PDA

Prikaži potpunu verziju : Komp radi pola sekunde pa padne u komu


sssnake
22.3.2006, 23:31
Vidim da postoji jedan slican problem, ali nisam siguran da je identican. U pitanju je komp mog druga koji me zamolio da postavim ovo pitanje i dosta je vazno i hitno posto mu komp treba do petka. Procesor je AMD64 2800+ s754, ploca Gigabyte GA-K8NS, memorija PQI 256MB 400 MHz. Dakle, pre nekih mesec dana je on cistio komp detaljno, vadio komponente pa i napajanje da ih lepo ocisti od prasine. I jedno vreme je sve radilo, i onda mu se desi da kada je ukljucivao komp, kuler procesora se samo malo zavrti i posle manje od sekunde nakon ukljucivanja se ugasi. Kada mu se to opet desilo pomislio je da nije do RAM-a i promenio slot (ti slotovi su na Gigabyte plocama inace cudo, ali ne bih rekao da je to u pitanju). Opet je jos malo radilo i onda mu se jednom komp samo usred rada ugasi. Ponovilo mu se to jos nekoliko puta i sad je doslo do toga da uopste ne moze da ga upali. Opet kada se pritisne Power dugme, zasvetle ona dva svetla na kucistu (inace je Mercury kuciste, model ne znam kako se zove, ima ispod reset dugmeta poklopac koji kad se povuce otkriva mesto gde moze da se ubaci usb ili slicno), CPU kuler se samo malo zavrti i odmah se ugasi. Sta moze biti u pitanju?

Dimo
22.3.2006, 23:35
Vrlo moguce da je problem do napajanja,neka to proveri,a druga asocijacija mi je memorija.

vladale
22.3.2006, 23:48
Vidim da postoji jedan slican problem, ali nisam siguran da je identican. U pitanju je komp mog druga koji me zamolio da postavim ovo pitanje i dosta je vazno i hitno posto mu komp treba do petka. Procesor je AMD64 2800+ s737, ploca Gigabyte GA-K8NS, memorija PQI 256MB 400 MHz. Dakle, pre nekih mesec dana je on cistio komp detaljno, vadio komponente pa i napajanje da ih lepo ocisti od prasine. I jedno vreme je sve radilo, i onda mu se desi da kada je ukljucivao komp, kuler procesora se samo malo zavrti i posle manje od sekunde nakon ukljucivanja se ugasi. Kada mu se to opet desilo pomislio je da nije do RAM-a i promenio slot (ti slotovi su na Gigabyte plocama inace cudo, ali ne bih rekao da je to u pitanju). Opet je jos malo radilo i onda mu se jednom komp samo usred rada ugasi. Ponovilo mu se to jos nekoliko puta i sad je doslo do toga da uopste ne moze da ga upali. Opet kada se pritisne Power dugme, zasvetle ona dva svetla na kucistu (inace je Mercury kuciste, model ne znam kako se zove, ima ispod reset dugmeta poklopac koji kad se povuce otkriva mesto gde moze da se ubaci usb ili slicno), CPU kuler se samo malo zavrti i odmah se ugasi. Sta moze biti u pitanju?

Verovatno je do napajanja, tj. do ventilatora na procesoru koji izduvava vazduh i izbacuje ga napolje. Nek zameni ventilator, znači nek kupi neki novi i postavi taj novi ventilator na napajanju, mada to nije tako dobra opcija jer kasnije to napajanje može da se spali, a sa njim i ostali delovi kompjutera. Ako ima para, nek kupi novo napajanje - cena im se kreće od 1300 do 3000 dinara.

firefly
23.3.2006, 1:07
izvadi kabal iz uticnice,i ako se ne varam,napajanje ima jos jedan dodatni prekidac i njega iskljuci.cekaj malo oko 5 min. i probaj da ga onda upalis.TO isto se desavalo i mom drugaru dok nije slucajno otkrio.
Neznam,ali da li tvoja ploca ima signalizaciju za stand by ako znas na sta mislim?

Staronsky
23.3.2006, 1:35
Ja takodje sumljam na napajanje,ali kad vec kazes da kuciste ima napred USB uticnice ,moze se desiti da je pogresno spojio prednji USB na ploci-ako ga je uopste i skidao pri ciscenju!Proverite ovo u Manualu od ploce ili probajte da pokrenete kompjuter bez spojenog prednjeg USB-a!

holodoc
23.3.2006, 1:43
Na tvom mestu bih proverio kontakt koji izlazi iz napajanja i kači se na mesto za napajanje ploče. Imao sam slučaj u kojem se jedan pin na dotičnom kablu olabavio i ploča je pokazivala slične simptome.

Po meni ti je najlakša varijanta da makar probaš pre kupovine da negde nabaviš neko provereno ispravno napajanje i sve lepo povežeš. Ako je sve OK nema potrebe objašnjavati.

Ako se dešava ista stvar proveri da li je pravilno povezan onaj deo na matičnoj ploči gde idu žice za Reset, Power on, HDD LED i ostale.

Mario Pavićević
23.3.2006, 9:40
Takodje sumljam na naopajanje,a proveri i da li si 4pin-ski konektor od napajanja ujljucio u plocu i da li je to pravi jer ih ima dva.a sta se desava kad izvadis memoriju skroz?

Electric
23.3.2006, 10:04
Ja tipujem na napajanje, kao i na dugme za ukljucivanje kompa.

mitrovskiigi
23.3.2006, 15:33
Ja takodje sumljam na napajanje,ali kad vec kazes da kuciste ima napred USB uticnice ,moze se desiti da je pogresno spojio prednji USB na ploci-ako ga je uopste i skidao pri ciscenju!Proverite ovo u Manualu od ploce ili probajte da pokrenete kompjuter bez spojenog prednjeg USB-a!
Svaka ti cast na odgovoru!!! Te zice koje idu na predji USB ne zavrsavaju se nigde tako da je isto kao i da ih nije povezao.
P.S. Ako vec ne znas odgovor nemoj da lupas gluposti i da zbunjujes coveka!

BTW. Napajanje je problem 99.9%. Vadi to iz kucista dok nije ubilo jos neku komponentu.

Staronsky
23.3.2006, 18:52
Svaka ti cast na odgovoru!!! Te zice koje idu na predji USB ne zavrsavaju se nigde tako da je isto kao i da ih nije povezao.
P.S. Ako vec ne znas odgovor nemoj da lupas gluposti i da zbunjujes coveka!

BTW. Napajanje je problem 99.9%. Vadi to iz kucista dok nije ubilo jos neku komponentu.
Lupam!?Dobro je da si mu ti dao odgovor koji je jako poseban i razlikuje se od svih ostalih gore navedenih:p ! Na ovakav slucaj sam naisao 2 puta u zivotu i zato sam rekao da covek proveri ,a to je 5 sekundi posla-znaci nije na odmet!:D

Surovi
25.3.2006, 21:40
da... a mozda ti kuciste nije lepo uzemljeno... probaj da okrenes uticnicu naopacke ili jos bolje uzmi saksijici punu zemlje i spoji je zicom sa kucistem:dedica:

Rocker
3.4.2006, 19:27
da... a mozda ti kuciste nije lepo uzemljeno... probaj da okrenes uticnicu naopacke ili jos bolje uzmi saksijici punu zemlje i spoji je zicom sa kucistem:dedica:
Nema potrebe za ovakvim extremnim zahvatima:to_care: Napajanje je prslo. Imao sam vrlo slične simptome. Nek' se čovek ne muči oko dalje dijagnoze i nek' lepo kupi drugo.:dedica:

sssnake
15.4.2006, 22:59
Napajanje je u pitanju, na izdisaju je, ali ono sto mi je cudno je to sto kada se promeni mesto RAM modulu on neko vreme radi (taj moj ortak je to dva puta radio i osposobljavao taj njegov komp na nedelju dana sa svakom promenom mesta modula)?!

Cika Crni
17.4.2006, 21:05
Napajanje je u pitanju, na izdisaju je, ali ono sto mi je cudno je to sto kada se promeni mesto RAM modulu on neko vreme radi (taj moj ortak je to dva puta radio i osposobljavao taj njegov komp na nedelju dana sa svakom promenom mesta modula)?!

stvarno neverovatno resenje, ali ja se nebih zezao sa losim napajanjem, a sve ukazuje na njega, ako ti ono skroz vrisne, ko zna sta sve moze da ti pregori u kompu, pa onda neko vreme neces moci sa svog kompjutera da posecujes ovaj forum :a_bleh:

Steven
19.4.2006, 18:57
Vidim da postoji jedan slican problem, ali nisam siguran da je identican. U pitanju je komp mog druga koji me zamolio da postavim ovo pitanje i dosta je vazno i hitno posto mu komp treba do petka. Procesor je AMD64 2800+ s754, ploca Gigabyte GA-K8NS, memorija PQI 256MB 400 MHz. Dakle, pre nekih mesec dana je on cistio komp detaljno, vadio komponente pa i napajanje da ih lepo ocisti od prasine. I jedno vreme je sve radilo, i onda mu se desi da kada je ukljucivao komp, kuler procesora se samo malo zavrti i posle manje od sekunde nakon ukljucivanja se ugasi. Kada mu se to opet desilo pomislio je da nije do RAM-a i promenio slot (ti slotovi su na Gigabyte plocama inace cudo, ali ne bih rekao da je to u pitanju). Opet je jos malo radilo i onda mu se jednom komp samo usred rada ugasi. Ponovilo mu se to jos nekoliko puta i sad je doslo do toga da uopste ne moze da ga upali. Opet kada se pritisne Power dugme, zasvetle ona dva svetla na kucistu (inace je Mercury kuciste, model ne znam kako se zove, ima ispod reset dugmeta poklopac koji kad se povuce otkriva mesto gde moze da se ubaci usb ili slicno), CPU kuler se samo malo zavrti i odmah se ugasi. Sta moze biti u pitanju?

Iskljuci komp. izvuci sve kablove
Iza kompjutera imas malu crnu stvar sa - 0 iskluci to
sacekaj 5 min.
Ukljuci to crno dugme opet stavi sve kablove i probaj da ukljucis komp.

Ako se restartuje to znaci da je napajanje u pitanju
mozes da kupis dobro napajanje za oko 1800din.