu odrzi kratak govor
-doktori u filmovima su pravi action meni, trce,skacu, svadjaju se, voze brzo kola...

pyost
9.7.2006, 12:10
-predsednik amerike (ne znam koji je tacno film) je glavni specijalac, zna da vozi avion, koristi sva oruzja

Air Force 1, Harisson Ford ;) Mada verovatno ima jos neki.

aerochivija
9.7.2006, 16:47
- Nemojte samo AF No 1, koliko to je veoma poučan film... Imam samo nekoliko prigovora: Mr President nije otkrio lek protiv AIDS, nije otišao u svemir gde bi EVA obavio onako u taksidu, i nije konstruisao fuzioni reaktor...

- Ne verujem u teorija zavere, ali... Na primer, u starom Diznijevom crtaću "Knjiga o džungli", pozitivci govore uobičajenim "American Englishom", Šir Kan govori britanskim, a majmuni govore kao Crnci... Možda se meni sve to učinilo, davno sam gledao crtać, moraću da evociram uspomene i proverim jesam li u pravu...

-Isto tako, onaj tamnoputi šef FBI, ili bilo koje policijske stanice, uvek se dernja kao magarac, uvek ometa glavnog junaka (bledolikog) u istrazi, suspenduje ga, i sl...

Arakis
9.7.2006, 20:32
- U filmu Nemoguca misija (1 ili 2-gi deo) mozete da se konektuje te na net preko modema u pokretnom vozu. :a_whistli

Magneto
9.7.2006, 23:08
Neka moja zapažanja:

Pre nego što glavni junak, najčešće u bekstvu, skoči sa vrha zgrade od 5-6 spratova, ispod će se naći nešto jako zgodno da se on dočeka (prostrana prikolica kamiona s đubretom, najčešće, mada nisu isključeni ni udobni kontejneri, super-udobne cirade od izloga prodavnice i slično).

Negativac (glavni ili neki drugi) pre nego sto upuca glavnog junaka filma, pričaće i drobiće neke nepotrebne gluposti sve dok neko sasvim levi ne dođe i spase junošu.

Kada junak krene da spase dete/kućnog ljubimca/nešto od značaja, iz objekta koji je u požaru, obavezno, ali obavezno teška greda zahvaćena vatrom pada tačno pred vrata i tačno kada on treba da izađe.

Kada treba da se uništi kompjuter sa podacima, obavezno se puca u monitor (ko je još lud da uništi hard disk gde su svi podaci, uostalom), a eksplozija pritom je ista kao da je pogođeno nekih 5 kg TNT-a.

Ali najdebilnije scene ubedljivo se mogu videti u već pominjanom filmu "Armagedon". Opuštencija vozikanje po kometi, opstajanje na istoj god knows how long i to sa običnim kosmonautskim odelima, posada koja je krenula na misiju, način na koji se popravlja šatl (besomučno mlataranje po instrument tabli) etc. Dakle, strašno and zaglupljujuće.

aerochivija
9.7.2006, 23:46
Najčešće, naročito u ratnim i špijunskim trilerima, uopšte, pozitivci savladane negativce vežu, kako bi se ovi tokom filma oslobodili i napravili im zijan.

Zato je jedan od retkih filmova koji u tom smislu pokazuje pravo stanje stvari "Where Eagles Dare", ("U orlovskom gnezdu", ul: Richard Burton, Clint Eastwood), gde Clint nijednog Nemca ne ostavlja za sobom živog.

DorianGrey
10.7.2006, 20:04
Evo i mojih par zakljucaka:

Kola uvek ali uvek explodiraju, bilo da ih pogodis jednim metkom iz pistolja ili gadjas bazukom...

Kad na bombi otkucava tajmer, i kada dojde pred kraj na nekih desetak sekundi, tih deset sekundi traje citavu vecnost

Americki predsednik nikad ne gine

Amerikanci su uvek pozitivci

Svaki vijetnamski veteran sposoban je da se vrati u Vijetnam i pobije sve zivo

:kreza: :kreza:

Echo
10.7.2006, 23:03
E, a ima i ono da se vrata od automobila i vrata od stana nikada ne otkljucavaju vec samo udjes... (zakljucavanje je verovatno automatic :) )

Plasaw
11.7.2006, 0:38
U tinejdz horor filmovima stalno ima 6-7 dobrih likova, koji umiru jedan po jedan, dok na kraju ne ostane dvoje koje se vole.

Teroristi mogu da zauzmu najbezbedniju zgradu na svetu (poznaju je kao da su ceo zivot tu proveli), a onda dodje domar, vatrogasac, cistac,... (koji je bivsi marinac) i sve ih sredi.

Negativci stalno imaju priliku da ubiju gl. lika, ali onda stanu i nesto pricaju, i na kraju im on pobegne.

Negativac moze da prezivi najmanje jednu eksploziju.

Glavni likovi su najvece patriote na svetu, rizikovace svoj zivot samo da se terorista ne bi uzvukao sa parama.

Glavni likovi stalno naprave ogromnu stetu, prekrse zakon, ukradu gomilu stvari i niko ih nikad ne tuzi ili uhapsi.

Ako tim od 10 ljudi treba da spase jednog coveka, a 9 njih pogine, to se smatra uspesnom misijom.

Glavnog lika nepravedno optuze za nesto, a onda on bezi, krsi zakon, ubija par ljudi da bi dokazao da je nevin i oni ga puste.

Ceo univerzum, od Velikog Praska pa do kraja vremena prica engleski.

Optique
11.7.2006, 1:19
U tinejdz horor filmovima stalno ima 6-7 dobrih likova, koji umiru jedan po jedan, dok na kraju ne ostane dvoje koje se vole.
A ako ostane jedan, to je uvek zensko...

DorianGrey
11.7.2006, 1:36
Svaki ubica je uvek ziv dok ga ne ustrele u glavu

U svakom otetom avionu obavezno se nalazi neki FBi specijalac ili bivsi pandur

Svaki negativac je pohlepan

Svaki pandur vozi kola bolje nego prosecan reli vozac

Ne postoji zgrada u koju se ne moze provaliti

Plasaw
11.7.2006, 22:20
Glavni lik ce stalno izabrati losiju ribu.

Kada se aktivira samounistenje, baza pocinje da eksplodira deo po deo pre isteka vremena, a kad istekne vreme onda ce doci do par vecih eksplozija koje nikad ne eksplodiraju u isto vreme.

U jednom filmu sa nekom decom sa psihickim sposobnostima, deca odu u napusten i potpuno prazan ambar, a onda lik donese bombu, zatim gledamo spolja na ambar i dogode se dve eksplozije, u razlicitim delovima ambara.

U "The Jackal" (mislim da se tako zove) sa Brusom Vilisom, Ricard Gir je, koliko se secam, radio jednom sa njim, i odmah je postao doktor psihologije, unapred zna sta ce ovaj da uradi, i zna sve detalje iz njegovog zivota (a pritom i bolje nisani od profesionalnog ubice).

U "Danu Nezavisnosti", kopjuterski virus sa Zemlje unistava vanzemaljske kopjutere.

Kada treba da se elektronski prebaci novac, on se uvek prebacuje kao da se odbrojava i treba mu 100 godina da se prebaci, umesto da pritisnu jedno dugme i da transakcija bude gotova za par sekundi.

Sve, ali bukvalno SVE je povezano na internet, ukljucujuci i top secret podatke iz Pentagona i CIA-e.

Covek ceo zivot posveti osveti, i kad je u prilici da je ubije koga treba, dodje neko i kaze mu: "Nemoj ciniti gluposti, spusti pistolj." i on spusti.

Svaki doktor ili advokat (ili bilo ko, ko mnogo zaradjuje, ali nije milioner) otpacuje stan, hipoteku i kola. Onda dobije otkaz, sve izgubi i unisten mu je zivot.

Ljudi rade ceo dan, stalno ih zovu na mobilni u vezi posla, zovu ih da hitno dodju na posao u svako doba dana i noci, i nikad ne mogu da odvoje sat-dva da odu na utakmicu ili pozorisnu predstavu na kojoj ucetvuju njihova deca. Svako to dete kasnije ima psihicke probleme.

Svemirski brodovi su stalno gradjeni kao lavirint, nikad nisu dobro osvetljeni i stalno odnekud izbija para (ali tek kad na njega dodju vanzemaljci).

mmn2911
12.7.2006, 0:21
Evo jedne opaske: Naime, u filmovima se igra sah... I sta sad, glupi igrac da sah, pocne da se duva, a onda mu mudrac pojede tu figuru (iako se ne vidi lepo kakav je raspored figura) i da mat...

Ice-Man
12.7.2006, 19:25
Evo jedne opaske: Naime, u filmovima se igra sah... I sta sad, glupi igrac da sah, pocne da se duva, a onda mu mudrac pojede tu figuru (iako se ne vidi lepo kakav je raspored figura) i da mat...

Da to nisi ti gledao onaj film na Pink, ili B92 sinoc,a?:D I ja sam to primetio, samo nisam bio u blizini kompa da bi to napisao!:)

Eni
12.7.2006, 20:34
Moram da stavim jednu opasku: U star treku svi ne govore engleski, nego univerzalni prevodioci u znackama prevode sve za glumce, to je poznato jos od pocetka TNG. U TOS su se dovijali da prevode svakako, ili je protivnik bio "visa sila" koja je mislima komunicirala, ili na neki nacin davala utisak da zna engleski kako bi je razumeli likovi... Cak se secam par epizoda bez mogucnosti komunikacije (sa zelenom maglicom u TOS, sa vrstom-nestoubrojevima u Voyageru, Sa klingoncima na pocetku Enterprise...) jer prevodioci nisu radili kako valja... zato na enterprise-u i imaju "casnika za komunikaciju i jezike" ili ti Heshee. :dedica:

I da, ako neko puca na vas, slobodno se sakrijte iza otvorenih vrata automobila... :ciao:

mmn2911
13.7.2006, 2:14
Da to nisi ti gledao onaj film na Pink, ili B92 sinoc,a?:D I ja sam to primetio, samo nisam bio u blizini kompa da bi to napisao!:)

Ma jesam, ali mislim u globalu...
Predsednikov covek my ass :rofl:

Superbird
13.7.2006, 16:57
Negde na polovini filma glavni lik se susrece sa negativcem koji ga proganja, rani ga ili sl. ali NIKAD ga ne overi, pa mu ovaj nesto za***e na kraju filma

U VIP smo videli da Pamelinom Jaguaru XK ne mogu da naude meci iz miniguna ispaljeni sa udaljenosti od 1,5m

Neko je napisao da je sef FBI / policije uvek crnac... jeste li primetili da je to uvek isti GLUMAC ?

Crnac je predsednik USA samo na filmu

U filmu Brzina Kijanu Rivs unisti jaguar, onaj autobus (koji inace ubrzava kad ide uzbrdo i preskace rupu od 15m), mali milion auta i avion na aerodromu, a sve to da ne bi bombasu platili 10 miliona dolara

Svaki pandur zna marku, model i godinu proizvodnje auta koji vozi begunac

Pistolj se lako moze napraviti od ruza, kutije za cigaru i dezodoransa

Shang Tsung
14.7.2006, 2:55
...da je Sheron Stone dobra riba:biglaugh:
eeeh te niske strasti
:D

Obi-wan
24.7.2006, 3:11
a domaci filmovi ????

kad bata zivotinja naslaze 10 vagona nemaca za manje od 5 sec. (da ih je gadjao topom od 30mm ne bi mogao ih toliko pobiti) ali zato kad neki partizan pogine , pada kao gladna godina ... nikako da docekamo pad. A da, i jedino su partizani u II sv. ratu tenkove unistavali rucnim bombama. (moj deda je inace nosilac ordena narodnog heroja, bas se pitam koliko je on TENKOVA a ne svaba pobio)
i u domacim filmovima obavezno imas muzicku numeru koja se mora otpevati do kraja (sto je stariji film to je uocljivije)
i kod partizana nikad nije postojao muski bolnicar uvek zensko, muskarci su doktori, i uvek ima neka mara:)

aerochivija
24.7.2006, 3:29
BTW, u većini filmova, pa tako i u partizanskim, retko ko menja šaržer. Ammo unlimited. Osim toga, MP-40 ("šmajser") iz II sv. rata je, sudeći po filmovima s tom tematikom, ultra precizno i dalekometno oružje.

Shang Tsung
24.7.2006, 13:52
Da se ljubav vojnika i zanosne seljanke uvek zavrsava pogibijom nekog od njih (prim. karaula.) ...

Željko
1.8.2006, 0:26
http://www.vojvodinacafe.com/content/view/336/87/
:ciao:

= IGY =
1.8.2006, 1:08
I nakraju kakva god da se desi katasrofa (uragan,meteor ili invazija vanzemaljaca) sve ce to braca Ameri da srede! :)

LordofBlood
2.8.2006, 0:00
tacno genijala tema ......

u horor filmovima uvek skripe vrata

homemade bombs su sasvim normalne i to moze svako da napravi

u vecni filmova onaj ko pokusava da skine bombu .... obavezno .... ali obavezno .... kada presece pogresnu zicu tajmer ubrzava .... bomba nikada ne eksplodira i on deaktivira bombu u zadnjim sekundama .....

samo "crnci" (ovo nije rasizam ..... dosta mi je lakse da napisem crnac nego coveg tamnog tena) su cool i puse travu po ceo dan .... nekada se nadje i neki belac .... ali on je obicno smor i sve ga j38u u mozak ....

stvarno me nervira nesto vec pomenuto .... tipa hacking bilo cega i bilo kada je moguc .... cak iako vam riba pu51 i imate pistolj na glavi .... to je sasvim normalna scena iz svakodnevnog zivota i svako moze da se opusti i da radi u tim uslovami ..... da sa veoma velikom lakocom provali bilo sta ..... iako je to "nemoguce" a on za to ima vrlo ogranicen vremenski perid ....

dobar deo filmova nas zaglupljuje .....

ako neko nije gledao film hostel neka ga pogleda .... dosta zanimljivih stvari ..... ne preporucujem ga osobama sa slabim zelutcem .... gadljivim osobama..... i osobama sa problemma srca :D ......

u tom filmu nas uce da mozes izabrati metu .... platis cifru i dobijes je vezanu za stolicu da radis sta god pozelis i niko ne primeti nista ...... ako ti neko brenerom sprzi oko ti se ne onesvestis od bolova nego nekoliko minuta posle toga trcakaras i cutis :D ..... mada ja sam iz tog filma naucio da nikada ne idem u Slovacku :D

i daaaaa ono najvaznije u svim filmovima muskarci misle k170m ..... dobro nije da je to toliko daleko od stvarnosti ali dajteeeeee

i da sve vrlo bite stvari u filmu nadju nebitni likovi ... obicni ljudi pa ih jure i negativci i dobri ne bi li dosli do toga.... a oni jadni i glupi uvek daju u ruke nagativcima ....

