PDA

Prikaži potpunu verziju : Lulu Self Publishing


sasha vukelic
12.11.2008, 22:49
cini mi se da nije bilo rijeci o uslugama koje pruza www.lulu.com

od prije nekoliko mjeseci sam postao korisnik i mogu reci da sam prilicno zadovoljan. ja sam koristio pocket format za perfect binding-om i moji utisci su:
-imate potpunu slobodu u kreaciji, pocevsi od upotrebe fontova, naslovnica, velicine papira, vezanja i sl. a sve je vrlo jednostavno, jer mozete da npr. uploadujete gotov (kompletno formatiran) pdf fajl. dakle, prakticno ce gotov prozivod ispasti skoro identicno kao ono sto ste vi napravili
-papir je kvalitetan, korice od sjajnog papira u boji, tako da je cjelokupni utisak profesionalan jedino sto bi mozda moglo bolje da se uradi je kako su listovi zaljepljeni za korice, cini se pretvrdo mada, relativno brzo se "razradi" nakon citanja 20-30 stranica
-dostava je ok brzine. ukljucujuci vrijeme koje je potrebno za stampanje vasih radova, ne zaostaje za amazon-om. stampanje se vrsi po narudzbi, nema placanja unaprijed!
-postoji mnogo drugih pogodnosti od cega je znacajno napomenuti besplatan isbn kod na pozadini knjige, kao i opcije besplatne i placene distribucije po drugim sajtovima (opet, npr. amazon)

ako nekoga nesto zanima, samo pitajte
moj konacni utisak je da je lulu.com (pored cudnog imena) sasvim jednostavan i vrlo profesionalan servis, koji je za svaku preporuku!

Oggy
17.11.2008, 15:32
Ja sam posle nekog konkursa za ilustracije za knjigu izmedju ostalog dobio tri primerka te knjige, dva u mekom i jedan u tvrdom povezu. Tacno se secam da sam se iznenadio videvsi na zadnjoj strani nesto sto se zove Lulu, firmu koja omogucava stampanje po porudzbini. Sada nije da se nesto razumem u knjige ali mogu da se slozim sa Sashom da je utisak odlican. E sad sto se tice kolicine, predaje materijala itd. nemam pojma, imate koga da pitate post iznad :)