PDA

Prikaži potpunu verziju : TV kartica Winfast TV2000 XP RM Edition?


Oliver_
20.11.2008, 19:17
Imam jedan problem, da li ima neko ko bi mi pomogao da ga resim?
Kupio sam nov komp i na njemu instalirao Vistu i ubacio gore navedenu Tv karticu iz starog kompa koji je imao Windows XP.Na novom kmpu mi tv kartica super radi ali ne mogu da snimam ton(snima sliku ali ne i ton).Da li neko zna u cemu je problem?

ilidan
20.11.2008, 21:40
Ako ti zvuk ide preko zvucne, vidi da li ti je u Audio Mixer-u kao ulaz selektovan Line In.

Partybreaker
20.11.2008, 21:49
Imam isti ili bar slican problem (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=27122), samo se kod mene manifestuje u vidu sustanja. Posto vidim da imas Gigabyte-ovu plocu, cackaj po Realtek HD Audio Manager-u. Ukoliko imas zvucnu, poslusaj ilidana. Btw ja svoj problem jos uvek nisam resio...

Oliver_
21.11.2008, 19:53
Nemam zvucnu karticu.Ne znam u cemu je problem,bio mi je drugar koji servisira komp i cak ni on ne zna u cemu je problem(jer sve radi kako treba,osim tog tona pri snimanju).Jel postoji mogucnost da je to zbog Windows Viste,odnosno da ne moze da radi na Visti?

<Rio_da>
21.11.2008, 20:12
Da li koristis PVR ili PVR2?

Oliver_
21.11.2008, 22:02
Sta ti je to PVR i PVR2?
Nisam bas nesto dobar u tim stvarima.

<Rio_da>
21.11.2008, 22:13
PVR ti je softver koji koristis da bi gledao i snimao tv... PVR je stariji softver a PVR2 novija verzija... ako koristis pvr onda skini sa leadtek sajta pvr2 pa probaj sa njim i obrnuto...

Oliver_
21.11.2008, 22:39
Meni je ovaj sto mi je sklapao komp rekao da je skinuo najnoviji softver koji je imao na leadtek sajtu i koji je kao za vistu.

Partybreaker
22.11.2008, 1:00
Ma samo pogledaj kako se zove ikonica...

Oliver_
22.11.2008, 15:59
Pise PVR2.Da li bi funkcionisala na visti ako bi instalirao PVR umesto PVR2?

<Rio_da>
22.11.2008, 18:08
Vredi probati...

Oliver_
22.11.2008, 18:56
Pa da pokusam onda pa da vidim.

Oliver_
23.11.2008, 1:04
Kako da nadjem na ovom Leadtek-ovom sajtu koji drajver da skinem?

Bolton
23.11.2008, 11:08
Pogledaj ovde (http://www.leadtek.com/fr/support/download.asp?downlineid=63&downline=%20WINFAST%20TV2000%20XP%20RM). Na ovoj strani imaš drajver, aplikaciju PVR2 i uputstvo. Pored svake od njih imaš naznačenu verziju, pa ti uporedi sa onom koja ti je instalirana. Odaberi tvoj operativni sistem i klikni na zelenu disketu sa desne strane i u novootvorenom prozoru klikni na jedan od tri ponuđenih servera. :ciao:

LoneWolf
23.11.2008, 13:37
Kod WinFast kartica,a posebno kod ove low budget 2000 verzije problem u vezi s tonom moze da predstavlja samo Yamaha,Leadtek ili neka druga DX direct sound integrisana zvucna kartica.

Na starom kompjuteru sam imao isti problem koji sam otklonio kupovinom odvojene zvucne kartice za cca 10 evra.

Samo 10 evra mi je "spasilo zivot" i dan-danas koristim tu karticu,doduse na XP-u jer komp je star...ipak,radi. :alealeee:

Oliver_
23.11.2008, 16:33
Da li da deinstaliram karticu i drajvere pa da probam sa novim ili je svejedno?

Partybreaker
23.11.2008, 16:41
Ne treba da diras drajvere. Samo instaliraj PVR2 i probaj onda pomocu njega probaj da snimas.

Oliver_
23.11.2008, 16:55
Pa imam vec PVR2,ne znam da li ima svrhe da to radim ali probacu u svakom slucaju.Valjda ce nesto da upali.

Partybreaker
23.11.2008, 16:58
Dobro, moja greska, mislio sam na PVR1 iliti obican PVR.

