PDA

Prikaži potpunu verziju : Dobra simulacija letenja


enter011
17.3.2006, 12:02
Mozete li mi predloziti dobru sim. letenja sa borbenim avionima nesto slicno Ace Combatu sa Sony-a.

tool.keenan
17.3.2006, 12:39
microsoft flight simulator 2004!

kameni
17.3.2006, 18:36
IL-2 Sturmovnik!

holodoc
17.3.2006, 18:45
Pa nisi rekao da li ti je bitno da bude što je moguće realističnija ili da ima scenario.

Ako te interesuje da voziš avione koji se danas koriste u amaterske i profesionalne svrhe onda ti preporučujem Microsoft Flight Simulator. Sa njim ćeš naučiti kako da Boing 747 uparkiraš u svoju garažu.

IL ti je dobar ako te interesuju istorijski okršaji. Doduše meni na računaru radi nekako prebrzo. Izgleda da nisu baš najbolje odradily CPU Timing pa tako simulacija zavisi od brzine procesora. A da,... U određenim delovima IL može da bude prava smaračina a za Flight simulator ne bi bilo loše da imaš bar dva monitora ;)

enter011
17.3.2006, 22:18
Interesuje me igra sa scenariom gde mogu upravljati borbenim avionima.

Propeler
17.3.2006, 22:32
Pa recimo Lock-on. Igra je zaista dobra simulacija modernih borbenih aviona sa kampanjom, ali je veoma zahtevna i potreban ti je dobar hardver za udobno igranje, meni više sviđa od Flight simulatora.

kameni
17.3.2006, 23:08
Interesuje me igra sa scenariom gde mogu upravljati borbenim avionima.
Onda igraj IL-2 Forgoten Battles+AEP+PF mozes da je igras i preko neta;)

Dimo
17.3.2006, 23:12
@enter011 Prijateljski savet. IL-2 nemoj da igras bez nekog dobrog dzojstika jer ces da pocupas svu kosu i prerano ces da batalis tako dobru igru.Igranje sa tastaturom predstavlja obicno mucenje i nerviranje.

Rene
17.3.2006, 23:27
Možda će ti odgovarati FALCON 4.0:confused:

NenadN
17.3.2006, 23:29
Da ne otvaram novu temu da li zna neko slicnu igru Ace Comabtu 2 ne i 3 sa sony-a

mitrovskiigi
20.3.2006, 2:23
Možda će ti odgovarati FALCON 4.0:confused:
Idi begaj! Pa tu ima vise kontrola nego u pravom borbenom avionu. Ko ce to sve da pohvata?

BigBadVuk
20.3.2006, 15:25
Idi begaj! Pa tu ima vise kontrola nego u pravom borbenom avionu. Ko ce to sve da pohvata?

O čekaj da probaš e-falcon mod za njega...e to je tek zlo i naopako....srećom te dobiješ i PDF uputstvo...
Ceo kopikt je prerađen,novi radar(e tek ovde ima modova i sub modova),prekodiran engin igre za flight modele i goooooomila stvari,sve u svemu za poletanje ako uključiš sve na max realnosti ti treba oko 10 min...Imaš preko 50 novih komand,ali kad jednom pohvataš konce zadovoljstvo koje igra i dan danas(posle 6 godina od izlaska ) može da pruži je neverovatno..
A da, da ne zaboravim ima i mod koji se zove Balkan :bure baruta i možeš da se uvališ u Mig-29 koji uzleće sa batajničkog ili prištinskog aerodroma pa ti vidi...

@ Enter011 pa ako hoćeš nešto najpribližnije tom osećaju kvazi simulacije (u stvari je pucačina) onda uzmi nešto od firme Nova Logic...Jeste malko bajato ali u odnosu na konzole i nije mnogo lošije po pitanju grafike...A ako te zanima da malko podigneš haubu i vidiš kako to u stvari i izgleda onda samo 1 stvar:Lock-on (podignut na 1.02 )sa dodatkom MODMAN gde možeš da dodaješ i skidaš fajlove sa neta ...Neverovatno koliko se razlikuje u odnosu na verziju1.0 druga igra a spisak bagova ispravljenih prešao bi mnooogo A4 strana...

aerochivija
31.3.2006, 21:10
microsoft flight simulator 2004!
MS Flight Simulator jeste najbolja i najsveobuhvatnija simulacija letenja, ali nije baš borbena... A IL-2 i slične igre, su više emulacije, nego simulacije. Ali neću da sitničarim. Naigrao sam se slatko i Ilyshina i F-16 i MiG-29...

BigBadVuk
31.3.2006, 22:56
Pa ima i borbena varijanta Flight simulatora koliko ja znam..Zar to nije Microsoft Combat Flight Simulator....?Mislim da je momentalno aktuelan 3. deo vezan za evropski deo ratišta u periodu 2. svetskog rata

cTaHk0
1.4.2006, 11:58
Pa ima i borbena varijanta Flight simulatora koliko ja znam..Zar to nije Microsoft Combat Flight Simulator....?Mislim da je momentalno aktuelan 3. deo vezan za evropski deo ratišta u periodu 2. svetskog rata

Tacno, ali to je sasvim druga igra i osim fizike aviona nema nista zajednicko sa FS-om.. posebno iritira grafika koja se vuce za razliku od FS-a...

Usput, Flight Simulator X, kakve novine ocekujete? Ja sam gledao screen-ove i djeluje zaista impresivno (barem onaj vizuelni dio), a ne sumnjam ni da ce ostalo biti na nivou..
pozz.

X800 GT
1.4.2006, 13:43
Rebel Raiders Operation Nighthawk :D :D :D

aerochivija
2.4.2006, 1:31
Pa ima i borbena varijanta Flight simulatora koliko ja znam..Zar to nije Microsoft Combat Flight Simulator....?Mislim da je momentalno aktuelan 3. deo vezan za evropski deo ratišta u periodu 2. svetskog rata
Meni je truba, zato sam ga i preskočio. Ipak je IL-2 zakon.

aerochivija
2.4.2006, 1:33
Pošto radim i scenarije, aerodrome i dodatke za MS FS, 2002 je bila zakon. 2004 je donela neka ograničenja u tom pogledu, iako je grafički svakako lepša, a ne sumnjam da će i 2006 u tom pogledu napredovati.

Loodi
22.4.2006, 11:44
Pošto radim i scenarije, aerodrome i dodatke za MS FS, 2002 je bila zakon. 2004 je donela neka ograničenja u tom pogledu, iako je grafički svakako lepša, a ne sumnjam da će i 2006 u tom pogledu napredovati.
Posto vidim da si zainteresovan za FS 2002/2004 mislim da bi bilo dobro da pogledas post na ovoj adresi...
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4495

***MaRk***
3.5.2006, 22:25
probaj lockon za sada je aktuelna 1.12a verzija a ocekuje se izlazak 2.0 www.lockon.ru http://www.4c-squad.co.yu

PeTkO
4.5.2006, 12:57
Po meni dve najbolje simulacije voznje aviona su IL-2 Sturmovik i Mig-29.Ako imas i Sony, moras obavezno da probas NATO

***MaRk***
4.5.2006, 19:04
IL-2 Sturmovnik! je obicna pucacina fs i lockon i falcon to su simulacije

BigBadVuk
4.5.2006, 23:08
IL 2 Pucačina????...kah...Praviću se da ovo ne videh.....:boodala:

Mada ja više volim savremene simulacije...stvarno nemože da se kaže da je IL 2 pucačina...pa to mi je bila prva simulacija u kojoj sam uspeo da u sred dog fajta upadnem u kovit sa svojim FW ida opet nekako izađem iz njega(al tu sam skoro polomio pedalu gasa gasa gazeći po njoj, jer mi one služe kao rudder) tako da nije pucačina..PAzi MOŽE DA BUDE ako sve staviš na minimum realnosti..POdesi ga na najviši nivo pa da vidiš koliko će da ti se promeni iskustvo...:to_care:

Loodi
7.5.2006, 10:43
IL-2 Sturmovnik! je obicna pucacina fs i lockon i falcon to su simulacije

Ako cemo vec o obicnim "AVIO PUCACINAMA" vrati se malo u doba SONY-a i probaj ACE COMBAT serijal ili Rebel Raiders koji imas na PC-u pa da vidis razliku izmedju IL2 i gorepomenutih...nisu ni prineti IL2 po osecaju realnosti, a cak mu ni
Microsoft Combat Flight Simulator 3 ne moze da prismrdi...sto se tice "obicnih pucacina"...Po meni, najbolje borbene simulacije su (redom) MIG-29,Falcon 4.0, Flanker 2.5(ko je ima castim ga vops,treba mi CD), IL2 Sturmovik, LOCK-ON itd. A sto se tice civilnog vazduhoplovstva trenutno "igram" FS2004 online, kao sto ste vec verovatno videli moj topic "Virtuelni piloti javite se..."

P.S. IL2 NIJE obicna pucacina...:nov_mad2:

BigBadVuk
7.5.2006, 13:25
JEl Flanker 2.5 u stvari samo peč za 2.0 gde dobiješ bolji plamen kad baciš napalm ili kad gori kerozin na zemlji,neke ispravke i naravno možeš da voziš MIG-29 kao novi avion..Ako se sećam dobro...E pa skinuo sam ja to negde tamo..2001 ali..ako sad znam gde mi je ubij me:kreza: :paranoia:

Jel ti treba.?..Možda može da se naće na nekom torentu ili na nekom od sajtova o Flankeru (a ima ih vala stotine)

Loodi
7.5.2006, 19:03
NARAVNO DA TREBA :) ... Ne, ne, ne.... Flanker 2.5 je kompletna igra za sebe(prethodnik LOCK-ON-a).
Da imam ADSL i sl. ne bi ja pitao ovde da li ima neko CD nego bi se bacio u akciju :) Imam ja CD al se izgrebao, na zalost, pa reko el ima jos neko neki "zdrav" CD da nahranim rezac malo :)

Doncha
24.5.2006, 0:01
Imam je ja,javi sa na PM da se dogovorimo ukoliko se nisi snašao do sada!

U-SERB
24.5.2006, 22:23
Interesuje me da li je realna opcija na IL2 da kad stisnem del onda mi se zumira nisan? Da li je zaista tako bilo u bf-109?
Posto volim da igram samo najrealnije sto moze!
Pozdrav!

Miloš
25.5.2006, 0:31
Да ли постоји нека (добра) симулација летења за GNU/Linux?:)

Loodi
25.5.2006, 12:46
Evo pogledaj ove adrese:

http://flyawaysimulation.com/article853.html

www.x-plane.com

http://digg.com/software/Awesome_Free_Flight_Sim

www.happypenguin.org/newsitem?id=6469

Miloš
26.5.2006, 11:25
Хвала на линковима. Скинућу све чим уплатим интернет сате, па ћу да јавим утиске. Поздрав!!!:ciao:

Miloš
28.5.2006, 9:06
Изгледа да се све плаћа осим Flight Geara, а провалио сам да имам Flight Gear на једном диску:boodala:. Инсталирао сам га и задовољан сам, фино ради, а има и додатака на интернету у виду авиона и сцена.:D

Loodi
5.6.2006, 16:03
Instaliraj ti lepo Win XP na drugu particiju pa dodji da letis sa nama u FS2004 na VATSIM-u.

Miloš
5.6.2006, 16:30
Instaliraj ti lepo Win XP na drugu particiju pa dodji da letis sa nama u FS2004 na VATSIM-u.
Имам Windows инсталиран, али га не користим.;)

BigBadVuk
5.6.2006, 23:55
Имам Windows инсталиран, али га не користим.;)


:D Koga su zmije ujedale taj se i guštera plaši...ali...
ozbiljno i ja sam bio sumnjičav na početku( pa moš` se reći da sam bio totalan skeptik i paranoik) ali nije toliko strašno,čak šta više kad jednom uđeš(govorim o vatsim-u)shvatiš da su upravo sve te provere i pravila zbog bezbednosti ljudi koji su tu!!:to_care:

Loodi
6.6.2006, 16:24
:D Koga su zmije ujedale taj se i guštera plaši...ali...
ozbiljno i ja sam bio sumnjičav na početku( pa moš` se reći da sam bio totalan skeptik i paranoik) ali nije toliko strašno,čak šta više kad jednom uđeš(govorim o vatsim-u)shvatiš da su upravo sve te provere i pravila zbog bezbednosti ljudi koji su tu!!:to_care:

I to kakav skeptik...ccc
Ali ipak sam ja na kraju bio u pravu...i jos jedno njih 106 i kusur hiljada koji lete na VATSIM-u :)

carloss
23.7.2006, 23:15
Da li neko moze da mi preporuci neku dobru simulaciju letenja, ali da nije isuvise komplikovana.
Nisam dosad igrao nijednu igru ovog tipa, pa ne znam ni sta ima iz ove tematike, medjutim nabavio sam jako dobar dzojstik pa bih da ga iskoristim maximalno :)

holodoc
23.7.2006, 23:47
Nisi napomenuo koji tip simulacije te interesuje odnosno da li više voliš da prevoziš ili da ubijaš ljude:dzavo:

Ako hoćeš da nabaviš realni avio simulator na kome recimo možeš da učiš letenje na Boing-u 747 ili recimo "Cesni" onda pokušaj sa Microsoft-ovim Flight Simulatorom ili X-Plane-om (mislim da sam pogodio ovoj drugoj ime).

Ako hoćeš da se lepo naigraš simulacije sa "Jala-jala kus-kus" čikama ili "Jerrie-ma" onda probaj recimo odličan "IL-2 Sturmovik" naravno na temu drugog svetskog rata ili recimo ovo poslednje izdanje "Falcona 4".

Što se tiče ostatka, kvalitetne simulacije letenja su postale poprilično retke na ionako posnom tržištu.

Djordje81
23.7.2006, 23:49
Алфа и омега у симулацијама ти је IL-2 Штурмовик са модификацијама:
forgotten battles, ace expansion pack i pacific fighters који је посебна
игра, али је исти engine и исти творац. Има и Battle of Britain 2, али није
ни близу Штурмовику јер је у штурмовику избор авиона далеко већи.
Могућа су разна подешавања зависно од нивоа реалистичности.Обавезно
треба искључити опцију -no instant succes јер онда такорећи није могуће
оборити авион. Ја највише волим Ла-5фн и Јак-7б, а ни аерокобра није
лоша:dedica:

P.S. администратори би требали да пребаце ове постове у тему која
већ постојо о штурмовику...:odoK:

Као што је написао холодок постоје и симулације са цеснама и боинзима
, које су по мени досадна, кад летиш у неком авиону од 100 тона , а у
штурмовику, правиш, лупинге петље, пуцаш из топова и митраљеза, а са
флајт симулаторима, летиш само по правој линији...

kameni
24.7.2006, 0:55
A Koji si to dobar Joystik nabavio ako nije tajna:D

aerochivija
24.7.2006, 2:13
Pokušaj malo više da se informišeš ovde: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=3682 i ovde: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4495
Fly and enjoy! Ako se odlučiš za IL-2, poseti: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1225 ili http://www.geocities.com/jkrv_102nd_yu_sqn/ i
http://www.partizanska-eskadrila.com

Patton
24.7.2006, 9:25
Da ne otvaram novi thread, ima li neka dobra simulacija borbenih helikoptera?

Loodi
24.7.2006, 9:44
Da ne otvaram novi thread, ima li neka dobra simulacija borbenih helikoptera?
Ne znam koliko trazis da bude dobra, ja imam Comanche 4. Nije losha. Moze da se podesi od arkade pa vise prema realnosti, kako kome odgovara. E sad ako ima neka bolja ne bih znao. P.S. Probaj i Desert Strike, Jungle Strike (sigurno ih znas sa amige jos).... :a_bleh:

carloss
24.7.2006, 12:42
ok. Hvala vam na odgovorima, pokusacu da nabavim neku od spomenutih igara, vise me zanima neka borbena, nego puka voznja avionom.
Taj Microsoft-ov Flight Simulator, jel tu postoji neka radnja u igri, o cemu se radi, nadam se da nije dosadna igra...

Loodi
24.7.2006, 13:00
ok. Hvala vam na odgovorima, pokusacu da nabavim neku od spomenutih igara, vise me zanima neka borbena, nego puka voznja avionom.
Taj Microsoft-ov Flight Simulator, jel tu postoji neka radnja u igri, o cemu se radi, nadam se da nije dosadna igra...
Dosadna svakako nije pravim zaljubljenicima u letenje i onima koji preferiraju suvi realizam u letenju nekim od danasnjih komercijalnih i nekomercijalnih (General aviation(cessne itd), borbenih aviona ali naravno nema pucanja i dogfajta kao u drugim simulaciama), naravno uz pravu kontrolu letenja i sve ono sto jedan pravi pilot mora da odradi kako bi bezbedno (kako po sebe tako i po druge) upravljao avionom. Znaci kako poznavanje vazduhoplova kojim se leti i njegovih sistema pa do procedura od popunjavanja i slanja flightplana na polaznom aerodromu pa do iskljucivanja motora na odredisnom aerodromu. Naravno sve to BY THE BOOK. A uz to je zabavno a nauci se dosta toga.
Pogledaj http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4495 i

www.vatsim.net i

www.scgvacc.net za vise informacija.

Patton
24.7.2006, 13:59
Ne znam koliko trazis da bude dobra, ja imam Comanche 4. Nije losha. Moze da se podesi od arkade pa vise prema realnosti, kako kome odgovara. E sad ako ima neka bolja ne bih znao. P.S. Probaj i Desert Strike, Jungle Strike (sigurno ih znas sa amige jos).... :a_bleh:
Trazim da bude bas simulacija. Kao Gunship 2000. Igrao sam nesto na PC-u, mislim da se zvase Apache Longbow, ali to je bajato. Ima li nesto svezije?

BigBadVuk
25.7.2006, 8:25
Iskreno ako se zanemare neki pokušaji tipa gore pomenutog 4 dela komanč serijala,mislim da je Gunship2000 u izdanju slavnog ( i na žalost bivšeg ako se nevaram,MICROPROSEa) poslednja zaista simulacija helikoptera (borbenog).Ako te ne mrzi da žongliraš sa DOS Boxom možeš da probaš da nađeš Longbow2 (ali ako ovo nateraš da proradi pod XPom svaka čast,odma postavljaj post)...ili čak i DI (digital Integration) Mi-24 Hind...

Obe igre su mogle da se nađu na underdogs sajtu ali njih više nema,tako ili da pojuriš torente ili neki abandonware sajt,mada nisam siguran....

Ako te zanima samo da letiš u helikopteru (mada sumljam ,naravno priča se o borbenoj simulaciji) možeš da probaš i FS2004 ,i tamo ima helikoptera :D

mitrovskiigi
25.7.2006, 12:51
Helikopter mozes da vozis i u Desert Combat-u, expanziji na Batlefield 1942. Dosta dobro su uradjeni. Potrebno je cak nekoliko dana da potpuno ovladas kontrolama i da se osecas kao u autu. Apache je tamo ubedljivo najbolji, yebe kevu. Znaci ono, letis pucas na tenkove, vojsku, ruske helikoptere... Najjaci osecaj je u mrezi, kada tvoj drug sedne za topom a ti pilotiras.

ACHTUNG
25.7.2006, 14:12
Mogu ja i tenkoma da upravljam u tom modu,ali brate,nije to to.Mis+WASD ne cine simulaciju.

holodoc
25.7.2006, 15:00
Slažem se da je tržište simulacija borbenih helikoptera stvarno zanemareno.

Poslednje što sam dobro igrao na ovu temu je legendarni Gunship2000 koji je čak i danas tata za ostalu papazjaniju na ovu temu.

BigBadVuk
26.7.2006, 9:30
@ Achtung....AMIN!

@holodc slažem se mada bila je jedna simulacija PRE 2000 a to je bio famozni longbow koji je dolazio na ( za tovreme nenormalno veeelika 3CD) iz 1998 ako nisam omašio :to_care: E sad poenta je da je to stvarno ( moje malo skromno subjektivno mišljenje)najbolja do sada urađena simulacija napadnog helikoptera(ubačen je i AH-1 i mali izviđač Kiowa Warrior,odličan tutorijal,gomila šminke..) ali problem postoji jer NEĆE DA SE DRUŽI pod XPom..kad smo već kod DOSa ima i famozni Hokum ali to je baš matoro...

DI je napravio 2 simulacije helikoptera:Longbow (pod DOS om) ali to je sada samo u abandonware obliku i to je u pitanju RIP bez zvuka (ja bar ne nađoh drugu verziju).Drugi je Hind (jeste..i on je pod DOSom :D )njega imam takođe ,i on je freeware i radi i pod XPom,tako da je možda od svih gore pomenutih(ako izuzmemo LB2,koji ne radi) najbolja solucija pored GS2000..

Valjda je i BUKA entertaiment radio neku simulaciju sa KA-52,AH-64 i Euro Tigerom ali to je neka boza i kabeza... Više u stilu Nova Logic simulaija (čitaj pucačina zapakovanih u simulaciju) tako da to ne preporučujem

EDIT:BTW jel Gunship2000 sada freeware?

4th Dimension
26.7.2006, 11:04
Колико се ја сјећам реклама за ту симулацију Ка-Ка-50 или већ која је ознака, прича је у стилу да си пропао кроз вријеме или да си послат не могу да се сјетим, негдје у Други свјетски рат и тамо се крљаш својим елиоптером са Швабама. Ма кад је таква прича мош замислит каква је то 'симулација'.

aerochivija
26.7.2006, 15:02
Kamov Ka-50 (NATO oznaka: HOKUM A) je ruski helikopter jednosed iz osamdesetih godina prošlog veka. Dvosed-varijanta je Ka-52 (NATO: HOKUM B)

BigBadVuk
26.7.2006, 21:17
Neee...nema vremenskih rupa i švaba...:D Ako se nevaram u pitanju je neki poprilično jak kartel koji valja drogu po celom svetu a nalaze se na nekim ostrvima i sad ti treba da ih istrebiš...

4th Dimension
26.7.2006, 22:57
Neee...nema vremenskih rupa i švaba...:D Ako se nevaram u pitanju je neki poprilično jak kartel koji valja drogu po celom svetu a nalaze se na nekim ostrvima i sad ti treba da ih istrebiš...
То ти је више сценаријо за неког Амера у Апачу, него за Руса у Ка-50.

Могу се заклет да сам негдје читао да Бука прави неку ваку игру.

Evo ga. Makar su igru okarakterisali kao arkadu. Prošlu su okarakterisali kao sim.
http://www.buka.com/cgi-bin/show.pl?id=19

Ne piše gdje se događa ali primjetiti detalj u donjem lijevom dijelu ekrana na onoj kutiji:
http://www.buka.com/sadm_images/game_70_scr7.jpg

Djordje81
21.8.2006, 15:53
Da ne otvaram novi thread, ima li neka dobra simulacija borbenih helikoptera?

Од овога нема боље!

"Lock On: Black Shark" is the next add-on to the "Lock On: Modern Air Combat" flight simulator series. Unlike previous Lock On player-controlled aircraft, Black Shark now allows players to fly a combat helicopter – the Russian Ka-50 Black Shark.

Building upon the high level of realism established in earlier Lock On player-controlled aircraft, Black Shark introduces an even higher level of fidelity with Black Shark. Black Shark features a fully-3D cockpit modeled at an unprecedented level of detail; an Advanced Flight Model that will provide Black Shark with the most realistic flight dynamics of any commercial helicopter simulator; an advanced physics and damage model that accounts for all manner of battle damage; a mouse-interactive cockpit that allows players to interact with the cockpit’s many controls using their mouse; and a six degrees of freedom (6DOF) cockpit that takes advantage of TrackIR 3 Pro Vector viewing system.

New innovations for the Black Shark’s navigation and fire-control systems have been introduced. In addition to a modified "Shkval" weapon targeting system (first introduced in "Lock On: Flaming Cliffs"), the player now has a highly detailed model of the "KABRIS" on-board navigation system. "KABRIS" includes a moving map display and several pages of navigational assistance. For night time operations, the OVN-1 "Skosok" night-vision goggle system is included.

In addition to the new level of realism applied to the Ka-50, an equal amount of attention has been paid to weapons and artificial intelligence (AI) controlled aircraft. All AI aircraft will use the same flight dynamics as player-controlled aircraft. The AI has also been improved to showcase attack helicopter operations.

The Crimea and Caucasus peninsula map has been improved with the addition of many new military objects. Black Shark includes 10 single player missions and two extensive campaigns, each with cinematic videos.

There will be both a download and CD version. For both versions:

* If you already have Flaming Cliffs, it will add all the 1.2 content.
* If you don't have Flaming Cliffs, it will upgrade Lock On to 1.2 standard but it will not include the Su-25T and Flaming Cliffs missions and campaigns.

Djordje81
21.8.2006, 15:54
KEY FEATURES::

* Unprecedented level of realism in modeling Russia’s Ka-50 attack helicopter. The Ka-50 can be armed with the "Shkval"/"Vikhr" anti-tank systems and other air-to-ground weapons.
* AI aircraft use the same flight dynamic system as player-controlled aircraft.
* 6DOF, mouse clickable cockpit with TrackIR 3 Pro Vector support.
* "KABRIS" multi-function display, integrated navigation system and OVN-1 "Skosok" night-vision goggle system.
* Mission pack and extensive campaigns for the Ka-50.
* Forward Arming and Refueling Points.
* Detailed Ka-50 training course with voice-over narration.
* Cinematic videos using the Black Sharks graphic engine.
* Several new ground units for attack helicopter

http://lockon.co.uk/index.php?end_pos=950&scr=default&lang=en

BigBadVuk
22.8.2006, 8:03
E još da izađe,pa smo se kompletirali :alealeee: :to_care:

dodgeme
22.8.2006, 9:31
jel ima neko igra kao Flight Simulator da je multyplayer .Samo besplatno

ACHTUNG
22.8.2006, 11:20
Pitaj Osamu Bin Ladena.Cuo sam da su talibani bas rokali taj Flight Simulator.Mozda se jos prze...:kreza:

dodgeme
22.8.2006, 12:02
XD ><

ne ozbiljno jel ima nesht o takvo

Loodi
23.8.2006, 19:55
jel ima neko igra kao Flight Simulator da je multyplayer .Samo besplatno
Jooj bre pa ti uopste ne citas moje postove....citaj malo bolje i preporucujem ti pa obavezno pratis linkove.

www.scgvacc.net
www.vatsim.net
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4495

Uzivaj i prvo se dobro informisi o svemu, obavezno pitaj ako te jos nesto muci.

GOST
27.1.2007, 17:32
Brate skini F-22 Lightning3 preko bit torrenta,bolju air combat simulaciju neces naci.Igra je iz 1998,engine je neverovatan,na netu se igra i totalna je ludnica.Za razliku od drugih igara treba 5 sec da prodje da bi poceo da igras u multiplayer modu.

avtobus on the run
27.1.2007, 21:36
a......

avtobus on the run
27.1.2007, 21:40
naslov je Re: Dobra simulacija letenja ?
naglasavam "simulacija" :dedica:
ODGOVOR JE:
1. MICROSOFT FLIGHT SIMULATOR 2004 (X) :dedica:
2 IL2 STURMOVIK 1946 (ww2) :dedica:
3. LOCK ON MODER AIR COMBAT (modern airwarfare) :dedica:
4. FALCON 4.0 :dedica:
dakle ovo su SIMULACIJE,sve ostalo-bilo koji naslov je arkada ko voznja aviona u battlefield-u,NIJE SIMULACIJA :dedica: i totalno su s#$%&@ :dedica: (dakle moje licno misljenje ne vrede ni 1mb na hardu....ali opet....)
sve sto si ikad zeleo da pitas i imas a nisi znao gde i kako, naces u ova 4 naslova....
predlazem ti il2 i lock on (dovoljno su realne a i uzasno zabavne,mfs2004 ne preporucujem,kao sto neko rece to jedino ako hoces stvarno da naucis da vozis-letis pravi avion...

za helikoptere moraces da sacekas da izadje BLACK SHARK dodatak za LOCK ON

:dedica: :dedica: :dedica: :dedica: :dedica: :dedica:

bilo koji drugi naslov je kao te neko ubedjuje da je danas FICA MNOOOGOOOO JAK AUTO -PRAVA SIMULACIJA FORMULE 1 (ne vredjam nikoga vec samo da malo pojasnim....izvinjavam se ako se neko osjeti prozvan) ali ficino vreme je proslo i nema sta da trazi danas isto vredi i za bilo koje druge naslove....SIMULACIJE LETENJA...

GOST
29.1.2007, 10:15
Brate skini F-22 Lightning3 preko bit torrenta,bolju air combat simulaciju neces naci.Igra je iz 1998,engine je neverovatan,na netu se igra i totalna je ludnica.Za razliku od drugih igara treba 5 sec da prodje da bi poceo da igras u multiplayer modu.
I opet......