Simke
2.8.2006, 10:07
http://www.vojvodinacafe.com/content/view/336/87/
:ciao:

neprihvatljivo mi je za korektnu komunikaciju da se stavi link plus jedan smajli i da to sačinjava celu poruku...

za ubuduće, znaj da ti se ništa neće desiti ako otkucaš kratko objašnjenje šta je u tom linku i zašto si ga stavio...

Vuckovic Veljko
2.8.2006, 13:20
U filmovima postoji neigranicena kolicina metaka i u situaciji sa taocima glavni lik uvjek pogodi otmicara medju oci bez imalo straha,u hororima uvjek nastradaju djevice...

Bond_007
3.8.2006, 8:35
uvek kada pandur juri lika on se hvata za pistolj tek kada mu ovaj pobegne te ni ne uspe da ga upuca

Shlaymara
3.8.2006, 11:34
U svakom americkom filmu, svakom auto skripe guma.Nebitno da li krece, skrece, zaustavlja se, ide brzo ili sporo, gume uvek skripe.

Željko
3.8.2006, 13:52
neprihvatljivo mi je za korektnu komunikaciju da se stavi link plus jedan smajli i da to sačinjava celu poruku...
za ubuduće, znaj da ti se ništa neće desiti ako otkucaš kratko objašnjenje šta je u tom linku i zašto si ga stavio...
Za šta misliš da sam stavio link u temi Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali... , a da možda sam stavio poruku pvde da bih skrenuo pažnju na globalno zagrevanje i njegove posledice na plantaže kafe u Brazilu...:D :D

zone2403
4.8.2006, 3:54
I svi supertajni agenti imaju gedzete za koje niko nije cuo i pomocu kojih mogu da obore avion lovac ili uniste T-84 tenk!

Simke
4.8.2006, 8:42
Za šta misliš da sam stavio link u temi Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali... , a da možda sam stavio poruku pvde da bih skrenuo pažnju na globalno zagrevanje i njegove posledice na plantaže kafe u Brazilu...:D :D

Pokušao sam da ti skrenem pažnju na nešto što se pominje u pravilima o ponašanju i slanju poruka na ovaj forum...
onakva poruka, link bez objašnjenja samo sa jednim smajlijem se može smatrati spamom iliti smećem pa je samim tim neprihvatljiva za korektnu komunikaciju, skoro automatski potpada pod brisanje bez puno razmišljanja...

a možda si stavio poruku ovde da bi skrenuo pažnju na globalno zagrevanje i njegove posledice na plantaže kafe u Brazilu... :)

Wolverine
4.8.2006, 14:53
Brus Willis je sve redji u filmovima jer je sad bitno da film nema HappyEnding!!!

Echo
4.8.2006, 18:42
Brus Willis je sve redji u filmovima jer je sad bitno da film nema HappyEnding!!!
Zasto Brus Willis nije glumio u Titaniku?
-Jer bi ih sve spasio :)

4th Dimension
24.8.2006, 2:08
Nego mene generalno nerviraju filmovi koji bi kobajagi trebali da budu realni a u stvari su tu da promovišu američku vojsku. U to spadaju scene:

-Vazdušnih borbi:
-Nikada Ameri ne koriste rakete dugog dometa u kojima jedino imaju primat, uvjek moraju upasti u dogfight gdje su Ruski avioni i rakete bolji.
-Lockovanje se radi tako što juriš nasumice pomjerajućim krugom neprijateljski avion. Najsličnije što je tom krugu je nišan za top, koji se sam pomjera u odnosu na brzinu i pravac.
-Topovi na modernim lovcima su vazda spolja, i kaa nešto pogode efekat je isti kao da si taj avion pogodio pištoljem. Ima rupa ali ne detonacije.
-Rakete se izbjegavaju tako što je pustiš da ti proleti iznad krila, a nedaj bože da neko izbaci neki radarski ili IC mamac
-Stelt F-117 se uključuje na dugme.
-MOžeš isto tako sakriti od radara i ogromni transportni avion (nešto slično tome je jam radar sistem, ali onda neprijatelj zna gdje si)
-Stelt avioni imaju karakteristike lovca.

Vozila:
-Već pomenuto, rijetko vidimo reprodukciju stvarnog ruskog aviona, umjesto toga serviraju nam F-4 (avion iz doba Vijetnama) kao ruske Avione.
-Ruska oklopna vozila su u osnovi uvjek prefarbani M113 (laki USA transporter) sa nekom fancy kupolom.
-Rusi umjesto raznih verzija Mi helikoptera često koriste Bell-ove Blackhawk helije (Rambo neki lijevi dio).

-Borba na zemlji:
-Iako su profesionalni plaćenici ili pripadaju nekom kartelu koji se bori 24/7 sa konkurentima, njegovi pripadnici još nisu shvatili principe:
-nišanjenja
-pojedinačne paljbe
-hvatanja zaklona
i tako dobijamo borbe u kojima oni uspravno trče ka neprijatelju pucajući iz kuka rafalno sa pola kilometra, i dok meci zvižde oko Američkih pulena, ovi ih ubijaju iz pištolja.

i još mnogo mnogo toga.

Rocker
24.8.2006, 3:20
-Nikada Ameri ne koriste rakete dugog dometa u kojima jedino imaju primat, uvjek moraju upasti u dogfight gdje su Ruski avioni i rakete bolji.
.
Nisu im ni rakete srednjeg i dugog dometa bolje od ruskih, nego oni koriste AWACS i ometanje radara protivničkih aviona, tako da protivnik ne može da ih lock-uje svojim raketama srednjeg/dugog dometa jer se te rakete navode radarom (za razliku od raketa kratkog dometa koje su IC samonavođene) a radar mu je jamed. O dogfightu ruskih i američkih aviona ne treba ni pričati, zna se ko je boss!:n_klanja: Zato se i trude da makar u filmu predstave svoje avione kao superiorne!

4th Dimension
24.8.2006, 11:54
Pa ja više ovako mislim. Dobre su njima AMRAM rakete, čak bi rekao i više nego dobre, imaju samonavođenje i mogu da rade u shoot and forget modu što im omogućava da napadnu više aviona odjednom sa stotinjak kilometara. Zato su im avioni većinom veći i teži da bi nosili više opreme i raketa, ali u bliskoj borbi moraju se pouzdati na Sparow rakete (koliko znam već razvijaju zamjenu) koje datiraju još iz doba Vijetnama a čak ni tada nisu bile čudo tehnike, dok Rusi i većina zemalja istočnog bloka bivšeg koriste Ruske rakete sa pokretnom mlaznocom koje je skoro nemoguće izbjeć (doduše lako ih je zeznut mamcima jer su IC), i zbog toga oni moraju specijalno da treniraju piloteda nadomjeste nedostatak u bliskoj borbi. Ali to je samo moje mišljenje.

A što se tiče ometanja radara tu vazda ima mogućnost lock on jam, tj, raketa biva navođena na izvor smetnji :D

Nazad na temu :D

Simke
24.8.2006, 19:21
Da li ja da vama dvojici sada ovo lepo obrišem? :confused:
Šta ste rekli?
Aha, dobro... voleli bi da ostane...
Tako znači, dobroo ... ostavićemo ovo što je van teme još malo dok ga ne iskupite porukama u temi...

ps
Ovaj put ste se izvukli s tim da napišete po par novih poruka u temi,
sledeći put ćete dobiti celu temu da prepišete... u redu. :dedica: :)

Rocker
24.8.2006, 20:54
Dobro, de, Simke...nemoj da si na kraj srca!:) Ima par stvari koje bih voleo da dodam, ali ako mi dozvoliš...Prvo da se iskupim. Evo, baš sinoć sam uhvatio kraj nekog glupog filma sa Jean Claude Van Damme-om i Denis Rodman-om... Postavili su minsko polje u nekoj građevini koja liči na rimski Koloseum. Neki lik slučajno stane na minu i kad ga napadne tigar (ne znam samo otkud on tu), on skloni nogu i šta se dešava? Nastaje eksplozija kojoj bi i napalm bomba pozavidela! Ceo Koloseum se ruši, vatra i destrukcija na sve strane!:rofl: Neverovatna nebuloza! Protivpešadijske mine su pravljene da mogu da stoje blizu jedna drugoj i da se ne aktiviraju sve ako jedna zvekne, inače šta je svrha? Da celo minsko polje odleti u vazduh ako, recimo, neki zeka ili slična živuljka nagazi na jednu?:rofl: Sigurno ne!:rolleyes:

4th Dimension
24.8.2006, 23:31
Ah da to me je podsjetilo na scenu u "Teksaškom rendžeru", kada skidaju nekog lika sa vješala i kao on je prikačen za bombu i ako ga puste eksplodiraće. I ovi ga puste, i počnu da trče, kad ono bomba ima tajmer, od 10sec, koji odbrojava od aktivacije. Koja idiotska glupost. Što će ti na zamku tajmer kaa su žrtve već u zamci kada se aktivira.

stefanmg
26.8.2006, 21:40
u petom elementu lik cita vecernje novosti u onom avionu ili vec cemu a ime one operske pevaljke, plave lagune je ispisano cirilicom i to bas kao sto se zove - plava laguna
a da nam nije brusa vilisa gde bi nas bilo

U Umri muški Bruse Vilis vozi Juga :D

101st Airborne
26.8.2006, 21:55
Americki policajci-prasinari znaju razlike izmedju dalekoistocnih imena. Naime, policajka upada u neku kucu gde su neke Azijatkinje zarobljene u kuci, oslobadja ih, hvata nekog levog tipa i ispituje ga odakle su...one nesto odvali iz Kine, a onda ona pita neku devojku kako se zove, na sta ona odgovara Lien Vin ili tako nesto. Sledi sjajna replika policajke, puna znanja - "To ime meni zvuci vijetnamski"...eh, zivote...nemam pojma koji je film, neki krs C produkcije...i ja svasta gledam...

Rocker
26.8.2006, 22:53
U Umri muški Bruse Vilis vozi Juga :D
U trećem delu!:to_care:

Wile E. Coyote
28.8.2006, 16:15
Bilo koje oruzje je neprecizno, cak i sa male udaljenosti
Automobil se ne moze zaustaviti pucanjem u gume (verovatno zato niko to ne pokusava)
Svaka zenska se moze odvesti u krevet posle par sati poznanstva
Vatra je bezopasna, mozes da trcis kroz nju

Highlander
28.8.2006, 17:27
...američki srednjoškolci uvek izgledaju kao da imaju 25-30 godina...:boodala:

101st Airborne
29.8.2006, 1:46
Kada otmicar zarobi zensku od glavnog lika, a on ga stigne, zenska UVEK govori liku da puca svejedno makar i nju pogodio, a on to NIKAD ne uradi.

U tucama po barovima ogromni nabildovani truckeri sa bilijarskim stapovima u rukama redovno napadaju glavnog lika jedan po jedan, a pri tom padaju k'o snoplje od prazne flase ili jaceg samara. Glavni likovi su u god-modu sto se tice razbijanja stapova/stolica o glavu/ledja - nikad nijedan od toga nije pao, samo se jos vise razestio sa deljenje samara.

Dushan
29.8.2006, 7:22
Ili kad neki lik u filmu kazhe neki citat, drugi ce odmah znati ko je to rekao/napisao

Lord
29.8.2006, 11:19
Oživljavanje, usta na usta, je lek za SVE :n_klanja:....

Wile E. Coyote
29.8.2006, 17:27
Ribe uvek startuju frajere
Bogate zenske uvek super izgledaju i vole problematicne i/ili siromasne tipove
Ako zenska ostane trudna tip gine. To se uvek desava kod prvog susreta a zenska obavezno odlucuje da zadrzi bebu
Americke ribe ne nose grudnjak manji od 5. Pri tome ili nose halter-carape ili ne nose ves uopste
Doktorke su obavezno super ribe

M1los
29.8.2006, 22:32
Jeste li gledali film "Iza neprijateljskih linija"? To je po meni vrhunac holivudske gluposti.
Neke nebuloze nabrajam:
- glavni lik trči kroz minirano područje, ali je "brži" od detonatora, tako da mine eksplodiraju tek kad on odmakne nekoliko metara
- Srbi su prikazani kao divljaci
- svi su srpski vojnici nosili kokarde
- obratite pažnju na govor glavnog negativca, vidjećete da to nikako nije srpski akcenat
- jedan pede*čić pobije poštoljem pola srpske vojske, koja je naoružana kalašima:confused:
- Srbi su teroristi
- Srbi su obučeni kao teroristi
- Srbi ne znaju koristiti zaklon
- Srbi ne znaju nišaniti
- radnja se odvija na Balkanu, ali tu nema ni traga od muslimanske i hrvatske vojske, samo su Srbi ti koji imaju vojsku i koji terorišu ostale "miroljubive i nevine" narode

Rocker
29.8.2006, 23:33
Jeste li gledali film "Iza neprijateljskih linija"? To je po meni vrhunac holivudske gluposti.
Neke nebuloze nabrajam:
- glavni lik trči kroz minirano područje, ali je "brži" od detonatora, tako da mine eksplodiraju tek kad on odmakne nekoliko metara
- Srbi su prikazani kao divljaci
- svi su srpski vojnici nosili kokarde
- obratite pažnju na govor glavnog negativca, vidjećete da to nikako nije srpski akcenat
- jedan pede*čić pobije poštoljem pola srpske vojske, koja je naoružana kalašima:confused:
- Srbi su teroristi
- Srbi su obučeni kao teroristi
- Srbi ne znaju koristiti zaklon
- Srbi ne znaju nišaniti
- radnja se odvija na Balkanu, ali tu nema ni traga od muslimanske i hrvatske vojske, samo su Srbi ti koji imaju vojsku i koji terorišu ostale "miroljubive i nevine" narode
Jedan bedni mali UH-1 helić može da razvali nekoliko oklopnih transportera, pobije par desetina vojnika i izbegne bar 100.000 metaka ispaljenih sa razdaljine od 50m! Za to vreme lik trčkara po bojištu kao da igra Fußball!:rofl:
Vrhunac idiotizma (setite se scene sa avionima koji se igraju jurke sa raketama).:kreza:

101st Airborne
30.8.2006, 3:03
Pokvareni motor automobila se uvek pusi, k'o da ne postoje neki drugi kvarovi

PeTkO
31.8.2006, 19:01
Naucio sam da neki automobili kad padnu niz provaliju koja je duboka nekih 30 metara, padnu dole i posle 10-tak sekundi eksplodiraju.

Iz filma "Atomski Voz" I i II deo sam naucio da je atomska bomba obicna petarda, da od dvomilionskog Denvera pogine nekih 300 coveka od atomske bombe, i neki 100 coveka od rusevina, da je nalet x-zraka obicna svetlost od koje moze da se samo izgubi vid, a ustvari su mogli da vide sebi ceo kostur.....Eh, taj Holivud.Od obicne ruske atomske bombe napravise petardu, a sa svojom rasturaju komete precnika i do 30 km.....