Oliver_
23.11.2008, 18:48
Instalirao sam neki drajver X86(kao za vistu je) i nista.Neko mi je tu na forumu ostavio da to skinem,ali situacija je i dalje ista,nema poboljsanja.

Oliver_
23.11.2008, 19:39
Nece da radi,instalirao sam i driver i aplikaciju koju sam nasao na sajtu koji mi je neko ostavio ranije ali opet nista.Jel zna neko gde da nadjem PVR1,da pokusam sa njim?

Bolton
23.11.2008, 19:51
Na ovom sajtu (http://www.downloadsource.net/3607/Leadtek-WinFast-PVR-Application/) imaš stariju verziju PVR-a koja datira iz 19.10.2007. pa pokušaj sa njom da rešiš problem. Ja imam WinFast TV2000 XP Expert još iz 2004. pa u krajnjem slučaju, ako ti nijedna druga verzija ne pomogne, mogu da ti postavim PVR sa diska koji sam dobio uz nju. :ciao:

Oliver_
23.11.2008, 19:57
Pa ne znam da li moze to na ovu moju karticu,moja je Winfast TV 2000 XP RM edition,ali u krajnjem slucaju probacu i to na kraju.
Ne znam da li je moguce da ona ne moze da funkcionise na visti,pa zbog toga kad snimam nema tona?

Oliver_
23.11.2008, 20:16
Ali ovo je samo za XP windows koliko ja vidim,tako da ne znam da li bi to funkcionisalo.

Bolton
23.11.2008, 22:52
Ako postoji starija verzija samo za XP onda možeš probati da je pokreneš u compatibility modu: desni klik na PVR aplikaciju (ili na njenu prečicu), izabereš karticu Compatibility i selektuješ Run this program in compatibility mode for: i iz padajućeg menija izabereš Windows XP (Service Pack 2) i pritisneš OK. PVR aplikacija je kompatibilna sa većinom Leadtek WinFast TV kartica, za razliku od drajvera koji su pisani samo za određene verzije ovih kartica. Na sajtu Leadteka imaš stariju verziju PVR-a za XP i Vistu (od 31.5.2007.) sa oznakom 3.1.1.8. Možeš je preuzeti odavde (http://www.leadtek.com.tw/eng/support/download.asp?license=y&downlineid=66&downline=WinFast%20PVR%20(Application%20software)) . :ciao:

Oliver_
27.11.2008, 19:27
Ovo za COMPATIBILITY mode nemam(kad kliknem desni klik na precicu,ne pojavljuje se mogucnost pokretanja u compatibility mode,ne znam zbog cega).
Probao sam da skinem PVR1 i instalirao to i sve radi super ali opet kad snimam nema tona,ne znam u cemu bi mogao biti problem.

<Rio_da>
27.11.2008, 19:37
Onda je najverovatnije neka zezancija sa kodecima... iskreno ne znam sta imas instalirano, dal neki kodec pack dal ffdshow dal samo ac3 ili neki divx/xvid... A ne bi znao ni sta da ti preporucim... Ustvari znam... pobrisi sve kodeke kodek pack-ove i skini najnoviji ffdshow njega instaliraj, u toku instalaci stikliraj mu da preuzme sve moguce formate...

uglavnom ja bi eksperimentisao sa raznoraznim kodecima...

Oliver_
27.11.2008, 19:57
Lepo je sve to,samo ne znam da li bi ja znao to sve da izvedem,posto to nisam nikad radio.
Gde bar mogu da skinem te kodeke koji bi kao trebali da rade?

dexy-sexy
11.12.2008, 14:34
Ja takodjeimam RM verziju ove kartice koja zvuk salje preko audio kablica, e sad problem je sto prelazim na masinu koja nema aux ili cd-in i ne znam kako da dobijem zvuk. Jedino da ubacim PCI zvucnu karticu ili da audio kablic doradim tako da na jednom kraju imam 3.5mm konektor koji bih utakao u line in na integrisanoj zvucnoj. Cuo sam, medjutim, da je mozda moguce da zvuk salje direktno preko PCI slota ali nisam siguran da li je to moguce, da li je neko cuo za ovakvo resenje ili ga primenio?

Flavio
29.2.2012, 2:37
Ae da ponovim pitanje i ovde,pošto je u pitanju baš isti model kartice :D


Uzeo sam neki dan polovnu,kao ispravnu, Leadtek WinFast2000XP RM model.
Ubih se 2 dana ali nikako da joj stanem na rep :n-cc2:.

Problem je u tome što jednostavno uopšte ne mogu da instaliram drajvere za ovu karticu !!
Imam neke matore lomove po kući :kreza: tako da sam za ova 2 dana karticu probao na 2 skroz različita kompa (AMD i Intel based) ali je konstantno isti problem.
Skinuo drajver sa Leadtek sajta ili pokušao sa matorom verzijom (sa orig. CDa) isto je.Instalacija krene i čim počne da instalira ona 3 osnovna drajvera (tuner,crossbar,bla,bla) stane i izbaci sledeće:

-drajver sa sajta
http://www.dodaj.rs/f/c/12V/1dAIL2Fx/1/error.jpg

-drajver sa CDa
http://www.dodaj.rs/f/k/12H/3OvGwlpQ/1/orig-eror.jpg

O instaliranju PVR softvera nema ni govora jer ni ovo osnovno ne mogu da rešim.

Čitajući ovu temu videh da neko spominje probleme ako je u kompu Radeon karta (a ja u oba test kompa imao prastare Radeone) pa trenutno ubacujem u priču i kombinaciju sa GeForce kartom.
Istina,sa Expertom nikad nisam imao ovakve probleme,bilo da je u mašini Radenko bilo GeForce.
Čak mi je i sad Expert u mašini (iz profila) i radi sasvim OK under 7 x64 i to sa PVR2 :alealeee: :D .

Ali ovaj RM me ubi u pojam :n-cc2::boxing::mad: a svo vreme pokušavam pod Win XP da je uteram u rad :rolleyes: .

Any HELP :( ??

Flavio
29.2.2012, 3:33
trenutno ubacujem u priču i kombinaciju sa GeForce kartom.
Odradio i sa GF.
Opet isto sve :n-cc2::(:n-cc2:

despot77
29.2.2012, 9:38
Uzeo sam neki dan polovnu,kao ispravnu, Leadtek WinFast2000XP RM model.


Mislim da problem leži ovde, da ti lijepo vratiš tu karticu...

SlobaL
29.2.2012, 10:37
Instaler za drajvere za model XP RM zna da se zaglupi. Skini drajver sa Leadtekovog sajta, i izvadi instalacioni fajl iz arhive. Ako nemaš 7-zip, instaliraj ga. Potom desni klik na instaler i u 7-zip odaberi extract to "TV2000XP.... bla bla". Potom idi u Device Manager i ručno instaliraj drajvere za karticu. Kad te pita odakle da odabere drajver, uputi windows na folder koji si kreirao sa 7-zipom.

Flavio
29.2.2012, 10:52
Aha,razumem šta kažeš :) .
Msm da sam u nekom navratu i to probao i da ni to nije htelo.2 stavke prođu a jedna ne.
Ai sad ću da probam opet pa javljam šta se tačno dešava :D !

Noćas sam skinuo i ovo al' nisam stigao da isprobam
http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?id=11140
(4. post)

SlobaL
29.2.2012, 11:03
Sećam se da su pojedine Global verzije imale problema sa drajverima i eepromom. Možeš da probaš da se obratiš i Leadtekovoj podršci preko e-maila, kad sam ja imao nekih problema sa TV karticom, mogu reći da su bili krajnje predusetljivi, odgovor sam dobio za manje od 24h.

Flavio
29.2.2012, 11:28
Probao i ništa opet :( .

Raspakujem drajver,dobijem 2 foldera.Samo u jednom od njih updater vidi da ima nečega što može da iskoristi.Kad mu dam pravac da to i iskoristi,on izbaci prozorče da nema odgovarajućeg softvera za instalaciju :( .
U drugom folderu koji sam dobio raspakivanjem su nova 2 foldera.Jedan od njih "Outrider" sadrži nova 2 .exe fajla.Jedan je kao Uninstaler a drugi izgleda kao instaler.
Uninstaler odradi proceduru i traži reset mašine (iako ustvari nema ništa instalirano).Kad pokrenem instaler,on krene,stane i izbaci prozorče kao na slici što sam postavio u prvom postu !

Ako raspakujem i ta 2 .exe fajla,opet dobijem gomilicu .inf fajlova koje imam već i u jednom od 2 foldera iz prve rečenice posta.

Obrni-okreni,išao redovno,išao ručno da instaliram,sve vreme se dešava isto :boodala: .
Kao da drajver nije za taj uređaj -a jeste !

Sve mi izgleda kao da karta ipak nije ispravna :confused: ...

EDIT
Probao sam i ovo sa www.tv ...
Neće ni to,mada je i to praktično grupa .inf fajlova kakve i ja dobijem raspakivanjem jednog od .exe fajlova iz drajvera ...