GOST
29.1.2007, 10:16
Brate skini F-22 Lightning3 preko bit torrenta,bolju air combat simulaciju neces naci.Igra je iz 1998,engine je neverovatan,na netu se igra i totalna je ludnica.Za razliku od drugih igara treba 5 sec da prodje da bi poceo da igras u multiplayer modu.
I opet....

Loodi
29.1.2007, 11:49
Brate skini F-22 Lightning3 preko bit torrenta,bolju air combat simulaciju neces naci.Igra je iz 1998,engine je neverovatan,na netu se igra i totalna je ludnica.Za razliku od drugih igara treba 5 sec da prodje da bi poceo da igras u multiplayer modu.
Ta simulacija je toliko stara da i nije neka prava simulacija u odnosu na danasnje kao sto je LOCK ON sto se tice borbenih ili FS2004, FS X , X Plane sto se tice civilnih aviona. Meni je kod F-22 Lightning 3 najzanimljivije sto moze da se shorne atomka :nov_explo :dzavo: inace ne kazem da je losa ali je zastarela u odnosu na danasnje standarde da je sad vise kao arkada skoro nego neka prava simulacija.

Ghost
29.1.2007, 13:49
Meni je kod F-22 Lightning 3 najzanimljivije sto moze da se shorne atomka

Привукли сте ми пажњу, tell me more.:)

za helikoptere moraces da sacekas da izadje BLACK SHARK dodatak za LOCK ON
Је л' има неко тачнији датум када излази?

fingerprint
29.1.2007, 14:02
Ne znam koliko trazis da bude dobra, ja imam Comanche 4. Nije losha. Moze da se podesi od arkade pa vise prema realnosti, kako kome odgovara. E sad ako ima neka bolja ne bih znao. P.S. Probaj i Desert Strike, Jungle Strike (sigurno ih znas sa amige jos).... :a_bleh:

Heh, igrao sam ih jos kao klinac, i mnoogo su dobre. Ima li neki nacin da dodjem do njih?

Ghost
29.1.2007, 14:06
Heh, igrao sam ih jos kao klinac, i mnoogo su dobre. Ima li neki nacin da dodjem do njih?

Имаш на неким abbandonware сајтовима, само ти треба DOSbox да би их могао покренути.Мени без проблема раде.

Loodi
29.1.2007, 22:29
Abandonware ili torrenti. Ako hoces linkove javi se na PM da ne postavljam ovde zbog moderatora,pravila itd :rolleyes:

GOST
2.2.2007, 18:19
Ta simulacija je toliko stara da i nije neka prava simulacija u odnosu na danasnje kao sto je LOCK ON sto se tice borbenih ili FS2004, FS X , X Plane sto se tice civilnih aviona. Meni je kod F-22 Lightning 3 najzanimljivije sto moze da se shorne atomka :nov_explo :dzavo: inace ne kazem da je losa ali je zastarela u odnosu na danasnje standarde da je sad vise kao arkada skoro nego neka prava simulacija.
Da li si probao na netu da igras,kad to budes uradio onda upredi lock on i f22L3.Ja ovde govorim o dobrom enginu a i onako sam sam tamo sam pa ne bi bilo lose da se napravi SRPSKI squad.
Moze da se skine preko torentta.

Sondri
2.2.2007, 19:30
Ima li neka igra slična onim sa automata gdje ide aviončiš u dnu ekrana i puca na sve što naiđe odozgo??? Po mogućnosti da se može u dvoje igrati i da je solidna grafika???

Loodi
3.2.2007, 1:21
Ima li neka igra slična onim sa automata gdje ide aviončiš u dnu ekrana i puca na sve što naiđe odozgo??? Po mogućnosti da se može u dvoje igrati i da je solidna grafika???
Imas na www.abandonia.com takvih koliko hoces :)

Schnak3
18.9.2008, 21:28
Iliti što i moj drug rek'o "Letenje za imbecile" :D!

Elem, trebami neka dobra simulacija letenja za kompjuter (pod uslovom da radi na 1,8GHz,512RAM, GeForce 4MX 440 VRAM 64) i da ima dobar tutorial.Probao sam LockOn ali mi je mnogo tezak.Nameravam da kupim Trustom model 2500 za letenje

http://www.pakom.com/SlikeProizvoda/9001177_1.jpg

=FI=Ghost
19.9.2008, 9:20
Iliti što i moj drug rek'o "Letenje za imbecile" :D!

Elem, trebami neka dobra simulacija letenja za kompjuter (pod uslovom da radi na 1,8GHz,512RAM, GeForce 4MX 440 VRAM 64) i da ima dobar tutorial.Probao sam LockOn ali mi je mnogo tezak.Nameravam da kupim Trustom model 2500 za letenje

http://www.pakom.com/SlikeProizvoda/9001177_1.jpg

Džojstik se čini super, mada mi je firma nepoznata..

wraith
19.9.2008, 12:20
Elem, trebami neka dobra simulacija letenja za kompjuter (pod uslovom da radi na 1,8GHz,512RAM, GeForce 4MX 440 VRAM 64) i da ima dobar tutorial.Probao sam LockOn ali mi je mnogo tezak.
[/IMG]

Da li si probao IL2 Sturmovik 1946?

Uglavnom, ako ti je Lock On težak probaj ove:
Wings over Europe: Cold War Gone Hot
http://www.thirdwire.com/project_woe.htm
Recenzija na SimHQ:
http://www.simhq.com/_air7/air_235a.html

Wings Over Israel
http://www.thirdwire.com/project_woi.htm
Recenzija na SimHQ:
http://www.simhq.com/_air11/air_345a.html
Mada ovu poslednju teško da bi mogao da pokreneš zbog 512 RAM-a i GF4 MX-a....

Nisu u rangu Lock On ali nisu uopšte loše.

Geronimo
19.9.2008, 12:47
Kakav je wings over israel? Da li je vredan "nabavljanja"? Jel vise vuce na arkadu ili na simulaciju?

wraith
19.9.2008, 15:04
Kakav je wings over israel? Da li je vredan "nabavljanja"? Jel vise vuce na arkadu ili na simulaciju?

Da li je vredan? To zavisi od tebe. :) Ako ti je apsolutna realističnost imperativ onda se drži LOMAC-a . A ako si spreman na kompromise (pre svega u pogledu nešto lošije grafike) onda ih probaj.
Obe igre su simulatori a ne arkade...

Ono što je kod obe igre veliki plus jeste veća ponuda aviona. I da, obe su modabilne....

Mirage III:
http://img185.imageshack.us/img185/4769/mirageiiimz3.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=mirageiiimz3.jpg)

Kova27
19.9.2008, 17:33
pa ne bih rekao da je wings over serijal baš hard-core simulacija poput falcona ili lock on-a, al nije ni arkada, više kao lite simulacija
zbog toga je i igram da ne moram da se lomatam sa tastaturom da bih ispalio jednu jedinu raketu
wings over je kao što reče wraith potpuno modabilan
npr. imam wings over israel ultra reloaded mod sa preko 200 flyable aviona i 20 mapa, skinova i ostalih dodataka
http://forum.combatace.com/index.php?
ovde imas mnogo toga pa pogledaj

wings over će ti pružiti dosta zabave, sigurno;)

Schnak3
19.9.2008, 18:41
A Microsoftovi Flight simulatori? Meni ne treba simulacija borbenih aviona, vec samo avion da vozim.Prvo to da naucim a posle idu Sukhoi :dzavo:

@EDIT: a Wings of War i Secret Weapons over Normandy?

=FI=Ghost
19.9.2008, 20:40
A Microsoftovi Flight simulatori? Meni ne treba simulacija borbenih aviona, vec samo avion da vozim.Prvo to da naucim a posle idu Sukhoi :dzavo:

@EDIT: a Wings of War i Secret Weapons over Normandy?

Drugar, drži se ti Il-2 Sturmovika ako želiš Drugi svetski rat i LoMAC-a ako želiš moderne avione.. Sve ostalo je ispod ova dva naslova.

Ako pak želiš samo civilne onda MS Flight Simulator.

Geronimo
19.9.2008, 20:49
Mogao bih da probam. Grafika nije tako losa. Da li postoji rucno lociranje radarom, kao u lockon-u?
SW over Normandy je totalna arkada, nema veze s realnoscu, tako da ne preporucujem. Uzmi IL-2 sturmovik 1946, nije teska kad smanjis podesavanja za realnost. Uz najnovije patcheve mogao bi da probas i stari Red Baron, evo igram ga poslednjih par dana i igra je odlicna.
Sta mislite za ovaj Jet thunder??? Meni izgleda dobro, samo da bude realisticno ko lock-on.

Schnak3
19.9.2008, 23:01
Igracu Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight za pocetak.Da li ce mi raditi na 64 VRAMa, 512RAMa i 1.8GHz?

La.Prestige
20.9.2008, 12:47
Igracu Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight za pocetak.Da li ce mi raditi na 64 VRAMa, 512RAMa i 1.8GHz?

mozda na very low detaljima,ali mozda...

=FI=Ghost
20.9.2008, 13:13
Uz najnovije patcheve mogao bi da probas i stari Red Baron, evo igram ga poslednjih par dana i igra je odlicna.
Sta mislite za ovaj Jet thunder??? Meni izgleda dobro, samo da bude realisticno ko lock-on.

Možeš mi reći gde se mogu skinuti ti patchevi za Red Baron? Mogu li negde da se vide screenshotovi? Nisam znao da je ta igra još aktuelna. Na njoj sam leteo pre nekih 8 godina..

Geronimo
20.9.2008, 13:46
I ja :) To je prva ozbiljna igra koju sam igrao, sa 8-9 godina vec sam znao za Richthofena, Boelcke-a, Immelmana, Udeta i ekipu :)
Na ovom linku imas sve sto ti treba, pa i samu igru (legalan download)
http://www.jasta5.org/Jagdstaffeln_5/red_baron_j5_3d.htm
Ne izgleda tako lose, nije IL-2 al opet meni je grafika najmanje bitna. Damage model nije los.
Ali glavna stvar zasto sam se posle toliko godina (10 jbt) vratio ovoj igri je najbolja kamopanja za koju znam. Uradjen je zapadni front u WW1 i sve bitne eskadrile i avioni tu korisceni. I svaka misija se dinamicki generise. Postoje engleska, francuska, nemacka i americka kampanja. Tu su takodje i postojeci asovi kojima se skor killova povecava kako se rat odmice. Ali ti mozes sasvim slucajno da naletis na Richthofena u prvoj misiji i oboris ga, sto ce rezultirati clankom u novinama "RICHTHOFEN OBOREN! oborila ga je eskadrila (tvoj avion)" na kraju misije. Takodje se dobijaju medalje. Sve u svemu kampanja sa najboljom ratnom atmosferom u jednoj igri. Svi ljubitelji aviona iz ww1 obavezno da probaju (a verujem da vec jesu :) )

Schnak3
20.9.2008, 13:48
Zasto mozda kada zadovoljavam pozeljno (Poželjno: Pentium 4/1.5 GHz ili ekvivalent, 256 MB RAM, Geforce 3/64 MB ili Radeon 8500+)? Na "Can You Run It"-u zadovoljavam Minimum i na sredini sam.

Video Card Features - Minimum attributes of your Video Card Video RAM: Required - 32 MB , You have - 64 MB
Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes

Mozda ovde mozete da vidite moje rezultate, link (http://www.systemrequirementslab.com/bonus/t/analysis2.tmpl?PHPSESSID=f8ca6d3c6bd897fee160b01d2 8aedfa7)

=FI=Ghost
20.9.2008, 15:24
I ja :) To je prva ozbiljna igra koju sam igrao, sa 8-9 godina vec sam znao za Richthofena, Boelcke-a, Immelmana, Udeta i ekipu :)
Na ovom linku imas sve sto ti treba, pa i samu igru (legalan download)
http://www.jasta5.org/Jagdstaffeln_5/red_baron_j5_3d.htm
Ne izgleda tako lose, nije IL-2 al opet meni je grafika najmanje bitna. Damage model nije los.
Ali glavna stvar zasto sam se posle toliko godina (10 jbt) vratio ovoj igri je najbolja kamopanja za koju znam. Uradjen je zapadni front u WW1 i sve bitne eskadrile i avioni tu korisceni. I svaka misija se dinamicki generise. Postoje engleska, francuska, nemacka i americka kampanja. Tu su takodje i postojeci asovi kojima se skor killova povecava kako se rat odmice. Ali ti mozes sasvim slucajno da naletis na Richthofena u prvoj misiji i oboris ga, sto ce rezultirati clankom u novinama "RICHTHOFEN OBOREN! oborila ga je eskadrila (tvoj avion)" na kraju misije. Takodje se dobijaju medalje. Sve u svemu kampanja sa najboljom ratnom atmosferom u jednoj igri. Svi ljubitelji aviona iz ww1 obavezno da probaju (a verujem da vec jesu :) )

Eh, skoro su mi suze krenule na oči kad sam video ovo.. HVALA HVALA HVALA!!!!

Silent Otto
21.9.2008, 8:43
I ja :) To je prva ozbiljna igra koju sam igrao, sa 8-9 godina vec sam znao za Richthofena, Boelcke-a, Immelmana, Udeta i ekipu :)
Na ovom linku imas sve sto ti treba, pa i samu igru (legalan download)
http://www.jasta5.org/Jagdstaffeln_5/red_baron_j5_3d.htm
Ne izgleda tako lose, nije IL-2 al opet meni je grafika najmanje bitna. Damage model nije los.
Ali glavna stvar zasto sam se posle toliko godina (10 jbt) vratio ovoj igri je najbolja kamopanja za koju znam. Uradjen je zapadni front u WW1 i sve bitne eskadrile i avioni tu korisceni. I svaka misija se dinamicki generise. Postoje engleska, francuska, nemacka i americka kampanja. Tu su takodje i postojeci asovi kojima se skor killova povecava kako se rat odmice. Ali ti mozes sasvim slucajno da naletis na Richthofena u prvoj misiji i oboris ga, sto ce rezultirati clankom u novinama "RICHTHOFEN OBOREN! oborila ga je eskadrila (tvoj avion)" na kraju misije. Takodje se dobijaju medalje. Sve u svemu kampanja sa najboljom ratnom atmosferom u jednoj igri. Svi ljubitelji aviona iz ww1 obavezno da probaju (a verujem da vec jesu :) )

Taman sam poverovao da sam se "skinuo" sa simulacija letenja(IL2) kad pročitah ovaj odlični post, i evo sad ponovo grozničavo navlačim pilotsku kapicu, tražim gde su mi šal i Brile i jedva čekam da se uz borbeni poklič pilota WW1: "KARUSEL"-vinem međ oblake.

Schnak3
21.9.2008, 8:54
Koje palice za letenje vi koristite? Sta mislite o Trustu modelu 2500 za 1500 din? Garancija je 2 godine.
http://www.pakom.com/SlikeProizvoda/9001177_1.jpg

Kova27
21.9.2008, 10:36
ja koristim speedlink cougar koji je identičan tvom Trust-u:icon_scra, a i koštao je tako nešto oko 1.500 din. Sa ovim sam zadovoljan iako je jedini koji sam probao tako da ne znam kako je probati recimo logitech ili saitek

http://img209.imageshack.us/img209/3281/6774la8.th.jpg (http://img209.imageshack.us/my.php?image=6774la8.jpg)http://img209.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Schnak3
21.9.2008, 10:39
Moj drugar ima neki Logitec.Platio ga je oko 2000 dinara pre 2 godine i mogu reci da je bas dobar.

=FI=Ghost
21.9.2008, 12:37
Ja koristim Saitek X52:

http://img372.imageshack.us/img372/6411/x52iw4.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=x52iw4.jpg)http://img372.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Geronimo, ne radi mi Red Baron kako treba, imaš li neki savet?

Schnak3
21.9.2008, 17:00
Da li to cudo kosta 100 i kusur evra ili sam pobrkao modele?

=FI=Ghost
21.9.2008, 17:06
Da li to cudo kosta 100 i kusur evra ili sam pobrkao modele?

Da, tačno tako:) To mi je odavno bila želja da imam pošto se letenjem bavim jako dugo i pre tri meseca mi se ukazala prilika da kupim - i kupio sam. I stvar je genijalna...

Schnak3
21.9.2008, 17:07
Opisi je malo.Sta radi za te pare?

=FI=Ghost
21.9.2008, 17:26
Opisi je malo.Sta radi za te pare?

Sve radi: kuva, pere, pegla...:)

Šalu na stranu, evo detaljnijeg opisa.

Kao što se vidi na slici, ovaj upravljački sistem se sastoji iz dva dela: upravljačke palice i kontrole za gas. Na upravljačkoj palici se nalazi 4 dugmeta koja se aktiviraju palcem (od toga jedno ima sigurnosni poklopac) a tri svetle plavom bojom. Dugme koje se aktivira kažiprstom je u stvari dva dugmeta u jednom, sa plićim i dubljim klikom. Postoje i dva POV HAT kontrolera koji se mogu programirati da rade kao dugmići. Sa malim prstom se aktivira shift funkcija koju ću kasnije da objasnim. Na postolju upravljačke palice nalazi se još 6 dugmića u stilu prekidača (gore/dole). Na njoj se još nalazi i točkić kojim se menjaju režimi rada (o tome kasnije). Sama palica ima i twist osu, jedino nema force feedback.

Na kontroli za gas se nalaze dva standardna dugmića, jedno info dugme (pritiskom kojeg se na displayu pokaže funkcija nekog drugog dugmeta koje pritisneš bez da ga aktiviraš), mala palica za kontrolu miša, levi klik miša i točkić koji simulira točkić miša a pritiskom kojeg se dobija desni klik miša. Takođe sadrži dve rotacione ose i jedan slider te već pomenuti display na kojem se pokazuje datum, vreme/štoperica i koji pokazuje funkciju svakog dugmeta kada se pritisne.

X 52 se može koristiti na dva načina. Kao standardni džojstik bez ikakve dodatne instalacije (tada se ne može programirati niti koristiti različit režim rada) ali glavni način i ono što ga čini najboljim džojstikom na svetu jeste mogućnost programiranja čitavog sistema. Na taj način dobijaš 3 x 2 režima rada u kojem se svaka tipka može zasebno programirati. Znači imaš tri standardna režima rada koji se menjaju gore pomenutim točkićem a pritiskom malog shift dugmeta svaki režim postaje shiftovan, odnosno novi zaseban režim. Tako programiran sistem u potpunosti zamenjuje tastaturu i miš tako da u toku igranja bilo koje simulacije nema potrebe za dodirivanjem tastature ili miša - znači pravi HOTAS (Hands On Throttle And Stick) sistem..

Schnak3
21.9.2008, 17:40
Wow.Bas ce cyber izgleda.Nego, koja najeftinija palica ima force feedback i koliko je dobro uradjen na njoj?

=FI=Ghost
21.9.2008, 17:58
Wow.Bas ce cyber izgleda.Nego, koja najeftinija palica ima force feedback i koliko je dobro uradjen na njoj?

Ja se nikad nisam služio džojsticima sa force feedbackom pa stvarno ne bih znao. Video sam u Novom Sadu proletos jedan džojstik, čini mi se da je imao force feedback, za nekih 4500 dinara.

Pre ovoga 3 godine sam imao obični Thrustmaster džojstik sa 4 dugmeta, POV HATom i throttle controlom i savršeno me je služio. Baš sam ga stalno ganjao i nikad mu se ništa nije desilo. I dalje savršeno radi, samo više ne kod mene. Mislim da nema neke preke potrebe za force feedbackom (a mislim da sam negde čitao i da se to najbrže pokvari) no, to je samo moje mišljenje.

Silent Otto
21.9.2008, 19:25
Ni meni ne radi "Red Baron" kako bi trebalo, a sve sam danas pokušao i probao.
Dajte neki savet kako da ovo rešimo.

=FI=Ghost
21.9.2008, 19:49
Ni meni ne radi "Red Baron" kako bi trebalo, a sve sam danas pokušao i probao.
Dajte neki savet kako da ovo rešimo.

Ja ću sad probati već drugi put da reinstaliram pa kad završim javiću kako je ispalo..

Silent Otto
21.9.2008, 19:54
Ma probao sam danas ceo dan i ništa, a vidi ovo:http://uk.youtube.com/watch?v=eJifU-MXB7E&feature=related
24221 24222 24223

=FI=Ghost
21.9.2008, 20:09
Ma probao sam danas ceo dan i ništa, a vidi ovo:http://uk.youtube.com/watch?v=eJifU-MXB7E&feature=related
24221 24222 24223

Neverovatno, kao neka druga igra..

Silent Otto
21.9.2008, 20:14
A izgleda da je stvar u raznim patch-ovima koji postoje za njega poput sledeća tri koja ću sutra da isprobam:
Hell's Angels Super Patch (http://wwiaircombat.com/files/rb3d_ha.exe) (website (http://www.hellsangels.firstflare.com/)) (exe 53mb)
Western Front Patch (http://wwiaircombat.com/files/rb3d_wfp2.exe) (website (http://www.swwisa.net/wfp)) (exe 63mb)
The Cold War Patch (http://wwiaircombat.com/files/rb3d_cw4.1n.zip) (website (http://www.coldwar.surft.de/)) (zip 12mb) ja ću biti zadovoljan i sa ovim samo da radi ovako kao na sl. klipu:http://uk.youtube.com/watch?v=D7bhvKEhMWc
Proradiće valjda sa nekim od njih.

=FI=Ghost
21.9.2008, 20:41
Reinstalirao treći put i opet ista stvar. Single misiju i kampanju mogu samo jednom da pokrenem. Nakon toga ako hoću ponovo izbaci mi error i moram restartovati igru. Inače u toku leta sve mi izgleda siromašno detaljima, ni blizu ovome na klipovima. Probao sam podesiti grafiku ali onda tek ne mogu ništa da pokrenem. Javi kako si prošao sa tim patchevima..

wraith
22.9.2008, 11:02
Hm, postavite još koji SS pa ćete i mene navući da probam Red Baron... :)
Inače što se tiče džojstika, ja koristim Saitek Cyborg Evo, pre par meseci sam ga uzeo i prilično sam zadovoljan....

=FI=Ghost
22.9.2008, 11:24
Čini se da ovde ima dosta fajlova za Red Baron: http://www.flybert.net/rbgraphics.htm

Geronimo
22.9.2008, 14:03
Sta je ovo?! Ja instalirao red baron po onim uputstvima sa onog sajta, ali ne izgleda ni priblizno ovako dobro?!

=FI=Ghost
22.9.2008, 20:19
Sta je ovo?! Ja instalirao red baron po onim uputstvima sa onog sajta, ali ne izgleda ni priblizno ovako dobro?!

Aj stavi koji screenshot da vidim kako tebi izgleda igra..

=FI=Ghost
22.9.2008, 21:45
A izgleda da je stvar u raznim patch-ovima koji postoje za njega poput sledeća tri koja ću sutra da isprobam:
Hell's Angels Super Patch (http://wwiaircombat.com/files/rb3d_ha.exe) (website (http://www.hellsangels.firstflare.com/)) (exe 53mb)
Western Front Patch (http://wwiaircombat.com/files/rb3d_wfp2.exe) (website (http://www.swwisa.net/wfp)) (exe 63mb)
The Cold War Patch (http://wwiaircombat.com/files/rb3d_cw4.1n.zip) (website (http://www.coldwar.surft.de/)) (zip 12mb) ja ću biti zadovoljan i sa ovim samo da radi ovako kao na sl. klipu:http://uk.youtube.com/watch?v=D7bhvKEhMWc
Proradiće valjda sa nekim od njih.

Instalirah ovaj Hell's Angels Super patch. Igra zaista izgleda puno lepše ali i dalje imam iste probleme sa errorima i zvukom kao i do sada..

Geronimo
22.9.2008, 21:59
Ima neki sound patch na onom Jasta 5 sajtu ne znam ni sam kako sam ga instalirao al to mi je ispravilo probleme sa nestajanjem zvuka. A erori mi se stalno javljaju. Evo kako izgleda sama igra

Silent Otto
23.9.2008, 21:53
Instalirah ovaj Hell's Angels Super patch. Igra zaista izgleda puno lepše ali i dalje imam iste probleme sa errorima i zvukom kao i do sada..

Ajd sad i ti stavi neki screenshot, da vidimo kako izgleda s patchom.
Inače ja sam konačno uspeo igru da pokrenem i sada radi savršeno bez i jednog problema, još je ostalo da instaliram neki od navedenih patchova.

=FI=Ghost
23.9.2008, 23:42
Ajd sad i ti stavi neki screenshot, da vidimo kako izgleda s patchom.
Inače ja sam konačno uspeo igru da pokrenem i sada radi savršeno bez i jednog problema, još je ostalo da instaliram neki od navedenih patchova.

Evo dva screenshota. Glavna razlika je u avionima koji sada mnogo bolje izgledaju. Međutim ja i dalje imam velikih problema sa igrom. Posle svake odigrane misije (a nekad i u toku same misije) dobijem error i izbaci me iz igre a zvuk je u meniju katastrofalan a u igri treba nekoliko minuta da se stabilizuje. Već polako mislim da odustanem od igre..

http://img89.imageshack.us/img89/2963/1rbym1.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=1rbym1.jpg)http://img89.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img382.imageshack.us/img382/6056/2rbjq4.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=2rbjq4.jpg)http://img382.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Silent Otto
24.9.2008, 0:11
Ja sam igru ponovo skinuo ali ovog puta odavde:http://wwiaircombat.com/games/red-baron-3d (http://wwiaircombat.com/games/red-baron-3d)
Posle instalacije igre i dodatnih programa koji se dobijaju zajedno sa njom, radi savršeno(i grafika i zvuk).

=FI=Ghost
24.9.2008, 1:04
Ja sam igru ponovo skinuo ali ovog puta odavde:http://wwiaircombat.com/games/red-baron-3d (http://wwiaircombat.com/games/red-baron-3d)
Posle instalacije igre i dodatnih programa koji se dobijaju zajedno sa njom, radi savršeno(i grafika i zvuk).

Sad sam stavio da se skida pa videću sutra. Hvala na linku, nadam se da će i meni raditi..

Instalirao sam danas tu verziju i ispočetka se činilo da radi savršeno. Međutim, i dalje se javlja problem sa errorom nakon odigrane misije, odnosno moram restartovati igru da bih igrao ponovo. No, to i ne bi bio problem da nakon dužeg testiranja nisam naišao na veliki problem. Naime, nakon 15-20 minuta leta slika počinje da nestaje i zatim mi se pojavi error i ugasi se igra. Probao sam nekoliko puta i uvek ista stvar. Do vraga, izgleda ipak ništa od Red Barona za mene...

Schnak3
25.9.2008, 22:20
Koju od sledeci originalnih igara da kupim? Napisite po redosledu:

Wings over Europe - Cold War: Soviet Invasion (http://www.fragland.net/games/Wings-over-Europe-Cold-War-Soviet-Invasion/3465/) -cena 800 din

IL2 Sturmovik (http://www.pacific-fighters.com/en/home.php?skin=S2) -cena 800 din

Lock On: Modern Air Combat (http://lo-mac.com/) -cena 400 din

Microsoft Combat Flight Simulator 3 Battle For Europe (http://www.microsoft.com/games/combatfs3/) -cena 400 din

Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater (http://www.microsoft.com/games/combatfs2/) -cena 400 din

Znaci ja cu kupiti prvo Logiteck Attack 3 i Microsoft Flight Simulator 2004 da naucim kako se vozi.Sigurno kupujem Lock On za realnost.Koju igru da kupim gde je vise arkada (zabavnija i ima dobre misije.Naravno, igra ne mora da bude sa ove liste.

Geronimo
26.9.2008, 9:27
Lock on 400 din?! OBAVEZNO!!!
Sturmovik je odlicna igra, kupi ako volis ozbiljne simulacije.
Combat flight simulatore ne volim. WOE je solidna igra al je Wings over israel bolji. Doduse za multi ti ne trebaju originali uopste.

Ghost
26.9.2008, 9:38
Па, после patch-а који је недавно изашао WOE је на нивоу WOI, једино су окружење и типови авиона другачији.

MareZinjo
26.9.2008, 19:45
Gde si nasao Lock on ja ceo Beograd pretrazio nema ga nigde ?

Silent Otto
26.9.2008, 22:53
Jel ko probao: First Eagles: The Great War 1918

(http://wwiaircombat.com/games/first-eagles-the-great-war-1918)I šta je arkadna letačina ili prava simulacija letenja?

Ghost
26.9.2008, 23:54
Онако између, ни једно ни друго. Иначе од истог ауотра као и Wings over Europe (између осталог користи и исти енџин).

Кад смо већ код симулација летења у првом светском рату, хтео би да скренем пажњу на ову:

http://www.riseofflight.com/

polarnimeda
27.9.2008, 2:05
ima li za pc nesto poput ace combata, a da valja (znam da je to vise arkada, al da ne jurim sada teme ili otvaram nove- sigurno vi znate...)?

Silent Otto
27.9.2008, 9:16
Онако између, ни једно ни друго. Иначе од истог ауотра као и Wings over Europe (између осталог користи и исти енџин).

Кад смо већ код симулација летења у првом светском рату, хтео би да скренем пажњу на ову:

http://www.riseofflight.com/

Da, ovo će biti zakon za ljubitelje dogfight-a u prvom svetskom ratu, samo što nigde nevidim tačan datum objavljivanja.

Ghost
27.9.2008, 11:43
ima li za pc nesto poput ace combata, a da valja (znam da je to vise arkada, al da ne jurim sada teme ili otvaram nove- sigurno vi znate...)?

Tom Clancy's HAWX (незнам да ли ове или следеће године излази)

MareZinjo
28.9.2008, 20:44
Ma taj HAWX ce osceam ocajan da bude napumpana grafika a igra ocaj .Po trejlerima na youtube-u ispada da je igra u fazonu topgun-a gde Amrericki "asovi" sa lakocom kroz humor skidaju Ruse ko glinene golubove .

cope05
4.10.2008, 21:24
Ma taj HAWX ce osceam ocajan da bude napumpana grafika a igra ocaj .Po trejlerima na youtube-u ispada da je igra u fazonu topgun-a gde Amrericki "asovi" sa lakocom kroz humor skidaju Ruse ko glinene golubove .

Neznam ja ne mogu da kazem nista za to , posto slabo igram simulacije letenja ali kada ta igra izadje nameravam da pocnem,ali mogu da kazem da se Tom Clancy nikad nije potpisao ispod neceg takvog...

Ghost
10.10.2008, 0:28
Елем, ТК из компаније Third wire је на форуму истог окачио слике експанзије за Wings over Israel на којој ради. Експанзија ће бити смештена у време Суецке кризе (http://en.wikipedia.org/wiki/Suez_crisis) из педестих година. То значи да ће пропелерни и рани млазњаци бити "у игри", што може бити занимљиво.

http://img510.imageshack.us/img510/1600/img00007sr7.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img00007sr7.jpg)http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img510.imageshack.us/img510/4889/img00024id1.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img00024id1.jpg)http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img510.imageshack.us/img510/7918/img00049vm8.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img00049vm8.jpg)http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img510.imageshack.us/img510/1972/img00008hl7.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img00008hl7.jpg)http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img510.imageshack.us/img510/3885/img00042yg8.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img00042yg8.jpg)http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img510.imageshack.us/img510/2223/img00010qd1.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img00010qd1.jpg)http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Schnak3
11.10.2008, 13:33
Koju arkadu letenja bi ste mi preporucili? Znacim treba mi da je manje-vise nerealno samo da budu dobro podeseno ja joystrick.Trebalo bi da radi na mojoj konfiguraciji (1.8Ghz, 512RAM, 64 graficka) i da instalacija bude manja od 1000 Gb.Treba mi samo za zabavu.

Ghost
11.11.2008, 18:35
Da, ovo će biti zakon za ljubitelje dogfight-a u prvom svetskom ratu, samo što nigde nevidim tačan datum objavljivanja.

Колико ја знам крај 2008 почетак 2009.

WhenDarknessFalls
11.11.2008, 18:50
ima li za pc nesto poput ace combata, a da valja (znam da je to vise arkada, al da ne jurim sada teme ili otvaram nove- sigurno vi znate...)?

Blazing Angels 1 i 2. Arkada, doduse smestena u WW2. Dobra igra :)

atlantis
13.11.2008, 1:32
Ma taj HAWX ce osceam ocajan da bude napumpana grafika a igra ocaj .Po trejlerima na youtube-u ispada da je igra u fazonu topgun-a gde Amrericki "asovi" sa lakocom kroz humor skidaju Ruse ko glinene golubove .

Ako bude nalik Ace Combat serijalu (PlayStation) mogu da kazem da ce biti vrhunska igra.

p.s. Top Gun je smece.

Loodi
13.11.2008, 1:54
Ako bas volis Ace Combat, postoje emulatori (ePSXe npr.) pa moze da se igra isto ko na soniju, kao sto ja to radim kad mi dodje malo izivljavanja da ih ja sve pobijem, a ostanem neogreban....mada moze i u LOCK ON-u da se podesi immortal,unlimited fuel,unlimited weapons i ostale gluposti, pa da ga igras skoro kao Ace Combat sto se igra, ali to je skrnavljenje dobre simulacije po meni.

Schnak3
13.11.2008, 11:38
Ja sam dobio Ace Combat II uz Microsoft Flight Simulator 2002 i mogu da kazes da je ACII zivo s***e.Ima samo 5 tutorial misija a grafika kao da je sa PSPa.

Ghost
13.11.2008, 12:15
Ako bas volis Ace Combat, postoje emulatori (ePSXe npr.) pa moze da se igra isto ko na soniju, kao sto ja to radim kad mi dodje malo izivljavanja da ih ja sve pobijem, a ostanem neogreban....
Па ја сам пробао двојку и тројку на емултаору, а пошто имам сличан гејмпед ко што има плејстејшн, све је функционисало перфектно. Иначе што се тиче AC-а за PS2 (уз помоћ емулатора PCSX2), ту нажалост тренутно ради само AC4, док AC5 и ACZero не раде.

Ja sam dobio Ace Combat II uz Microsoft Flight Simulator 2002 i mogu da kazes da je ACII zivo s***e.Ima samo 5 tutorial misija a grafika kao da je sa PSPa.
ACII је са PSX, ја стварно незнам какву си ти графику очекивао на конзоли из 1994.

atlantis
13.11.2008, 14:37
Ako bas volis Ace Combat, postoje emulatori (ePSXe npr.) pa moze da se igra isto ko na soniju, kao sto ja to radim kad mi dodje malo izivljavanja da ih ja sve pobijem, a ostanem neogreban....mada moze i u LOCK ON-u da se podesi immortal,unlimited fuel,unlimited weapons i ostale gluposti, pa da ga igras skoro kao Ace Combat sto se igra, ali to je skrnavljenje dobre simulacije po meni.

Od drugog dela (koji je ustvari prvi deo) pa do poslednjeg sam sve zavrsio na ps1 i ps2 konzolama (izuzev naslova koji je izdat samo za xbox360). HAWX mi deluje potencijalna kopija Ace Combat serijala pa sam ih zato uporedio.

Ja sam dobio Ace Combat II uz Microsoft Flight Simulator 2002 i mogu da kazes da je ACII zivo s***e.Ima samo 5 tutorial misija a grafika kao da je sa PSPa.

Pet tutorial misija ima posto si verovatno dobio neku demo verziju. A sto se grafike tice kao sto rece Ghost igra je za konzolu sredine devedesetih a ac2 iz '97.

Schnak3
13.11.2008, 19:24
Greska.Nisam dobio Ace Combat II nego Fighter Ace II :boodala: .Zbunio sam se u imenima.

Loodi
13.11.2008, 23:19
Greska.Nisam dobio Ace Combat II nego Fighter Ace II :boodala: .Zbunio sam se u imenima.
Ma nema veze, potefio si broj :P:tapsh:

Ghost
5.12.2008, 10:19
Ево нешто занимљиво од аутора стурмовика.

http://forum.1cpublishing.eu/showpost.php?p=43174&postcount=7

Прве слике су вероватно од Storms of War Battle of Britain, али ове друге су занимљиве

http://files.games.1c.ru/il2pict/AD-4 grab0002.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/AD-4 grab0003.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/F-82 grab0000.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/F-82 grab0001.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/La-9 grab0000.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/MiG-15 grab0000.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/MiG-15 grab0001.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/p-51 grab0001.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/p-51 grab0003.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/PO-2 grab0000.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/PO-2 grab0001.jpg

Изгледа да се баве и симулациом летења у корејском рату, једино ме брине ово
"And now let’s fast forward about 10 years. From a Korean War simulator built on the Storm of War engine by Ilya Shevchenko and Co."
Зар ће им стварно требати 10 година да направе.

sNip_92
5.12.2008, 10:58
lock on je najbolja simulacija koliko ja znam(najrealnija)...i sto je najbolje moze se igrati online bez ikakvih cd key-eva,itd..flight simulation je vise puka voznja..nema borbi i takvih gluposti...:)(:

Ghost
5.12.2008, 11:24
Flight sim је симулација цивилног ваздухопловства.

Aleksandar Milutinović
5.12.2008, 13:53
Ево нешто занимљиво од аутора стурмовика.

http://forum.1cpublishing.eu/showpost.php?p=43174&postcount=7

Прве слике су вероватно од Storms of War Battle of Britain, али ове друге су занимљиве

http://files.games.1c.ru/il2pict/AD-4 grab0002.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/AD-4 grab0003.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/F-82 grab0000.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/F-82 grab0001.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/La-9 grab0000.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/MiG-15 grab0000.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/MiG-15 grab0001.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/p-51 grab0001.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/p-51 grab0003.jpg

http://files.games.1c.ru/il2pict/PO-2 grab0000.jpg
http://files.games.1c.ru/il2pict/PO-2 grab0001.jpg

Изгледа да се баве и симулациом летења у корејском рату, једино ме брине ово
"And now let’s fast forward about 10 years. From a Korean War simulator built on the Storm of War engine by Ilya Shevchenko and Co."
Зар ће им стварно требати 10 година да направе.

Mmmmmm!25587
Konačno, 10 godina posle MiG Alley-a rešili su da nam omoguće letenje u ratu u kome je dogfight dostigao svoj vrhunac.
Jedva čekam da probam kvalitetno odrađeni MiG-15 vs F-86 Sabre u stratosferi.

Ghost
5.12.2008, 14:10
Konačno, 10 godina posle MiG Alley-a
А, можда им то значи оно "And now let’s fast forward about 10 years"

Aleksandar Milutinović
5.12.2008, 14:21
А, можда им то значи оно "And now let’s fast forward about 10 years"

Možda, mada će mo se načekati i za Storm of War koji izlazi tek u Novembru sledeće godine ali će se čekanje sudeći po ovim slikama više nego isplatiti makar što se mene tiče.

MareZinjo
1.1.2009, 21:47
Danas sam kupio Wings over Europe nisam znao da je moguce leteti i u MiG-21, MiG-27,Tu-22 itd. jel ima negde kampanja za ruske avione da se skine ?

Ghost
1.1.2009, 21:57
Danas sam kupio Wings over Europe nisam znao da je moguce leteti i u MiG-21, MiG-27,Tu-22 itd. jel ima negde kampanja za ruske avione da se skine ?

Пробај на combatace.com можда они имају. Ако ништа друго имаш упутсво како направити кампању.

UnderworldKing
1.3.2009, 13:33
E ovako:
Novi sam na forumu,mada vec neko vreme citam,i moram da kazem da sam nasao dosta odgovora na neke probleme!

Da ne otvaram novu teme,imam jedno pitanje:

Pre jedno godinu dve,igrao sam jednu ‚‚Avionsku'' igru,koja je na mene ostavila veoma jak utisak,mada po mnogima i nije neka...xD

E sad,ja ne mogu da se setim kako se zove,pa sam odlucio da pitam ovde...
Vozite razne avione iz borbe u borbu,nije moguce gledati avion iz unutrasnjosti,samo iz treceg lica,radnja je smestena u buducnosti(ne tako dalekoj :) )...Ne mogu da se setim niveg vise,davno to bese..

Ako neko zna ime ove igra,molio bih da mi kaze!

HVALA UNAPRED!!!!

Schnak3
1.3.2009, 18:53
Ja znam samo za jednu igru iz buducnosti a to je jedna gde avion moze da promeni krila u obrnuto W.

Loodi
1.3.2009, 21:27
E ovako:
Novi sam na forumu,mada vec neko vreme citam,i moram da kazem da sam nasao dosta odgovora na neke probleme!

Da ne otvaram novu teme,imam jedno pitanje:

Pre jedno godinu dve,igrao sam jednu ‚‚Avionsku'' igru,koja je na mene ostavila veoma jak utisak,mada po mnogima i nije neka...xD

E sad,ja ne mogu da se setim kako se zove,pa sam odlucio da pitam ovde...
Vozite razne avione iz borbe u borbu,nije moguce gledati avion iz unutrasnjosti,samo iz treceg lica,radnja je smestena u buducnosti(ne tako dalekoj :) )...Ne mogu da se setim niveg vise,davno to bese..

Ako neko zna ime ove igra,molio bih da mi kaze!

HVALA UNAPRED!!!!

Ima ih par takvih.
Daj malo detaljnije, nesto karakteristicno.

Rebel Raiders:Operation Nighthawk?
Jetfighter2015 (verovatno na to mislis kad kazes "sa W krilima")?

Ne mogu da se setim jos tih trenutno.

UnderworldKing
1.3.2009, 21:50
Ima ih par takvih.
Daj malo detaljnije, nesto karakteristicno.

Rebel Raiders:Operation Nighthawk?
Jetfighter2015 (verovatno na to mislis kad kazes "sa W krilima")?

Ne mogu da se setim jos tih trenutno.

E brate mnogo ti hvala,radi se o Rebel Riders:Operations Nighthawks!

Schnak3
1.3.2009, 22:12
Ima ih par takvih.
Daj malo detaljnije, nesto karakteristicno.

Rebel Raiders:Operation Nighthawk?
Jetfighter2015 (verovatno na to mislis kad kazes "sa W krilima")?

Ne mogu da se setim jos tih trenutno.

Jeste mislio sam na Jetfighter2015 ;)

Loodi
2.3.2009, 1:59
E brate mnogo ti hvala,radi se o Rebel Riders:Operations Nighthawks!

Jeste mislio sam na Jetfighter2015 ;)

Pazi ovo :) ,dve muve jednim udarcem :)

dc 22
23.3.2009, 21:44
'Vako.... Treba mi pomoc... Pokusavam da se setim naslova jedne simulacija letenja... Igrao sam je negde u preiopdu izmedju 2000-2004.... u simulaciji si moga da biras sve vrste borbenih lovackih aviona od onih iz prvog svetskog rata pa do najmodernijih iz tog doba kao sto su mig 29... secam se da sam stalno igrao duel mod... moze da namestis ti protiv vise aviona... ja sam uzimao miga protiv 3, 4 "crvena barona" i vezbao malo gadjanje :dzavo: Nije da trazim neku preporuku za novu simulaciju ... samo zelim da se malo podestim tih srecnih dana iz detinjstva :(:(:(

znam da nije mnogo , ali to je jedino cega mogu da se setim...

Gradimir
25.3.2009, 18:06
evo iz moje licne kolekcije:

http://img228.imageshack.us/img228/769/032heroesofthepacificdv.th.jpg (http://img228.imageshack.us/my.php?image=032heroesofthepacificdv.jpg)
http://img99.imageshack.us/img99/2055/120blazingangelssquadro.th.jpg (http://img99.imageshack.us/my.php?image=120blazingangelssquadro.jpg)

Djordje Turjacanin
2.7.2009, 21:05
Овај, да не правим нову тему јер је слично са овим. Наиме, намјеравам да "купим":d Фалкон 4: Алиед Асаулт. Наравно, информисао сам се на википедији и она каже да има неких модова за побољшање графике:нови терени, кокпити, авиони. Е сад мене занима гдје би ја то могао наћи.

MareZinjo
2.7.2009, 21:19
Batali taj Falcon Lock on je neprevazidjen. A ti drugi avioni sto idu uz modove su najcesce ocajni .

Djordje Turjacanin
2.7.2009, 23:10
Јели ко тебе питао који ја симулатор хоћу! Питао сам фино гдје се налазе модови од те игре, а плус ја сам мислио првенствено на промјену графике, односно сценерија и осталога. И ко каже да је Лок-Он непревазиђен? Плус Фалкон је добио бољу оцјену у СК од ЛО-на 95 наспрам 78(нисам сто посто сигуран).

dallyborr
3.7.2009, 3:28
A zar se to ne zove Falcon 4.0 Allied FORCE, slucajno?

Pogledaj PM za adresu gde da je kupis.;)

BigBadVuk
3.7.2009, 3:51
ono sto si ti konkretno pitao je OVO:
http://www.hitiles.com/screenshots.htm

pogledaj taj sajt tu ti je sve o kupovini.Ili da krenes da juris trackere po netu..Od volje ti :)

Usput mislim a lock on nije neprevazidjen zbog jedne "sitnice" posle 3 igranja misije u njemu,ja znam napamet gde je koji sam i kad ce ko da me zaskoci..u AF 4.0 toga nema jer je kampanja DINAMICKA!>tacka.
O avionici,i koomunikaciji itd.necu ni da pricam.:dedica:

Doncha
3.7.2009, 11:10
Mani se Allied Force-a, ono što ti treba je Open Falcon. Uputstvo za instaliranje ti je ovde (http://www.f4support.com/forums/showthread.php?p=65373) (moraćeš da se registruješ na forumu da bi video link). Nastao je na osnovi Falcona 4.0 a u odnosu na AF poboljšano je sve. Verovatno trenutno najrealnija i najkompleksnija simulacija.

Open Falcon 4.7 MP (http://www.youtube.com/watch?v=gujI60V03zA)

Silent Otto
3.7.2009, 12:53
U potpunosti se slažem sa Doncha da je O.F. ono što ti treba i da ne gubiš vreme na Alied Force.
A pošto sam ja ljubitelj mornaričkog vazduhoplovsta (na nosačima aviona) preporučujem da pogledate sledeći video klip http://www.youtube.com/watch?v=4H_1iKIEdUg i bisera od pratioca kako bez arestera sleće na nosač i gde je završio svoj let.:rofl:

dallyborr
3.7.2009, 13:42
Jer to Dart Vejder, leti u tom avionu?!?:D

Silent Otto
3.7.2009, 15:17
Nikad ne potcenjuj snagu G sile.:dedica:

Djordje Turjacanin
4.7.2009, 18:21
Ljudi da li iko zna gdje mogu da downladujem keyboard layout od Allied Force Falcona 4 Onaj pdf na lead pursuit stranici mi bude koruptovan. u Foxit Readeru.

Silent Otto
7.7.2009, 21:30
Kao gest poštovanja i počasti prema svim tragično nastradalima u jutrošnjem incidentu na aerodromu Batajnica postavljam sledeći link koji prezentuje MiG-a 29 A u Open Falconu.http://www.youtube.com/watch?v=EYX3qDjZlvg

Neka im je svima večna slava.

BigBadVuk
9.7.2009, 13:31
Incident?! Koji bre incident?!?!?!!!Aj ako nije za javnost daj PP

Terasa mi gleda na Aerodrom.....Nisam video nista

Nikola16789
9.7.2009, 13:40
Incident?! Koji bre incident?!?!?!!!Aj ako nije za javnost daj PP

Terasa mi gleda na Aerodrom.....Nisam video nista

Pa pala 29ka i poginuo pilot i josh jedan vojnik...

Vuce, ti si ponovo u Bataji?