PDA

Prikaži potpunu verziju : Nintendo


nighthawk
19.3.2006, 14:06
Abre ljudi kao da niko ne pamti nintendo, pa skoro svi smo uz to odrasli, meni je to prva i jedina konzola.
Omiljene igre su mi Super Mario i Contra, posebno ona od 30 zivota.

Pishite koje ste igre vi igrali ili josh uvek igrate.

[Imzadi]
19.3.2006, 17:29
Super Mario definitivno...:) Sećam se i jedne verzije Simpsonovih, ali ne mogu da se setim kako se zove, davno je to bilo...

hacker_aca
19.3.2006, 22:20
Super Mario, onda oni tenkići kad treba da odbraniš onaj grb (nekakvu 'ticu) i da poubijaš druge tenkove, šta onda...... Pucanje patkica i kaubojaca, DR. Mario, pa onda Godzila....... Inače ima dosta i od Nintenda sam ja počeo da ulazim u svet IT-a.....

nighthawk
20.3.2006, 0:43
Pucanje patkica... Moj drug se tripovao da je to shtetno za ekran.

Miloš
20.3.2006, 0:55
Pucanje patkica... Moj drug se tripovao da je to shtetno za ekran.
Ja nisam smeo da igram to, jer je neko zaplašio moje roditelje da to uništava ekran. A u pištolju se nalazi običan foto-senzor.:rofl:

seymourc64
20.3.2006, 15:54
E nintendo...Super mario world,donkey kong(1,2) i street fighter 2,to su bila vremena...Celi dan dan igras igre i slusas punk(ako ima struje) , a uvece odes da se napijes sa ostalim "streber sam,ali sam klosar" klincima...Rat u bosni je bio gotov,nikada nije bilo struje,bombardovanje je tek trebalo da dodje,ali mi je to vreme bilo nekako...zakon...To je prava rec...

Psychon@ut
20.3.2006, 19:33
Prvo što sam odigrao na svom super nintendu je bilo:
soccer,batman forever ,mario carting,jurassic park,dark water...

M.Silenus
21.3.2006, 10:23
Pričate li vi o NES-u ili SNES-u?
Jer mi se čini da ste NES mogli da kupite na svakoj pijaci (pod hiljadu različitih imena), dok je SNES već nešto drugo.

Svojevremeno sam kupio "Terminator" konzolu, i na njoj igrao igre koje ste ovde spomenuli... eh, patkice :dedica:

nighthawk
21.3.2006, 22:51
Prichamo o NES-u. SNES je Super Nintendo, konzola koja je doshla posle NES-a. Terminator je, koliko ja znam, kopija NES-a. Za terminator se prichalo da kvari televizore :rofl:

Night Hawk
22.3.2006, 1:51
Killer Instinct

M.Silenus
22.3.2006, 13:52
Za terminator se prichalo da kvari televizore :rofl:


Televizor mi još uvek radi, ali sam imao muke sa kablovima... Čoveče, ne sećam se da sam ikada u životu više koristio lemilicu:n-cc2:

bobzilla
23.3.2006, 17:14
E, NES... Super Mario. :) A onda je ćale odlučio da to čudo pokloni maloj sestri od tetke. :opanachke Posle toga sam uglavnom igrao kod drugara... I to najčešće Mortal. Inače, skoro sam skinuo zsnes emulator i tu i tamo odigram koji Mortal Kombat ili Street Fighter. Ali nije isti feeling. Možda kad bi nabavio džojstik...

Night Hawk
24.3.2006, 3:50
Za terminator se prichalo da kvari televizore :rofl:

Da da ...... :rofl: ...... cuvena prica kako oslabljuje ekran ...

M.Silenus
24.3.2006, 12:15
Ali zato garantovano kida živce...

nighthawk
28.3.2006, 23:58
Dok sam igrao Nintendo imao sam problema sa ispravljachem koji se dosta grejao, toliko da se osecao miris nagorele plastike. Mom drugu se grejao josh vishe, pa ga je hladio u FRIZIDERU. A postojala je josh jedna stvar, kada dzojstik udaljim od konzole, ili ga pomerim u stranu, prestaje da radi, a siguran sam sto posto da su kablovi i kontakti ispravni.

IReBooT
17.4.2006, 14:26
Prvo sto sam igrao na SNESU bilo je Donkey Kong Country ...ma odusevili su me ovi majmuni :) i sad bih to mogao igrati :)
a sjeca li se neko cuvene ZELDE ?? ehh pa to je bilooo NESTO :)


!!!

Željko
18.4.2006, 19:26
Sećam se kad smo ja i moj drug igrali neku igricu u fazonu street fighter i ja izgubim i od muke lupim po stolu od TV-a nogom i TV mi padne na glavu... Msilmi ad nmeam nkee psoldecie...:) :) A da TV-u nije bilo ništa...

Teva
18.4.2006, 19:42
. Za terminator se prichalo da kvari televizore :rofl:
Ne kvari televizore, ali je bilo muke ogromne sa adapterima....Mene je prviput zveknula struja kada sam namestao adapter za terminator....

Naravoucenije:Na kutijama od terminatora treba da stoji natpis DANGER HIGH VOLTAGE

Metaličar
19.4.2006, 20:34
I mene je isto drmnula struja i to malo jače tresao sam se kao prut.Bio sam baš mali pa sam se dosta us*o. To su bila vremena.

Teva
19.4.2006, 22:39
I mene je isto drmnula struja i to malo jače tresao sam se kao prut.Bio sam baš mali pa sam se dosta us*o. To su bila vremena.
Daaa... Igras igricu i povremeno te drmne struja cisto da te razbudi i istera napolje....:to_care:

Eni
20.4.2006, 18:06
Kad se samo setim kako sam kupio terminatora za 120 dinara i da su igrice kostale celih 10.... pa onda 5... pa 2 dinara...

Najbolje po grafici su mi "Blades of steel" hokej, "Chip'n'nDale 1 i 2" platforme, "Jungle Book"...

Sto se tice zezancije, tu su Contra, Ikari 3, Goal III (najbolji fudbal - male japanske cikice sa velikim glavama sutaju magicne lopte "olovka", "riba", "loptasta munja"... pa razliciti vremenski uslovi, lopta prodje kroz blato ispod golamana, pa sam pritisces dugmice i razlicito se radujes.... to danas nemaju ni fifa ni PES - samo prerenderovane radosti igraca...)

Pa opet, moglo se igrati i nekih (doduse ipak 8-bitnih verzija) igara "kao sa sege" - Mortal 2, Street Fighter, Captain America..Batman... RoboCop 1-4....

pa blues brothers, home alone, ghost busters....

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ko ce se svega setiti..... :alealeee:

E da, imam ja ovo cudo jos uvek negde kuci, ispod kreveta ili na polici....

voodoo_
20.4.2006, 18:16
Interesantno, na kopiji Nintenda je postojala jedna verzija piratskog Street Fightera koja je po igrivosti bila identična originalu... prava milina igrati... a ostale su bile za plakanje, tj. žali Bože bačenih para...

darkado
21.4.2006, 20:47
Sto se tice zezancije, tu jeGoal III[/B] (najbolji fudbal - male japanske cikice sa velikim glavama sutaju magicne lopte "olovka", "riba", "loptasta munja"... pa razliciti vremenski uslovi, lopta prodje kroz blato ispod golamana, pa sam pritisces dugmice i razlicito se radujes.... to danas nemaju ni fifa ni PES - samo prerenderovane radosti igraca...)

ako nekog interesuje mogu da uploadujem goal 3 (u originalu Kunio No Nekettsu Soccer League) i pikate ga preko emulatora za nes

hacker_aca
21.4.2006, 22:42
Sto se tice zezancije, tu su Contra, Ikari 3, Goal III (najbolji fudbal - male japanske cikice sa velikim glavama sutaju magicne lopte "olovka", "riba", "loptasta munja"... pa razliciti vremenski uslovi, lopta prodje kroz blato ispod golamana, pa sam pritisces dugmice i razlicito se radujes.... to danas nemaju ni fifa ni PES - samo prerenderovane radosti igraca...)

TO SAM HTEO DA ČUJEM! Koliko sam sa bratom igrao tu igricu i nikad nije mogla da dosadi! Hteo sam da nabavim ali nisam znao kako se zove, sve je bilo na Japanskom....

@darkado Mislim da nije dobra ideja ako je igra još uvek zaštićena autorskim pravima, mogli bi da te banuju sa foruma zbog toga. Ako nije velika, možda bi mogao da mi pošalješ na yahoo mail ako ti ne predstavlja neki problem.

voodoo_
21.4.2006, 23:31
Jeste, najbolje da će neko da te banuje zbog igre teške 16k od pre 15 godina...

darkado
22.4.2006, 0:44
lolchina!!!
evo stize link

darkado
22.4.2006, 0:45
teska je "cak" 256 kb
izvolite, enjoy :)

http://rapidshare.de/files/17039212/________2.nes.html

Jolpaz Jolpaz
9.6.2006, 15:47
I ja sam odrastao na nintendu...
game boy i snes...
gb sam aktivno igrao od 94 do 2001 (strashno).

Bas ovih dana sam igrao ponovo neke igre sa snesa (na emulatoru), killer instinct, f-zero...

chuck
21.11.2006, 3:55
e ljudi, da nije vas ja mislim da ne bih mogao Goal 3 da nadjem! beskrajno sam vam zahvalan!
nego, igrali ste mozda Goal 3 verziju ulicne kosarke? takodje razbijacka igra!

Eni
3.12.2006, 3:21
Imam kompjuter, imam sony2, i sad kad sam otputovao kući kod roditelja pre neku nedelju, nađemo kum i ja stari terminator i u'vatimo da pikamo tenkiće i da pištoljem gađamo patke po ekranu...

Naravno, on je odustao kad je video da ja ni jednu ne promašujem do posle 18 nivoa... dalje nismo ni igrali... jbg, kad sam provodio dane uz to čudo... :ciao:

(Umereno - malo čuda, malo škole, malo basketa i šetanja! :dedica: )

zone2403
3.12.2006, 3:48
@ Eniorayah, pa ima da te castim majke mi, znas otkad pokusavam da se setim GOAL III!!! I sad vidim tvoj post! Odok oma da ga skinem, to mi je bila prva igra koju sam nabavio za Terminator.

The Dark Gamer
7.12.2006, 21:54
EH,NES....to su bila vremena kada je igrati neku iru,bilo zaista impresivno,i to vreme je iznedrilo najvise hitova...evo nekih igara,uz koje sam odrastao,a ticu se ove konzole(a zaboravicu neku sigurno):

Super Mario,Mickey Mouse,Wizards and Warriors,Chip and Dale,Tiny Toon Adventures,Aladdin(ovu sam se bukvalno ubio...:icon_stud ),Nindza Kornjace...ne mogu dalje,smrc:o

Master Neo
8.12.2006, 22:24
Dajte link za emulator i igrice. gde da nadjem tank 1990 igricu?

