PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da napravim 3D animaciju montaže hard diska u računar?


Brane83
12.12.2008, 19:26
U kom programu bi mi bilo najlakse da napravim ovu animaciju?Nisam bas upucen u 3d animaciju pa mi je svaka pomoc potrebna......hvala unapred!!!:n_klanja:

Highlander
12.12.2008, 22:34
Nažalost, za takav tip animacije, odnosno za bilo kakvu animaciju bi trebalo da budeš upućen u 3D. :/ Sad, potrebna upućenost zavisi od toga kako si ti zamislio tu animaciju. Čak i ako je nešto jednostavno, to opet iziskuje određeno poznavanje 3D programa. Imaš veliki izbor, od 3d studia, preko Maye do Blendera i dr.

Brane83
12.12.2008, 23:57
Ja inace radim seminarski o hard diskovima,ali mi je profesor trazio da uradim i animaciju njegove ugradnje,pa me interesuje da li bi ja,koji do sada nisam imao prilike da se susretnem sa takvim programima ali znam dosta o računarima i nešto malo o programiranju,uspeo da naucim da to odradim ili da trazim nekoga ko je upućen u to.i koliko je to zahtevno za nekoga ko zna 3d animacije???a reč je o najjednostavnijoj animaciji te ugradnje hard disk i kućište i postavljanje istog???

Halker
13.12.2008, 1:07
Za iskusnog 3D dizajnera, to je maciji kasalj. Da bi znao animaciju, moras poznavati 3d dizajn... Mozda ne bi bilo lose da pokusas da to odradis u flash-u, rekao bih da je dosta jednostavnije, a na netu imas gomilu laganih tutorijala za animaciju u flash :)

Eni
13.12.2008, 1:18
Možda je profesor mislio na prezentaciju u power pointu? Ili bilo kakvu animaciju, zašto bi morao da praviš 3D? Ako je hteo da napraviš 3D animaciju, to može da bude samostalan seminarski, lol, ali iz 3D animacija a ne hdd uređaja.

DarkNemos
13.12.2008, 10:27
Da bi znao animaciju, moras poznavati 3d dizajn...

Potpuno i 100% netacno. Za animaciju ti ne treba nikakvo poznavanje 3d-a. Nije animacija 3d. Da, animaciju mozes primeniti u 3d paketu ali animacija nije direktno povezana sa 3d-om.

Elem, treba ti poznavanje 3d-a i poznavanje animacije da bi tako nesto realizovao a posto verovatno ne poznajes ni jedno od toga cisto sumnjam da ces nesto uraditi povodom toga. Mozda probas flash ali ako ti bas treba 3d onda verovatno neces moci to da uradis ukoliko ne platis nekom da ti to odradi (ili imas drugara koji ti radi za dz :))

Halker
13.12.2008, 18:51
Potpuno i 100% netacno. Za animaciju ti ne treba nikakvo poznavanje 3d-a. Nije animacija 3d. Da, animaciju mozes primeniti u 3d paketu ali animacija nije direktno povezana sa 3d-om.



U pravu si, nisam se dobro izrazio, mislio sam da mora poznavati 3D ako zeli raditi animaciju u 3d maxu, maya-i, i slicno :)

LoneWolf
14.12.2008, 1:43
Ja inace radim seminarski o hard diskovima,ali mi je profesor trazio da uradim i animaciju njegove ugradnje,pa me interesuje da li bi ja,koji do sada nisam imao prilike da se susretnem sa takvim programima ali znam dosta o računarima i nešto malo o programiranju,uspeo da naucim da to odradim ili da trazim nekoga ko je upućen u to.i koliko je to zahtevno za nekoga ko zna 3d animacije???a reč je o najjednostavnijoj animaciji te ugradnje hard disk i kućište i postavljanje istog???

Ne znam da li ces uzeti ovaj prijedlog u razmatranje,ali zasto ne bi uzeo kompjuter,rastavio ga,fotoaparatom slikao postupak ugradnje hard diska od pocetka do kraja i dobijene slike povezao u GIF ili mozda cak snimio video kamerom pa kasnije konvertovao video u animaciju?
Lakse,brze,stedi vrijeme a kvalitet i efekat je isti.

Brane83
14.12.2008, 13:07
Ne znam da li ces uzeti ovaj prijedlog u razmatranje,ali zasto ne bi uzeo kompjuter,rastavio ga,fotoaparatom slikao postupak ugradnje hard diska od pocetka do kraja i dobijene slike povezao u GIF ili mozda cak snimio video kamerom pa kasnije konvertovao video u animaciju?
Lakse,brze,stedi vrijeme a kvalitet i efekat je isti.

Predlog ti je odličan,ako ne uspem da nađem nekoga ko bi mogao da mi to odradi u 3d uradiću tako samo mi reci preko kog programa mogu da konvertujem video u animaciju.....hvala u svakom slučaju......pozdrav!!:ciao:

LoneWolf
14.12.2008, 13:26
To moze Ulead GIF Animator (http://www.google.ba/search?hl=bs&q=ulead+gif+animator&meta=&btnG=Google+pretraga) koji podrzava veliki broj ulaznih i izlaznih formata,transparentnost pozadine (separaciju) i ostale mnogobrojne funkcije...