PDA

Prikaži potpunu verziju : C++ vodič u SK-u


Teva
23.3.2006, 12:40
Ja sam za to da se jedna strana u sk odvoji za vodica za programiranje i rad u c++,vb,pascal-u...Mislim da bi to pomoglo mladjim generacijama da udju u osnove programiranja.Uzmimo za primer mladjanog ANDROSSA koji bi hteo da nauci programiranje u c++-u.
Da skratim mis`im da ce neko ko radi to i zna neke cake mnogo bolje objasniti nego neka knjiga sa kojom mozes coveka da ubijes(mis`im na debljinu knjige).

Andross
23.3.2006, 14:18
Tako nesto je po meni vec odavno trebalo da postoji a ako je postojalo da opet postoji.Slazem se sa Tevom.

enaB
23.3.2006, 14:18
Ja mis`im da je knjiga Teach Yourself C++ in 21 Days! sasvim dobra

Andross
23.3.2006, 14:21
I ja je koristim srpsko izdanje i moze da se nesto nauci ali je definitivno najbolja(po meni) C++ izvornik.Da ne odskacemo od teme i da ne bude offtopica pa kazem opet: Trebalo bi da postoji vodic za programiranje u SK!!!

holodoc
23.3.2006, 15:44
Da se razumemo, glasao sam za jer mislim da programski jezici trebaju malo više da budu zastupljeni kao tema u SK-u. Pod ovim podrazumevam u smislu da recimo postoji sekcija (stranica ili dve su po meni sasvim dovoljne) koja bi davala smernice o tome gde i kakvi resursi programiranja mogu da se nađu a ne detaljna uputstva i objašnjenja.

Bilo koji programski jezik, VisualBasic, C, C++ su IZUZETNO OBIMNI!!! Pa šta mislite zašto bi iole kvalitetnija knjiga na ovu temu imala minimum 1000 stranica. VisualBASIC je po meni program koji može veoma brzo da se nauči jer je izuzetno logičan i lak za učenje ali ne nudi fleksibilnost, brzinu i mogućnosti koje donose C ili C++. E sad, kao što sam rekao VisualBASIC u suštini ima dosta poklonika pa shodno tome ni literaturu nije baš teško naći (bilo koji P2P je fantastičan izvor kvalitetnih, na žalost nama nedostupnih, knjiga). Kada bi se recimo u SK odvojila jedna sekcija za detaljan opis svih njegovih mogućnosti to bi bilo dosto traljavo i neprecizno zbog jednostavno nedostatka prostora a svima nam je nadam se jasno da niko ne voli neprecizna i polovična "na brzinu sklepana" uputstva.

Što se tiče C-a i C++-a na ovo ne vredi ni trošiti reči. Samo uvod u ovako kompleksan programskii jezik bi odneo bar godinu dana objavljivanja u SK-u a da se ni ne zagrebe osnova kao što su objašnjenja klasa, manipulatora, zaglavlja, vektora i ostalih stvari koje čine C++ po meni najmoćnijim jezikom na kugli zemaljskoj (bez imalo preterivanja). Ako se na sve ovo doda i MFC za izradu aplikacija koja će bar malo da liče na klasičnu Windows aplikaciju a ne da se izvršava u konzoli onda za kompletan opis mogućnosti C++-a ne bi bili dovoljni ni svi brojevi SK-a koji su do sada izašli!:D

Da skratim. Slažem se sa predlogom da se makar jedna stranica (dve još bolje) posveti programiranju. Ta sekcija bi trebala da sadrži linkove na netu ili kratke opise knjiga koje su vezane za programiranje. Uvek je lepo kada neko može da preporuči neki knjigu na osnovu svog iskustva sa njom ili da kaže zašto neka knjiga nije OK. Može slobodno da bude mešanog tipa jer ima ljudi koji koriste Javu, C# i sl. A ni literatura o bazama (SQL, Access) nije za bacanje.

laserjat
23.3.2006, 17:22
I ja sam ZA.Moze makar jedna strana.

Miloš
23.3.2006, 18:23
Isto za :D . I ja želim malo programerske edukacije, makar da razumem suštinu C++ programskog jezika. Mislim da bi ta stranica-dve trebala da ide u štetu igrica. Mada treba i naći nekoga ko bi pisao tekstove o tako kompleksnom jeziku, a da svi razumeju.:ciao:

Carl Jonson CJ
23.3.2006, 18:48
Za.I to 2 strane po broju.

holodoc
23.3.2006, 19:21
Pa kao što sam rekao,... Može neka suština ali bi to trebalo da bude samo kao neka orijentacija ili određivanje pravca.

Pohvalno je to što j egomila ljudi ovde shvatila da je C++ pravi izbor. Hoću da kažem da sigurno nije pravi izbor za nekoga ko želi da napravi kratak program da mu nešto izračuna ili tako nešto. To može lepo da se odradi i u VisualBASIC-u za mnogo manje vremena.

Za prave programe koji iskorišćavaju maksimalan potencijal računara C++ je zakon.

I nemojte baš da nova rubrika ide nauštrb igrica:) ako bude išla.
Pa ja prvo okrenem da vidim koje su igre izašle tog meseca a sigurno ima dosta ljudi koji rade to isto.

Možemo da napravimo poll oko toga koja rubrika je najinteresantnija čitaocima. Mislim, očigledno je da SK radi pravu stvar korigujući sadržaj časopisa na osnovu želje korisnika foruma pa bi valjda i njima odgovaralo da saznaju št ačitaoci najviše vole da čitaju.

Miloš
23.3.2006, 19:30
Možemo da napravimo poll oko toga koja rubrika je najinteresantnija čitaocima. Mislim, očigledno je da SK radi pravu stvar korigujući sadržaj časopisa na osnovu želje korisnika foruma pa bi valjda i njima odgovaralo da saznaju št ačitaoci najviše vole da čitaju.
Svaka čast, mislim da bi to bio pravi potez, najbolje nekog od moderatora koji je ujedno i član redakcije.:ciao:

pirossi
23.3.2006, 19:49
Da skratim. Slažem se sa predlogom da se makar jedna stranica (dve još bolje) posveti programiranju. Ta sekcija bi trebala da sadrži linkove na netu ili kratke opise knjiga koje su vezane za programiranje. Uvek je lepo kada neko može da preporuči neki knjigu na osnovu svog iskustva sa njom ili da kaže zašto neka knjiga nije OK. Može slobodno da bude mešanog tipa jer ima ljudi koji koriste Javu, C# i sl. A ni literatura o bazama (SQL, Access) nije za bacanje.
Ovo potpisujem. Neće se 'leba najesti onaj koji programiranje uči iz časopisa.

Znači,
Može: Prezentacija stručnih knjiga, kurseva i internet resursa.
Ne može: "Kako napraviti dugme u VB-u."

Teva
23.3.2006, 20:02
Ma bre samo osnovne komande da se objasne.Takodje bi trebalo da bude i prezentacije kurseva,strucnih knjiga.... i poneka caka jer sam 100% siguran da ima caka i fora kojih nema u knjigama i kursevima.

pirossi
23.3.2006, 20:26
@Teva:
100% Npr. "Kako operaciju od 100 linija koda odraditi u 10". yeah, sure.

holodoc
23.3.2006, 20:29
Bilo kakve cake i fazoni se uglavnom ne nalaze u knjigama već na internetu i eventualno u određenim časopisima. U knjigama (naravno koje nisu specijalizovane za cake i fore) naći će se generalna uputstva i lekcije a ne detalji.

Teva
23.3.2006, 20:43
Dakle sve se svodi na to da bi ta strana(ili 2),ipak treba da budu tu.Jer se na kraju krajeva sve svodi na kompjuterske jezike i njihovu upotrebu.
Mozda ja nisam upravo ili nesto sl. ali hocu da cujem vase misljenje o tome?

Teva
23.3.2006, 20:46
e da nemojte samo da glasate nego i obrazlozite svoje misljenje ako je za zasto za i ako je protiv zasto protiv

Dimo
23.3.2006, 21:36
Ja sam za,ta rubrika bi sigurno bila citana.Samo da te stvari oko C++ budu lepo objasnjene(koliko god je to moguce dobro objasniti u casopisu),a ne kao u Pc Play gde mi se ponekad cini da namerno preskacu korake da bi im sve stalo.

bone_collector
24.3.2006, 1:39
Zasto da ne? Bilo bi lepo videti par strana posvecenih programiranju.

Teva
24.3.2006, 12:55
Obrazlozenja, molim.
Broj glasova se gomila ali postova nema.
citiram
obrazlozite svoje misljenje ako je za zasto za i ako je protiv zasto protiv

bobi
24.3.2006, 20:39
Da, zasto da ne... (bez obrazlozenja ) :)

Marko_L
24.3.2006, 22:18
Srodna tema
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=278

Usamljeni Revolveras
28.3.2006, 0:03
Ja sam za jer mislim da to nikom ne bi skodilo, a mnogima bi koristilo. jedna do dve strane bilo sasvim dovoljno. Bilo bi najbolje kada bi tu bile i preporuke knjiga koje su dobre, jer postoji mnogo knjiga o C++ i nisu bas jeftine, pa bi bilo korisno kada ti neko preporuci odredjenu knjigu i tada bar znas zasto si dao pare, a ne da lutas i kupujes svakojake gluposti. I ja mislim da bi to trebalo da ide umesto neke igrice, jer ima puno opisa igrica koje i nisu bas interesantne i uvek se pitam ko igra te glupave neuspele igre.:Freddy: :nov_guita

X800 GT
28.3.2006, 8:37
Za zato sto je korisno i neskodi, mislim korisnije je to nego ona gomila igrica na kraju, i gomila cenovnika.

M.Silenus
28.3.2006, 9:41
@holodoc: Potpuno se slažem.

Predlog za prvi tekst na ovu temu : Objasniti ljudima šta uopšte znači programiranje, tipove programskih jezika ( i predstavnike ), dočarati obim posla, i još ponešto, ne pada mi sada ništa na pamet.

I bataliti vodič kroz C++...
Zainteresovani , pogledajte ovo (http://www.freebyte.com/programming/cpp/)

holodoc
28.3.2006, 11:46
@Mr.Silenus

Interesantan sajt posebno zato što ima ovih legalnih C++ biblioteka.

Teva
28.3.2006, 21:55
Vodic ne znaci samo poducavanje c++-a nego i novosti u svetu programiranja......:Freddy:

M.Silenus
29.3.2006, 12:56
@Mr.Silenus

:offtopic: M.Silenus iliti Man.Silenus ( Tip se inače zove Martin Silenus, i dolazi iz Hiperiona ):dedica:

holodoc
29.3.2006, 15:19
@M.Silenus

Izvinjavam se iz dubine duše za ovakovo nepoštovanje;)

Deusdies
31.3.2006, 13:58
Naravno, od viska glava ne boli! To moze sigurno da zainteresuje nekog klinca (kao mene) i da -mozda- postane buduci veliki programer!

Inace, pre 3-4 godine (tada sam ja imao 12 godina) sasvim slucajno sam otkrio knjigu "Commodore 64 za pocetnike" - i to na srpskom! Kod po kod, moji programi su polako nastajali... Sada, na desktopu imam 5 stvari: Recycle Bin, My Computer, Turbo Pascal, Delphi 7 i IBasic...

Stevvan
31.3.2006, 20:01
Da treba.
Obrazlozenje:
1-Igracka scena je nerazvijena u ovoj zemlji (u fazonu ne prave se:( )
2-Svi bi pravili igrice i programe da znaju i da imaju malo vise vremena
3-Prvo u drugom je delimicno tacno (najtacnije je za mladje od 18 god) dok je 2 u drugom razlog za nerad
Da vise negnjavim to je to

striderXIII
3.4.2006, 22:16
Glasao sam ZA... stvarno ne znam zasto stranu na kojoj su u ovom broju opisali igru The Aprentice(i jos nekoj blaaah igri) ne bi iskoristili za tako korisnu stvar... 40% ljudi koji koriste komp ne znaju sta je programski jezik a kamoli sta drugo...

Teva
31.5.2006, 11:45
Da mogli bi da izbace neku stranu o onim mobilnim telefonim i da ubace programiranje.....
Mobilne tel. i ovako niko ne cita....

Miloš
31.5.2006, 11:46
Da mogli bi da izbace neku stranu o onim mobilnim telefonim i da ubace programiranje.....
Mobilne tel. i ovako niko ne cita....
За то постоји "Mobilni magazin" или "Mobil MEGA".:D

voodoo_
31.5.2006, 13:54
Mislim da ćete bolje i temeljnije naučiti iz Laslove zbirke za ETF nego iz novinskih kurseva.

Teva
31.5.2006, 17:40
Mislim da ćete bolje i temeljnije naučiti iz Laslove zbirke za ETF nego iz novinskih kurseva.
Slazem se sa tobom...
Ali ja sam mislio da bude uzmedju par lekcija i objasnjenja o c++-u budu i aktuelna desavanja iz sveta programiranja....
A i opet mislim da ce neku caku bolje da ti objasni neko ko to upotrebljava u praksi vec duze vreme nego knjiga....

Awax
31.5.2006, 18:06
Stvarno bi mogli da ubace u SK teme o C++ programiranju, a mozda ponesto i o web dizajnu...Mislim da bi takve stvari mnogima pomogle:Freddy:

Diablo
31.5.2006, 18:50
Ja sam za, dalje objasnjenje je nepotrebno.:)

Deusdies
18.11.2006, 14:57
Kol`ko vidim, od pokretanja ove teme proslo je vise od pola godine, a urednici SK ne reauguju... :)

Master Neo
18.11.2006, 15:08
Jeste, jeste, postacete veliki programeri uceci iz casopisa... A sto onda ljudi studiraju fakultete i muce se? Kad bi to bilo tako lako, i kad bi svi znali da pisu programe onda bi to izgubilo svoju vrednost, zar ne? Moze poneki put, da postoji neko krace objasnjenje kako napisati neki kraci program, za siru publiku, ali ne zalaziti u dubine programiranja... Takodje mislim da je to zanat koji kosta, kad bi neko sad nekoga ucio za dz kako programirati, u cemu bi tu bila poenta?!

Dimo
18.11.2006, 16:00
Misli se na osnove programiranja,osnovne komande i operacije koje bi bile prikazane u tom kratkom kursu,ne na nesto glomazno,zahtjevno i nerazumljivo siroj masi.Niko ne namjerava da postane profesionalni programer uceci iz casopisa.

VelisQ
21.11.2006, 22:48
Za.:ciao:
Istina je da je za ucenje bilo kog jezika potrebno mnogo, mnogo vremena, ali bi mogli bar da se nadju tutorijali za pocetnike. Nesto nalik na program rada u srednjim skolama, a koga interesuje vise, neka kupi knjigu, pa neka uci.
Zni, neki generalni opis svakog programskog jezika, linkovi ka vecim tutorijalima, eventualni opisi knjiga i kratko programce sa najprostijim naredbama (tip izracunavanja povrsina i zapremina figura, IF, ELSE, WHILE naredbi itd. bi bilo sasvim dovoljno da se udje u svet programiranja bez pitanja ''jel se to maze po lebu'').
Isto kao i rubrika servis. Niko odatle nece spremiti ispit za a+ sertifikat, ali ce znati osnovne stvari.

Dru1D
1.3.2007, 13:50
Moji drugovi i ja smo kremuli da radimo nesto, treba nam pomoc, ali knjige su od 300-3000 strana....... Stvarno nam treba nesto sta bi nas na "easy&quick" nacin naucilo...:aplauz:

mad_skillz
1.3.2007, 14:06
ako je chasopis 140 dinara a ti kupish 20 brojeva u kojima bi bilo sazeto sve najbitnije to te izadje 2800 dinara a toliko otprilike je knjiga pa vidi shta se isplati..generalno ne shkodi ako ljude iz redakcije ne mrzi da se cimaju oko toga..ja bih pre uzeo knjigu, nije da mislim da ljudi iz sk nece uraditi dobar posao ali meni bi tako bilo lakshe da nauchim..

Dimo
1.3.2007, 21:07
Moji drugovi i ja smo kremuli da radimo nesto, treba nam pomoc, ali knjige su od 300-3000 strana....... Stvarno nam treba nesto sta bi nas na "easy&quick" nacin naucilo...:aplauz:
Nema easy&quick ucenja kod programiranja,vec dugog i mukotrpnog rada.Na taj nacin koji ti trazis mozes samo da naucis osnove C++.

voodoo_
1.3.2007, 21:11
Ne možeš ni osnove. Programiranje čini 5% učenja i 95% praktičnog rada i vežbe.

glitch
1.3.2007, 21:18
Meni su iz C-a (neko je pomenuo Krausa?) osnove bile sve sem dinamickog dodeljivanja memorije, struktura i datoteka. Velike oblasti, ali "na temelju kuca stoji"!

Pr3dat000r
17.3.2007, 1:12
ZA!!!

masteri
17.3.2007, 2:09
ZA!!!!
Makar jedna stranica.

vaskotv
17.3.2007, 2:27
ZA!!!!!!!!!!!!Svakako.....

Dio37
17.3.2007, 2:28
Ako je samo jedna stranica...http://img84.echo.cx/img84/4866/agreed8mv.gif

pivonroll
29.5.2007, 15:41
A sto vas bre mrzi da ucite programiranje iz knjige?Ja sam negde vec napisao koje su knjige dobre ali evo opet:C++ Izvornik,C++ kroz primere-Sasa Malkov,Krausove knjige i zbirke.
Pa svi danasnji profesori koji predaju na faxu su programiranje ucili iz knjige i vezbanjem na kompu plus sto su strebali matis i jos druge racunarske predmete.
Ja dok sam bio u srednjoj profa iz programiranja je STALNO zadavao zadatke koji su bili cista matematika i implementacija koja je trebala biti sto efikasnija - Bogicevic legenda :D.Zahvaljujuci njemu i tom nacinu rada ja sam iz C-a na PMF-u dobio deset bez spremanja pismenog :to_care:.Cist primer.

Ako hocete da razumete kako nesto neki programisi jezik radi ne treba samo da ucite njegove komande i njihovo znacenje vec i strukturu i funkcionisanje racunarskog sistema.To kako je u nekom programskom jeziku implementirana neka komanda i koliko se brzo izvrsava mozete i sami da zakljucite zdravom logikom i analiziranjem (ili npr. otvorite hedere u c++ pa desifrujte sta je autor koda komande hteo da kaze :) - zezam se) i prema tome pravite sto efikasniju implementaciju.Misilim celo programiranje se zasniva na matematickoj logici i logickom razmisljanju.Svaki kod je implementacija matamatickog modela za resavanje konkretnog problema!Da biste naucili da pravite efikasne programe morate znati matematiku i to je najveca istina u celoj prici.To vam nece reci ni u jednoj knjizi niti casopisu.U temama o pravljenju igrica neki ljudi pricaju o tome kako bi pravili igricu,a ne znaju ni osnove koje su im potrebne pre svega iz matematike,kao sto su matrice i operacije sa njima pa vektori i njihove reprezentacije na racunaru a da ne pominjem integrale,numericku integraciju i ostala cuda.Da bi casopis pokrio osnove programiranja mora da pokrije barem i osnove racunarskih sistema pa gde je tu i objasnjenje o osnovnim stvarima u npr. C++, pa taj casopis bi opsivao osnove C++ jedno tri godine sa po jednom stranicom u svakom broju,alo bre.
E sad casopis posvecen programiranju to je druga prica.Imao bi neke kolumne tipa C++,Delphi... pa novosti iz sveta programiranja,trikovi i fore i sl.Mada ni on ne bi mogao da prodje bez jedno 150 str. minimum.

Kako hocete ali moje misljenje je da ce ljudi iz SK tako izgubiti dragocene stranice,bolje da ih iskoriste za preglede nekih knjiga o racunarima i programiranju nego o pokusaju da objasne C++ za 21 dan (how yes no).
Nemojte me pogresno razumeti, ne zelim da vredjam nicije znanje samo da ukazem na obim posla koji ljudi iz SK trebaju da predju i koji mi treba da predjemo.Zato knigu u sake :icon_stud praznu svesku pored (za anliziranje) ,tastaturu ispred i na posao!

rudar
29.5.2007, 18:21
Je -francuski
se -srpski
agree -engleski
!!! -moze u bilo kojem jeziku da se koristi ;) :D :D

VelisQ
30.5.2007, 12:59
Meni su iz C-a (neko je pomenuo Krausa?) osnove bile sve sem dinamickog dodeljivanja memorije, struktura i datoteka. Velike oblasti, ali "na temelju kuca stoji"!

I ja tu knjigu proucavam, i od onoga sto se kod nas moze naci, Krausova je najbolje.
A sledece godine bi trebao i da mi predaje objektno programiranje i jos neka programiranja.

da007
5.6.2007, 11:08
Uzmimo na primer hardver. Svi casopisi, papirni ili elektronski, o hardveru pisu kao da to citaju profesionalci. Neko ko tek ulazi u svet racunara moze takvim tekstovima samo da bude demoralisan. (Znam po sebi od pre n godina.)

Slicno je i sa programiranjem. Ono sto bi svakom bilo zanimljivo i korisno je "uvod u osnove". Pri tome mislim na sledece teme npr.:
- koji programski jezici postoje i u cemu je njihova specijalnost
- koliko je lako/tesko pisati multiplatformske programe i na koji nacin
- kako se u raznim jezicima barata sa GUI-jem
- a, sta ako mi je potrebna baza podataka
- cime uci u svet multiprocesorskih programa
- taj cudni svet periferija: kako se obratiti zvucnoj, mreznoj, 3D, ...
Kao sto su mnogi rekli, u SK-u bi se pokazao samo pocetak i bili bi dati linkovi za one koji zele vise.

Vidim po forumu da mnogi pitaju: ,,Kako da naucim C++?''. Ova rubrika bi odgovorila na pitanje: ,,Da li mi je neophodan C++?. Da li je potrebno da muvu gadjan topom?''

M1los
5.6.2007, 11:19
Svaka čast, za ovo dobijaš +rep :)

BobaL
5.6.2007, 11:30
NE

Ako neko hoce da uci neki programski jezik neka kupi knjigu ako ga mrzi da uci onda najbolje nemoj ni da pocinje!

