PDA

Prikaži potpunu verziju : Net Beans IDE 6.0


Bozidar
17.11.2008, 19:19
Evo odlucih i ja da se pocnem baviti programiranjem.Search-uju ci po netu ukapirah da mi je za sada najbolji Javin Net Beans IDE 6.0

Nabavio sam orginal CD,instalirao sam ga i zavrsio quick start training.
Napravio onaj projekat i to uspesno ali ne moze da se pokrene,ne znam zasto.

U ostalom gde mogu da nadjem neki tutorial sem onog na zvanicnom njegovom sajtu ali da je na srpskom.

boshkodj
17.11.2008, 19:52
Reci kako ne moze da ti udje!!!!????
Npr. -- Napravis projekat Hello World!!!
Ako ne otvori nikakav prozor, nego samo ti prikaze dole u output-u(il kako se vec zove)Hello World,onda program radi samo je on prikazan u output-u a ne u prozoru u kom si ocekivao da bude!!!
Idi redom tutoriale pa ces moci posle da pravis i programe koji nisu u output-u!!!
Imas odlicnu knjigu ---Thinking in Java --- http://www.planetpdf.com/developer/article.asp?ContentID=6632 --- Ovde imas besplatno da skines,a ako ti ne ide engleski-nauci ga,a ako te mrzi da ga ucis kupi knjigu ovde--- http://www.mk.co.yu/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-308-3
, a ako ti se ne "bacaju" pare onda skini na srpskom knjigu Java za pocetnike--- http://tutoriali.org/

PREDLOG:
Bolje kupi knjigu Thinking in Java u prevedenom izdanju jel ces je lakse preci nego englesku,a ako je naucis lepo bices pravi "JAVA PROGRAMER",naravno da ces posle nje jos toga uciti,ali ces iz ove knjige nauciti dobrih 75%!!!
Knjigu Java za pocetnike ako skines trebaces na dosta toga da se vracas posto nije bas dobro objasnjena ali ako nju odlucis da ucis , iz nje mozes da naucis nekih 45%...
znaci----------- THINKING IN JAVA!!!!

Bozidar
17.11.2008, 20:20
kada pokrenem file iz project foldera dist pa helloworld prijavi problem vezan za jar


I jos nesto

Koji je najjednostavniji programski jezik,za pocetnike

holodoc
17.11.2008, 20:51
Treba ti Java SDK da bi mogao da kompajliraš prgrame u Net Beansu.

boshkodj
17.11.2008, 23:42
Da , treba ti JAVA SDK!!!
Ali , ne preporucujem ti da ucis prvo Javu...najbolje da pocnes sa osnovom pythona-laka mu je sintaksa i odlicna za pocetnika !!!
Tu moze da se nadje i neki QBasic , ali za razliku od pythona,u qbasic-u neces nista korisno dobiti(osim osnova programiranja)...
Najbitnije je >>>>> RAZMISLJAJ KAO PROGRAMER
DA se ne zbunis na pocetku ako krenes sa pythonom---on ti je skriptni jezik tako da nemoj da ocekujes neki prozor kada kompajliras program!!!!
SRECNO!!!!

:ciao:

zchira
18.11.2008, 1:00
Moja preporuka ti je ipak Java.
Zato sto je jezik opshte namene - mozes sve da programiras u njemu (igrice, desktop aplikacije, web servise, aplikacije za mobilne telefone itd ...).

Sto se tice okruzenja, meni je eclipse bolji od netBeansa, ali to je subjektivno.

Bozidar
18.11.2008, 8:13
Moja preporuka ti je ipak Java.
Zato sto je jezik opshte namene - mozes sve da programiras u njemu (igrice, desktop aplikacije, web servise, aplikacije za mobilne telefone itd ...).

Sto se tice okruzenja, meni je eclipse bolji od netBeansa, ali to je subjektivno.

To znam,zato sam ga i instalirao.
Onaj projekat happy world jer on treba da se pokrene.To jas nisam zavrsio.
pratio sam onaj quick start training i u output-u je pisalo isto sto i u training sajtu BUILD sucessfull (total time 0second)