DeCoy
8.12.2006, 23:00
Sve na tanjiru:D

Tanks 1990: http://www.planetemu.net/index.php?section=roms&dat=400&action=showrom&id=554777

Emulator za NES: (tnx voodoo_nbgd for link;))
http://virtuanes.s1.xrea.com/vnes_dl.php

Have fun:qliranje:

I imas jos gomilu igara za NES na www.planetemu.net

zone2403
9.12.2006, 2:43
Bash sam igrao Goal 3 i kad sam prvi put izveo ''Ribica sut'' samo sto nisam napravio salto od srece:D :D :D A golman jadnik se polomi da uhvati loptu:kreza: Klasika sta drugo da vam kazem:alealeee:

zone2403
9.12.2006, 2:44
E da i emulatore i gomilu igara mozete da nadjete na
www.rom-world.com

dr.antrax
9.12.2006, 18:50
Imam i ja terminatora ,kupio sam je na futoskoj pijaci u Novom Sadu :D pre mnogo godina.Goal III ta je strasna igra, ima odlicnu muziku i svi timovi imaju specijalnosti,brazilci sutiraju pirane, japanci surikene,argentici patke :eek: :eek: :eek: .NBA Jam je strasna igra basket 2 na 2 sa sa po dve najvece zvezde iz svakog tima.Secam se kako sam p***eo za vreme bombardovanja, pa nema struje ceo grad, a ja ne mogu da ukljucim Sega Mega Drive.
To su bila vremena :dedica:.

Down Force
11.12.2006, 17:24
Ja imam Super Nitendo a omiljena igra mi je NHL '98:alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee:

The Dark Gamer
18.12.2006, 22:36
Meni su sa SNESA najbolji Donkey Kong 2,i Aladin:n_klanja:

darko90
5.2.2007, 11:58
Dali postoji ikakav emulator za NES na symbianu?

Mil00rad
7.2.2007, 19:05
Evo,necete verovati,pored tih high-end graphic igara ja przim igre na emulatoru.Secate li se samo Super Maria i tenkica,velikih tenkova,tenis...Nekako te igrice imaju dusu:p.Secam se samo da kad' sam imao 4-5god. onaj Famicom gamepad mi je bio ogroman.A sad kad' sam ga uzeo stao mi je ceo u saku.Vidim da grafika,zvuk i "godiste"igre uopste nisu bitni.Sada ima puno igara pa zbog toga i deluju dosadno-brzo smore.

genius
7.2.2007, 21:09
Dali postoji ikakav emulator za NES na symbianu?


Ima cak i za JAVU ali kod mene radi sporo. A nemam Symbian pa nisam trazio link ali znam da ima nes emulator. Probaj po ruskim forumima...

Ilic Marko
12.2.2007, 16:58
Ja sam kao klinac bio pasionirani Nintendoman... NES mocna konzola , za mene je bila svetinja... Presao sam oko 25 igara za NES :
Super Mario Bros 1.2.3 , Wizards & Warriors 2.3 , Battle for Olympus ( jedan od najboljih RPG-a koje sam odigrao... narocito za ono vreme... probajte emulatorom - sjajna igra, moja preporuka), Robin Hood, Chip & Dale, Duck Tales 2 , Teenage Mutant Ninja Turtles 2.4. , Shadow Warrior 2, Double Dragon, Smurfs, Megaman 3. , Punch-out , Zelda-Adventures of link - pozlacena disketa, sjajna igra, skoro kao Battle for Olympus, Castelvania 2, Snake Rutle & Role, Wilow, Star Wars: Empire Strikes Back, jos neku sa vampirima -ne mogu da se setim kako se zove, i neka u svemiru... I jos nekoliko sam presao, ne secam se vise, secam se samo da ih je broj 25...
Pored njih , igrao sam i gadjanje patkica, i fudbal i hokej, koji uopste nisu bili losi...
E to je bilo vreme... Jedna igra je kostala od 25-100 DEM, zavisno od toga da li je na snizenju ili ne, svi smo imali po 5-6 igre, i menjali... Nintendo nas je odrzao :D
Game Boy je imala moja kumica iz Austrije , tu sam presao Super Wario Land 2.3, Asterix & Obelix, Mortal Kombat 2, Asterix & Obelix...

Za SNES , najbolje igre koje sam okrenuo su : Mighty Max , Donkey Kong Serijal, Super Mario AllStars, TMNT: Turtles in Time, Flinstones, Simpsons ( milslim da se igra zove Bart's Nightmare), Pinokio, a svakodnevno sam furao Street Fighter 2 Turbo, Fatal Furry 2 , International Super Star Soccer, i ponekad Killer Instict...

darko90
13.2.2007, 16:48
Ima cak i za JAVU ali kod mene radi sporo. A nemam Symbian pa nisam trazio link ali znam da ima nes emulator. Probaj po ruskim forumima...

Upravo sam sada nasao emulator, otisao sam na gosymbian.com da vidim da li je izasao novi Fexplorer, i u best links nadjem hrpu dobrih stvari, evo i link
http://www.gosymbian.com/domilink.html

genius
13.2.2007, 17:42
E super.... Posto uskoro kupujem Nokiu N93 ovo ce bas lepo da legne na nju :)

Only fools and Horses
5.3.2007, 11:28
E ljudi nemogu naci sajt odakle cu skinuti onaj Goal 3!!! Isao sam na onaj navedeni sajt na drugoj strani i nece da mi otvori tu stranicu. Zna li ko neki drugi sajt???

voodoo_
5.3.2007, 11:30
http://www.rom-world.com/
http://www.romnation.net/

Only fools and Horses
5.3.2007, 11:47
Ma trazio sam na www.rom-world.com (http://www.rom-world.com) alli nema ni jedne pod tim nazivom...

DeCoy
5.3.2007, 12:28
Evo ti direktan link ovde (http://www.romnation.net/srv/roms/31523/nes/Kunio-Kun-no-Nekketsu-Soccer-League-J-T-Eng1-1-pentarouzero.html)

Naziv igre u originalu je Kunio Kun no Nekketsu Soccer League:)
Pretpostavljam da znas da je igra za NES...

Only fools and Horses
5.3.2007, 13:05
Hvala puno :D :D :D :D :D evo razvaljujem tastaturu koliko moras pritiskati strelice (sto brze to bolje) i imao sam jin jang sut :kreza: koji razbija golmana i probija mrezu...jos jednom hvala

Only fools and Horses
6.3.2007, 0:32
E a odakle da skinem maria (al onog orginalnog)?

voodoo_
6.3.2007, 0:47
Ama sve skidajte sa rom-world, quit asking stupid questions :D ;)

Only fools and Horses
6.3.2007, 13:24
ama ko mutav sam trazio maria na rom-worldu, (skino sam 1000 igara a nigdje maria)

voodoo_
6.3.2007, 15:31
'Ladno su sklonili... ništa, gledaću da okačim ovih dana sve delove za NES, SNES i Nintendo 64 pa ću ostaviti linkove.

edit:
Evo ih, OVDE (http://xaocphoto.com/voodoo/mario/mcollection-nes.7z) skini za Nintendo a OVDE (http://xaocphoto.com/voodoo/mario/mcollection-snes.7z) za Super Nintendo i raspakuj WinRAR-om ili 7-Zip-om. Za Nintendo 64 me mrzi da kačim, preveliki su romovi.

zdravkelja
19.11.2007, 21:25
Malo budim temu iz mrtvih.

Sinoc sam skinuo sa tavana SNES, moj prvi kontakt sa igrama pre 10god., jedina konzola koju sam imaoi pokrenuo Prince of Persia. Eh to su bili dani....:love:
Igrao sam TMNT: Turtles in Time (koja je 9999 puta bolja od nove PC verzije:alealeee:), Donkey Kong 3: Double Trouble:n_klanja: Goofy Troop, Star Wars III, Jim Power (najteza igra koju sam igrao u zivotu), Power Rangers, Super Mario all Stars, Water World, Asterix i Obelix, Top Gear....:n_klanja::n_klanja::n_klanja: I sve je morala da mi donosi tetka iz Francuske jer ovde nije moglo da se nadje i svaka je kostala 50 maraka.
Posle sam nasao nekog lika koji je ketridze prodavao za 150din.:to_care:

Takodje je imao i moj drug i stalno smo razmenjivali igre.
Kasnije sam nabavio neki fudbal koji je mene i drustvo potpuno osvojio, narednih godinu dana smo samo u to bleyali, cak ni sony playstation 1 nas nije odvojio od toga.:n_klanja:

I naravno najbolji Prince of Persia, koji uzgred nikada nisam presao, i to je jedan od glavnih razloga zasto sam ponovo poceo da igram:)

Eto, malo sam morao da se prisetim svega i izrazim osecanja.:ciao:
Ajde ako neko hoce da jos pise o tome.:)

LoneWolf
19.11.2007, 23:48
Imao sam (imam jos,u podrumu) SNES,a na njemu su mi ostale u sjecanju igre koje sam igrao mnoooogo mnogo puta,svaki put sa vecim zarom,jer su zaista kvalitetne.Evo nekih od naslova :

STREET FIGHTER (svi)
SUPER MARIO ULTIMATE COLLECTION (9 igara u jednoj,hiljade i hiljade nivoa)
STAR TREK VOYAGER (zaista fenomenalno)
NBA (ne znam od koje godine,ali kamera je isla "odozgo" i svi timovi su bili licencirani;osjecaj zakucavanja i trice je bio NEZAMJENJIV)

Bilo je jos mnogo naslova,ali kako ih se sjetim tako cu ih postovati.

renegade_of_funk
20.11.2007, 0:41
@zdravkelja Jel mogu da svratim do tebe da odigram Super Mario All Stars. :) Imam ih na Wii ali nije to to. :)

Misone
24.12.2007, 22:17
E ja imam jos Sega Mega Drive 2 ali mislim da ne radi.Jel ste culi da u norveskoj i Danskoj kolekcionari daju i po 1000eur za nes,snes,segu...LOL.Sto ne zivim tamo pa namlatio bih se para.Ja i moj drug smo svaka dva meseca kupovali te konzole i igrice svaki drugi dan.Ja jos uvek uzivam u slicnim igricama ali na GameBoyAdvanceu i omiljeni mi je donkey kong od avantura a od rpg POKEMONI svi delovi.

Luka Filipovic
14.7.2010, 9:59
Ja imam Super nitendo,evo igram ga i dalje.
Omiljene igre su mi Mario All Stars
Donkey Kong 1,2 International Super Star Soccer (u tom fudbalu sam znao sve, niko nije mogao da me dobije) Baby Mario (jel neko ovo igrao?? meni je bolji od obicnog)
KOLKO GOD DA JE :dedica: UVEK CU DA GA IGRAM

sloba89
24.8.2010, 0:09
NES kad se setim tih dana,to su bila vremena :)

Omiljene igre na NES-u:

Super Mario Bros
Metroid
The Legend of Zelda
Mega Man serijal
Castlevania
Ninja Gaiden
Battle City
Chip 'n Dale Rescue Rangers
Super Spy Hunter
Contra
Battletoads Double Dragon
Bionic Commando
Teenage Mutant Ninja Turtles 3
Tetris
Dr.Mario
River City Ransom
Prince of Persia
Metal Storm
Batman
Mike Tyson's Punch-Out
Duck Tales
Exitebike
DuckHunt
Gradius
Kid Icarus

Sa SNES-a:

Super Mario All Stars
Super Mario World
Super Mario World 2-Yoshi's Island
Donkey Kong Country
Final Fantasy 3 (6 u Japanu)
Chrono Trigger
Act Raiser
Secret of Mana
Breath of Fire
Star Fox
Super Metroid
Legend of Zelda Link to the Past
Super Mario Kart
Contra 3-The Alien Wars
Batman Returns
Another World
Earthbound
Mortal Kombat 2 i 3
Flashback-Quest for Identity
Cybernator
Lost Viking's 1 i 2
Micro Machines
MechWarrior 3050
Gradius III
R-Type III
Super Castlevania IV
Teenage Mutans Ninja Turtles IV - Turtles in Time
Plok!
Maui Mallard in Cold Shadow

:n_klanja:

FrankRibery
5.9.2010, 23:03
NES kad se setim tih dana,to su bila vremena :)

Omiljene igre na NES-u:

Super Mario Bros
Metroid
The Legend of Zelda
Mega Man serijal
Castlevania
Ninja Gaiden
Battle City
Chip 'n Dale Rescue Rangers
Super Spy Hunter
Contra
Battletoads Double Dragon
Bionic Commando
Teenage Mutant Ninja Turtles 3
Tetris
Dr.Mario
River City Ransom
Prince of Persia
Metal Storm
Batman
Mike Tyson's Punch-Out
Duck Tales
Exitebike
DuckHunt
Gradius
Kid Icarus

Sa SNES-a:

Super Mario All Stars
Super Mario World
Super Mario World 2-Yoshi's Island
Donkey Kong Country
Final Fantasy 3 (6 u Japanu)
Chrono Trigger
Act Raiser
Secret of Mana
Breath of Fire
Star Fox
Super Metroid
Legend of Zelda Link to the Past
Super Mario Kart
Contra 3-The Alien Wars
Batman Returns
Another World
Earthbound
Mortal Kombat 2 i 3
Flashback-Quest for Identity
Cybernator
Lost Viking's 1 i 2
Micro Machines
MechWarrior 3050
Gradius III
R-Type III
Super Castlevania IV
Teenage Mutans Ninja Turtles IV - Turtles in Time
Plok!
Maui Mallard in Cold Shadow

:n_klanja:

Zaboravio si kod NES-a i Flying Wariors najjaca igra :)

Kisr
28.12.2010, 0:35
Omiljene Super Mario Bros, Contra i Lode Runner. :)
zhB0QGzqYNI&feature=related
I još neke:
Baloon Fight (http://www.youtube.com/watch?v=IbmnqyGnJRc&feature=related)
Ice Climber (http://www.youtube.com/watch?v=tJ_d5C6m3Jk&feature=BF&playnext=1&list=QL)
Popaj (http://www.youtube.com/watch?v=fBRRMS8Qkzg&feature=related)
Tenkići
Mario Bros
Bomberman
Chack 'n pop
Star Force
Field combat
Donkey Kong
Pac Man
Pinball
Mappy

Torzioni
1.1.2011, 5:27
eee ovo su super igre...ja ih u zadnje vrijeme cesce igram i NES i SNES na emulatorima i to jos na netu igram sa rajom...šega prava...:)
i mene je znojio taj terminator konzola sto je bio za NES...kad se samo sjetim koliko sam put one jojstice promijenio...jedan dan igras, tri popravljas....i sad na emulatorima imas sve i to po 655KB jedan rom(igra) i to sa SAVE GAME opcijom...:)a imao sam i SNES ali sam ga brzo u ormar bacio i sami Bog zna gdje je on zavrsio...jer nije bilo nigdje na trzistu da se kupe igre za SNES...samo je za NES bilo dostupno...
Nego ostalo me je i dan danas volja da otkrijem naziv jedne stare igre koja je bila na NES-u koju niko iz moje ulice nije mogao skontati kako preci...i danas nakon 12 godina me drze ambicije da probam preci tu igru...
NAime slika na disketi je bila EXTRA,covjek bi rekao igra je sila...neke valjda zvijeri u crnoj pozadini na koje jedan misicav,razvijen covjek(licio je na CONAN-a) priprema mac da izvadi...ali u igri nigdje veze nije bilo sa slikom....naime radilo se o tome da na samom pocetku mozes izabrati jedan od tri covjeka,kako se sjecam jedan je bio covjek sa rudarskom ili zandraskom kacigom (zelenkast je bio mislim) na glavi i glavno oruzje mu je bilo pistolj...drugi je bio kao neki starii čičica u ljubicastom odijelu i imao je staku u ruci...i treci covjek je bio kao punker neki tj imao kosu dignutu ostru (zelenu mislim) kao johny bravo...i specijalitet mu bio mogao se teleportirati na mjesto gdje je prije rezerviso....
i ta igra nije teska kad se igra...ALI NEMA SANSE DA JE SKOKONTAS GDJE TREBA ICI DALJE KAD DODJES DO JEDNOG DIJELA....SAMO SE UNAZAD MOZES VRACATI...CITAVA IGRICA IDE U KRUG...!!!NIKO JE NIKADA NIJE USPIO SKONTATI...:)PA AKO IKO OD VAS JE PREPOZNAO PO OVOM OPISU IGRU ...NEKA SE JAVI :)
pozz

Zuti Bar
14.1.2011, 11:54
Super Mario Bros 1,2,3
Super Mario All Stars
Super Mario World 1,2
Donkey Kong Contry 1,2,3
Final Fight 2,3
Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time
Secret of Mana

Garavi
13.3.2011, 2:55
Jel se neko seca igrice robotech za terminator-a tj nes? Trazim je pod tim imenom, al izgleda da se ne zove tako.

dragomix
14.3.2011, 8:56
Jel se neko seca igrice robotech za terminator-a tj nes? Trazim je pod tim imenom, al izgleda da se ne zove tako.

Tih ubijao sam se igrajuci tu igru! Probaj da nadjes, igra se zove Chou Jikuu Yousai - Macross, izasla je samo u japanu, u kolekciji romova koje ja imam klasifikovana je kao Pirate! Imas i za snes igru, ista fora, bolja grafika!

Garavi
15.3.2011, 16:21
To je to, hvala :)
Probao sam i snes verziju, al ovu za nes sam igrao na terminatoru pa mi nekako bolje.

dragomix
15.3.2011, 16:42
To je to, hvala :)
Probao sam i snes verziju, al ovu za nes sam igrao na terminatoru pa mi nekako bolje.

Tih terminator... :D Lepo mi je bilo detinjstvo sa njim!

Garavi
19.3.2011, 1:25
Ma mene je upropastio, taman sam lepo izrastao u sedmom osnovne i onda mi nabacio jos 10-15kg :(
Nego skoro da sam sakupio sve igrice koje sam igrao na terminatoru, a kojih se secam. Ovih dana sam presao igricu Athena, cisto da se osvetim sto nisam mogao kao klinac. Mada ne bih ni sada da nije snimanja pozicije u emulatoru i silnih tutorijala.

dragomix
22.3.2011, 1:16
Ma mene je upropastio, taman sam lepo izrastao u sedmom osnovne i onda mi nabacio jos 10-15kg :(
Nego skoro da sam sakupio sve igrice koje sam igrao na terminatoru, a kojih se secam. Ovih dana sam presao igricu Athena, cisto da se osvetim sto nisam mogao kao klinac. Mada ne bih ni sada da nije snimanja pozicije u emulatoru i silnih tutorijala.

Kako su ljudi nekad pravili teske igre, a mi se sad zalimo!:D

Stvarno neke od njih su uzasne! Sto je najgore kao klinac sam bolje igrao! Bas sam skoro sve te igre ubacio u wii i oldschool na starom televizoru igrao igre, zamalo mi nije doslo da zbog par igara slomim televizor!:D Jos kad sam se setio da sam kao klinac dolazio do vecih nivoa...

Ja sam imao taktiku, terminator 2 sata, basket sat vremena, al mi nesto nije uspela, kad sam nabavio Nindza kornjace nisam izlazio iz kuce!:D