PDA

Prikaži potpunu verziju : hmm... (512 samsung ddr400)


darkado
15.3.2006, 23:30
evo danas sam se smilovao na buraza i kupio mu 512 samsung ddr400 (vec je imao samsung 2x256) i sad sam u dilemi da li da cimam strica da mi donese jedan od 512 za ta dva od 256 (zbog dual chanell-a), da li ce se tako performanse osetno povecati?

Staronsky
16.3.2006, 0:01
Ako imas mogucnosti uzmi dva ista modula zbog kompatibilnosti!Gledaj ako mozes da moduli budu indenticni,jer ako nisu postoji mogucnost da sistem bude veoma nestabilan!Sa 2x512=1gb u Dual Channel-u burazer ce poleteti:odoK: !:DSala,ali bice sigurno zadovoljan odredjeno vreme dok ne izadju jos zahtevnije igre

holodoc
16.3.2006, 0:01
Možeš da probaš da nađeš negde na Forumu temu koja obrađuje pitanje koje si naveo jer znam da se priča oko ovoga povela bar par puta.

Što se mog ličnog mišljenja tiče dual chanel ne predstavlja neki veliki dodatak performansama računara. Čak ako bi ovakve module i ukomponovao sa dobrom pločom, procesorom koji bi mogao da izvuče maksimum iz odličnih modula koje imaš, mogao bi da očekuješ realno maksimalno ubrzanje od oko 10%.

Kao što rekoh,... Ovo je moje mišljenje. Možda ima nekoga sa drugačijim iskustvima ali ovo jedino po meni može da bude vezano za specifičnu kombinaciju hardvera koju pretpostavljam da ti nemaš:)

Rocker
16.3.2006, 1:54
Nije toliko bitan sam dual channel koliko kompatibilnost tih modula među sobom. Teško da će oni da se gotive u takvoj formaciji. Mislim komp može da radi ok, ali nikad ne znaš kad će da zaglavi. Meni se ranije dešavalo da zbog nekompatibilnosti modula komp zaglavi dok sam na netu, posle par minuta po uspostavljanju veze. A u igrama nije zaglavljivao:kreza: Kad sam zamenio te module drugim (koji su bili identični među sobom) ovo je nestalo. Nije bila u pitanju ispravnost (provereno na par mašina Gold Memory-jem) nego kombatibilnost:dedica:

PAIN
17.3.2006, 11:09
Što se mog ličnog mišljenja tiče dual chanel ne predstavlja neki veliki dodatak performansama računara. Čak ako bi ovakve module i ukomponovao sa dobrom pločom, procesorom koji bi mogao da izvuče maksimum iz odličnih modula koje imaš, mogao bi da očekuješ realno maksimalno ubrzanje od oko 10%.
Slazem se sa holodoc-om.Ubrzanje koje bi mogao da ocekujes je oko 5%.I ako se ne varam dual channel ne daje ubrzanja u igricama vec u programima.Medjutim kao sto stu svi rekli vaznija je jos vise kompitabilnost.

darkado
17.3.2006, 11:16
hvala svima:n_klanja: