PDA

Prikaži potpunu verziju : Optimizacija


YoZla
18.1.2009, 17:26
Mozda je vec neko postavio ovo, ali nema veze...
Moj predlog je da bi mogli da se (kroz testove) ubace i neki saveti o optimizaciji igara, tj. kako bi ove novije igre mogle da se igraju (nebitan kvalitet, samo neka tera) na nasim kantama od PCja... Posto minimum system requirements cesto nemaju veze s mozgom, a ja sam licno uspeo da poteram Crysis na mojoj masini u 800x600 sa medium detaljima, dosla mi je ideja da ljudi iz sk mogu da pomognu ljudima sa slicnim masinama, koji bas i nemaju sredstva za nabudzene masine (hrana, struja, voda, porez, krediti i tako to...) da osete cari ovih ceda igracke industrije, a i zanima me sta ce drugi korisnici foruma reci o ovoj ideji, pa izvol'te ostaviti komentar... :D

Djordje Turjacanin
18.1.2009, 18:05
Čemu to. Kažeš nisu bitni detalji pa šta onda više trebaš reći. Izuzetak je GTA4 koji im ima milion bagova ali ti misliš da ja na kompu 1 iz profila mogu pokrenuti crysis. Mogu ali na najnižim setovanjima. A ako se neko nameračio da odigra neku igru on to može naći na internentu(koji mislim barem 90% čitalaca SK-a ima)

Marko93
18.1.2009, 18:07
Pa dobro i ja sam pokrenuo Crysis na mojoj masini. A evo ovde imas dosta tweakova za igre, samo ne znam kako mozes da osetis cari na masini koja ne zadovoljava minimalne zahteve. http://www.tweakguides.com/Games.html

Djordje Turjacanin
18.1.2009, 18:10
PA to ti i kažem, zunači bruka nekih 10 fps-ova u crysisy na anjanižim, pa ako je nekom do optimizacije neka to sam urradi. A i nije nešto puno pomoglo ni oni tweakovi (ne za ctrysis već za druge igre)

Ketchua
27.3.2009, 22:27
može naći na internentu(koji mislim barem 90% čitalaca SK-a ima)

Znam da je tema matora, ali ova izjava me je ubola u oko... Ako bi se casopis vodio ovim principom, onda ne bi morao ni da postoji. Jer sve sto pise u SK ima i na internetu...