Che_
7.9.2006, 2:21
Posto ubijes negativca, nece proci ni 5 sekundi a vec ces cuti sirene. Sva policijska i kola hitne pomoci koja imaju na raspolaganju, sjatice se u tvoju kucu. Izlazis polako napolje, oni te samo pokrivaju cebetom i odmah znaju sta se desilo. Niko te nista ne pita. Nema veze sto si ti minut pre toga ubio coveka. Znaju oni kroz sta si ti sve prosao i ko je kriv

Aleksandar Tolic
10.9.2006, 18:29
A isto dobra fora u "Spaghetti western" (http://en.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_western) filmovima. Lik beži, jure ga 6-7 likova, on zastane, okrene se, ispali 2 metka, 3-4 lika koji ga jure padaju, i tako dok ih sve ne pobije :D
:dedica: Još bolje je u Star warsima kada beli vojnici pucaju sve pršti sa strane ali kada se bilo ko od glavnih okrene ovi beli klonovi padaju ko od šale.100% preciznost

hacker_aca
10.9.2006, 23:35
Meni nije jasno kako dobri momci (tj. policajci i ostala banda) su toliko precizni sa oružjem i pogađaju metu na 200 metara k'o iz šale a kada dođe do pucnjave sa negativcima ne može niko nikog da pogodi a pucaju se na 20 metara. :opanachke

jozvan_Kg
22.11.2006, 2:35
1.U svim filmovima teroristi nose jedan isti tip naoruzanja(neki preradjeni UZI ili Tec9) i ispale kisu metaka na glavnog baju,nijedan ga ne pogodi,a onda ih on naslaze sa nekom jadnom utokom i to njih 50-ak sa 4-5 metaka.
2.Gravitacija u filmovima deluje vodoravno,a ne vertikalno.Kad glavni junosa pogodi nekoga u bilo koji deo tela,on prvo leti jedno 2-3 metra pa onda gekne na zemlju.
3.Unlimited ammo i god mode za glavnog baju.
4.Glavni baja je uvek spase nevino dete ma koje okolnosti bile.
5.Svet je uvek spasen u poslednjoj sekundi od udara komete/eksplozije nuklearki/vanzemaljskog najjaceg oruzja.
6.Glavni baja je uvek specijalista za voznju svih vrsta kamiona,kola,letilica,tenkova,podmornica....vest je haker,najbolji zavodnik,fenomenalan atleta(ma sta je pad sa vrha Empire State Buildinga,samo ustane,otrese prasinu sa odela,eventualno malo hramlje i onda ide kao da je skoci sa stepenika(jednog)).
7.Tajmer je uvek zaustavljen u poslednje dve sekunde (ima jedan film kada se zaustavlja na 007,pogodite koji deo filmskog serijala je u pitanju) i eksplozija,ma koliko ona jaka bila,samo malo ogaravi glavnog baju.
8.U horor filmovima prvo bivaju ubijene najbolje ribe.
9.Kada se cuje neki cudan zvuk iz podruma/tavana/sobe/wc solje glavni junak/inja mora to da ispita,makar to znacilo bezaniju kroz celu kucu i sakrivanje u orman/spajz/ispod kreveta ispod/u kojem je sakriven les,a sto ponovo dovodi do bezanije.
10.Kada ubica/manijak/psihopata juri glavnog lika kroz kucu/zgradu/podrum doticni se uvek izmakne iz kadra kada se glavni junak okrene.
11.Chuck Norris kicks ass(and other body parts too).
12.
13.Happy ending - OBAVEZAN ili film dobija ZNJ rating.
14.Glavni baja ubija glavnog zlocu uz fenomenalnu repliku i kada doticni zloca padne nije mrtav,pokusava na kvarno ali biva ponovo upucan/gurnut niz liticu/raznesen uz eksploziju uz jos bolju repliku.
15.Ima jos,ali ne mogu svega da se setim...

Kaiser Soze
22.11.2006, 3:10
jozvane ti nisi gledao "Jecaji sunca" sa Brusom Vilisom.

Da vidis kako SEAL forces padaju ko svece. :)

inace +rep za post

jozvan_Kg
22.11.2006, 3:13
Jesam,ali SEAL nisu glavni likovi,ali Brus Vilis jeste

nikolaf7
22.11.2006, 13:05
e dobar topic Rede, lepo sam se ismejao... a i ono za dzebanu ti je 100% tacno... npr. u filmovima se cesto koriste revolveri, iz kojih se obicno ispali bar 7-8 metkova, obicno i vise, iako u revolver max. moze stati 6 metkova.
Ma najjaci je Belmondo kad na nekom crkvenom zvoniku ispali 6-7 metaka iz kubure:rofl:
I ja.....zato mi nikad nisu bili jasni njemci, italijani i ostali sto sinhronizuju filmove, to je tako retardirano
A i zamisli gledas cio zivot neke glumce a nikad nisi stvarno cuo njihov glas:boodala:

Ili sto sam gledao na nekom poljskm kanalu dje isti muski monotoni glas sinhronizuje sve glasove u filmu(i zene, djecu itd)
Putin sve to moze i zna :)
thomemade bombs su sasvim normalne i to moze svako da napravi
Uz malo guglanja skoro svako moze, uopste nije tesko
...američki srednjoškolci uvek izgledaju kao da imaju 25-30 godina...:boodala:
Kako i nece kad ih glume konji od 30+ godina(Dilan iz beverly hillsa)
Ribe uvek startuju frajere
Pa strankinje su inace extra po tom pitanju, razlikuju se od nasih ko vino i voda

Kaiser Soze
22.11.2006, 17:09
Jesam,ali SEAL nisu glavni likovi,ali Brus Vilis jeste

Mrzi me da proveravam, jesu bile neke budze DELTE ili Marinci... Neki odred smrti je bio...

jozvan_Kg
22.11.2006, 19:14
Ovo je nastavak od sinoc,ali me je mrzelo da kucam.Ide ovako:
16.Vreme tece sporije u filmovima:1 sekunda = 10 minuta(dok Brus Vilis u Armagedonu stisne onaj prekidac za nuklearku ladno ste mogli da skuvate i popijete kafu)
17.Visina:ako glavni baja padne sa 100 metara izgledace kao da je upravo pao sa kreveta i obrnuto)
18.Ukoliko ste zaboravili kljuc od kuce nema veze jer vam je dovoljna kreditna kartica,ali ako i nju nemate,samo sutnite vrata,otvorice se,ako ste nedaj Boze inavlid,mozete slobodno otici na zadnja vrata,ona se po tradiciji ne zakljucavaju.
19.Ukoliko su slucajno i zadnja vrata zakljucana,mozete uci kroz prozor jer su i oni stalno otvoreni.
20.Gume uvek skripe,nema veze koja je podloga i da li je vlazna ili ne.
21.Od radijacije se samo dobija lepsi ten i svetlija kosa(da u stvarnosti popiju toliku kolicinu radijacije,istopili bi ste se tako brzo i tako jako da od vas nebi ostalo ni za po' canceta onog najmanjeg euro-krema)
22.Auto glavnog baje je u stanju da izdrzi pad sa pokretnog mosta pri brzini od 100-150 kmh i da nastavi dalje kao da nije nista bilo(Fast & Furious 1)
(da je to stvarno uradio ostao bi mu i motor i menjac na mestu doskoka)
23.Teroristi su toliko glupi i naivni da planiram da otvorim skolu za poducavanje u nekim osnovnim stvarima(Ako mislis da se lik sakrio u ormanu,ti prvo izresetaj orman sa 1-2 sarzera pancirne municije,ubaci nov sarzer,repertiraj,pusku na gotovs,pa tek onda proveravaj ormane/burice/rupe....).
24.Gumu je nemoguce pogoditi iz pistolja(ocigledno vam treba bazuka)pa nemojte ni pokusavati.
25.Glavni baja u svom dzepu uvek ima tacan iznos za taxi i uvek placa sa 1 novcanicom.
26.Zaplet obavezno ide ovako (bar za Rocky(svi delovi):on pocinje da dobija,pa onda u glavnoj borbi se kao nesto smori,pa pocne da pije batine,pa onda veliki povratak(dal cuje onu povratnicku muziku ili sta)
27.U filmovima (americkim)skoro nigde ne mozete da vidite belca narkomana,izuzetak su britanski filmovi.
28.U komsiluku zive izgleda samo manekeni i manekenke.(nigde ni jednog ruznog jel' te)
29.Svaki klinac sa malo jacim kompom moze da hakuje CIA,FBI,NASA,Pentagon i Belu kucu zajedno i niko nece da ga provali.
30.Nigde necete videti unakazen les (izuzetak horori)od esplozije,metaka itd..
Ima jos toga,ali nemogu da se setim..

Sasa07
22.11.2006, 20:33
Da nema filmova nikada nebih znao kao u prichi sa Brus Lee-om da mozhe,npr. dok je bio mali doshli su neki ljudi i napali mu kevu,onda je chale uskochio i branio se ali su ga ubili.I tada je mali koji je sve to video,poshto je odrastao krenuo da vezhba karate i da se sveti.I onda je postao nepobediv..
To ja od tada verujem da mozhe da se desi i u stvarnom zhivotu i da ima jakih nepobedivih ljudi.
Plus oni udarci shto i mozhe ali nisam znao za to ranije:"shamaranje nogama",skok na terasu,letechi mae-geri koji otkida glavu itd.

crazy_chicken
21.12.2006, 0:38
znachi jedna od naj fora u kinematografiji uopshte je bila u legendarnim simpsonovima(i dalje je:)).Naime,koje god vozilo,kad god da kretje ili staje uvek shkripe gume,uvek uvek aliii uveeeek:)Medjutim to je u simpsonovima uradjeno tako dojajno da...:)

madhatterYU
21.12.2006, 3:26
bicikla eksplodira kada padne sa litice, pas ne moze da zakuca na kosh...

NjegovaWisost
6.1.2007, 19:24
..
nemoj žikinu dinastiju, kad god negdje na veliku daljinu putujem autobusom pušte Žikinu dinastiju:mad:

aerochivija
7.1.2007, 0:28
nemoj žikinu dinastiju, kad god negdje na veliku daljinu putujem autobusom pušte Žikinu dinastiju:mad:

A đe ti je livor, sokole?:dzavo:

kish
8.1.2007, 21:45
Glavni junak otvori konzolu, pa:
sv_cheats 1
sv_autoaim 1
noclip 1
god 1
giveall
allammo

eto objasnjenja...

Sale013
9.1.2007, 0:02
Svi glavni likovi su puni para a pokusavaju da ih prikazu kao nekom "srednjom" klasom :rolleyes:

Nicolas
9.1.2007, 7:46
Da je magnum 44 najmocniji handgun na svetu.:a_whistli

mirk
14.1.2007, 0:13
Isto tako u jednom filmu lik bežičnim modemom pravi streaming videa iz jednog auta. U istom filmu IP adresa jednog kompa je 389.278.128.567 mislim stvarno.

Onda jedna klinac uspio provaliti u satelit ,i snimao on jednu plažu iz satelita 1000km izndaz zemlje i uspi je vidjeti lice od jedne ribe koja se sunčala.

Lord
14.1.2007, 0:37
1000km izndaz zemlje i uspi je vidjeti lice od jedne ribe koja se sunčala.
Ako preko Googlea mozes videti VEOMA detaljan prikaz nekih gradova, zamisli tek kakvu im vojska ima tehnologiju? Mislim da civilni sateliti imaju ograničenje da 30cm prikazuju kao 1piksel.

rudar
14.1.2007, 1:28
Kada treba da se uništi kompjuter sa podacima, obavezno se puca u monitor (ko je još lud da uništi hard disk gde su svi podaci, uostalom), a eksplozija pritom je ista kao da je pogođeno nekih 5 kg TNT-a.

E , na ovo sam se iskidao:rofl: :rofl: :rofl:

Sarmatian
14.1.2007, 1:57
1. Kada se gleda satelitom povrsina zemlje, oblaci ne postoje.
2. Anti-pesadijska mina se moze preziveti ako imas dobar skok.
3. Jedan metak u rezervoar izaziva eksploziju.
4. Da bi se uhakovalo u kompjuter, moras se bar jednom namrstiti.
5. Kodeks glavnih negativaca nalaze monolog da bi se dalo vremena glavnom baji da smisli nesto.
6. Ako si amerikanac i vozis tenk, rus sa helikopterom ce obavezno zakucati u tebe.
7. Strela ciji je vrh napunjen eksplozivom izaziva eksploziju kao haubica.
8. Cela divizija, nosac aviona i pola avijacije je zaduzeno za spasavanje samo jednog amerikanca (ponekad i domoroca pro-americke orijentacije)

Ghost
14.1.2007, 2:01
6. Ako si amerikanac i vozis tenk, rus sa helikopterom ce obavezno zakucati u tebe.
7. Strela ciji je vrh napunjen eksplozivom izaziva eksploziju kao haubica.

Рамбо? :)

Sarmatian
14.1.2007, 4:38
Рамбо? :)

Kako znas? :)

Marko Belsak
14.1.2007, 11:41
Moje omiljeno:

Slike snimljne obicnim kamerama i fotografije uslikane kucnim aparatima se mogu uvelicavati i izostravati unedogled. Uz pomoc kompjuterskog programa izostricete lice coveka koji je sedeo na tribinama 3. red 5. sediste levo (dok je kisa lila kao iz kabla). :boodala: Nema veze sto je to mrlja velicine 10X10 piksela.

Ili jos bolje:

Serija FX ubistvo trikom. Da cujete samo sta je moderna tehnologija.

Situacija sa taocima u prostoriji neke zgrade. Glavni otmicar se sa pistoljem u ruci i taocem ispred sebe obraca kameri za nadzor prostorije koja ga snima iz coska sa nekih 3-4 metra udaljenosti. Nasi vrli junaci gledaju taj snimak i uz komentar kako ove nove kamere snimaju sa dosta frejmova u sekundi, skidaju sliku palca njegove sake kojom drzi pistolj, nesto cackaju i dobijaju sliku otiska njegovog prsta. I tako ga identifikuju. Sa kamere za nadzor prostorije, koje su poznate kao najveci krs od tehnike za snimanje. :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

mirk
14.1.2007, 17:59
Ako preko Googlea mozes videti VEOMA detaljan prikaz nekih gradova, zamisli tek kakvu im vojska ima tehnologiju? Mislim da civilni sateliti imaju ograničenje da 30cm prikazuju kao 1piksel.

ali vidjeli su svaki detalj na toj ribi + taj film je snimljen 199x godine.

