PDA

Prikaži potpunu verziju : Slika u folderu i XP


eniac
15.3.2006, 0:03
Kako ubacit sliku u folder

primjer
http://img425.imageshack.us/my.php?image=screenshot0059qq.jpg

NenadN
15.3.2006, 0:11
Evo jednog malog programcica koji sam odavno pravio u vb6 za tu svrhu

CrowN
15.3.2006, 0:47
Otvoris notepad i ukucas sledece:
[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
IconArea_Image=C:\Pictures\Tera Patrick\slika koju hoces.jpg
Snimis to kao desktop.ini u tom folderu.

Onda Start->Run pa kucas attrib +s (Posle +s je obavezan razmak)
Prevuces folder iz Explorera u Run i dobijes nesto kao attrib +s C:\Pictures\Bla bla pa drmnes enter.

Proveris je l' uspelo, pa ako nije probas ponovo.

eniac
15.3.2006, 8:45
Otvoris notepad i ukucas sledece:
[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
IconArea_Image=C:\Pictures\Tera Patrick\slika koju hoces.jpg
Snimis to kao desktop.ini u tom folderu.

Onda Start->Run pa kucas attrib +s (Posle +s je obavezan razmak)
Prevuces folder iz Explorera u Run i dobijes nesto kao attrib +s C:\Pictures\Bla bla pa drmnes enter.

Proveris je l' uspelo, pa ako nije probas ponovo.


Svaka
ti dala, majstore, radi, hoće li to trajno ostat za taj folder?

eniac
15.3.2006, 8:48
al ipak ću se odlućit za nacin od kolege koji je ponudio program, posto je puno jednostavnije mada netreba zaboravit ni pisani nacin rjesavanja problema
PUNO HVALA

ZoNi
15.3.2006, 14:39
Customize Folder Shell Extension (freeware)

http://www.iconempire.com/cfse/

veoma jednostavan program! preporuka!

eniac
2.4.2006, 20:38
Malo sam razoćaran ovim ubacivanjem slika
posto kad se sprzi na CD, DVD folder u kojem je slika, neće da je prikaže

NenadN
2.4.2006, 20:44
Mislim da je problem u tome sto tacno mora da se zna drajv mislim da ne moze samo da bude recimo slika.jpg, nego E:\slika.jpg e sad ako ti drajv nije E: onda slika nece da se prikaze, drugi problem moze da bude u atributima foldera gde treba da bude slika, znaci folder mora da ima System atribut inace nece slika da se prikaze.

priest (of_the_moon)
2.4.2006, 22:45
Evo rešenja za slike u folderima na cd-ovima:
Uradite onako kako je to CrowN objasnio a zatim prekopirajte sliku u taj folder, stavite joj atribut hidden a desktop.ini prepravite ovako:

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
IconArea_Image=.\imeslike.jpg

Upotrebom ".\" se koristi trenutni folder. I naravno kada sve to lepo uradite na hardu, krenite u rezanje cd-a.
Ako vam je slika crna, možete promeniti boju slova fajlova dodavanjem sledećeg reda:

IconArea_Text=0x00RRGGBB

Gde je RR crvena, GG zelena, BB plava, a brojevi su heksadecimalni ( 10 = A, 255 = FF itd.).

Evo linka sa malo više objašnjna: http://www.virtualplastic.net/html/wv_main.html

eniac
3.4.2006, 10:30
Mislim da je problem u tome sto tacno mora da se zna drajv mislim da ne moze samo da bude recimo slika.jpg, nego E:\slika.jpg e sad ako ti drajv nije E: onda slika nece da se prikaze, drugi problem moze da bude u atributima foldera gde treba da bude slika, znaci folder mora da ima System atribut inace nece slika da se prikaze.

u folderu ima skriveni folder u kojem je slika
kolega ispod sto je objasnio, radi:tapsh: al dug mi je to posao kad bi to primjenio na sve filmove koje namjeravam snimit na DVD

priest (of_the_moon)
3.4.2006, 15:26
u folderu ima skriveni folder u kojem je slika
kolega ispod sto je objasnio, radi:tapsh: al dug mi je to posao kad bi to primjenio na sve filmove koje namjeravam snimit na DVD

Pogledaj malo po netu, imaš gomilu programa koji manje lili više automatizuju taj proces i štede vreme. Mada najbolja varijanta bi bila da znaš nešto malo programiranja i da sam uradiš, ili da ti neko uradi jednostavan program za te potrebe ...