PDA

Prikaži potpunu verziju : MKV u DVD i još nešto


veseliburek
28.12.2008, 17:58
imam neke epizode Time Warpa u mkv formatu... nisam stigao da ih odgledam, ali kako idem kod babe i dede, naćiće se vremenena... ovog puta je problem što tamo nemam hardver koji može to da pusti... imam jednog ubogog cyrxa (ne može ni najgori avi fajl da pusti) i pioneer dvd player... preko kog programa i na koji način mogu da prebacim mkv fajlove u dvd da bi bio u mogućnosti da ih pustim? inače, fajlovi su u 720p rezoluciji...
još nešto me zanima
na tom dvd playeru ne rade dobro divx fajlovi (crno-beli su iz nekog razloga)
taj cyrix je na 133mhz, ima 80mb rama (imam još neku ram memoriju, ako uspem da je ubodem, imaće 128) i S3 ViRGE grafičku sa 2mb rama. jel moguće IKAKO pustiti divx film preko njega? ima windows 95 i četvorobrzinski cd-rom. subtitleovi mi nisu bitni jer odlično razumem engleski i nije mi potreban titl...
EDIT: hvala Partybreakeru za Time Warp :D

player1
28.12.2008, 18:05
Ufff... Pa ne znam da ijedan player moze da pusti 720p fajlove.
Oni su uglavnom optimizovani za manju DVD rezoluciju (720x576).

Plus, toliki bitrate testo moze da procesira slabasan CPU doticnih plejera.



P.S.
Sto se tice racurana, za DivX filmove je neki minimum bar neki Celeron of 300MHz. Ispod toga nema vajde. 720p ni za pomisliti (eto moj AthlonXP 2600+ pusta 720p sa preko 70-80% CPU zauzeca, i to samo uz posebne kodeke).

veseliburek
28.12.2008, 18:10
ma nisam ni mislio da puštam 720p na tom ubogom... mislio sam divx...
pitao sam kako da smanjim rezoluciju hd formata koju dvd player može da proguta...

dzonihsv
28.12.2008, 18:15
Ako sam dobro shvatio...
Nije problem rezolucija nego DVD player ne moze da procita .mkv fajl. Uzmi lepo Total Video Converter i konvertuj sve te klipove u .avi.

player1
28.12.2008, 18:15
Pa... valjda ti treba neki program da konvertujes u manju rezoluciju.

Nisam bas potkovan po ovom pitanju.


EDIT:
Eto preporuci covek program.

P.S.
Daleko da je nebitna rezolucija. I DVD plejeri imaju manje vise slab CPU, tako da ako je avi prezahtevan nece dobro raditi na plejeru (imao sam par takvih bisera, sa home videom).

veseliburek
28.12.2008, 18:18
argh...
imam total video converter, al se svaki put izgubim u onom moru podešavanja...
znači:film koji je u HD formatu-> da mu se smanji rezolucija, da se prebaci u format koji dvd player može da svari...
ako bi neko mogao da mi kaže šta kako da podesim ili da nabavim neki drugi program, bio bi mu vrlo zahvalan...
p.s. slaba vajda od onog cyrixa za divx?

player1
28.12.2008, 18:20
p.s. slaba vajda od onog cyrixa za divx?

Zao mi je, pacijent je vec preminuo. :p

dzonihsv
28.12.2008, 18:28
Evo ti neko podesavanje za Time Warp (time.warp.105.720p.hdtv.x264-sys) - ne gledas samo ti HD serije ;).

http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/28/t_12282008172m_5c41f4d.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/12/28/f_12282008172m_5c41f4d.jpg&srv=img34) http://img32.picoodle.com/img/img32/3/12/28/t_12282008172m_924f037.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/12/28/f_12282008172m_924f037.jpg&srv=img32)

Neka moja preporuka kako mozes da konvertujes film ;).
Sve ostalo je na default-u.

Edit: Samo jos nesto, posto TVC ima neki trip sa kodecima za konvertovanje posle konvertovanja filma, slika ti se moze uciniti malo "testerastom". Ako budes imao taj slucaj, skini AGK (Auto Gordian Knot) i preko njega konvertuj film u avi nedirajuci nista osim velicine izlaznog fajla koji mozes slobodno postaviti na 300mb. (mozes i manje ali neka ostane na 300mb da ne bi gubio na kvalitetu). Naravno iskusnije likovi koji se bave tim konvertovanjem sve to obradjuju preko VirtualDub-a ali je tu stvar malo komplikovanija pa ni sam ne znam kako pomocu VD konvertujem film koji moze zauzimati manje (<300mb) a da ima isti kvalitet. Za to ces morati da googlas ili da pitas nekoga drugog :).
Sa srecom...

veseliburek
28.12.2008, 18:56
sad se setih da postoji GeeXbox... jedino što me brine je što on traži da grafička bude kampatibilna sa VESA 2.0, a ne znam da li ViRGE ispunjava to... jel poseduje neko ovu informaciju?

Partybreaker
28.12.2008, 19:35
EDIT: hvala Partybreakeru za Time Warp :D

E bre, odavno ti dadoh, tol'ko smo stresirali Samsunga i ti nisi odgledao. :)
A ja bih da se zahvalim dzonihsv-u na čiju sam preporuku ja sve to "nabavio". ;)

@ player1

Što se tiče podrške mkv fajlova na dvd playerim-a, još uvek je sve to skromno, ali postoje već pojedini uređaji koji su sposobni da puste ovaj format. Ja sam se zainteresovao za jednog WD (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=653317&postcount=4)-a, a koga zanima može da prostudira i ovu temu (http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=174728).

dzonihsv
28.12.2008, 19:46
Nema na cemu, nego i mene interesuje taj WD...
Ali jedino ako budem ima para, jer to u pocetku nece biti jeftino. Do tada cu kao i sada da bacam sliku sa kompa na tv i da gledam HD filmove :).

NenadN
28.12.2008, 20:52
Mozes da koristis ConvertXToDVD i da napakujes MKV-ove na jedan ili vise DVD-a, kada ih pakujes gledaj da ne stavljas mnogo epizoda, da ne bi kvalitet mnogo ubio. Inace ConvertXToDVD, pruza ubacivanje externih srt fajlova, kao i to da sam pravi interaktivni meni, chaptere i sve sto ima jedan DVD. Veoma je brz, a izlazni kvalitet jako dobar. Ima zadovoljavajuc MPEG2 encoder.

taj cyrix je na 133mhz, ima 80mb rama (imam još neku ram memoriju, ako uspem da je ubodem, imaće 128) i S3 ViRGE grafičku sa 2mb rama. jel moguće IKAKO pustiti divx film preko njega? ima windows 95 i četvorobrzinski cd-rom. subtitleovi mi nisu bitni jer odlično razumem engleski i nije mi potreban titl...Brate zar je toliko tesko odvojiti 200e za PC koji ce biti u stanju da reprodukuje siri HD materijal??

Biostar ploca sa integrisanom HD3200 grafikom i bilo koj AMD 4xxx+ AM2 procesor ima da pusta svaki original HDDVD i Blu-Ray naslov, ripove ima da guta, a DVD/DivX ce biti smesni :)

veseliburek
28.12.2008, 21:09
1. nemam 200 evra za komp koji ću vidjati par puta godišnje
2. pitao sam da li je moguće na tom kompjuteru pustiti divx, a ne na kompu za koji nemam pare...

NenadN
29.12.2008, 0:26
1. nemam 200 evra za komp koji ću vidjati par puta godišnje
2. pitao sam da li je moguće na tom kompjuteru pustiti divx, a ne na kompu za koji nemam pare...
Naravno da nije moguce, minimalni sistemski zahtevi za prve verzije DivX-a su P2@400mhz, i to je bilo povuci potegni. Za DivX ce ti definitivno trebati nesto preko 500mhz. Za DVD moze i 400.

Partybreaker
29.12.2008, 0:37
Naravno da nije moguce, minimalni sistemski zahtevi za prve verzije DivX-a su P2@400mhz, i to je bilo povuci potegni. Za DivX ce ti definitivno trebati nesto preko 500mhz. Za DVD moze i 400.

Može DivX i na 400MHz. Bar je moglo kod mene na AMD K6 @ 400MHz, 96MB RAM-a i Riva TNT2. Ali mislim da je to neki minimum minimuma, jer sam i ja imao problema da je nateram da pušta DivX bez seckanja odnosno kašnjenja slike.

veseliburek
29.12.2008, 1:46
imam taj neki raspali dvd player tamo... problem je što pri puštanju divx-a slika postane crno bela, i onda moram da resetujem na fabrička podešavanja da bi radilo... zna li neko kako da rešim problem? player je pioneer 393K.
EDIT: niko ne odgovara po pitanju geexboxa...

player1
29.12.2008, 4:01
To crno/belo mi mnogo smrdi na to da DVD misli da je prikljucen na SECAM, a ne PAL televizor.

NenadN
29.12.2008, 9:22
imam taj neki raspali dvd player tamo... problem je što pri puštanju divx-a slika postane crno bela, i onda moram da resetujem na fabrička podešavanja da bi radilo... zna li neko kako da rešim problem? player je pioneer 393K.
EDIT: niko ne odgovara po pitanju geexboxa...
U opcijama samog playera verovatno postoji u kom ce formatu slika izlaziti iz playera, konkretno imas PAL, NTSC i AUTO, kod tebe verovatno stoji na AUTO ali bi trebalo da bude uvek PAL. Zato sto verovatno imas stariji TV koji ne podrzava NTSC signal.

ilidan
29.12.2008, 13:54
Mada je dato rešenje u vidu ConvertXToDVD, ja bih pomenuo i jedno besplatno rešenje - FAVC.
FAVC je front-end za brojne besplatne alate koji koristi Avisynth i DirectShowSource() da učita fajlove a HC enkoder za MPEG2 kompresiju. Može da doda i eksterne SRT titlove, nalepljene ili zasebne. Može da kreira osnovni DVD meni.

NenadN
29.12.2008, 19:48
Mada je dato rešenje u vidu ConvertXToDVD, ja bih pomenuo i jedno besplatno rešenje - FAVC.
FAVC je front-end za brojne besplatne alate koji koristi Avisynth i DirectShowSource() da učita fajlove a HC enkoder za MPEG2 kompresiju. Može da doda i eksterne SRT titlove, nalepljene ili zasebne. Može da kreira osnovni DVD meni.
Absolutno podrzavam ilidan-ovu preporuku za FAVC, jel za razliku od ConvertXToDVD koristi extra kvalitetne MPEG2 encodere koji garantuju transparentan kvalitet u odnosu na source. A sa druge strane FAVC ima isti broj funkcija kao i ConvertXToDVD i plus je totalno besplatan, ako to nekome znaci nesto :)

veseliburek
30.12.2008, 1:02
ma taj televizor je neki matori phillips (ima 20 godina minimum, sigurno više)... zanimljivo je da se ovo samo dešava pri divx filmovima i onda šta god da se pusti posle toga, slika i dalje crno-bela... onda mora da se resetuje na fabrička podešavanja... :confused: