PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 04/2006


Chivan
27.3.2006, 13:20
Od 1. aprila u prodaji, na 164 strane (ne, nije prvoaprilska šala).

Chivan
27.3.2006, 13:29
NA LICU MESTA
CeBIT 2006, Hanover
Olympus na srpskom
Belinea se vratila
Humana imtelligencija
Richard M. Stallman u Beogradu

NOVE TEHNOLOGIJE
Laserski i holografski 3D projektori
Probabilistic CMOS čipovi

KOMPJUTERI I FILM
V kao Vendeta
Tim Burton’s Corpse Bride, DVD
Šejtanov ratnik

TEST DRIVE
Asus EN7900GTX i EN7900GT
Gigabyte i975X G1-Turbo
Intel Pentium D 805
MSI RX1600XT-T2D256EZ
Samsung SH-W162L LightScribe i NEC ND-4551A LabelFlash
Dell Inspiron 9300, Fujitsu-Siemens Amilo M3438G, Asus A7D, MSI L715
MSI RS482M-IL, K8NGM-V
Samsung 740BF i 920N
Ovislink AirLive WL-5460AP Wireless Acess Point i Netcons Black Box BB56G Wireless Broadband Router
Avermedia USB Radio MR800
Logitech Wireless Music System for PC i Wireless Music System for iPod/MP3
Epson Perfection 3490 Photo i 3590 Photo
Canyon Portable Data Storage On-The-Go
Lexmark P450
Xwave Indigo I
Canyon MP3 Player Sports Edition
Mustek MP70C Portable DVD-Player
Media-Tech MT4000 Athena, MT4001 Amon, MT4002 Seth

NAGRADNI KVIZ

INTERNET
.yu: ADSL i u Nišu
Uvek u mreži
Da li ste Webcentrik?

WWW vodič

CeDeTEKA
Prozor u svet – domaće životinje
Dynamic Human 2
Contact Deutsch 2
Exploring Nanotechnology

TEST RUN
HyperSnap 6
Image Encrypt 1.0
NTI CD&DVD-Maker 7 Platinum
CloneCD 5.2.8.1
Data Destroyer 7.31t
R-Undelete 2.1
Spybot – Search & Destroy 1.4
Face Filter Studio 1.0
Persuasions Unlimited 1.0
Plot2PDF 1.4
Slideshow Movie Producer
Stretch Break 6.1
Actual Window Manager 4.0 beta
MotionGIF 3.0.249

PD KUTAK
Power Defragmenter GUI 2.0
MediaMonkey 2.5.1 Standard
File Lock 6.0.9
3DMark06 Advanced
HDCleaner 2.362
AI RoboForm 6.6.5
123Tag 1.15.3
ewido anti-malware 3.5
WYSIWYG Web Builder 2.8
RegFreeze 5.5
KillProcess 2.31 beta 2
CD Blaster 1.8
X-Setup Pro 8.0.100
Continuum Editor 1.03
NetPeeker 2.82

LAKI PINGVINI
Menadžeri paketa na GNU/Linuxu
Audio plejeri
Vector Linux SOHO

TEST FUN
Happy Farm 1.24
Hot Corners 2.3
Learn Telephaty
Sleep Helper 1.04
Remind-Me 4.1
SysDate 1.42
Wallpaper Photo Show 1.1

PHONE ZONE
Qtek 9000
Cubix MP3 Player
Virca 1.1.20
F(x)
Alon MP3 Dictaphone
Cannons
Call of Duty 2
Girders

SERVIS
Priprema Windowsa za šifrovanje podataka

I/O PORT

Chivan
27.3.2006, 13:29
JA, IGRAČ

BONUS LEVEL

PRVI UTISCI
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
The Elder Scrolls IV: Oblivion
Battle of Europe
Über Soldier
Liquidator
SpellForce 2: Shadow Wars
Silkroad Online

TEST PLAY
Lord of the Rings: Battle for Middle Earth 2
The Regiment
CSI 3 Dimensions of Murder
Scratches
Call of Cthulhu
Ice Age 2: The Meltdown
Crashday
TOCA Race Driver 3
SWAT 4: The Stetchkov Syndicate
Empire Earth 2: The Art of Supremacy
Tony Hawk’s American Wasteland
Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure
Galactic Civilizations II: Dread Lords
Etrom: The Astral Essence
The Apprentice
Commandos Strike Force

STARO ZA NOVO
Ashes of Apocalypse
Red Orchestra: Ostfront 41-45

NET PLAY
WCG European Championship 2006
ESWC 2006

NAGRADNI KVIZ

TEST JOY
Media-Tech Chase Booster Dual Action

PSPLAY

FLASH FUN

ŠIFRE

Miloš
27.3.2006, 13:46
Hm, a kakva je ono igra na srpskom (sa popustom:) )?

drgonzo
27.3.2006, 14:52
Mocno ljudi, klanjam vam se :n_klanja:
Nemojte da me shvatite pogresno, ali nadam se da necete imati problema zbog toga sto objavljujete opise igara koje oficijelno "izlaze" u aprilu ;)

hacker_aca
27.3.2006, 15:10
Ljudi, kad sam video.... uff.... Pa, nekako izgleda previše svijetlo. Sk je uvek naslovne davao u malo tamnijim nijansama. Ovako izgleda baš nekako veselo! :)

Carl Jonson CJ
27.3.2006, 15:29
Dođe mi da skačem od sreće :) :) :)Ljudi vi ste :to_care: i još jedanput :to_care: i još jedan put :to_care:

Uff još samo 4 dana...

Carl Jonson CJ
27.3.2006, 15:30
Btw,koja je to igra na srpskom?Nešto mi liči na Aliance :)

todos
27.3.2006, 15:37
Ja ga kupujem prvog u mesecu,a ovaj novi broj deluje inpresivno.Iako sam malo stariji verovatno cu uzeti i tu igricu (da se djeca raduju),da imam u svojoj kolekciji.A CEBIT jedva cekam da vidim novitete.Posto neznam sadrzaj casopisa(ne citam gore navedeno),jedva cekam da sebe obradujem.Jedino dodatak je da ste verovatno pogresili igru meseca,mislim da je to igra po filmu KUM koja je u Evropi mega hit.

goran.rs
27.3.2006, 18:36
Ja ga kupujem prvog u mesecu,a ovaj novi broj deluje inpresivno.Iako sam malo stariji verovatno cu uzeti i tu igricu (da se djeca raduju),da imam u svojoj kolekciji.A CEBIT jedva cekam da vidim novitete.Posto neznam sadrzaj casopisa(ne citam gore navedeno),jedva cekam da sebe obradujem.Jedino dodatak je da ste verovatno pogresili igru meseca,mislim da je to igra po filmu KUM koja je u Evropi mega hit.


Za mene ta igra nikako nemoze biti igra meseca.Misljenja su razlicita...Nije ni ova nihova ali nije bitno.Zasto mislis da se deca raduju?To bi trebalo da bude prilicno ozbiljna strategija.

Carl Jonson CJ
27.3.2006, 18:42
Za mene Kum nikako nemoze biti igra meseca.

Može i BFMEII i Kum,po meni :) Samo Kum je već mnogo izvikan :(

ZoNi
27.3.2006, 18:51
oho... veoma zanimljivo izgleda naslovna strana... a i sadrzaj! lepo, lepo :)

hacker_aca
27.3.2006, 19:39
Za mene ta igra nikako nemoze biti igra meseca.

Možda za tebe ne može ali za SK može. Već su pominjali ovo. Za igru mjeseca ne treba da igra bude ekstra urađena nego kolka se prašina digla oko nje i ostale neke okolnosti. Tako je i DOOM3 bio igra mjeseca, a igra kolko i sami vidite nije nešto. Dali su joj taj rang samo zbog toga što su bili popularni prošli djelovi, a ovaj još kasnio pa uzbuđenje još veće.... I eto tako nešto. :) A ovo je ipak druga Srpska igra tako da i ja mislim da bi trebalo da bude za igru mjeseca.

darthmajor
27.3.2006, 19:39
Naslovna strana je i po meni malo previse happy, ali sadrzaj je dobar.
Moram da vas pohvalim za potez da niste zbrzali opis za Oblivion, ali ga niste ni izostavili, vec stavili prve utiske (ovde se pretpostavljam radi o gotovoj igri) :aplauz:
Rubrika Laki Pingvini izgledaju opet sjajno! U svakom slucaju, ovaj citalac i dalje ostaje veran a na druge casopise ni ne gleda! :)

goran.rs
27.3.2006, 23:44
Možda za tebe ne može ali za SK može.


Napisao sam kasnije da nije bitno,hmmm.Nekome nemozes objasniti.Nema veze:mad:

Teva
28.3.2006, 22:00
Dajte niste bas morali da objavite ranije,sad ne mogu da docekam 1. ima da prespavam ispred trafike da ga kupim cim dodje

Inace naslovna je vise nego super

hacker_aca
28.3.2006, 22:15
Napisao sam kasnije da nije bitno,hmmm.Nekome nemozes objasniti.Nema veze:mad:

Izvini ako sam te uvredio, ali zašto ti pišeš nešto kad nije bitno? Neznam šta je problem. Ništa te ne napadam. :qliranje:

vladale
28.3.2006, 22:28
Naslovna je super, a najverovatnije je Alliance igra. Koliko ja odavde vidim.

goran.rs
28.3.2006, 23:41
Izvini ako sam te uvredio, ali zašto ti pišeš nešto kad nije bitno? Neznam šta je problem. Ništa te ne napadam. :qliranje:


OK,sve je u redu s'moje strane.Pozdrav:)

marko1986
28.3.2006, 23:47
Super naslovna zasto je mnogo sarena,pa ne treba biti konzervativan,prosla je bila tamna sad sarena sa veselim bojama,ljudi pa prolece je:nov_explo

goran.rs
29.3.2006, 0:03
Prilicno me interesuju sledece stvari:
test drive-MSI RX1600XT-T2D256EZ
pd kutak-3DMark06 Advanced
na licu mesta-CeBIT 2006, Hanover
najave-Über Soldier
test play-Call of Cthulhu

RaideR
29.3.2006, 0:58
Odlicna, ali odlicna naslovna stranica :) svaka cast

Andross
29.3.2006, 10:38
Naslovna je super!Ona igra na srpskom je Alliance.

Stefan Maravic
30.3.2006, 1:16
izgled obecava.... najvise se radujem testu 7900 kartica!!! :aplauz: :aplauz: :aplauz:

aRTi
1.4.2006, 3:30
Hmmm...Ima jedna trafika koja radi 24h dnevno,daleko je od moje kuće možda kilometar,a sad je već 1. april.Pitam se u kolko sati im stižu novine...i SK...Pa bih mogao da skoknem do nje,pre nego što legnem. :D

holodoc
1.4.2006, 3:43
A šta ćeš da radiš ako nas SK malo zeki pa kao prvoaprilsku šalu izda broj tek 2. aprila;)

metallac
1.4.2006, 9:55
Naslovna je zaista izuzetak od svih prethodnih. Tako je svetla (za malo nisam pomislio da kupujem pogresan casopis) :)
Sadrzaj je vise nego odlican, samo i ja mislim da je pogresan izbor za igru meseca, al' ne mari - ionako nisam neki igrac, igru odigram jednom u pola godine.... :opanachke

Secate li se samo kakva je naslovna strana bila prosle godine za 1. april - sa onim cuvenim sloganom: "Pun kovceg svega..."

:aplauz:

Carl Jonson CJ
1.4.2006, 11:31
Sramota.Ovaj broj je toliko dobar da sam ustao u 6:30,da bih ga kupio.A lego sam sinoć u 3.Pa vi vidite,koliko mučite vaše čitaoce.I što je najgore morao sam dva puta ići do trafike udaljene 1 stanicu,pošto u 6:30 još nisu radili.Sramota.I još sam morao platiti taksu s obzirom da je to preporučena avionska pošta direkt iz Hanovera. I zašto Aleksandar Ašković uvek ima sreće pa bude sa onakvim cic...khm...damama.

:D :D :D

Najbolji ste. :)

Dimo
2.4.2006, 15:45
Odlican je ovaj broj,posebno mi se svidja onaj intervju sa nasim programerima.
Samo je naslovna malo presvetla,bode u oci(mada je ovo moje subjektivno misljenje,ja volim tamne boje).:)

Rocker
2.4.2006, 18:43
A jel' ima šanse da naručimo onu igru Alliance bez da sečemo SK i dobar deo rubrike I/O Port?! :n-cc2: Jel' ona kinta na tekući mora da se uplati baš u onoj banci ili može i u pošti npr.?! :confused: Koliko košta igra ovako, u slobodnoj prodaji (u slučaju da moramo da sečemo SK a nećemo:to_care: ) Da li može možda da se kupi kod vas u redakciji? :kreza: Bilo koja kombinacija, samo da prođe bez seckanja?! PLEASE!!!

laserjat
2.4.2006, 23:24
Odlican je ovaj broj,posebno mi se svidja onaj intervju sa nasim programerima.


Na kojoj si to strani procitao.

Carl Jonson CJ
3.4.2006, 14:46
Na kojoj si to strani procitao.

U prošlom broju :)

Miloš
3.4.2006, 14:55
U prošlom broju :)
Misliš na ono "Iz drugog puta":confused:

Mrmot
3.4.2006, 15:57
ej broj je kulisha :)
takodje podrzavam sto nije izasao opis, vec ogromni prvi utisci za oblivion :)
fun fun fun

naslovna je definitivno nesto novo :D

Dimo
3.4.2006, 16:06
U prošlom broju :)
Da,u proslom broju.Sorry,moja greska :)

Carl Jonson CJ
4.4.2006, 18:50
Misliš na ono "Iz drugog puta":confused:

Ne,nego na intervju s Gameyusom. :)

Btw,zašto o odgovorima na pitanja koje smo postavili na forumu,dobijamo odgovor u časopisu? :mad:

E da,po kom je kriterijumu ono pismo meseca?

REDisLAW
4.4.2006, 20:35
Pa naravno da nije šarena... Niti je glupa... (naslovna strana)
Meni je EXTRA...!!!
Još ono crveno...

todos
4.4.2006, 23:47
Ovoga puta nisam pozurio da ga procitam kao prosli broj.Cak sam ga samo prelistao zbog privatnih obaveza.Primetio sam da nema postera,steta.Pao mi je na pogled prelepa gigabiteova ploca u intelovoj izvedbi,kao i one dve crvene amd -ove integrisane ploce.takodje mi se dopala reklama od firme EA,kratko i jasno.Za sad toliko,to je samo bilo klasicno prelistavanje a imam ga od 2.4.06.:icon_stud

hacker_aca
6.4.2006, 21:28
Evo i mene posle nekoliko dana pauze. Naime malo sam popustio u školi, pa kompa pod ključ. :mad: Nego, malo su me pustili ali ipak malo vremena za čitav forum.

Dosta o meni, prelazim na stvar. Kupio sam 3 broja ovog mjeseca! Prvi broj sam uzeo, i vidim ja za ovu igru Alliance, ajde da naručim, izrežem ja ono, i sad, ružno mi je da mi stoji izreckan časopis u kolekciji. Ajde, ja odem, kupim još jedan, dolazim kući, Počinjem da popunjavam onaj kupon, što je već, i pod ime ja stavim ime i prezime. :boodala: Šta sad da radim, uspaničio se, majka mi kaže da samo prekrižim ovo prezime i da ispod pod prezime stavim šta treba. I umesto da prekrižim prezime, ja prekrižim ime! :boodala: :rofl: :boodala: Iznerviram se, odem i kupim još jedan primerak SK, da bih mogao da ponovo reckam. Tako da sam vam dosta popeo tiraž, oću neku nagradu. :D

