PDA

Prikaži potpunu verziju : VMware Workstation 6


kane133
28.11.2008, 2:35
na windows xp instalirao sam vmware workstation 6,instalirao sam ubuntu 8.10,instalirao sam vmware tool,e sad sta treba da podesim da bi imao internet i na virtuelna masina i na windows xp? dok sam kreirao masina ethernet sam stavio (host only)

DonCorleone91
28.11.2008, 3:39
Trebao si da stavis da dele internet sa istom IP adresom kada si pravio virtualnu masinu, ali da nebi sad sve morao ispocetka
U donjem levom prozoru (pre nego sto pokrenes virtualnu masinu) imas opcije za hardver.Izaberi ethernet i tamo stavi da radi u NAT modu, i imaces internet bez ikakvih daljih podesavanja. :)

makavelins
28.6.2009, 22:23
Ej ljudovi, tek sad provalih Vmware...
Za pocetak sam ga instalirao na XP-u.
Imam samo jedan mali problem...Cemu sluzi ovaj program i kako se njime upravlja? :n-cc2:

Nakon instalacije mi prijavljuje jos dve mreze:
VMware Network Adapter VMnet1
VMware Network Adapter VMnet8

Kada idem na ipconfig /all

Za sve tri konekcije mi daje razlicitu IP adresu..Da li to treba tako i kako da se onda presaltam sa jedne na drugu?

NIx Car
28.6.2009, 22:27
taj program ti uglavnom sluzi za testiranje nekih softvera ( u najcescem slucaju antivirusa jer ako ti neki fajl sumnjiv ti ga lepo stavis u vmware i ako je zarazen i inficira ti virtualnu masinu nema opasnosti po tvoj "pravi" win)

makavelins
28.6.2009, 22:32
Ako sam te dobro razumeo...tu mogu instalirati sve programe bez opterecenja svoje memorije (HDD-a) kao i bez opasnosti od virusa?

Molio bih jos samo pojasnjenje oko tih IP adresa i oko te dve nove konekcije koje su mi se pojavile...

Basa Mrkalj
28.6.2009, 22:37
Pa to je normalno sto imas i te dve konekcije.

makavelins
28.6.2009, 22:46
OK, ali da li mogu da se "prebacim" nekako sa jedne IP adrese na drugu?
I kako se uopste nesto instalira na VMware?

DonCorleone91
28.6.2009, 23:33
Pogresio si da ne uzima RAM i HDD :) i te kako uzima. On pravi svoj iso fail, odnosno njegov virtuelni hard za koji mozes da podesis da zauzima samo koliko mu je mesta potrebno i da bude promenljiv ili da bude fixan i da je stalno jedne iste velicine. U glavnom kada je virtualna masina ukljucena ona deli resurse sa hostom (znaci ne mozes da igras igre u njoj). Taj virtuelni OS je potpuno upotrebljiv u sve ostale svrhe. A kako se pravi virtualna masina....pa pise ti sve lepo i sve te lepo vodi. Mislim da ima jedno bolje resenje od WMvare-a i jos je free a to je VirtualBox. Jedina mana njega je sto ne moze da se ubaci OS X u VBox ali sve ostalo radi normalno :)

munited
14.5.2010, 1:04
Verovatno postavljam jedno glupavo pitanje:o .Instalirao sam Linux Mint 8 kao virtuelnu masinu pomocu WMware Plaera na Windows 7.Sad zelim malo da surfujem i da skidam sa linuxom, pa me interesuje da li je potreban neki anti virus da se instalira u masini?Vec imam KIS 2010 instaliran na Windowsu.Sad ne znam dal je dobro imati dava anti virusa i dali je to uopste potrebno i moguce?

Sass Drake
14.5.2010, 18:32
S obzirom da je Linux u pitanju, program za zaštitu od malvera ti neće biti potreban tako da možeš slobodno surfati u toj virtuelnoj mašini.

Marko069
20.5.2010, 18:44
Koristim VMWare 7,i u njemu image Ubuntu 10.4,sve radi ok samo imam problem sto mi ne prepoznaje ni jedan dvd drive(imam 2),ikonice postoje ali kad ubacim disk uopste ne prepozna da je disk unutra?

Sass Drake
25.5.2010, 9:42
Koristim VMWare 7,i u njemu image Ubuntu 10.4,sve radi ok samo imam problem sto mi ne prepoznaje ni jedan dvd drive(imam 2),ikonice postoje ali kad ubacim disk uopste ne prepozna da je disk unutra?
Podesi virtuelni optički uređaj da čita disk sa fizičkog drajva u kome je disk i po mogućnosti uključi „Connect on power on” (valjda:D).