PDA

Prikaži potpunu verziju : problem sa instalacijom


onyx
17.3.2006, 19:33
Imam mali problemcic za koji predpostavljam da se desavao jos mnogima :rolleyes: Ovako, neke programe ne mogu da instaliram jer se instalacija prekine i na ekranu se pojavi poruka:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. The system file is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate application.

Sta da radim?

holodoc
17.3.2006, 20:20
Nisi napisao koji OS imaš ali pretpostavljam da ti se ovo dešava sa starijim programima. Ako ne, može da se desi da su ti instalacije loše (a razlog može da bude i loš DVD/CD čitač). Ja sam imao slučajeva kada sam radio instalacije sa CD-a i da mi se ne pojavi nijedna jedina greška a da se ispostavi da šugavi LG (koji sam tada imao) nije lepo pročitao instalaciju (fajl).

NenadN
17.3.2006, 20:41
Ovo je koliko se ja secam tipicni problem, ustvari u c:\windows\repair imas AUTOEXEC.NT I CONFIG.NT oba prekopiras u SYSTEM32 i to bi trebalo da resi problem

Carl Jonson CJ
17.3.2006, 21:29
Meni se ovo dešava sa starim DOS igrama...

onyx
18.3.2006, 11:15
OK, pa uspeo sam da resim problem, samo sam prekopirao taj fajl sa drugog racunara i sad radi. U svakom slucaju hvala

Miloš
18.3.2006, 20:41
Ovo je koliko se ja secam tipicni problem, ustvari u c:\windows\repair imas AUTOEXEC.NT I CONFIG.NT oba prekopiras u SYSTEM32 i to bi trebalo da resi problem

Meni se desio isti problem i prebacio sam samo AUTOEXEC.NT posle čega je proradio.:D

Mannibalseat
22.7.2006, 1:12
Meni se desio isti problem i prebacio sam samo AUTOEXEC.NT posle čega je proradio.:D
aaaa..tako znaci..mmm..SADA i JA znam,hvala-dok sam radio sa WIn98 trebalo mi je tada samo tako bas sam imao problema:alealeee:

Mladja
31.7.2006, 18:47
Idi kod najblizeg druga koji ima XP,iskopiraj taj AUTOEXEC fajl u tvoj komp(na dva mesta,za svaki slucaj)