PDA

Prikaži potpunu verziju : 2 godine zatvora


nsAce
27.3.2006, 2:29
Evo u Nemackoj od 1 januara 2007. stupa na snagu novi zakon koji predvidja 2 godine zatvora za skidanje filmova i muzike za licnu upotrebu. Sta mislite o tome?
Evo i adrese: http://technology.timesonline.co.uk/article/0,,20409-2100973,00.html

Inuyasha
27.3.2006, 8:21
Nisam pogledao link ali ako je to tacno samo imam dve reci za sve to - VELIKA SVINJARIJA.

GakunGak
27.3.2006, 9:53
Zanimljivo, bratac. Koliko bih ja onda dobio zbog programa? 4 najmanje :-):rofl:

Nikola Grbic
27.3.2006, 10:06
Pa zakoga drugog cu da skidam ako ne za sebe?!? Imbecilno

Chivan
27.3.2006, 13:00
Pa zakoga drugog cu da skidam ako ne za sebe?!? Imbecilno

Pa za prodaju, na primer?

Night Hawk
27.3.2006, 13:45
Mislim sta reci :rofl:
Kako to da smo mi tol'ko drukciji od drugih :rofl:

Magneto
27.3.2006, 17:59
Pa zakoga drugog cu da skidam ako ne za sebe?!? Imbecilno
Dečak, kakve sad veze ima za koga skidaš kad je piratsko? Neoborivi fakat je da je ovo odličan zakon za zaštitu autorskih prava. Samo ovakvi rigorozni propisi i jesu delotvorni.

hacker_aca
27.3.2006, 18:09
Samo ovakvi rigorozni propisi i jesu delotvorni.

Ali će ipak biti onih koji se neće obazirati na to. :rolleyes:

GakunGak
27.3.2006, 18:50
Sine, kad recimo skidas neki program, lupam recimo ftp://kaspersky.com/insteng.exe ili nesto slicno, ti to skidas vecinu sa servera proizvodjaca. Drugo je to ako ti zloupotrebis neciji reg key. Ali za svoju malu kolekciju, batice. Koristi za sebe, al;i nemoj ti prodavati. Neka drugi kupuju ili se snalaze. Ako im treba pomoc oko programa, daj, ali ne propagiraj nista. :dedica:
Ah, da, link sam lupio bez veze, ne postoji, da mi ne bi Big Brother, who is always watching me, rekao da sad ja nesto piratski/gusarski ovo ono...

korisnik
27.3.2006, 22:53
Sumnjam da ce to proci u Evropi. Nije ovo Amerika. Prvo ljudska prava, a ond jedan mali bojkotic nemackih kinematografa, nista veliko, mozda samo 3 meseca i kraj filmske industrije.

Apostol
28.3.2006, 13:37
To je glupost ekstra klase.Sta,sledece je da ti zabrane da ortaku das da gleda disk koji si legalno kupio,jer ga ne koristis samo za sebe?Ma hajde.I kako ce to da se kontrolise?Osim toga,lopovska filmska industrija ionako pliva u parama,nego su alavi pa hoce jos.Umesto sto glumcima spice po 20-30 miliona za film neka ga uloze u nesto bolje,jer vecina filmova koje lansiraju sada su djubre.U stvari ok,neka naplacuju skidanje filmova,ali neka kosta 1-2 evra.

Kum Ruzvelt
29.3.2006, 11:21
Sav sam se najezio... Uvesce to i kod nas, cim premijer bude obavesten o tome. A onda cu da se bunim::dedica:

Inuyasha
29.3.2006, 11:52
Ma josh kako da ne !!! posle svega ovoga sa pirateriom i to ....daj nismo mi bogatasi, nema svako da odvoji 1000din za original igru ili 250din za jedan film....

Marko_L
29.3.2006, 22:22
To je glupost ekstra klase.Sta,sledece je da ti zabrane da ortaku das da gleda disk koji si legalno kupio,jer ga ne koristis samo za sebe?Ma hajde.I kako ce to da se kontrolise?
Pa to je već zabranjeno... pročitaj malo zakon o autorskim pravima... druga je stvar što se niko baš preterano ne cima oko toga, čak ni u svetu... Isto tako je zabranjeno, recimo nositi svoje diskove na neku žurku i puštati muziku sa njih, ako ne dobiješ dozvolu za to od strane nosioca autorskih prava... čak šta više, zabranjeno je prikazivati film ili puštati muziku ako vam drug dođe u goste, osim ukoliko nemate posebnu dozvolu za to, jer se i to svrstava u javno prikazivanje... tako bar kaže zakon... ali ne verujem da je iko ikada kažnjen po tom osnovu igde u svetu... to je nešto gde se gleda kroz prste...
Osim toga,lopovska filmska industrija ionako pliva u parama,nego su alavi pa hoce jos.
Pa ? To je njihovo pravo... tvoje je da izabereš da li ti se sviđa ili ne sviđa... mislim ako je neka prodavnica preskupa, otići ćeš u drugu, nećeš da je obijaš, ne ?

AxeZ
29.3.2006, 22:51
Ma josh kako da ne !!! posle svega ovoga sa pirateriom i to ....daj nismo mi bogatasi, nema svako da odvoji 1000din za original igru ili 250din za jedan film....

Pa sta da ti kazem...ako nemas leba da jedes onda prodaj komp...ionako nemas vajde od njega.

GakunGak
29.3.2006, 23:13
"Isto tako je zabranjeno, recimo nositi svoje diskove na neku žurku i puštati muziku sa njih, ako ne dobiješ dozvolu za to od strane nosioca autorskih prava... čak šta više, zabranjeno je prikazivati film ili puštati muziku ako vam drug dođe u goste, osim ukoliko nemate posebnu dozvolu za to, jer se i to svrstava u javno prikazivanje... "

Yo, sine, e to je vec fanatizam ali onaj krajnji.

Simke
30.3.2006, 0:47
Nekako mi deluje da niste shvatili poentu zašto to Nemci rade.
Recimo ja bih nešto takvo pre očekivao od Francuza.

Na šta ciljam?
Pa mislim da je krajnji cilj da se zaštiti nemačka kultura, identitet i sl.

Razmislite koji se filmovi najviše skidaju, koja muzika?

Nemački filmovi i muzika svakako ne, bar tako misle Nemci i to je najverovatnije istina.
Narod gleda sve više Američke filmove na engleskom i sluša muziku, opet na engleskom jeziku...

To je po meni pravi razlog zašto oni donose ovakav zakon.

_Maximus_
30.3.2006, 0:58
Slazem se sto se tice toga! Jer ipak kad pogledate koliko se novca izgubi zahvaljujuci tome...............

Stefan Maravic
30.3.2006, 1:31
Ma josh kako da ne !!! posle svega ovoga sa pirateriom i to ....daj nismo mi bogatasi, nema svako da odvoji 1000din za original igru ili 250din za jedan film....


ja sam negde procitao da tamo negde na zapadu postoje dvd diskovi za `jednokratnu upotrebu`, kao kad otpakujes disk iz kese, mozes da ga odgledas (film) u roku od nekoliko sati, posle cega se disk samounistava. Sta kazete na to?

kinteC
30.3.2006, 12:27
@Simke
Ma, i mi cuvamo indentitet...neko ponudi original, a onga sledi..,,sta?! koliko? Ma teraj se i ti i taj original u...." I eto, tako cuvamo nas indentitet:opanachke

Sto se nemaca tice, to je mozda i ocekivano. Juce sam igrao preko neta sa nekim nemcima battlefield...i onako, pitam, koliko placate za net...kazu 50e...a onda sam pitao za brzinu protoka...lik je samo napisao 8000...sta dalje reci. Stim moze da skine sta mu padne na pamet. Pre nekih pola godine, upoznao sam lika iz svedske, srbin...bavi se pirateriom, na sitno, skine dvd sa neta, nareze i prodaja poznanicima...ali, i on sam kaze da tamo uposte nije problem odvojiti 40e za neku igru, primanja su im sasvim ok za takve cene. Cak mi je lik poklonio cd key original za jednu igru...Sto se srbije tice, bilo bi lepo i da je ovde plata oko 1000 e pa da mogu da kupujem originale. Inace, smatram da photoshop, 3dsmax, i sl treba uzeti original, samo ako se od toga prave pare, recimo ako neko otvori firmu...

striderXIII
1.4.2006, 3:12
Ma meni ne bi bio problem da dam za igru 40 eura a da za net dajem 10 eura... Ovako na net potrosim barem 50 eura mesecno a za igre moram da se snalazim. A sto je najgore protok mi 56k(citaj: dialup). ovo je bilo malo :offtopic:

Ma nece to da drzi vodu... ne mogu oni da kontrolisu sta ko skida...

Simke
1.4.2006, 9:10
Ma nece to da drzi vodu... ne mogu oni da kontrolisu sta ko skida..

Još kako će držati vodu... mogu da kontrolišu, samo je pitanje kojim intenzitetom će to činiti da se ne bi previše angažovali i trošili bespotrebno državne novce...
ali zato one koje uhvate... e, te će oderati kao mačke, pa će od toga napraviti reklamu...
zapitajmo se zašto niko u Nemačkoj ne baca papiriće po ulici i ne pravi slične nepromišljene i nepotrebne gluposti... odgovor je: zbog kazne a ne postoji služba koja može da iskontroliše toliki broj građana i ponavlja se situacija: da oni koji budu uhvaćeni plaćaju i za one ostale.

ps
jedan moj poznanik iz Švedske kaže:
''Tamo su svi špijuni, prijave vas za čas samo ako napravite neku glupost''
pa vi ovo shvatite kako hoćete, oni znaju šta hoće da naprave od svojih država i ta svest je mnogo šira nego što to mi možemo da zamislimo.

Pretpostavka i tvrdnja:
Da vas neko vidi u nekoj urednoj zemlji ( ne mora da bude Nemačka ) kako bacate masan papir od bureka na travu iza klupe a čašicu od jogurta pod klupu Vi više rizikujete da završite na pregledu kod psihologa u specijalizovanoj ustanovi pa tek onda da budete debelo kažnjeni.

Marko_L
2.4.2006, 6:54
''Tamo su svi špijuni, prijave vas za čas samo ako napravite neku glupost''
pa vi ovo shvatite kako hoćete, oni znaju šta hoće da naprave od svojih država i ta svest je mnogo šira nego što to mi možemo da zamislimo.
Ovo je tačno. Imam odličnog prijatelja u Švedskoj i znam kako stoje stvari. I on je dolazio vamo i odnosio gomilu diskova sa muzikom, do sada je odneo bar 500 komada i ko zna šta je sve još poskidao sa svojom 10Mbit konekcijom, ali se o tome ne priča... pogotovo ne javno... znači ono, dva-tri najbliža ortaka znaju da imaš pirata, sve ostalo je rizično... čak se dešavalo da otac prijavi sina zbog nekih nelegalnih diskova... doduše ne verujem da se to često dešava, ali u svakom slučaju... sve je rizično... ljudi imaju svest da je tako nešto nelegalno i svako će da te prijavi za to... bez obzira da li si mu prvi komšija ili običan poznanik... Po informacijama koje imam slično je i u Kanadi... u Nemačkoj nešto manje... u USA piratski diskovi se uglavnom mogu naći in the hood... pa kome treba svrne tamo... u Čileu ima poprilično piraterije, ali po firmama... ne do im Bog... u Italiji takođe ima dosta piraterije, doduše ne koliko u Čileu, ali više nego u jednoj Nemačkoj... no isti slučaj, ne do Bog po firmama... pričam o zemljama za koje znam kakvo je stanje preko prijatelja i poznanika... nešto sam možda i preskočio... e da, i na Kipru ima poprilično piraterije... ali nigde, ama baš nigde nema da se to prodaje po ulicama i trgovima... ili da se ljudi ne plaše zakonskih sankcija... i da javno pričaju o tome kako koriste pirata...

Aksic Srdjan
2.4.2006, 10:06
Malo sutra...:a_bleh:

Nema šanse da funkcioniše (čitaj: daleko je to od nas)!

Marko_L
2.4.2006, 10:30
Tako su ljudi pričali i za karte u GSP-u, mislim, bilo je ono od 100 ljudi u autobusu, njih dvoje otkuca kartu, ostali se švercuju, a sada, svi živi kucaju karte ili imaju povlastice, nađe se možda 1 ili 2 švercera na 100 ljudi. Tako se pričalo i za račune u prodavnicama, isto tako niko živ ti ne da račun, sve na crno... a sad, ja nisam skoro ušao u neku prodavnicu, a da nisam dobio račun... Tako da, polako... sve dođe na svoje... kazne su čudo, još kad se ponudi nagrada od 500 dindži ako prijaviš prestupnika, nađe se ko će da špijunira i pozove određeni broj telefona :)

3dM@niak
2.4.2006, 11:27
piraterija je kriminal. to shto nam treba je ne opravdava... ako neko hoce da kupi pirata, neka kupi, ali neka bude svestan da se za to ide u zatvor... pa ko voli - nek izvoli.