LoneWolf
14.1.2007, 18:05
Мени је глупо оно кад неког упуцају, а овај лети назад.
И то за бомбе је глупо.
Najjace kad mr Bond sa svojim vjernim Walterom PPK (sto je skracenica za Polu-Pede*ska Kretenjarija) lagano pobije citav mf puk vojske bez reloada...
C*ko dabogda...

LoneWolf
14.1.2007, 18:10
Žika kikz ass!!!:)
Al najjaci onaj fazon sa bmw-om,noznom i rucnom kocnicom...
E al stvarno onaj lik koji prodje kraj njih u Yugu na 2 tocka (kaskader) je king
Respect njemu ako umro nije:dedica: :n_klanja:

Lord
24.2.2007, 22:39
http://www.filmcliches.com/

che daboli guz
13.4.2007, 2:40
Mene uvek nervira sto u akcionim filmovima ima jedan baja - Amerikanac, a njegov najbolji prijatelj je neko od manjina (Crnac, Latino, Indijanac...) koji uvek pri kraju filma pogine, a onda nas heroy sveti malog Pakita hektolitrima krvi onih koji su ubili jadnika.:n-cc2:

A najvise me nervira kada u akcionim filmovima teroristi zarobe glavnog lika, prvo ga vezu i cekaju da se oslobodi a nece da ga ubiju kao svakok nebitnog lika koji im dodje na nisan.. Zato mrzim Americke filmove! :mad:
Voleo sam i horore jedno vreme, ali ubica uvek sve pobije, a glavni lik prezivi (zato i jeste glavni) ali zar mora svaki put da padne, pa da ga ovaj uhvati za nogu pa se lik izvuce bla bla...

Cuda se ipak desavaju:
Wicker Man, sa Nikolas Kejdzom.

Sprzen na lomaci.

next
13.4.2007, 2:51
Cuda se ipak desavaju:
Wicker Man, sa Nikolas Kejdzom.

Sprzen na lomaci.

Da,u pravu si...Ali opet takvo cudo se nikad ne bi desilo u jednom holivudskom filmu,da "Wicker man" nije u stvari remake istoimenog britanskog horora iz 70tih...

Jaguar
13.4.2007, 5:27
Bez američkih filmova, nikad ne bih znao:

1. REDEMPTION!!!

Iskupljenje je najbitnija stvar u životu kojoj svako mora da teži.
Ako gledamo Američku dramu, uvek je tu neki lik tvrda srca koji
do kraja filma omekša, spasi život kakvom detetu itd.

2. Deca su najmudrija! Što manja, to mudrija Uvek treba poslušati decu, posebno ako su mirni i tihi dečaci, ili vredne devojčice.
U svakom filmu u kome se pojavljuje lik deteta, ono je plavo, ima
friz a-la-pečurka, i neretko će udeliti neki premudar ljubavni savet svojoj majci, ili će razrešiti nešto što ni najvećim umovima nije palo na pamet.

3. Seks je čudo! Seks u američkim filmovima nije jednostavno nešto što ljudi rade svakog dana. Koliko puta smo u filmovima i serijama videli odrasle ljude od četir' banke kako se raduju kao tinejdžeri, jer je supruga odlučila da im da.

U Američkim filmovima, tinejdžeri posle ( ili tokom ) seksa najčešće stradaju
u rukama neuništivog manijaka ubice.

Ako je kojim slučajem neki od likova u filmu emotivno pogođen nečijom smrću, najčešći lek je seks! Obično sa detektivom koji rešava slučaj pomenute smrti.

4. Ubice su neuništivi do kraja filma ( tj. serijala )

Da, dragi gledaoci, ubica u ovom filmu je totalno neuništiv.
Natprirodna sila znana kao "lenji scenarista" umešala je svoje prste
u sve filmove o ubicama u poslednjih nekoliko decenija, te se više
nijedan film ne oslanja na dobar i uverljiv scenario kako bi objasnili
način na koji ubica uspeva da preživi/pobegne...

Ubica je zato ili natprirodno biće kao Džejson/Fredi/Majkl Mejers,
ili je totalno neverovatno inteligentan, kao npr. Hanibal Lekter
i zna svaki korak svojih progonitelja unapred.

Nema tu situacija koje čine film zanimljivim za gledanje,
a ne... publika samo mora da prihvati da je ubica neka vrsta
"Inspektora Draguljčeta" iz Hanna-Barbera crtaća, te da će se uvek
pojaviti, kasapiti, pobeći, uteći.

jonathan
13.4.2007, 12:50
ono sto mene jako nervira u americkim filomovima je

-kako bre da svi nebitno bila 2005 ili 1995 u svakom filmu ameri gledaju crno-bele filmove, ja ne pamtim da je i jednom bilo nesto u boji

-ne postoji americki film, ali bas ne postoji da kada se radi o telefonima uvek prvi broj pocinje sa 555 pa ostalo.. i covek kad skonta.. pa oni samo imaju cetverocifrene brojeve a onolika drzava.. eto obratite paznju pa cete cete videt

-recimo DŽEJMS BOND i njegovi filmovi pa onaj na snegu, ne znam kako se zove uglavnom njegov Z4 BMW ima mogucnost da nestane, OK.. ako je tako onda ta mogucnost menja ceo koncept filma a ne samo taj trenutak da ga on malo provoza.. mislim bre ako nesto mioze da nestane ili bude nevidljivo pa ti ceo svet mozes da okrenes naopako...

-filmovi sa autima su vise nego nerealni pa recimo u svakom filmu akd se ko nesto trkaju, pa neki skokovi... uvek on padne na tockove sto je prosto nemoguce jer je na svakom americkom autu masina napred pa kad bi skakao sa trotoara ti bi se zalepio na farove jer je sva tezina napred..

i da recimo u filmu "nestali za 60 sec" kada lik uzima mustanga GT 500 elenor i trka se da stigne na vreme.. videcete da dak hoce krenut dize onaj americki menjac gore za rikverc pa ga spusta dole da krene (auto je automatik) a tokom filma on menja brzine ko u ferrariu

- kada neki jurcaju sa kolima, pa kad se doticni u onolikoj jurnjavi zapuca ne parkirano auto on obavezno se nasadi na njega i vrti se u zraku,... mislim kad bi se on zabio u Lamborginia nebi mogao da se otisne od njega ko od neku skakaonu a ne od nekog cadilaka koji je i visok i sirok pa se on opet otisne i vrti pola dana u zraku

-kako je moguce da u "borbenim" filmovima kad se neki lik udara u ringu.. 5 rundi onaj njega suta on jedva gleda i odjednom dobije snage i prebije glavnog i on pobednik

-kad se likovi udaraju, prvo ovaj njega mazne sakom, palicom, nekom cjevcurom, stolicom koja se obavezno raspe... pa se onda taj dize... cekaj, zar se posle toga mozes dic, mislim posle dve sake u glavu ti ne znas dje se nalazis a kamoli posle tog arsenala "namestaja" ..i da on se dize i onda lupa ovog drugog nesto slicno tako

-kada se snimi neki dobara kadar, udarac bilo cim on se ponavlja naj manje jedno 5 puta uzastopno pa sam ja ko dete mislio.. kako onako brzo udara lika a identicno0.. to vazi i za ekspolzije.. ako nesto eksplodira uvek se ponovi bar 3 puta uzastopno

jonathan
13.4.2007, 12:51
-kako je recimo ulazak u banku, ulazak u neku tajnu agenciju ilo pentagon, kad preko kompa hocete da provalite neke sifre ili neke tajne fajlove, spise... pa ono mesto za ukucavanje sifre ili korisnickog imena ili sami ulazak i priastup bude 3D graficki dizajn bolji nego i na jednoj igri il cemu vec... misli mkoliko to zauzima resursa.. kaga oni prave budalom kad svi mi znamo da su ti programi pisani u c++, basicu, delfiu il cemu vec a ne montirani u 3D max studiu

-do 2006-7 se tek pojavio lovac za brojeve, pa i kad su se pojavili mobiteli i dalje im je trebao arsenal elektronike da lociraju ko zove a za to im treba uvek, bilo 83 bilo 2003 treba im 60 sekundi i naravno.. doticni zove sa govornice i.. djaba ste se zahebavali

Wile E. Coyote
13.4.2007, 13:25
-ne postoji americki film, ali bas ne postoji da kada se radi o telefonima uvek prvi broj pocinje sa 555 pa ostalo.. i covek kad skonta.. pa oni samo imaju cetverocifrene brojeve a onolika drzava.. eto obratite paznju pa cete cete videt
Postoji, ali se uglavnom u filmovima koriste 555-brojevi, jer nije bas zgodno da se potrefi da bude neki privatan broj, pa bi neko mogao biti uznemiravan (a onda bi taj mogao da tuzi filmadzije). Inace, 555-brojevi su rezervisani (http://en.wikipedia.org/wiki/555_telephone_number) (nema privatnih brojeva koji pocinju sa 555), pa tu ne moze biti takvih problema.
Zabavite se uz sve 555-brojeve pomenute u filmovima (http://home.earthlink.net/~mthyen/).

-kako je moguce da u "borbenim" filmovima kad se neki lik udara u ringu.. 5 rundi onaj njega suta on jedva gleda i odjednom dobije snage i prebije glavnog i on pobednik
Ne zaboravi i pobednicku muziku koja ga podigne iz mrtvih.;)

Jaguar
13.4.2007, 13:28

Ne zaboravi i pobednicku muziku koja ga podigne iz mrtvih.;)

Zaboravili ste i pokojnog mastera koji mu se pojavi kao duh
i kaže "MORAŠ DA USTANEŠ!!!".

ACHTUNG
13.4.2007, 21:08
Ne bih znao da Schwarzi vezba biceps bar 3 meseca pre snimanja filma. :kreza:

Gledao neko Konana skoro? Nit tuznija gluma nit napumpaniji biceps. :rofl:
Izgleda da idu linearno.

VojaM
13.4.2007, 21:51
De, de, nemoj tako.

Film i pozorište su po definiciji iluzija na koju dobrovoljno pristaješ.

U pozorištu gledalac mora malo više da zamišlja da bi se uživeo u predstavu jer su rekviziti vidljiviji, ali ni film ne može da bude 100% realan. Čak i ne treba da bude. Dokazano je da u mnogo slučajeva nešto što je snimljeno realno izgleda potpuno izveštačeno filmskom gledaocu. Zato se sve namerno preuveliča i - svi zadovoljni. Reditelji i montažeri dugo su proučavali taj fenomen, pa i sada se o tome mnogo uči na pozorišnim i filmskim akademijama.

ACHTUNG
13.4.2007, 23:28
Ali, ako se zna da je doticni Schwarzi bio Mr. Univerzum u bodybuildingu onda moja poruka i ima smisla. U vreme kad je snimao Konana jos se takmichio.

A u filmu Totalni Opoziv od prilike on jedini nosi majicu bez rukava (ili su pocepani kasnije u filmu). Lik je kralj iako ga mnogi smatraju za loseg glumca. Pre svega vrlo uspesan covek. A i ima biceps da se ne lazemo. :D

7343

Good old Arnold :)

NjegovaWisost
14.4.2007, 19:32
Bolje da je tema "stvari koje smo znali i bez filmova"
Recimo, lakše je bazukom skinutu snajpersistu (i raznjeti cijelu zgradu) nego se puckarati sa njim:D
Ko prepozna koji je film/serija dobija reputaciju od mene:D :D :D :D :D :D :D :D

aerochivija
17.4.2007, 3:22
Da nije filmova (naročito američkih), nikada ne bismo znali da supružnici gotovo nikada ne veruju jedno drugom. Ako se u (američkim filmovima) "šminka" američka realnost, a non-stop prikazuje nepoverenje muža i žene, čemu onda brakovi, da ne zalazim u patologiju...

gorillaz23
27.9.2007, 20:08
- Kada izgleda da si ubio monstruma, nikada ne proveravaj da li je zaista mrtav.
- Ako saznas da zivis u kuci sagradenoj na indijanskom groblju koja je nekad sluzila za obrede crne magije ili u kojoj je neko ubijen ili izvrsio samoubistvo, odmah se odseli.
- Nikada naglas ne citaj knjigu za ozivljavanje demona.
- Ne pretrazuj podrum, pogotovu ako je upravo nestala struja.
- Ako tvoja deca pocnu da pricaju na nekom cudnom jeziku ili tudim glasom, odmah ih upucaj.
- Ako drustvo ide da se zeza u staroj, napustenoj crkvi, nemoj da ides s njima. Pogotovu ne ako jedini nemas partnera ili si dezurni saljivdzija.
- Ako kucni uredaji pocnu da rade sami od sebe, ne cekaj dalji razvoj dogadaja nego se odmah seli!
- Ne uzimaj ili pozajmljuj nista od mrtvih.
- Ako bezis od monstruma, ocekuj da ces da se sapletes barem 2-3 puta (duplo vise ako si zena). Takode, iako monstrum jedva hramlje, uvek ce uspevati da te sustigne.
- Pazljivo slusaj pozadinsku muziku.
- Postoji razlog zbog koga je napusteni grad napusten. Zato ga zaobidi u sirokom luku.
- Kada te juri neko cudoviste, a ti pokusas da pobegnes kolima, ocekuj da auto nece moci da upali iz prve, bez obzira koliko dobro inace radio.
- Ako si jedan od srecnika koji je preziveo film, nikada se ne prijavljuj za nastavak. Napustices ovaj svet u prvih 10 minuta filma.
- Kada sletis na nepoznatu planetu i nades nesto sto lici na vanzemaljska jaja, ne diraj ih.
- Kada se jedan od clanova tvoje posade pojavi sa necim vanzemaljskim vezanim za njegove grudi (posledica nepostovanja prethodnog pravila), ne pustaj ga na brod - ionako je mrtav.
- Kada te vanzemaljsko cudoviste lovi po brodu (posledica nepostovanja prethodna dva pravila), nemoj da trazis izgubljenu macku.
- Nikada, ali nikada, ne ulazi unutra ("unutra" znaci tavan, orman, podrum, mracna ulica, suma...)
- Ako usput izgubis neki deo tela, ne ocajavaj. Na to mesto ce se lepo uklopiti testera, harpun, sablja...
- Zaboravi na pistolj. Nestace ti municije bas kad monstrum dode na nisan.
- Ako te ujede zombi, prestani da trcis i trudis se... Jednostavno sedi i sacekaj da postanes jedan od njih.

gorillaz23
27.9.2007, 20:08
- Ako si muskarac, pukao si! Uvek prezivljavaju zene.
- Ako si zena, ne pokazuj grudi. Uvek na kraju prezive frigidne.
- Kada kupujes imanje, pitaj prodavca zasto je tako jeftino.
- Budi vernik! Uvek se ispostavi da skeptici nisu u pravu, i to na neki grozan, bolan nacin.
- Ako nisi glavni lik, lakse je da odmah izvrsis samoubistvo.
- Ako si klinac, razvedri se! Monstrumi ubijaju samo napaljene tinejdzere.
- Ako vidis mrtvu voljenu osobu, bezi. Zapamti: Uvek mozes nabaviti jos dece, prijatelja, supruznika...
- Ako je samo jedan monstrum, nemoguce je ubiti ga. Ako ih ima vise, nemoguce je istrebiti ih. Dakle, pokusaj da ih navedes da napadnu jedni druge.

IonX
12.10.2007, 10:31
-Svi Ameri nepogrešivo znaju strane sveta ("krenuo je ka istočnom delu zgrade"), pogotovo panduri. Nebitno da li su unutra ili na otvorenom. Možda su im i sve ulice tako izgrađene, tačno prema stranama sveta.
-Rezervni ključevi kola su obavezno ispod vozačevog štitnika za sunce;
-Rezervni ključevi kuće su uglavnom ispod otirača ili baštenskog patuljka;
-Prilikom provaljivanja šifara, pasvorda i slično, što veća slova, to bolje. Zeleno za "ACCESS GRANTED!", crveno za "ACCESS DENIED!"
-Ne pamtim kad je neko u radu sa računarom koristio miša. Samo štekeću po tastaturi k'o blesavi (ko je rekao "Swordfish"?)
-Teroristi (Die hard) ili stormtrooperi (starwars) kad se kreću u gomili kroz uzak hodnik, likovi koji idu na ivici grupe (najbliži zidovima), iako nailaze na vrata/prolaz, ne usporavaju do zadnjeg sekunda, ne obraćajući pažnju što će zveknuti glavom u štok u sledećuj desetinki sekunde. Nažalost tu se kadar uvek prekida. Pretpostavljam da mogu da prolaze kroz zidove.

gorillaz23
24.10.2007, 21:16
Svako ko iole poznaje kompjutere ima puno razloga da bude nezadovoljan dok gleda filmove u kojima se oni pojavlju. Ovo su neke od nebuloza koje mozete da vidite.

• U Word procesorima se ne vidi kursor.

• Junaci otkucaju ceo text a da uopste i ne upotrebe space-bar.

• Na monitorima su slova velicine 2-3 cm.

• High-tech kompjuteri, kakve imaju NASA,CIA ili neke druge vladine institucije, imace super korisnicki-orijentisan graficki interfejs. Ako ne, onda ce da razumeju svakakve komande ukucane slobodnim govorom. Na primer, da bi ste dosli do najpoverljivijih tajnih fajlova, treba samo da ukucate "ACCESS ALL OF THE SECRET FILES" ("Dosije X"). Ili da bi ste ubacili destruktivan virus, koji ce unistiti celokupnu vanzemaljsku civilizaciju, treba jednostavno da ukucate "UPLOAD VIRUS" ("Tvrdjava" i "Dan Nezavisnosti").

• Svi kompjuteri su povezani. Mozete da dodjete do informacija sa zlikovackog kompjutera cak iako je iskljucen.

• Svi mocni svetski kompjuteri zapiste svaki put kada pritisnete taster, ili kada se promeni ekran. Neki cak i uspore ispisivanje texta na ekranu, da bi povecali tenziju. Apsolutno najmocniji umeju i da emuliraju zvuk matricnog stampaca dok se text ispisuje na ekranu.

• U unutrasnjosti svakog kompjutera se nalaze gomile tabli i lampica koje se pale i gase. Ako se nesto pokvari, iz kompjutera pocnu da sevaju varnice, da se dimi, ponekad sevne neki blic iz unutrasnjosti, i na kraju racunar maestralno eksplodira, bacajuci glavnog junaka 5m od mesta gde je stajao.

• Kada junak zavrsi sa kucanjem izvestaja, jednostavno iskljuci kompjuter, i ne pomisljajuci da snimi dokument ("Dosije X").

• Svaki "haker" moze da upadne u najcuvanije svetske baze podataka za pet minuta rada, a moze i da pogodi tajnu sifru iz 2 pokusaja.

• Poruka "PERMISSION DENIED" ima i "OVERRIDE" funkciju (npr "Demolition men").

• Kompleksni proracuni i ucitavanje ogromnih baza podataka su gotovi za najvise 3 sekunde. Modemi u filmovima izgleda rade brzinom od bar 2 GB/s.

• Kada se elektrana, raketno postrojenje ili tako nesto pregreje, svi kompjuteri u zgradi ce da eksplodiraju zajedno sa samom zgradom (dok junak u prvom planu istrcava i baca se na zemlju).

• Ako pokusate da startujete kriptovane fajlove, automatski se pojavi prozor gde trebate da ukucate sifru.

• Bez obzira kakav disk je u pitanju (hard disk, CD, disketa...), citljiv je sa bilo kog kompjutera na svetu. Svi programi rade na svim platformama. Sto su kompjuteri napredniji, imaju vise dugmica koji se pale i gase ("Osmi Putnik 2"). Sa druge strane, svaki korisnik mora da bude vrhunski expert, jer ni jedno dugme nema natpis cemu sluzi.

gorillaz23
24.10.2007, 21:17
• Svi kompjuteri, bez obzira koliko su mali, imaju super-moderan-aktivno-3D-animiran-foto-realistican video displej.

• Laptop kompjuteri, iz nepoznatih razloga, uvek imaju high-tech opremu za video konferenciju, ili videofon, i performanse u rangu CRAY superkompjutera.

• Kada god lik pogleda u displej, slika je toliko svetla, da se projektuje na njegovo/njeno lice ("Osmi Putnik", "Odiseja 2001").

galebns
24.10.2007, 21:41
Ma mene najvise odusevi kad sliku rezolucije (lupam) 320x200 zumiraju tako da se kristalno cisto vidi natpis koji je reflektovan od retrovizora auta na slici koja prikazuje panoramu grada :D

AkulM
24.10.2007, 21:57
Ma mene najvise odusevi kad sliku rezolucije (lupam) 320x200 zumiraju tako da se kristalno cisto vidi natpis koji je reflektovan od retrovizora auta na slici koja prikazuje panoramu grada :D

To se najvise desava u CSI-u (serija) :D

Ali da nisam gledao AirForceOne nebi znao:
-Da su teroristi uvek rusi :n-cc2:
-Da je americki predsednik sposoban da:
Koristi bilo koje oruzije u trenutku kad ga pokupi :Freddy:
Otporan na explozije/shrapnel/metke/zle teroriste
-Da su americki avioni veci od vecine hotela i da pocnu da se "klimaju" cim terror pokupi pusku :kreza:

A da nisam gledao saw 1/2/3 nebi znao da:
-Ljudi imaju oko 200/300 litara krvi

Da nisam gledao peacekeepera nebi znao da:
-Su atomske bombe extremno male
-Explozije uzrokuju da se sv_gravity podesi na 0 i da glavni junak aktivira godmode :D

steve89
24.10.2007, 22:26
To se najvise desava u CSI-u (serija) :D

miami :) juce valjda...

slika sa kamere na bankomatu, bas bedna, zumiraju naocare coveka koji podize novac i onda zumiraju jos da bi videli to sto im se ucinilo da vide, i onda jos malo zuma i gle - znak na jakni tamo nekog lika ;) :to_care:

pa bre stvarno...

Srlandand
24.10.2007, 23:15
Te fore mozda pale u Americi, ali u Evropi gde jos uvek ima barem malo kulturnog sveta ta sr***a ne pale.

Meni je tako smesna fora iz Ramba kada Stalonea pogodi metak, a on ga covek lepo izvadi, stavi malo soli (ili tako necega) i zasije sebi ranu.

Notorious B.I.G
24.10.2007, 23:22
Gledo sam to mislim stvarno,ali nije losa serija svi delovi su dobri jest malo nerealni ali super sve to izgleda

Beagle
24.10.2007, 23:27
Malo drugachiji pristup-potpuno obrnuti :):
-Monitor je CRT kome slika trchi zbog progresivnog skena
-Haker uchitava sajt FBI sat vremena
-Zatim provaljuje shifru 3 dana
-kada provali shifru pojavi se BSOD
-Molder ugasi komp i izgubi fajl
-covek koji je upucan samo padne sa malom flekicom na koshulji
-Da nije kamere u CSI kad bi pogodili ko je kriminalac?
-Kompjuter je pokvaren i nema sliku. Otkud bih ja znao da je pokvaren sa druge stane ekrana? :)
-Slova su toliko sitna da se nishta ne vidi
-Ne bi bilo sportski da umru zene
-Pandur ne zna gde je istok i zaluta, ode film u p**** :)
-Nasa radi u konzoli
-Cudoviste crkne od jednog metka na pocetku filma

Onda se zapitate kakav bi to interesantan film bio da je sve ultra dzidzi midzi realno, i da li bi ste to uopshte gledali :). Razmislite malo pa odgovorite :ciao:

ForceWare
25.10.2007, 1:27
Svi kompjuteri koriste Windows98 ili "unreal" grafičko okruženje. Sredine nema.

Čovek je veoma gipka životinjka. Tolika da može da skoči sa visine od 10 metara na beton i ustane kao da se ništa nije desilo.

Ogrebotine su skoro uvek na glavi i nikad nisu real time (da krv kaplje) nego je to samo nacrtana boja.

Ispred ubice uvek trči što brže i onda kad mu odmakneš umesto da bežiš što dalje, sakrij se negde. Tu će te naći i rasporiti svakako.

Ubilački umovi imaju moć da vide u mraku.

Ubilački umovi imaju moć da čuju u mraku.

Ubilački umovi imaju moć da osete znoj i strah u mraku.

Ako si sporedan lik u scary moviju možeš slobodno sam da se obesiš, pred početak filma smrt ti ne gine. Na početku ili na kraju, nije ni bitno.

Uvek se razdvojte od ostatka grupe i krenite u samostalno istraživanje, tako vas je lakše pronaći, uloviti i izmedju ostalog ubiti.

Uvek secite crvenu žicu da zaustavite tajmer na bombi. Čak i ako je nema, secite je.

Druga najzanimljivija boja žica je plava. Zašto niko od scenarista ne voli zelenu?

Ubice su otporne na metke, dok im headshot pumparom u glavu skine agility za 2 procenta.

Moguće je zaustaviti taksi koji pada na vas prostim saginjanjem i taksi će biti blokiran od strane dva vozila koji će se čudom naći sa vaše leve i desne strane.

Moguće je menjati prošle događaje prostim čitanjem vašeg dnevnika iz mladosti.

Beagle
25.10.2007, 10:56
Moguće je zaustaviti taksi koji pada na vas prostim saginjanjem i taksi će biti blokiran od strane dva vozila koji će se čudom naći sa vaše leve i desne strane.

Moguće je menjati prošle događaje prostim čitanjem vašeg dnevnika iz mladosti.

Prvi je die hard, a drugi je butterfly effect. Ovaj drugi je ok, poenta je u coveku, a ne u dnevniku, zato sto ON moze da menja dogadjaje (da je gledao film o svom zivotu efekat bi bio isti) :)

Wile E. Coyote
25.10.2007, 11:15
• Kada junak zavrsi sa kucanjem izvestaja, jednostavno iskljuci kompjuter, i ne pomisljajuci da snimi dokument ("Dosije X").

Eh, autosave je čudo !:kreza:

iMa_NeKo_PljUgU
25.10.2007, 12:09
Ubilački umovi imaju moć da čuju u mraku.

To se i meni jedanput desilo... Čuo sam nešto, a bilo mi je isključeno svetlo:rofl:

_RaZoR_
25.10.2007, 12:15
Haha a u svakom akcionom filmu, ako je postavljena bomba, ona se u zadnji sekund deaktivira.

Beagle
25.10.2007, 16:32
A recimo da pukne, odoshe kamermani DALEKOOooo :D

ForceWare
25.10.2007, 16:34
To se i meni jedanput desilo... Čuo sam nešto, a bilo mi je isključeno svetlo:rofl:

Pa ceo moj post vrca od ironije. :D

IonX
26.10.2007, 16:41
Što komplikovaniji računar to više dioda i lampica (na stotine, pa i više) bez ikakvih oznaka, koje verovatno nešto jako značajno pokazuju, pošto se non-stop pale i gase.
(Hint: Alien1 (soba s konzolom za razgovor s centralnim kompjuterom) i Wargames(glani vojni računar, WOPR))
WOPR:
http://www.soledadpenades.com/imgs/wg2.png
Alien screenshot nisam našao..

Red Dragon
26.10.2007, 19:01
Da nisam gledao Jamesa Bonda, ne bi znao:
- da je prisluskivac u hotelu uvek iza slike
- da te u kupatilu uvek cekaju u zasedi
- da se posle te zasede u kupatilu uvek pojavi polugola zgodna zenska
- da ta ista zenska hoce sutradan da te ubije
- da su negativci uvek ruzni ko ponoc

Da nisam gledao Transformerse ne bi znao:
- da ako imas ruzan auto, najverovatnije je robot
- da u borbi robota nikad ne nastradaju ljudi, vec samo roboti

Da nisam gledao Umri muski, ne bi znao:
- da mozes sam da pobijes polovinu svetskih terorista
- da trenutak pre nego sto trebas da dignes negativce u vazduh treba da kazes: Yipeeyaye, mother%^&%^#*&!!!
- da te zena uvek mrzi

Beagle
27.10.2007, 0:55
@Red Dragon
Evo oopet ja malo da kontriram :)
-Prisluskivach je kod pomocne uticnice rezervnog punjacha mashine za sladoled
-Kupatilo je pusto
-Odjednom se stvori bakuta u halterima (shaise bite :))
-Baba umrla od srece jer je videla Bonda, van Bonda, Zanklod....Ma znate vec :)
-Negativci su mis univerzuma, Bond bi ih smuvao dok kazes keks

-Ako imash besna kola, najverovatnije si pogreshio film
-Da stradaju ljudi bio bi oznacen kao mature, deca ne bi mogla to da gledaju

-Meklejn je samo jedan :)
-Da ne treba da kaze, oh siroti teroristi idite u pershun :)
-Da ga zena voli, igrao bi se sa njom kuci a ne sa teroristima

Poenta je sto takve stvari drze raju prikovane za male i velike ekrane, j**** akcioni film bez mnogo eksplozija i previshe mrtvih i ranjenih :)

ForceWare
27.10.2007, 2:10
j**** film bez dobre eksplozije i mnogo mrtvih i ranjenih :)
j**** akcioni film bez dobre eksplozije i mnogo mrtvih i ranjenih :)

Ostali žanrovi su dobri i bez tog mumbo-jumbo-a. :D

Beagle
27.10.2007, 11:46
j**** akcioni film bez dobre eksplozije i mnogo mrtvih i ranjenih :)

Ostali žanrovi su dobri i bez tog mumbo-jumbo-a. :D

Pa dobro, na to sam i mislio, ni jedna od mojih tezica se ne pojavljuje u romantichnim komedijama, dramaturgijama i slicnim zanrovima :)

Ako si primetio, ljudi ovde u glavnom komentarishu bum-tras-joj filmove i horore :)
P.S. sad cu da ispravim :D

Tihi
27.10.2007, 13:19
U americi svi telefonski brojevi pocinju sa 555...