I imam jedno pitanje. U onom kutku o eSportsu ste napisali da i Asus počinje sa organizovanjem tih takmičenja. Naime, ja bih hteo da se prijavim, ali mi treba adresa gde bih našao više informacija. Tražio sam po Asusovom sajtu ali nisam mogao da nađem. Takođe sam googlao, čak sam išao i na Yahoo! Ako bi ste bili ljubazni pa da ostavite ovde neki linkić ili kakve dodatne informacije osim gde će se održati, pošto to znam. Hvala. :)

hacker_aca
8.4.2006, 21:17
I imam jedno pitanje. U onom kutku o eSportsu ste napisali da i Asus počinje sa organizovanjem tih takmičenja. Naime, ja bih hteo da se prijavim, ali mi treba adresa gde bih našao više informacija. Tražio sam po Asusovom sajtu ali nisam mogao da nađem. Takođe sam googlao, čak sam išao i na Yahoo! Ako bi ste bili ljubazni pa da ostavite ovde neki linkić ili kakve dodatne informacije osim gde će se održati, pošto to znam. Hvala. :)

Zna li iko? Vojo, Urke? Bar ste vi iz redakcije, vaši su napisali.

Usamljeni Revolveras
8.4.2006, 22:43
Naslovna je supeer:aplauz: , i povecan je broj strana,:aplauz: ma svaka cast!:aplauz: Samo tako nastavite! :aplauz: :alealeee: :qliranje: :tapsh:

da007
11.4.2006, 17:31
Ah, moram malo da vas kritikujem u vezi narucivanja Alliance-a. Najpre je'l znate da Eksim banka vise ne postoji i da se spojila sa HVB-om? OK, tamo na Trgu Nikole Pasica na salteru uopste nisu uspeli da se snadju sa onim uputstvima koje ste dali u casopisu. Hajde objasnite, ali detaljno, kako se vrsi uplata, please.

Rocker
11.4.2006, 20:55
Hajde objasnite, ali detaljno, kako se vrsi uplata, please.
Pored ovoga,stvarno bi bilo lepo da mi neko više odgovori da li je baš neophodno da seckamo SK da bi došli do igre?! Ako jeste, ja je neću naručivati, nego ću da je kupim negde drugo. Ne mislim na pirata, ovo mora da bude original. Ipak su to naši ljudi i ja ih podržavam i cenim njihov trud!:aplauz:

hacker_aca
11.4.2006, 21:28
Pored ovoga,stvarno bi bilo lepo da mi neko više odgovori da li je baš neophodno da seckamo SK da bi došli do igre?! Ako jeste, ja je neću naručivati, nego ću da je kupim negde drugo. Ne mislim na pirata, ovo mora da bude original. Ipak su to naši ljudi i ja ih podržavam i cenim njihov trud!:aplauz:

Zato sam ja kupio 3 primerka SK! :D

Nenad Vasovic
20.4.2006, 18:53
A jel' ima šanse da naručimo onu igru Alliance bez da sečemo SK i dobar deo rubrike I/O Port?! :n-cc2: Jel' ona kinta na tekući mora da se uplati baš u onoj banci ili može i u pošti npr.?! :confused: Koliko košta igra ovako, u slobodnoj prodaji (u slučaju da moramo da sečemo SK a nećemo:to_care: ) Da li može možda da se kupi kod vas u redakciji? :kreza: Bilo koja kombinacija, samo da prođe bez seckanja?! PLEASE!!!


Ako ne želite da sečete kupon možete ga fotokopirati, ili ispisati tražene podatke na listu papira i poslati zajedno sa uplatnicom na našu adresu.

Uplatu možete izvršiti putem opšte uplatnice na šalteru pošte ili bilo koje banke. Račun primaoca je 170-15284-43, svrha uplate "za ALLIANCE Svet kompjutera", a primalac "M Entertainment".

Rocker
20.4.2006, 22:21
Ako ne želite da sečete kupon možete ga fotokopirati, ili ispisati tražene podatke na listu papira i poslati zajedno sa uplatnicom na našu adresu.

Uplatu možete izvršiti putem opšte uplatnice na šalteru pošte ili bilo koje banke. Račun primaoca je 170-15284-43, svrha uplate "za ALLIANCE Svet kompjutera", a primalac "M Entertainment".
Konačno!!!:eek: Najlepše hvala!!!:aplauz: