PDA

Prikaži potpunu verziju : Protection


puding
29.3.2006, 14:50
Ja imam 2 pitanja sto se ticu zastite racunara.Vjerovatno ce vecini biti smijesna,ali ja cu svejedno pitati da bi se i ja mogao kasnije nekome smijati. :)
Dakle,prvo pitanje je: Ukljucio sam Ad-aware-ov monitor (Ad-watch) i on mi tako stoji u system tray,ja radim svoj posao,on svoj i svi sretni.I onda mi on izbaci da je nasao nesto.I ja ni ne gledam sto pise,samo kliknem na delete(ili block ili tako nesto... :) ).Poslije sekundu opet.I tako mi on seriju opali,jedno 10-ak puta.Uglavnom,pisalo je da se nalazi u c:\windows...Da li da za takve filove kliknem na accept? Je li to nesto on mog windowsa ili neko sa strane?

A drugo pitanje je : Imam nalog na msn i koristim msn msg.I juce mi je taj programcic izbacio prozor gdje pise da je neki lik postavio moju e-mail adresu u njegove contact-e.Njegova adresa mi nije poznata,ali sam i ja njega stavio jer sam pretpostavio da je neko sa jednog foruma.I tad(ne znam je li se to meni samo tako ucinjelo,to cete mi vi rec :) )moja konekcija oslabi.I pitanje je - Je li on mogao preko msn msg-a da se prikopca na moj racunar?

Nadam se da ce mi neko od vas mac lijepo odgovoriti na moja pitanja :)
Izvinjavam se ako je tema na pogresnom mjestu.

Staronsky
29.3.2006, 18:45
Daj jos podataka da li koristis jos neki Antivirus,firewall i sl.!AdAware je program koji te stiti od spijunskih programa,ali ne i od virusa i hakerskih upada!

puding
30.3.2006, 14:47
Koristim Kasperski,ali on mi ne prijavljuje skoro nista.Ako imam neki virus on mi kaze i izbrisem ga.
A znaci,ako mi neko upadne u racunar,Kasperski ce mi to prijavit?
Ovo sto mi se desilo sa msn-om nije nista?

Magneto
30.3.2006, 16:00
To što pokušavaš da blokiraš sa Ad-watch aplikacijom je maliciozno u 90% slučajeva. Da bi poštedeo sebe odgovaranja na napad na registry čekiraj automatic blocking, ili još bolje, nabavi sebi jedan dobar firewall, Agnitum Outpost na primer. Onda ti i neće trebati Ad-watch. Možeš eventualno i njega da koristiš, ali uz firewall će imati mnogo manje posla.

puding
31.3.2006, 12:19
Ok,hvala na pomoci!

vladale
31.3.2006, 16:38
Ja imam 2 pitanja sto se ticu zastite racunara.

1. Na prvo pitanje je već dat solidan odgovor, tako da ne bi trebalo da ponavljamo isto.

2. Što se tiče MSN Messengera i ubacivanje nečije adrese koju ne znaš - tvoja konekcija nema nikakve veze sa time što si ti prihvatio njegovu adresu. Preko MSN Messengera on ne može da se priključi tvom računaru, jedino ako mu ti ne daš dozvolu, ali za to postoje specijalizovani programi koji se nalaze u samom Messengeru. Uostalom, možeš da ga pitaš ko je, i ako se ispostavi da je to taj na koga si mislio, onda ništa ne diraj. Ukoliko je neko ko te vređa ili preti(ili nešto slično) možeš da ga blokiraš.

holodoc
31.3.2006, 17:05
Agnitum Outpost

Odakle njega izvadi bre:confused:

Nikad nisam čuo za njega.

Ima li neki poseban razlog zašto bih ga stavio umesto ZoneAlarm-a?
Kako se ponaša sa umreženim računarima (zaglupljivanje i tako to)?

Staronsky
31.3.2006, 17:33
Odakle njega izvadi bre:confused:

Nikad nisam čuo za njega.

Ima li neki poseban razlog zašto bih ga stavio umesto ZoneAlarm-a?
Kako se ponaša sa umreženim računarima (zaglupljivanje i tako to)?
To je jedan od najboljih Firewall-ova,a na mnogim testovima je za malo bolji od ZA ili u rangu!ZA nekada ima neke cudne tripove,a narocito ove zadnje verzije!Kod mene je znao da blokira ceo sistem ili kada krenem da otpakujem nesto iz WinRar-a blokira sistem na 30-ak sekundi i ako mu je iskljucen integrisani AntiSpyWare i AntiVirus!Ovo isto se desava i kod drugara na racunaru!Takodje pri pokretanju nekih totalno legalnih aplikacija on blokira i veoma zna da bude naporan,ako se dobro ne konfigurise!Da ne pominjem nekompatibilnost sa nekim AntiVirus programima!ZA je za pocetnika smrt!Outpost nema takvih tripova i trazi nesto osnovno kod konfigurisanja i samim tim dosta je laksi za pocetnika!Trebalo bi da ga probas!Mene su jedva naterali da napustim ZA i bili su u pravu :)

Magneto
31.3.2006, 17:43
Samo da dodam da i sam koristim preporučeni već duže vreme. Izuzetno user friendly podešavanje svih relevantih stavki i odlična real time zaštita. Čudi me, odista, da se nisi do sada susreo sa ovim veoma pouzdanim firewallom.

holodoc
31.3.2006, 18:02
Ne nikada do sada nisam ni čuo za njega a kamoli probao!

Stvarno odavno koristim firewall ali su valjda zatupljenost u ZoneAlarm i nedostatak vremena učinili svoje.:(

Ja odavno tražim dobru zamenu za ZA ali sam se na kraju uvek vraćao na početak. Od problema koji su nabrojani ovde sve sam iskusio i istini za volju baš mi je dok......o!

Hvala za informaciju;)

ZoNi
31.3.2006, 19:54
evo, ovde sa, napisao relativno opsiran text o zastiti i sigurnijem surfu:
http://avtest.mycity.co.yu/modules/news/article.php?storyid=40

mislim da ima dovoljno informacija za pocetak ;)

a Outpost je svakako bolji izbor nego ZA, mada ja za sada nemam nameru da menjam moj prastari Kerio 2.15, koji instaliram uvek i na svaki komp!

jagodanbg
11.7.2006, 20:32
evo, ovde sa, napisao relativno opsiran text o zastiti i sigurnijem surfu:
http://avtest.mycity.co.yu/modules/news/article.php?storyid=40

mislim da ima dovoljno informacija za pocetak ;)

a Outpost je svakako bolji izbor nego ZA, mada ja za sada nemam nameru da menjam moj prastari Kerio 2.15, koji instaliram uvek i na svaki komp!
a da slucajno neko nezna kako da kerio 4.2.3 iskljucim da se ne startuje sa win? posto sam na dail up-u nemam potrebe da mi firewall bude non stop aktivan pa ga palim pri konektovanju (to sam mogao sa kerio 2.15)

Staronsky
12.7.2006, 0:31
Probaj u System Configuration Utility!Opcija Run kucaj msconfig--->StartUp i pod StartUp Item pronadji i odcekiraj Kerio!Restartuj kompjuter kada zatrazi! P.S.Vodi racuna da ne odcekiras nesto pogresno-znaci samo Kerio!!!;)

jagodanbg
12.7.2006, 2:25
Probaj u System Configuration Utility!Opcija Run kucaj msconfig--->StartUp i pod StartUp Item pronadji i odcekiraj Kerio!Restartuj kompjuter kada zatrazi! P.S.Vodi racuna da ne odcekiras nesto pogresno-znaci samo Kerio!!!;)
nema ga tamo al' ima ga medju servisima i kad ga tu odcekiram ne startuje se sa win ali ne moze uopste da se pokrene!