PDA

Prikaži potpunu verziju : Cudan zvuk kuler na 6600GT Prolink


Nikola_BN
15.3.2006, 1:35
Prije par mjeseci kuler na 6600gt je poceo da pusta cudne zvuke u prvom minutu rada! To ne pretstavlja neki problem, jer ubrzo prestane ali ipak smatram da je bolje da promijenim kuler, ali nisam siguran koji da kupim?

Interesujeme koja je normalana temperatura po vasim iskustvima gpu? Na stranim forumima sam dosao do prilicno razlicitih rezultata od 55 na max pa do 95! Kod mene je na max load od 60-85, na najzahtjevnijim aplikacijama!

Inace 6600gt je Prolinkov sa standardnim kulerom, koji koristi i Sapphire!

Konfiguracija mi je katastrofalna, osim grafike PIV 1,7, 512 ddr 266, maticna chaintech 9bjf ostalo nebitno!

Pitanje i koliko mogu da overklokujem procesor 1,7 ghz, stari sa 256 K2!

Mario Pavićević
15.3.2006, 16:24
To su normalne temperature za tu graficku kartu izdrzace:) sto se tice zamene kulera na 6600gt AGP koju ti imas tesko da ces naci kod nas odgovarajuci a ni zamena nebi trebalo da bude bas jednostavna.probaj da poboljsas hladjenje u racunaru(dodatni ventilatori da napravis malo promaje)

Atila
16.3.2006, 0:01
Немој ти да се мучиш и трошиш да мењаш кулер већ искористи гаранцију, који си је мој добио, ако си је уопште добио :D

Staronsky
16.3.2006, 0:31
Ako ti je istekao garantni rok problem sa bukom kulera mozes resiti tako sto bi kanuo jedva kapljicu nekog kvalitetnijeg masinskog ulja u otvor ventilatora koji se nalazi ili sa gornje strane ventilatora ispod nalepnice gde se nalazi zastitna guma koju treba ukloniti da bi podmazao (posle vratiti istu na mesto) ili sa donje strane ventilatora-sto je teza varijanta ,jer onda treba skidati ceo ventilator (mozda i hladnjak),a najbolje odnesi kod nekoga ko zna sta radi!!!Moras dobro paziti da ulje ne padne na neku od komponenti u racunaru ili da se ne razlije po samoj grafickoj!Zato prvo izvadi graficku iz slota.Ovo radis na sopstvenu odgovornost ili kao sto vec rekoh nosi lepo u servis da to uradi neko ko zna sta radi:dedica:

Mario Pavićević
16.3.2006, 9:13
I moja preporuka je servis.skidanje kulera na 6600gt agp ume da bude veoma osetljiva stvar

nsAce
21.3.2006, 17:37
Mozes ga par puta mazati a onda je gotov. Nije problem samo buka vec je problem sto kada kuler pocne da se cuje sasvim je izvesno da ce uskoro da crkne. Evo ovde imas paket ventilator+hladnjaci za memoriju. Nije ni tako skupo, oko 500 dinara. http://www.titan-cd.com/eng/vga.htm

RaLe
22.3.2006, 12:15
Jos jedan glas za menjanje kulera.


Ako budes podmazivao, utisaces buku, ali neces se otarasiti cinjenice da ti lezajevi na kuleru propadaju.

Moj glas ide za Titan CUV2 kuler.

Dobijes dobar kuler (ja ga koristim na NF4 chipu, koji se greje mnogo i odlicno radi posao) i 8 hladnjaka za memoriju, silver pastu i jos ponesto.