Da dopunim ovaj predlog mislim da bi SK redakcija trebala da uvede i 5 telefonskih linija uz ovu stranicu za one koje mrzi da citaju tako da moze da im se preprica sve to usmeno uz detaljna objasnjenja :icon_roll

<*archangel*>
6.6.2007, 22:37
Jednom sam i ja pokrenuo slicnu temu gde sam i ja zaista smatrao da je to dobra ideja
ALI kad sam malo seo i promislio stvari

1. Kada bi se neki jezik opisivao koji bi to bio , neko bi rekao C++ jer je on kao naljbolji i najefikasniji ali neko bi rekao Java zbog podrshke za multiplatforski developing sve bi to izazvalo opshtu zbrku a da se svaki opisuje opet nemoze

2. Vidim da je neko spomenuo da se daju mali primeri tj. tutoriali sve je to ok, ali da bi se objasnio programcic koji ispisuje HelloWorld u konzoli iziskuje objashnjivanje barem 1 celu stranu koliko bi se onda obljashnjavali malcice ozbiljnije stvari 20 - 30 stranica :)

3. Ako neko zaista zeli da nauci programiranje mora da sedne i da vezba na primerima koje je nabavio ili na internetu ili u nekoj knjizi gde je to lepo obljashnjeno i posle dosta napisanih i isprobanih promera covek moze sebe nazvati pravim pocetnikom u programiranju jer zapravo josh nije nishta prakticno uradio

4. S druge strane onaj ko se razume u programiranje njemu pocetnicki primeri nebi bili od koristi i opet bi bilo postavljeni post na forumu o tome da se primeri malo otezaju

5. Onaj ko misli da ovakav nacin predstavljanja programskog jezika maldima moze da da inspiraciju jako je pogreshio , mladi ne da ce se inspirisati vec ce omrznuti programiranje kad vide da za pravljenje njihovih omiljenih igrica potrebno vishe desetina linija koda

Ja sam poceo da ucim programiranje u 12. godini i u roku od 5 godina naucio sam dosta ali je to po meni nishta nasprem ostalih koji su i sad puno nolji od mene. Da je bio neki tutorial u mom omiljenom casopisu najverovatnije stvari se nebi promenile , jednostavno onaj ko hoce da uci programiranje nemoze to postici iz casopisa pa cak ni uz pomoc nekih knjiga , najvaznije su vrednost , upornost , istrajnost , puno vezbe i mozda malo talenta ( 1% da me nesvatite pogreshno) i easy&quic ucenje nepostoji

Josh bih dodao da sam GLASAO ZA poshto mislim da bi SK trebao da objavi izlazenje nove verzije ili vazne updejte programskog jezika ili nekog okruzenja isto kao shto radi i kod ostalih programa:aplauz::aplauz::aplauz:

ps : izvinite zbog puno teksta nisam mogao da se suzdrzim :ciao:

voodoo_
7.6.2007, 0:00
1. Kada bi se neki jezik opisivao koji bi to bio , neko bi rekao C++ jer je on kao naljbolji i najefikasniji ali neko bi rekao Java zbog podrshke za multiplatforski developing
Mala digresija, ovo me uvek podseti na onaj aforizam s interneta, "saying Java is good because it works on all platforms is like saying anal s*x is good because it works on all genders" :)
Šalu na stranu, to je argument koji niko ne koristi u ozbiljnoj raspravi, tj. koriste ga Java programeri kad baš ne znaju ništa više da kažu :) multiplatformski development se može ostvariti i sa tradicionalnim jezicima koristeći "write once compile anywhere" princip, što je efikasnije od "write once run anywhere".

<*archangel*>
7.6.2007, 0:54
svejedno samo sam naveo neki jezik da pokazem shta bi se desilo

i java ne ogleda svoje moci samo u tome, Enterprise je njegova prava moc

btw nemojte misliti da sam neki java programer kojem je u cilju da omalovazava ostale programske jezike (uglavnom se bavim C++ , C# i javom):):):)

offtopic :
ovo ti je dobro
saying Java is good because it works on all platforms is like saying anal s*x is good because it works on all genders
ako se nevaram ovo je bilo u neciklopediji :aplauz: