PDA

Prikaži potpunu verziju : Rapala Pro Fishing gasi monitor


pedjja
18.1.2009, 12:35
Po prvi put se susrećem sa ovakvim problemom:
Igra se pokreće normalno-prvi meni ,normalno...intro u igri ,normalno ...kada treba da učita igru ugasi monitor (lampica na monitoru (crt) se pali i gasi kao da je u stand by modu, a komp normalno radi sa sve zvukom iz igre.Klikanje napamet pokreće prvu misiju u igri ali monitor je nemoguće upaliti.Ovo se dešava samo sa ovom igrom... ima li ko kakav pametan predlog:dedica:
ps. konfiguracija je sledeća: P4 na 2.6 ,1 gb ram , gf 6600 (128mb), PGD1 Pro , na drugom kompu znatno slabijem igra radi normalno

GoranSTX
18.1.2009, 12:41
Moguće da ti igra prilikom startovanja postavlja rezoluciju ili osvežavanje koje tvoj monitor ne može da "svari". Proveri kako su podešeni parametri u opcijama igre.

DeCoy
18.1.2009, 13:05
Na tvom mestu bih instalirao nove drajvere za grafičku. Imao sam sličnih problema u nekoliko igara (meni radi OK, kad učitam poziciju - crn ekran, a muzika ide), sve je nestalo sa instalacijom novijih drajvera (konkretno sa Catalyst 8.4 na 8.10).

pedjja
18.1.2009, 13:39
Moguće da ti igra prilikom startovanja postavlja rezoluciju ili osvežavanje koje tvoj monitor ne može da "svari". Proveri kako su podešeni parametri u opcijama igre.

hm, da problem je kako doći do podešavanja kada mi se pre te opcije ugasi monitor.Da li bi pomogao prelazak na "starije" drajvere jer ovi što ih imam su iz 12/08 :confused:

pedjja
18.1.2009, 18:36
U Notepadu sam otvorio folder "config" (slika je u prilogu) pa bih molio za savet koje vrednosti da promenim ...:eek:
http://img216.imageshack.us/img216/1238/beznaslovava2.jpg

pedjja
19.1.2009, 0:44
Gorane bio si u pravu...igra postavlja nemoguću frekvenciju (200 hz), sada je pitanje kako to vratiti u normalu kada nemogu doći do opcije za podešavanje rezolucije i frekvencije

GoranSTX
19.1.2009, 0:50
Zar nema neki meni sa podešavanjima grafičkih opcija pre nego što pokreneš igru? Da probaš da mu staviš neku manju rezoluciju ili osvežavanje...

voodoo_
19.1.2009, 1:14
start > run > dxdiag

Poslednja kartica, dugme Override, upiši željeni refresh.

pedjja
19.1.2009, 22:23
start > run > dxdiag

Poslednja kartica, dugme Override, upiši željeni refresh.

To je bilo to ...:tapsh: Voodoo hvala puno na ovoj pomoći.
Frekvenciju sam postavio na 72 Hz i mislim da je to normalna frekvencija i nadam se da mi neće praviti probleme sa ostalim programima i igrama :)