PDA

Prikaži potpunu verziju : HDD umire radeci


marko1986
26.3.2006, 23:30
Imam problem ja bih rekao sa hardom.Dakle problem se javlja kada startujem windows HDD led pokazuje da hard stalno nesto radi(gotovo da ne trepce)a pritom windows uzasno sporo radi.Pokusao sam i sa reinstalacijom wina ali opet isto.Sama instalacija je trajala priblizno 5-6 sati.Prometio sam i da kada ne diram nista i HDD Led prestane da "svetli"cim nesto starujem ona pokazuje zauzece.U cemu li je problem?HDD je MAXTOR 40GB

The Finest Serbian Since '82
27.3.2006, 1:12
Kao sto si sam konstatovao, verovatno ti hard odlazi u zasluzenu penziju. Najsigurnije ti je da pokusas da ga ubodes u neki drugi komp, pa da vidis.

Miloš
27.3.2006, 1:15
Kao sto si sam konstatovao, verovatno ti hard odlazi u zasluzenu penziju. Najsigurnije ti je da pokusas da ga ubodes u neki drugi komp, pa da vidis.
Najsigurnije je prvo odraditi backup.:)

Staronsky
27.3.2006, 2:14
Da li je to onaj Slim model Maxtor 40GB?Dosta njih je neslavno zavrsilo karijeru-kod jednog drugara u igraonici mislim da su stradala 2 ako ne i 3 ne secam se ,posle pola godine rada i mislim da je to jedna od (naj)losijih serija koju je Maxtor ikada napravio!Nego ipak prvo pre nego sto ga promenis kao sto The Finest Serbian Since '82 rece, isprobaj ga na nekoj drugoj masini,ali pre toga nabavi ako vec nemas Boot-abilni Partition Magic ,uradi BackUp podataka i obrisi sve sto postoji na njemu(HDD-u)-i particije pa napravi nove!Ovo mozes i u instalaciji WinXP-a(kao sto znas) pa sve iz pocetka!

marko1986
28.3.2006, 21:37
Pa neznam da li je slim na njemu pise DIAMOND PLUS data B,nije nista manji po velicini od ostalih koje sam vidjao,Ali ipak mu je cetvrta godina mozda mu je to radni vek.

Primetio sam i kada mi je pustena muzika i odem npr.PROPERTIES D muzika prestaje da radi.Nemoze da odradi obe operacije istovremeno a pritom zauzece procesora 2-5 procenata.

Branislav Gavric
29.4.2006, 2:54
Hm, jako interesantna situacija!

Ako ima mogucnost da ga formatira (ako vec nije) u FAT32 ili FAT fajl sistemu, pa sa buttabilne Win98 startup diskete (ako je ima!) pokrene da ScanDisk uradi SUrface test nad njim...

...AKO mu tom prilikom ScanDisk bude rekao nesto u sledecem smislu:

The reading of the portion of the disk is taking longer than it suppose to...

ili - "citanje" segmenta povrsine diska traje duze nego sto bi smelo - ONDA 100% CRKAVA!!!

(Neka uradi Backup ako moze pre svega!)

mitrovskiigi
1.5.2006, 22:56
Pvo backup a onda Maxtor PowerMax 4.22 koji se nalazi na:
http://www.maxtor.com/en/support/downloads/powermax.htm
Program je svega 952kb. Pokrece se sa butabilne diskete. Pokrenes u njemu full test i ako to prodje onda je problem u particijama i gremlinima. U tom slucaju obrisi sve sta imas na njemu pa opet iz pocetka. Mozes cak i da mu odradis low lovel format iz powermaxa.
Ako test ne prodje ne gine ti novi hard.
P.S. Gledj to s vedrije strane: dobices veci hard.
Pozdrav i javi sta si uradio.

Flavio
2.5.2006, 13:34
Da,PowerMax je vrlo zgodan!Probao sam ga na dva harda.Prvi je ispao potpuno ispravan-bili su gremlini u pitanju,a PowerMax ga je obradjivao 30-40 min. ako se dobro secam( Maxtor Diamond 9+ 40GB).Drugi hard,isto Maxtor 40GB ali Diamond 8+,pravio je zvrcke od prvog dana.Posle skoro 2 godine takvog rada napadnem ga PowerMax-om.Ni posle vise od 3 sata P.Max nije ni pola testova stigao da odradi.Taj HD je bukvalno posle par dana otisao u vecna lovista.
PowerMax-om sam proverio jos jedan Seagate 40GB i moj WD Caviar 40GB (sto je opet trajalo po 30-40 min.).
Da ne duzim,posluzi se pomenutim programom,verujem da ces bar 90% znati na cemu si kad on odradi svoje.

marko1986
4.5.2006, 23:26
Da,uradio sam to napravio boot, pustio da uradi neke testove i on kad zavrsi pise "test results:failed"Da li se moze reci da od ovog HDD nema nista ili da probam low level format i koliko bi imalo svrhe.

Oliver
5.5.2006, 1:47
A da ti nije namešten neki spori mod, recimo Pio-4?
Device Manager\ IDE Ata\ Primary i secundary\propertys\advanced...

Flavio
5.5.2006, 23:53
Da,uradio sam to napravio boot, pustio da uradi neke testove i on kad zavrsi pise "test results:failed"Da li se moze reci da od ovog HDD nema nista ili da probam low level format i koliko bi imalo svrhe.

Poslusaj i @Olivera ali sumnjam u tu opciju.Ako si entuzijast (=fali ti kinta) probaj Low Level Format,sta mozes izgubiti?!?U suprotnom,sremaj kintu za novi HDD.

mitrovskiigi
7.5.2006, 19:11
Probaj ali 99.99% mu nema leka.