PDA

Prikaži potpunu verziju : Program koji prikazuje subtitles bez filma


DJ_MY_SOUL
10.11.2008, 1:21
Na netu ima mnogo online serija, filmova koji su okaceni na youutube. Posto su svi na engleskom, postoji li neki program koji moze ispisivati subtitle koji skinem prethodno sa net da bih potpuno uzivao u filmu. ?

Predrag Stankovic
10.11.2008, 10:22
Mislis da program zalepi i sinhronizuje eksterni titl na video koji se streamuje na Net-u i koji gledas iz svog Web Browser-a, mislim da ne postoji tako nesto, VobSub (http://www.free-codecs.com/download/vobsub.htm) radi to sa dosta video formata tj. nalepljuje prevod na film tako da mozes da imas prevod u plejeru koji ne podrzava eksterni subtitle, kao WMP, ali sumnjam da moze to da radi sa .flv video formatom koji se stream-uje na Netu, mozda i novija verzija bi mogla da pusti titl na flv, ali tek offline znachi kad ga skines a uzivo u web browser-u teshko

DJ_MY_SOUL
10.11.2008, 20:55
Ne mislim da nalepim vec samo da pustim negde na ekranu da se prikazuju. Sigurno postoji neki program...

ilidan
10.11.2008, 21:24
Pa, Notepad, Wordpad, Word, Writer itd, mogu da prikažu tekst titlova. Ali da ti neki program pušta titlove sinhronizovano sa onim što gledaš preko veb čitača, to ne može nijedan.

DJ_MY_SOUL
11.11.2008, 2:44
Titlovi u sebi imaju samo paramter vremena kada treba da se prikazu, film nema veze sa titlovima. Moracu da nadjem sigurno se neko isto setio ovoga.

noisy
11.11.2008, 3:46
Projekt IGI

Beagle
11.11.2008, 10:26
Titlovi u sebi imaju samo paramter vremena kada treba da se prikazu, film nema veze sa titlovima. Moracu da nadjem sigurno se neko isto setio ovoga.

E to vec zavisi od titla ;) Neki titlovi vezuju prikazivanje teksta sa keyframe-ovima filma, tako da za dva razlichita fajla istog vremena trajanja ne odgovara isti titl.

ilidan
11.11.2008, 10:59
Koliko sam shvatio, Projekt IGI koristi DirectShow filter za prikaz titlova. Veb čitači koriste Flash plejer za Youtube, a on ne koristi DS filter. E, sad, ne znam da li bi upalilo ako bi se Youtube sadržaj strimovao preko nekog DS plejera, Media Player Classic recimo. A i titlovi bi, verovatno, trebalo da imaju timecode, ne framecode.

DJ_MY_SOUL
12.11.2008, 2:22
Eto vidim da se ja jedini nisam setio toga. Ovaj projekt IGI je stvarno ono sto mi treba sada cu da ga probam negde, pa javljam da li je izvodljivo :) Mnogo vam hvala!

Super radi posao! Preporucujem svima! Uopste se i ne primeti razlika.