PDA

Prikaži potpunu verziju : Konfiguracija Firestarter firewalla


Zemunelo
15.1.2009, 23:10
Jos nesto da pitam iskusnije korisnike,
stavio sam neki firewall (firestarter), ne znam dal mi treba i koliko je dobar (on od starta prijavljuje nesto) ali to je sekundarno pitanje?
Primarno je to da sam uspeo da ga stavim da se startuje sa sistemom ali da on trazi potvrdu sifre na pocetku (kaze "moze da menja vazne delove sistema) sto mi se ne dopada.
Pa eto ne mogu da pronadjem kako da iskljucim to i da mu dodelim opciju da se startuje bez sifre?
Najvise me interesuje dal to moze kroz graficki interfejs koji postoji (kroz opcije u system-u) a ako bas ne moze onda kroz terminal (navika od W$ da sve sto mogu podesim kroz razne opcije)?
Dakle kad su u pitanju takvi programi koji traze sifru kad se startuju kako da to promenim?

Beagle
15.1.2009, 23:55
Kako se konektujesh na net? Svaki iole bolji ruter ima ugradjeni firewall, tako da je softverski nepotreban (sem ako necesh dodatni nivo zashtite).

Shto se tiche passworda, tu ne mogu da ti pomognem, jer nisam koristio taj firewall, moracesh da sacekash odgovor :)

Zemunelo
16.1.2009, 1:42
Imam kablovski net od KDS-a (najgora moguca solucija ali nemam alternativu nazalost)
i koristim neki Thompsonov kablovski modem. linux nije imao problem da ga prepozna i net sam imao odmah po podizanju sistema, odmah prijavi "wired network connection".

na12
16.1.2009, 12:07
Firestarter je samo graficki konfiguracioni program za iptables netfilter(sistemski firewall ugradjen u svaki Linux),pa nemas potrebe da ga startujes kad god pokreces sistem zato sto ti je iptables vec pokrenut.Inace ovaj projekat (firestarter) je davno zamro i nije update-ovan godinama.