Beagle
27.10.2007, 13:57

E to necu da komentarisem, stvarno su indijanci :)
P.S. Pogledajte broj poruka :D

ForceWare
27.10.2007, 17:02
To je zato da ne bi pomenuli neki stvaran broj.

GameMaster
27.10.2007, 17:15
Da nisam gledao Kasandru jos bi mislio da Matrix ne postoji. Naime sasvim sam siguran da matrix postoji jel se jasno vidi da prilikom patcha Matrix1899-all-fix nije poprevljna IQ ljudi iz Zapadne Europe. Tacno se vidi granica mentalnog zaostajanja koja prelazi krivom linijom Alpi-Nemacka-La'mansh i ukljucuje Shpance, Portugalce i Francuse. Ocigledno je bilo problema sa opravkom tog AI jer nikad nebi snimali 10^6 istih serija sa istim glumcima koji rade iste radnje ( tj. dezavu ). Da stvar bude gora isti patch je popravljan mnogo puta bez uspeha. Ali pri svakom ponovnom pachovanju javi se novi problem tako da su francuzi poceli snimati komedije od kojih se prosecnom korisniku ( nepatchovanom tj. v56.9 ) prvo zavrti u glavi pa onda u stomaku pa u se onda pris*r* sto mu bude i poslednja stvar u zivotu.
Dal nije mogao bog da stavi predatore u Shpaniju i Francusku pa da nas ganjaju svaki dan od jutra do sutra i da nas trebe ko vashke. Zar je morao ovako da nas kazni. Al posto nije sad se patimo sa tom bagovitom verzijom i nadamo se da ce u novaom patchu koji izlazi 2010 ubaciti i stvari kao sto su Potopljena Shpanija i Francuska ili zamenjena nekom verzijom Obecane zemlje v12.6. , Srbija u EU, smanjen intenzitet invazije kineza, free sladoled na tocenje po coskovima ulica i rain of money subotom uveca de bi padale razne valute sa neba tokom 30 min, itd.
Srecom nismo pachovani zadnji put pa se sad ta razlika moze uociti. E to nisam zao pre nego sto sam odgledao matrix. Sad znam. Sad je kasno...:D

Srlandand
27.10.2007, 17:56
@GameMaster Kasandra je VENECUELANSKA serija http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B0_( %D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0)

Pravi razliku izmedju spanskih i latino-americkih serija, jer postoji dosta dobrih spanskih serija (Kompanjerosi npr )

gorillaz23
27.10.2007, 18:37
jer postoji dosta dobrih spanskih serija (Kompanjerosi npr )

Dodajem i Korak Napred i Seranove

Wile E. Coyote
29.10.2007, 10:15
Pročitaj zašto (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=241953&postcount=133).

A da, kod nas se sve latinoameričke serije nazivaju ''španske'', pitaj Boga zašto, nije ni zbog jezika, jer se španski ne govori u celoj Latinskoj Americi... :opanachke

Bokisha
31.10.2007, 12:20
Meni je super sto svi hakeri ili profesori ili pisci ili sl., nose naocare.:rofl:
To je ona fora da ako nosis naocare - automatski si pametan!:rofl:
Pogotovo ako je neka glupava manekenka u isto vreme i haker(a bilo je i toga) onda se dobija urnebesan rezultat.
E da, svi kompovi proizvode gomile zvukova stalno, i niko ne koristi windoze.:D

Katarina Bogicevic
9.11.2007, 13:09
1. Telefon UVEK zazvoni za vreme seksa i glavni junak MORA da se javi a obično zatim i da odjuri negde
2. Ako glavni ženski lik ima 22 godine i doktor je fizike, ona obavezno uz to super izgleda, govori 8 jezika i ima crni pojas sedmi dan. Pri tom se uopšte ne vidi da bilo kojoj od tih aktivnosti posvećuje vreme tokom dana. Ako se pojavi neki čiča koji se istom naukom bavi već pedeset godina, uvek se pokaže da je ona veći stručnjak!
3. Negativni junak je često čisti genije - uvek vidi šta radi njegova žrtva, prisluškuje je, ima kameru u njenoj sobi, čita joj misli. Žrtva je obično neviđeno glupa i naivna.
4. Ako dete vidi u svojoj sobi duha ili vampira, malo ga pomazite i vratite da spava U ISTOJ SOBI (koja se nalazi 300 metara od vaše spavaće sobe) i kažite "Samo ti pozovi ako se opet nešto desi!!!".
5. Isto tako, ljudima koji se nalaze u kući sa duhovima nikad neće pasti na pamet da provedu noć u istoj sobi, već se uvek trude da krenu u samostalna istraživanja po mračnim ćoškovma.
6. Žrtva uvek odbija pomoć policajca i čim zatvori vrata nastavlja da beži od ubice koji je ganja.
7. Glavni junaci često u najkritičnijem trenutku, dok ubica razbija vrata sekirom, umesto da beže kreću u raspravu, kuda ide njihova veza i slično.
8. Ako otac koji u ostatku filma ne može da sastavi proširenu rečenicu treba da da savet sinu tinejdžeru, uvek će to biti teška filozofija.
9. Mladi bračni par od kojih su oboje nezaposleni ili jedno radi neki slabo plaćen posao, uvek kupuje kuću daleko iznad svojih sredstava i onda ceo film drhti da neće moći da je otplati.
10. Šifra na kompjuteru obično ima veze sa nekim totalno bizarnim i nevažnim detaljem iz prošlosti autora šifre (i onaj ko treba da je provali uvek se tog događaja seti za par sekundi).
11. Ako se muškarac i žena mrze na početku filma, uvek na kraju završe u krevetu.
12. Ako se obrazovana i sofisticirana žena susretne sa sirovim i prostim muškim junakom, uvek će na kraju ispasti nesposobna glupača.
13. Kada nesigurna i stidljiva devojka skine naočare i promeni frizuru, odjednom se pretvara u zanosnu lepoticu, i celo njeno ponašanje se u momentu menja.
14. Posle seksa žena obavezno šeta po kući u muškoj košulji.
15. Kada žena uhvati muža u krevetu sa drugom, on trči umotan u čaršav i viče: Nije to ono što ti misliš!
16. Ako jedan od policajaca ima ženu i decu kod kuće, on sigurno neće poginuti, nego će se na kraju filma izljubiti sa njima.
17. Glavni junak, koji se ne bavi boksom već godinama, koji je povređen i krvari, diže se s poda i pobeđuje nepobedivog, aktuelnog svetskog prvaka (koji ga je dotle dva sata mlatio kao vola u kupusu). Obično onda kada vidi nekog bitnog u publici.

Katarina Bogicevic
9.11.2007, 13:10
(Nastavak)
18. Kada šef policije (crnac) kaže detektivu da je suspendovan. on ipak odlučuje da nastavi sa istragom i uvek reši slučaj.
19. Za razliku od naučnica koje su skoro uvek mlade i lepe, muškarci naučnici su ružni i smotani.
20. Ako na početku filma (koji nije ljubavni) vidite zgodnu žensku, ona će sigurno spavati sa glavnim junakom. Posle toga njena uloga se gubi (ili čak gine/umire).
21. Kada 10 mafijaša napadne glavnog junaka, ne pada im napamet da pucaju u njega, već se tuku s njim golim rukama (i to jedan po jedan).
..............

Dimke
9.11.2007, 13:44
Da se cale najcheshce zove Henri ili Dzordz ,keva Helen ili Kerol ,sin klinac Brajan ili Majkl,stariji Dejvid ,cerka mladja Tifani ,starija Sindi ili Keli.Ujaci Bob ili Tom (imena od tri slova uvek) :P Cerkina najbolja drugarica Dzesika (koja je bolja riba od cerke) ,najbolji drug sina obavezno shmokljan koji nema ime vach ga zovu po nadimku.Komshije Dick i Meri :)Shef kod oca -Mr. za****no prezime (Kristofersonbakenonfold-junior) ,kod majke ,zovu ga po imenu.
Najcool uchenik u shkoli , Dzejk ,naj otkacheniji Toni itd setichu se josh...

Red Dragon
10.11.2007, 23:06
- Ako si policajac, sef te uvek mrzi
- Iako si uhvatio najopasnije svetske teroriste i rizikovao svoj zivot, taj isti sef ce ti prvo ispostaviti racun za stetu koji si nacinio prilikom hvatanja lopova

- Ako si carobnjak, kroz ceo film si slabasan i svi te gaze, a onda 10min pre kraja filma, naucis najjacu magiju
- Ako si ratnik, najbolje oruzje ces dobiti tek na kraju filma.

- Ako si usvojeno dete siromasnih roditelja sa kraja sela, najverovatnije si sin nekog kralja.

- Ako saznas da si Izabrani(The Chosen One), ostatak zivota se pretvori u pakao.

- Postoje velike sanse da knjiga koju citas predstavlja delo nekog drevnog, 7000 godina starog arhizlog bica

zoran845
10.11.2007, 23:33
- Ako si "black person", moraš da se žrtvuješ kad stvari krenu naopako.
(E.T. Cartman)

gorillaz23
11.11.2007, 15:13
14. Posle seksa žena obavezno šeta po kući u muškoj košulji.

To me podseti...

Ujutru posle seksa, zenska kad ustaje mora da pokrije sve svoje intimne delove, kako bi je partner ne bi video golu. To sto su se je*bali prethodnu noc nema veze...

ForceWare
11.11.2007, 15:47
To me podseti...

Ujutru posle seksa, zenska kad ustaje mora da pokrije sve svoje intimne delove, kako bi je partner ne bi video golu. To sto su se je*bali prethodnu noc nema veze...
Amen to that. :D

gorillaz23
11.11.2007, 15:53
Da se na omotu svakog filma u kome glumi Stiven Sigal nalazi on u istoj pozi sa pistoljem

Srlandand
11.11.2007, 17:33
Isti je slucaj sa van Damom, on uvek stoji u nekom stavu koji lici na bokserski, uglavnom u majci na bratele ili bez nje.

Beagle
11.11.2007, 17:41
Isti je slucaj sa van Damom, on uvek stoji u nekom stavu koji lici na bokserski, uglavnom u majci na bratele ili bez nje.

Sedi Van Dam na panju i ceka teroriste sa gibanicom :)

Ice-Man
11.11.2007, 21:50
Ako kojim slucajem otkrijete da umete da citate misli, nema boljeg nacina da iskoristite ovu novu osobinu nego da devojci pruzite nezaboravni sex. Osim ako ste devojka. U tom slucaju uradite istu stvar!:eek:

tiberije
16.11.2007, 3:07
Svi filmski junaci i junakinje imaju snezno bele zube iako nikad ujutru kada ustanu iz kreveta ili uvece kada lezu nemaju potrebu za upotrebom cetkice i paste.
ako je najbolji prijatelj glavnog baje pripadnik neke manjine, obavezno nakon njegovog monologa o teskom zivotu koji je imao i naporu koji je ulozio da bi bio neko i nesto, teroristi ga s*****ju.

svi u americkim filmovima imaju savrsenu ili skoro savrsenu figuru, covek bi pomislio da to nije zemlja sa najvecim procentom gojaznih osoba.

Wolverine
16.11.2007, 9:35
...
svi u americkim filmovima imaju savrsenu ili skoro savrsenu figuru, covek bi pomislio da to nije zemlja sa najvecim procentom gojaznih osoba.

Sto kaze Radovan (kako koji Radovan?), americki glumci leeepi! A ovi nasi nosati i samo pusu!:rofl:

Patton
16.11.2007, 10:47
Svi filmski junaci i junakinje imaju snezno bele zube iako nikad ujutru kada ustanu iz kreveta ili uvece kada lezu nemaju potrebu za upotrebom cetkice i paste.
ako je najbolji prijatelj glavnog baje pripadnik neke manjine, obavezno nakon njegovog monologa o teskom zivotu koji je imao i naporu koji je ulozio da bi bio neko i nesto, teroristi ga s*****ju.

Kad si vec pomenuo zube, meni su najsmesniji oni stari kaubojski filmovi u kojima su kauboji strokavi kao svinje, kao da kupatilo i sapun nisu videli od rodjenja, ali zato imaju snezne zube kao Ken i Barbika :rofl: :rofl:

Beagle
16.11.2007, 11:50
Kad si vec pomenuo zube, meni su najsmesniji oni stari kaubojski filmovi u kojima su kauboji strokavi kao svinje, kao da kupatilo i sapun nisu videli od rodjenja, ali zato imaju snezne zube kao Ken i Barbika :rofl: :rofl:

To je zato shto jedu beli luk i dezinfikuju viskijem :D
Uostalom, zamisli glavnog glumca kojem viri pileci batak izmedju sekutica :)

LoneWolf
16.11.2007, 13:09
Svaki treci "action hero" u americkim filmovima zove se John ili Jack.
Kao da nemaju drugih imena.
Svaki drugi americki film je "cisto bjelacki" bez posebnih uloga datih crncima, azijatima (izuzev senzacija sa Jackie Chanom i Jet Lijem).
Kad se uloge i daju crncima,film se ocjenjuje kao "repersko smece" i prodje gotovo nezapazeno na kritikama.
Svaki drugi americki film od 11.9. u sebi ima bar jednu scenu u kojoj se negativno pominje islam i gdje se orijentalci poistovjecuju sa terorizmom,ili su predstavljeni kao teroristi.

Pu!:qliranje:

zoran845
16.11.2007, 13:16
Kad si vec pomenuo zube, meni su najsmesniji oni stari kaubojski filmovi u kojima su kauboji strokavi kao svinje, kao da kupatilo i sapun nisu videli od rodjenja, ali zato imaju snezne zube kao Ken i Barbika :rofl: :rofl:Ima i gorih stvari: u vesternima iz četrdesetih i pedesetih godina prošlog veka svi negativci su bili obučeni u crno, a "good guys" su obavezno bili u belom (mislim čak i čizme :rofl:). A i jedni i drugi su bili bez trunke prašine na sebi, pa makar se radnja odigravala usred neke pustinjske vukoyebine u Arizoni ili Novom Meksiku.
Još nešto: kad bi došlo do pucnjave, pa neko bude ranjen ili ubijen, nigde na njemu nije bilo ni mrljice o krvi, o (realnim) lokvama i da ne pričamo.

Zato je pravo osveženje bila pojava filmova kakvi su "Bili Kid je bio dripac" i "Brzaci Misurija" (moj omiljeni vestern) gde ne samo da su svi odreda (nezavisno od strane kojoj pripadaju) prljavi (bukvalno, a i u duši), već ima i takvih scena gde glavni junak ukokava bandite u WC-u, prilikom "polnog opštenja" i slično.:kreza::p

Dodao bih da nema još i nijednog filma u kome je Majka Tereza vođa bande, pa ni filmova gde su negativci Laponci, Eskimi, Štrumfovi...

