PDA

Prikaži potpunu verziju : Memorija


HaSan
26.3.2006, 21:37
Sta znaci discretna, sta dynamic memorija? Graficka kartica je na laptopu, ima li neko iskustva sa njom, da li vredi kupiti laptop sa njom za igranje?

thx



NVIDIA® GeForce™ Go 7300 256MB TurboCache™
(64MB Discrete Video Memory, 192MB Dynamic Video Memory)

Shang Tsung
27.3.2006, 3:41
Posto se obviosly radi o "TC" tehnologiji, bice da je diskretna memorija "stvarna" memorija na grafickoj, dok je dinamicka-ova koja se pozajmljuje.
P.S. Graficke sa TC sufiksom ni najgorem neprijatelju ne bih preporucio.. toliko.

HaSan
27.3.2006, 13:59
Izvinite sto gnjavim, staje TA HYPER MEMORIJA

ATI MOBILITY RADEON X700 up to
512MB HyperMemory™

Lord
27.3.2006, 14:37
Ta HYPER memorija, je ustvari tvoja sistemska memorija... :D
U pitanju je sistemski RAM koji grafička "pozajmljuje" od ukupne količine rama kojeg imaš u sistemu... Znači, nije ništa "hyper", tj posebno... Za igranje, kloniti se ovakvih rešenja...

HaSan
28.3.2006, 20:18
Koji mi ti preporucujes laptop za igarnje (do 1200 evra)?

che daboli guz
23.7.2006, 17:33
Ovaj sto ja imam(samo sto ga ja ne koristim za igranje-nego za przenje i video edit!)
HP Pavilion zv 6000-6149EA

Monitor 15-W...bright.
Amd A64-2.o ghz
512mb (u planu je 1gb rama koji kosta oko170 evropljana-samo pazi na ovom lapu imas samo 1 slot za memoriju)
od slotova imas svega i svacega ali krunu pravi 6 in 1 (sd,ms/pro,mmc,sm,xd).
Baterija je prosecn 3-4 sata.Odgledo sam jedan domaci dvd u putu od Holandije do Balkana i ostalo mi je oko 20% baterije.Anti virus sam namerno iskljucio kao i fire wall.

Do sad sam ga jednom reinstalirao-mojom greskom ... trojanci i ostala gamad.
Zarad boljeg rada koristim kombinaciju Reg Mechanic v.4 i Sys works 2005(od nortona je samo instaliran anti virus i cistac registri baze ).
Ovom kombinacijom ova 2 prog. za ciscenje registra...udaram sam sebe u du*pe.Za razliku od onog prvog puta kad sam kupio laptop koristio sam samo Reg.Mech.v4 i tada mi je povremeno palila se lampica hdd a sad ne znam jel gori il ne gori -neka blijeda boja-znaci super.....dobro malo sam se raspricao.
Ali ljubim ga vise no sebe:a_bleh:

veske
25.8.2006, 15:48
Za igranje mogu jedino preporuciti ACER FERRARI series, malo skuplji ali je ok masina.A taj HP je solidan, krasi ga dobra autonomija pre svega, a ni kvalitet izrade nije los.

Aj uzdravlje

Stefan V.