Wolverine
16.11.2007, 14:42
Ima i gorih stvari: u vesternima iz četrdesetih i pedesetih godina prošlog veka svi negativci su bili obučeni u crno, a "good guys" su obavezno bili u belom (mislim čak i čizme :rofl:)...
"Good Guys Don't Always Wear White" - Bon Jovi:to_care:
(al sam se nalozeio na ovaj smajli)

IonX
19.11.2007, 14:52
Svaki treci "action hero" u americkim filmovima zove se John ili Jack.
Kao da nemaju drugih imena.
Ovo potpisujem.

Svaki drugi americki film je "cisto bjelacki" bez posebnih uloga datih crncima, azijatima (izuzev senzacija sa Jackie Chanom i Jet Lijem)....
Ovo više nije tačno.
Važne funkcije (ne i uloge) se daju crncima, čak i kad nema realne potrebe.
U svakom drugom filmu ili seriji, predsednik je crnac ili bar sudija.
(Seriju "prijatelji" su tako napadali zbog samo belaca, pa su izmislili/napisali ulogu za crnkinju u koju se "zaljubi" jedan od glavnih...)

Wile E. Coyote
3.12.2007, 10:11
- Niko ko ulazi u kola (pogotovu ako ga prate) ne gleda ima li nekog na zadnjem sedištu. Varijacija na temu: niko ko je pod pretnjom ne gleda da li je ispod kola postavljena bomba.
- Taj sa zadnjeg sedišta će napasti vozača pri punoj brzini i nastaje tuča prilikom koje kola nekontrolisano krivudaju, ali nigde se ne slupaju.
- Ako ti je leš u prtljažniku, policija će te obavezno zaustaviti.
- Svaki idealan zločin pada u vodu zbog prekršaja prilikom vožnje.

Beowulf
5.12.2007, 2:55
Ruski, engleski, spanski akcenat se ne razlikuju. Konkretno Son Koneri je izmislio univerzalni skotski akcenat za sve jezike (filmovi: Hunt For Red October, 007 filmovi, Highlander). :rofl:

Blood Raven
6.12.2007, 17:45
Šargarepa je smrtonosno oruđe , tek rođene bebe mogu da slušaju rafal za rafalom iz neprosrefne blizine a da to ni malo ne poremeti njihov sluh. (Shoot 'Em Up)

Iilija64
6.12.2007, 18:27
Balkanac, Rus i nekada Francuz su u 90% slučajeva glavni negativci. Sad u zadnje vrijeme pjetjeruju s S. korejom

dodgeme
7.12.2007, 14:41
-ludaci se pojavljuju iza ledja pa makar pre 2 sekunde bio tacno ispred vas

-u americi nepostoji azijat koji zna da prica tecno engleski

LoneWolf
7.12.2007, 14:48
U vecini filmova,ako je "glavnom baji" ugrozen zivot,on se tokom citavog filma pazi,cuva,sprovodi sve "mjere predostroznosti" i pazi sta radi,da bi rikn'o na kraju u nekoj totalnoj gluposti (neko ga ubode nozem ili mu eksplodira bomba pod autom 'ladno,na sred ulice).
Gledali ste Stevena Segala kad se udara sa gomilom ljudi,gledali ste Pierce Brosnana kako ubija 150 Rusa sa desetak metaka iz JADNOG Waltera PPK,koji nikad ne puni i nikad mu ne nestaje metkova.
To su pravi ekstremi,i "akcione figure" stvorene bez imalo realnosti i mozga.
Vise volim Chuck Norrisa ili Segala,posto oni bar foliraju da se tuku,a Pierce Brosnan i ovaj novi gejoliki Dzejms Bond (neki pristavi Englescic) su totalno prenabudzeni,a pojma nemaju o zivotu.
Kinematografijo,i bogu si teska.:Freddy:

M1los
7.12.2007, 15:25
...Vise volim Chuck Norrisa ili Segala,posto oni bar foliraju da se tuku...

U pravu si :). Meni je jako zanimljivo gledati filmove sa Segalom ili Chuckom, jer je to ustvari napola zezanje, dok ovi ostali...:D

Patton
7.12.2007, 15:32
To sto si rekao za glavnog baju, mene podseti na Fredi Krugera :D Ne znam koji je deo u pitanju, ali klasika ono... klinci tamo vamo, dodje Fredi pobije pola druzine i od tog trenutka se neka riba naostri da ga pobedi i ubije. Trenira ona sve i svasta tokom celog filma. Na kraju se nadje sa njim, pocne neki mortal kombat; Fredi je isprebija i zamislite molim vas... ona na kraju ga pobedi tako sto uperi ogledalo u njega i on rikne od necega (nisam pratio pricu posto je 100% debilna). Mislim... to sa ogledalom su mogli da urade i odmah na pocetku filma, a ne da me smaraju 90min. Ako moze neko da mi pomogne u kom je ovo delu sto sam ja sada opisao?

LoneWolf
7.12.2007, 15:42
U pravu si :). Meni je jako zanimljivo gledati filmove sa Segalom ili Chuckom, jer je to ustvari napola zezanje, dok ovi ostali...:D
Haiiiii yaaaaa :kreza:
...zamislite molim vas... ona na kraju ga pobedi tako sto uperi ogledalo u njega i on rikne od necega (nisam pratio pricu posto je 100% debilna). Mislim... to sa ogledalom su mogli da urade i odmah na pocetku filma, a ne da me smaraju 90min. Ako moze neko da mi pomogne u kom je ovo delu sto sam ja sada opisao?

Mislim da je bila neka forica sa suncevim zrakom ili nesto slicno,ali ONAKVOG baju kao Fredi da s**be neka polumrtva riba s ogledalom...ma daaaaj,rek'o sam "batali reziju i scenario" kad sam to vidio :Freddy:

vuxpfc
13.12.2007, 18:10
Ljudi, pogledao sam prvih nekoliko strana ove teme i zaključio da su ti filmovi 95% iz američke (pogotovo Holivudske) produkcije, tako da je naravoučenije: NE GLEDATI TE FILMOVE, ja sam odavno odustao. Zamisli da izgubiš sat i po vremena na recimo Die hard 4. Znate unapred šta vas očekuje (sve na ovom forumu smatram inteligentnim :alealeee:) i vi svesno platite kartu/skinete film...Mislim da nije fer da posle kažete šta to ne štima u takvom filmu. Ništa loše ne mislim, ali eto konstatujem.

I da, volim treš horore ponekad pogledati, i onda se nađem u čudu, pa molim objašnjenje: jel' Karpenter u film They Live iz zezancije ubacio scenu gde se belac i crnac (glavni likovi) tuku jedno 15 minuta, jer crnac neće da stavi naočare kroz koje se vide vanzemaljci (jedna od jačih scena)???

Ili kad u Stiven Kingovom (koji je on režirao) Maximum Overdrive, mašine polude, pa onda onaj jedini klinac ubija kola za sladoled i govori: "to vam je za mog oca", kog su ubile iste mašine, i predaje pušku nekom starijem, u fazonu:"to je sve što sam želeo da uradim". :aplauz::aplauz:

Wile E. Coyote
14.12.2007, 10:36
Slažem se, a najveće zezanje je po meni sa Džeki Čenom.:)

Highlander
14.12.2007, 12:26
1. Zamisli da izgubiš sat i po vremena na recimo Die hard 4.

2. I da, volim treš horore ponekad pogledati, i onda se nađem u čudu, pa molim objašnjenje: jel' Karpenter u film They Live iz zezancije ubacio scenu gde se belac i crnac (glavni likovi) tuku jedno 15 minuta, jer crnac neće da stavi naočare kroz koje se vide vanzemaljci (jedna od jačih scena)???

1. To samo u slučaju da nisi voleo prva 3 dela. ;)

2. Ono je horor?!:paranoia:

zoran845
20.12.2007, 17:28
Da nije filmova, u ovom slučaju vesterna, nikada ne bih naučio neke slikovite slovenačke izraze. Napomena: Slovenija je živopisna zemlja na severozapadu nekadašnje Jugoslavije (one "velike").

Recimo, ulazi Džon Vejn u salun (kafana po srpski) i kaže: "Prosim, eno ljutico!" (što znači: "Daj jednu rakiju/jedan viski!"), ili kad neki kauboj sav zajapuren dotrčava do šerifa i kaže: "Indijaneri prihajajo!" ("Dolaze Indijanci!").

zoran845
2.2.2008, 1:07
Da nije (američkih) filmova (a i serija) ne bih znao da ama baš svi u USA imaju laptop kompjutere i znaju (svi odreda) da kucaju sa svih deset prstiju. :mad:

Nikada ne bih ukapirao da je najbolji način da se uči (a pogotovu ako se koristi i laptop) tako što se sedne na krevet (bez ikakvog naslona) uz obavezno prekrštanje nogu. :opanachke

rudar
2.2.2008, 15:04
Nikada ne bih ukapirao da je najbolji način da se uči (a pogotovu ako se koristi i laptop) tako što se sedne na krevet (bez ikakvog naslona) uz obavezno prekrštanje nogu. :opanachke

Pa i nije :rofl::rofl::rofl::
http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

P.S. Izvinjavam se na offtopic-u :)

zoran845
2.2.2008, 16:45
@ miner: Jeste, ovi ljudi (Amerikanci) iz ankete su neobrazovani i (neko bi rekao) glupi, ali idi u (recimo) Medveđu i postavi ista pitanja, pa vidi. Druga stvar: verujem da su autori izabrali samo "najmasnije" gluposti za film, a da su neki ljudi i znali (bar neke) tačne odgovore. Može čovek bilo gde na svetu da probere dvadesetak *bip!* i od njihovih provala napravi crnu sliku o sredini iz koje su ispitanici.

rudar
2.2.2008, 17:59
Ma znam ja to sve. Pa radjena je i anketa u Hrvatsku na pitanje "Shta je analni otvor" i na klipu koji je postavljen 20 ljudi je lupilo neshto a samo zadnji je znao odg. :rofl:
Mada naravno da su izabrani najcrnji odgovori ali je i dalje urnebesno :)

gorillaz23
3.2.2008, 14:01
Odgledah nedavno neki film sa Svarcenegerom, Komando (http://imdb.com/title/tt0088944/) valjda, i slatko se nasmejah.
Naime, Svarceneger bez problema moze da iscupa telefonsku govornicu sa sve covekom unutra, da je nosi na ledjima i onda da je baci kao obicnu loptu.
Takodje, u sceni kad sa onom zenskom kolima juri negativca, iscupao je sediste iz kola ko od sale.
U istoj sceni se, umesto da zakoci, kolima zakucao u banderu(!!!) i iz njih izasao kao da nicega nije ni bilo.

Schwarzenegger goes into battle with an Valmet M78 light machine gun, an Uzi submachine gun, a Remington Model 870 combat shotgun and a Desert Eagle automatic pistol. He also commandeers an M60E3 belt-fed machine gun and an M16A1 assault rifle.:eek:
I to sve noseci na ledjima/rukama.

Ima jos budalastina u filmu, ali sam ih vec pozaboravljao...

Ulmawen
3.2.2008, 14:36
Pa dobro, ali to je ipak the one and only Schwarzenegger, a od njega ništa nije nemoguće. :) Meni uopšte ne smeta što on uporno prkosi svim pravilima zdravog razuma, gravitacije i lingvistike, čak naprotiv, mislim da bi me film gde on ne učini neko čudo duboko razočarao. :D

nebojsa986
3.2.2008, 16:59
Schwarzy is one and only !

K'R' HooD
7.2.2008, 6:05
Odgledah nedavno neki film sa Svarcenegerom, Komando valjda, i slatko se nasmejah.
Naime, Svarceneger bez problema moze da iscupa telefonsku govornicu sa sve covekom unutra, da je nosi na ledjima i onda da je baci kao obicnu loptu.
Takodje, u sceni kad sa onom zenskom kolima juri negativca, iscupao je sediste iz kola ko od sale.
U istoj sceni se, umesto da zakoci, kolima zakucao u banderu(!!!) i iz njih izasao kao da nicega nije ni bilo.

Mmm fin savet! Sto da dajem 30e mehanicaru da mi sredi kocnice kad ima i boljih resenja...

BTW u svakom akcionom filmu glavni lik i negativac maznu po auto, izlupaju pola automobila, trafika i izloga po gradu, jure se tako pola sata, negativac pogine, glavni lik se nagradi, a mucena raja ciji su automobili i izlozi razlupani nek snose svoje troskove. ;D Ma salim se ja, to Shvarci posle plati od honorara...

Beagle
9.2.2008, 0:58
Shvarci moze i da nosi FLAK 88 pod mishkom i tigartank na ledjima, i opet ce da bude LOL :)
Mene vishe nervira Rambo, koji drzi kalash o pojasu (a tako ne bi mogao ni da pogodish ni navarenog slona koju kulira pet cm ispred tebe) i puca kao da there's no tomorrow, sharzer je za tebe misaona imenica Dzone Rambo?

A ovo je josh jachi trip: puca iz m78, ispali 400-500 metaka (isto je drzi o pasu, a to uopste nije handgun) a redenik se ne pomeri :rofl:

A veseli Vijetnamci spucashe tri tone olova na njega i (neochekivano) nijedan metak da ga pogodi. Neka ga makar pogote, pa nek se odbije od njega bice realnije :)

U Rokiju nikada nije podigao gard ispred sebe. Amater jagnjece brigade iz kafane "Zlatno burence" bi mogao da ga nokautira.

nebojsa986
9.2.2008, 1:40
Hehe ovo sto si sad naveo me podseti na jednu scenu iz Hot Shots 2, kada se Carli Sinu zaglavi puska u toku rambo pohoda, u lik uzme shaku punu municije,baci na zutace i oni popadaju, najjaca scena parodije ikada.

Sun Tzu
9.2.2008, 2:41
Legendarana scena (http://www.youtube.com/watch?v=qMAcM9_02qA)... Kao i scena kad na brodu puca, pa ga čaure prekriju skoro celog... :rofl:

A M G
9.2.2008, 2:46
Legendarana scena (http://www.youtube.com/watch?v=qMAcM9_02qA)... Kao i scena kad na brodu puca, pa ga čaure prekriju skoro celog... :rofl:

Odavno sam gledao ovaj film, ali se ove epske borbe jos uvek dobro secam! :D

zone2403
9.2.2008, 4:01
Kad vec spominjete takve filmove, bez njih nikada ne bih znao da ruska avijacija uglavnom leti na F-4!:D

Svrbisha
9.2.2008, 19:06
ja gledajuci Mythbusters na Discovery kanalu sam naucio dosta toga tako da mi sad nista ne pada ne pamet, mada ima jos korisnih emisija gde moze da se nauci mlogo!:dedica:

Crusader88
10.2.2008, 1:48
Shvarci moze i da nosi FLAK 88 pod mishkom i tigartank na ledjima, i opet ce da bude LOL :)
Mene vishe nervira Rambo, koji drzi kalash o pojasu (a tako ne bi mogao ni da pogodish ni navarenog slona koju kulira pet cm ispred tebe) i puca kao da there's no tomorrow, sharzer je za tebe misaona imenica Dzone Rambo?

A ovo je josh jachi trip: puca iz m78, ispali 400-500 metaka (isto je drzi o pasu, a to uopste nije handgun) a redenik se ne pomeri :rofl:

A veseli Vijetnamci spucashe tri tone olova na njega i (neochekivano) nijedan metak da ga pogodi. Neka ga makar pogote, pa nek se odbije od njega bice realnije :)

U Rokiju nikada nije podigao gard ispred sebe. Amater jagnjece brigade iz kafane "Zlatno burence" bi mogao da ga nokautira.

ne dirajte svarcija ipak je on najbolji bodibilder svih vremena!!!!:dedica::dedica: ;)

http://img263.imageshack.us/img263/576/index004jp3oq1.th.jpg (http://img263.imageshack.us/my.php?image=index004jp3oq1.jpg)

NjegovaWisost
10.2.2008, 4:34
U CSI kažu da se stavljanjem kreča na leš osobe ne uništava tijelo, i ja taman mislio da sam naučio kad u Prison Breaku ili Zodiacu (ne znam u kom od ovoga, samo sam to gledao ovih nedelju dana :( ) kažu upravo suprotno...

Vala radije ne bih gledao filmove sa debelim i ružnim ljudima

Beagle
10.2.2008, 10:42

Did you said Sherman Clump or Big momma? :D

Iilija64
10.2.2008, 14:04
U CSI kažu da se stavljanjem kreča na leš osobe ne uništava tijelo, i ja taman mislio da sam naučio kad u Prison Breaku ili Zodiacu (ne znam u kom od ovoga, samo sam to gledao ovih nedelju dana :( ) kažu upravo suprotno...

Vala radije ne bih gledao filmove sa debelim i ružnim ljudima
CSI je totalno glup. Čekić za čavle koji je onoga pogodio u oko prošao bi mu kroz glavu. Ono čudo probije dasku peticu koda je nema (ja ih bušio). Nedavno na HRT-u sam gledao kad čovjeka pogodi metak na -20 da se krv trenutačno smrze. Idiotizam. Da su gar realniji. Glupi ameri.

Dio37
10.2.2008, 14:33
ne dirajte svarcija ipak je on najbolji bodibilder svih vremena!!!!:dedica::dedica: ;)

http://img263.imageshack.us/img263/576/index004jp3oq1.th.jpg (http://img263.imageshack.us/my.php?image=index004jp3oq1.jpg)

http://img262.imageshack.us/img262/6176/arnoldschwarzeneggerfatbc1.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=arnoldschwarzeneggerfatbc1.jpg)

IonX
22.2.2008, 14:39
Ma Ameri su skroz piglu.
U skoro svakom filmu gde se sprema/planira neka prevara/pljačka/bekstvo/ubistvo uvek nešto krene naopako.
voleo bih da neko smisli, organizuje i izvrši svoj plan bez preokreta koji pred kraj ugroze celu operaciju, da bi na kraju glavne baje ipak sve uspeli da završe sa hepiendom.

Crusader88
22.2.2008, 16:10
http://img262.imageshack.us/img262/6176/arnoldschwarzeneggerfatbc1.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=arnoldschwarzeneggerfatbc1.jpg)

ova donja slika je FAKE, neznam koliko to puta trebam da ponovim jel oces da ti dam sliku iz RAW IRON- njegov dokumentarac od pre neku godinu da vidis kako covek izgleda sada.

Dio37
22.2.2008, 16:16
ova donja slika je FAKE, neznam koliko to puta trebam da ponovim jel oces da ti dam sliku iz RAW IRON- njegov dokumentarac od pre neku godinu da vidis kako covek izgleda sada.

Prvi put to cujem.

Nema potrebe, ne radim maturski na temu Svarcijevih bicepsa.

lijenština
22.2.2008, 17:56
Ma Csi je totalna glupost. Gledao sam jednu epizodu i smorio se. Na primer kako forenzicar dolazi na mesto zlocina a navuce samo rukavice? A sta ako mu padne dlaka iz kose? Konac iz odela? Ja mislio da to ljudi rade u zastitnim odelima da ne bi kontaminirali dokaze.

Kada sam bio klinac gledao sam seriju tv filmova Peri Mejson. I svaki put bi cika Peri preuzeo odbranu nekog koje optuzen za neki tezak zlocin i na kraju dokazao njegovu nevinost istovremeno ukazavsi koje pravi krivac. Prema tome, advokati uvek brane samo nevine ljude. :D

SirDuck
22.2.2008, 20:04
Ma Ameri su skroz piglu.
U skoro svakom filmu gde se sprema/planira neka prevara/pljačka/bekstvo/ubistvo uvek nešto krene naopako.
voleo bih da neko smisli, organizuje i izvrši svoj plan bez preokreta koji pred kraj ugroze celu operaciju, da bi na kraju glavne baje ipak sve uspeli da završe sa hepiendom.

Oceans 11.

Red Dragon
23.2.2008, 17:31
-Detektiv moze resiti tezak slucaj samo ako je suspendovan.
-Muskarac nece pokazati znakove bola dok prima najokrutnije udarce,ali ce se tresti dok zena pokusava ocistiti njegove rane.
-Svaka brava moze se u sekundi otvoriti kreditnom karticom ili spajalicom -osim ako to nisu vrata koja vode u zgradu u plamenu sa detetom zarobljenim unutra.
-Jedan covek koji puca u dvadeset ljudi ima vise sanse da ih ubije, nego dvadeset ljudi koji pucaju u jednog coveka.
-Nije vazno ako ste brojcano slabiji u borbi koja ukljucuje borilacke vestine - vasi neprijatelji ce cekati strpljivo da vas napadnu jedan po jedan, plesuci naokolo preteci sve dok ne oborite njihove prethodnike.
-Posteni i vredni policajci po pravilu budu upucani tri dana pre penzije.
-Kada se suocite sa zlim medjunarodnim teroristom, sarkazam i duhovitost su vase najbolje oruzje.
-Ako vidite veliko staklo, neko ce sigurno biti bacen kroz njega.
-Tokom svih policijskih istraga bice neophodno barem jednom posetiti striptiz-klub.

Red Dragon
25.2.2008, 10:26
-Uvek je moguce parkirati neposredno ispred zgrade koju posecujete.
-U Americi se niko ne vozi podzemnom osim kad bezi od FBI-ja ili psihomanijakalnog ubice.
-99% neces izgubiti parnicu ( ma koliko glupa bila) ako te brane glavni likovi filma.
-Metkom pogodeni u glavu nebitni negativac prvo kaze "aaarrghhh..." pa tek onda umre.
-James Bond se spusta niz planinu na skijama a kad stigne dole nema jednu skiju, oba stapa, kapu (koje je imao kada je krenuo) ali zato ima naocare za sunce.
- Ako ste negativac u horor filmu onda ste besmrtni.
-Svi brojevi telefona pocinju na 555.
-Skidanje do struka moze muskarca uciniti neranjivim za metke.
-Prezivecete bilo koju bitku u bilo kojem ratu osim ako ne napravite gresku i pokazete nekome fotografiju vase voljene kod kuce.
-Kad dodje do ukucavanja sifre,uvek se radi o imenu deteta,zene,psa,datumu rodjenja cak i kod podataka koji zahtevaju maximum security.
-Ako se telefonski poziv mora obaviti nocu uvek se zove u 3:30
-Ma koliko kompleksna bila bomba, za demontiranje je dovoljno preseci crvenu ili zelenu zicu
-Svi drze sef iza najvece slike u sobi
-Kada glavni lik traži neki podatak u knjizi od 600 strana, prevrne stranice 2-3 puta i nadje traženo.

IonX
25.2.2008, 16:23
Ma Ameri su skroz piglu.
Oceans 11.
Hoćeš da kažeš da je kinezov lom šake bio planiran i da je Klunijev "plan/avantura unutar plana" bio unapred poznat svima u ekipi (a Dejmon se zabezeknuo kad ga je ugledao u liftu)? I da rušenje kazina nije poremetilo njihov plan za isključenje struje?
;)

SirDuck
25.2.2008, 22:18
Hoćeš da kažeš da je kinezov lom šake bio planiran i da je Klunijev "plan/avantura unutar plana" bio unapred poznat svima u ekipi (a Dejmon se zabezeknuo kad ga je ugledao u liftu)? I da rušenje kazina nije poremetilo njihov plan za isključenje struje?
;)

Manji problemi, ništa strašno, tako nešto bi ti se desilo i u stvarnom životu. Znaš, realnije je da se desi neki kiks nego da sve bude potpuno savršeno :)

nebojsa986
26.2.2008, 0:32
Ma to nema veze sa realnoscu, vidite kako ova Pink Panter banda radi pljacke, ulete, porazbijaju, pokupe i tutanj, nema tu nikakvih razaradjenih niti preterano komplikovanih planova koji nisu ni od kakve koristi.

Wile E. Coyote
26.2.2008, 10:30
Svi brojevi telefona pocinju na 555.
Za to postoji razlog (vidi neki od prethodnih postova).

Notorious B.I.G
26.2.2008, 11:03
Ljudi uzivajte u filmovima sto im stalno trazite zamerke,oni ni nisu pravljeni da budu 100% realni nego da bi se covek malo zabavio i pobegao od stvarnosti:to_care:

IonX
26.2.2008, 16:34
Ma, ja uglavnom uživam. Samo mi ponekad neka sitnica "upadne u oči" i posle mi ne da mira tokom celog filma.

urial_septim
3.3.2008, 12:46
ali,zaista,to za skidanje majice,kao da uključuje konzolu:ako je skine,kao da je ukucao godmode_on,ako je stavio i neku maramu ili zavezao maramu oko rane,kao da je dodao i notarget...
:D

urial_septim
4.3.2008, 13:23
...ako nekog pogodi cigla pravo u čelo,na čelu će biti malo razmrljane krvi,a pogođeni će se samo tupavo smešiti,i saćekati preostalih 4-5 cigala.
...iako očajnički žele da ubiju osmogodičnje dete,kriminalci neće uzeti neko bolje vatreno oružje ili tako nešto,već će to pokušati da urade golim rukama,iako znaju da će biti poliveni g*vnima/biti udareni u ''nezgodno mesto''/pretrpeti još jednu frakturu lobanje
(Sam u kući 1,2)

mciggzy
4.3.2008, 14:57
Ljudi uzivajte u filmovima sto im stalno trazite zamerke,oni ni nisu pravljeni da budu 100% realni nego da bi se covek malo zabavio i pobegao od stvarnosti:to_care:

kad u simpsonovim liza to kaze (za crtane) homeru koji sedi na kaucu.... a pored na prozoru prolazi "drugi" homer koji kosi travu napolju :D

gijoeno1
25.2.2009, 13:28
e to... kaze "Pusti me!"
:Freddy:

Nije srpski vec hrvatski , i ja sam bas to primetio u filmu i kada sam gledao ponovo bas sam se usredsredio ali se cuje jasno hrvatski , akcenat je drugaciji posle sam gledao spisak glumaca i ima neko zensko hrvatsko ime ne bih se sad mogao setiti koje ali ne bitno ...

Nikola Lavrnja
25.2.2009, 20:33

Malo sam sad listao ovu temu, naisao na ovaj post... da nam je neko rekao pre 2,5 godine da ce crnac da bude predsednik SAD kako bi se smejali

Nutsbre@ker
27.2.2009, 1:11
Glavni junak do poslednje scene u filmu bije kao da mi nista nije iako je izubijan na mrtvo ime ili je neposredno pre tuce prosao bosonog po polomljenom staklu.

Uvek u naj kriticnijoj situaciji ostaje samo jedan metak u sarzeru. Naravno glavni junak ubija petoricu ljudi tim jednim metkom.

Andross
27.2.2009, 12:08
Uberkul i uberjak zloca istrese iz gaca glavnog junaka da bi on pomislio na zenu/decu/world peace/megaslush ili nesto deseto, digao se iz pepela i jednim (il dva kako gde) udarcem pobedio zlog. Dokle vise? :rolleyes:

RUSuper
27.2.2009, 14:54
Najezda nofih filmova......recimo bez filma "the invisible" nikad ne bih saznao kako te ustvari i dobri drugovi ogovaraju iza ledja :D

Eni
27.2.2009, 16:43
Da nije filmova, ne bih znao da svako momačko veče mora da se završi ubistvom ili odustajanjem od braka... u najgorem slučaju moralnom poukom i robi..ovaj, brakom.

crazy_LG
27.2.2009, 17:35
Da nije filmova, ja ne bih znao da su Ameri heroji koji se brinu za mir i zalazu za isti:rolleyes:

RUSuper
27.2.2009, 18:57
....a Rusi najveci negativci ::cool:

ivanza
27.2.2009, 19:08
Ne bih znao ko je Chuck Norris. :D

crazy_LG
27.2.2009, 19:10
....a Rusi najveci negativci ::cool:

koji diluju oruzjem koje se prodaje srpskim narodnim oslobodiocima ili, kako kaze Stiven Sigal, srpskim teroristima:mad:

RUSuper
27.2.2009, 21:00
Mislim kad bi ameri videli nas "Mi nismo Andjeli" da bi se blago receno us*ali.Tad bi saznali sta je pravi film.

Stojadin
27.2.2009, 21:19
Mislim kad bi ameri videli nas "Mi nismo Andjeli" da bi se blago receno us*ali.Tad bi saznali sta je pravi film.

Можда први део.

Dio37
27.2.2009, 21:27
Pa ono jeste... kad bi Amerima pokazali Andjele, jadni ljudi bi se prosto pokrili usima od stida sto su tolike godine obozavali nekakve Kumove ili Bekstva iz Sosenka. :rolleyes:

:to_care:

vukoja
27.2.2009, 21:29
-ako si najveci geek u skoli mozes da smuvas najbolju ribu iz tvoje generacije ako joj malo pokazes matu
-da ako nestane struje dok se neka riba tusira verovatno ce u roku od 5 minuta biti brutalno ubijena
-ako se riba ipak ne tusira a nestane struje onda treba da obidje sve prostorije u kuci po mogucnosti da obavezno ode na tavan/podrum u kome nije bila nekoliko godina
-da kolika god opasnost preti svetu ne treba da se brinem jer znam da ce amerikanci unistiti kometu/vanzemaljce uhvatiti teroriste sa nuklearnom bombom i zaustaviti tajmer u zadnje 3 sekunde