PDA

Prikaži potpunu verziju : Jesen na Moravi


todos
3.11.2008, 18:51
Nije vazno sta sam slikao, vec me zanima ju kritike u vezi kvaliteta. Koristio sam stalak, a aparat canon A550. Inace ISO je na svim fotografijama 80. I slikano je pred sam zalazak Sunca. Postavio sam tri od stotinak koje sam napravio ovog popodneva.

Skols
3.11.2008, 19:17
Svidza mi se ova poslednja...to mi novi wall... :) nema ljutis za copyright? :)

Greko Darstiva
3.11.2008, 19:25
Meni se svidja ova u sredini.:tapsh:

todos
3.11.2008, 19:40
Nije bitno kakva je koja, vec kvalitet snimka.

todos
3.11.2008, 19:54
Evo jos tri. I samo da napomenem da nije jednostovano naci kadar. Ima lepih slika, ali uvek nesto smeta, u ovoj mojoj situciji, ili grana ili trag aviona i sl. Jedva cekam da se dokopam nekog boljeg aparta, pa da vidim da li stvarno znam da slikam.

AstraLogos
3.11.2008, 21:10
Ne treba ti aparat da bi saznao da li stvarno znas da slikas. Vidi se da mozes i umes. :aplauz:
Mozes boljim aparatom, dobiti bolje fotke. ;)
Generalno na svim fotkama fali dubinska ostrina. Probaj da zavrnes blendu na veci f broj a produzi ekspoziciju na manji broj.
Ili nagari malo ostrenje. Mozda sam malo preterao al' to treba da je to.
Pozdrav druze!!!

todos
3.11.2008, 22:19
Hvala!!! Ali ne znam koliko mogu to da uradim na ovom canonu A550.

AstraLogos
4.11.2008, 1:13
Hvala!!! Ali ne znam koliko mogu to da uradim na ovom canonu A550.
Pa mozes dosta toga. Ja imam i A570IS a mala je razlika izmedju ta dva aparata. Jeste da stabilizacija pomaze pogotovo nocu ili pri tezim uslovima fotkanja i daje 2 ISO vecu vrednost.
To sa f ili otvorom blende i brzinom zatvaraca, mozes u M ili manuelnom modu, koristeci kompenzaciju ekspozicije od-2 do +2. Merenje obavezno na evaluative a spot samo kod brzih pokreta.
Kombinuj te parametre dok ne dobijes fotku kakva ti pri odredjenim uslovima odgovara.
E sad za ostrenje kod mene je to stavljeno jako glupo. Nalazi se na My colors pa na custom i onda mugu stelovati kontrast, osvetljenje, boje.
Mada imas i vivid mod za pojacanje boja koje ti ne preporucujem, osim kada slikas kontra popodnevnog sunca pa to hoces da istaknes.
Na Fuiju je sasvim adrugacija stvar. Na svaki aparat moras se privici, pronaci one modove fotkanja u kojem najbolje radi i iz njega iscediti maksimum.
Evo dve fotke sa Canon A570IS. Prva je u pokretu kroz sofersajbnu. :D
A druga je nocu iz ruke nista obradjivano, samo resize.
:ciao:

A M G
4.11.2008, 1:30
Todose, opravi li taj tvoj digitalac? ;)
Meni je 3. slika u prvoj poruci favorit, moje laicko oko mi kaze da je bas fino ispala. :)

todos
4.11.2008, 18:57
Todose, opravi li taj tvoj digitalac? ;)
Meni je 3. slika u prvoj poruci favorit, moje laicko oko mi kaze da je bas fino ispala. :)

Napisao sam tamo da jesam!!!:kreza:

hacker_aca
12.11.2008, 19:55
Meni se sviđaju fotkice, i sam kvalitet je (barem meni) dovoljan.

Ipak, Canon A550 je malo slab što se tiče manuelnih funkcija. Naravno, tu je ekspozicija, ISO i još neke sitnice (ne mogu se sada setiti :)) ali nema manuelno podešavanje otvora blende, fokus...

alesandro
12.11.2008, 23:43
Ipak, Canon A550 je malo slab što se tiče manuelnih funkcija. Naravno, tu je ekspozicija, ISO i još neke sitnice (ne mogu se sada setiti :)) ali nema manuelno podešavanje otvora blende, fokus...

Vidi ga sto je vec zaboravio! :) CCCC.... :)

todos
13.11.2008, 21:36
Sve su originalne slike ISO 80, expozicija valjda se tako kaze -1/ 1/3. I sve to u manuelnom modu. Slikane jedna za drugom. Da ne iskacem od teme, Z. Morava se nalazi na tridesetak metara od mene. I vazna napomena da nisam koristio nogare.

todos
13.11.2008, 21:39
Evo jos tri komada:

todos
13.11.2008, 21:42
Pa jos tri komata:

todos
13.11.2008, 21:45
Pa poslednjih tri:

hacker_aca
13.11.2008, 23:52
Ne znam, meni se ne sviđa samo kadriranje. Ispravite me ako grešim, ali baš ne ide da je drveće onako odsečeno sa strana... A i sam predeo mi nekako deluje nezanimljiv.

Preporuka: postavljaj fotkice na neki imaging sajt (kako se to već zove, nisam nikada mogao da zapamtim :)) tipa www.photobucket.com. Postaviš sve fotkice kao thumbove u jednoj poruci i sve je preglednije. ;)

todos
14.11.2008, 0:14
Nije poenta predeo koji nije bas srecno izabran.

hacker_aca
14.11.2008, 0:42
Poenta kao i kod prvih fotkica? Pa, ove mi izgledaju ok onda...

AstraLogos
27.11.2008, 10:40
Mislim da ti je todose, ova zadnja, odnosno u trecem redu treca, nekako najbolja. Ima najvise svetla ( ostale su mi za nijansu tamnije ), dovoljno ostra a kadar tu i nije bitan. Bitno je da izvuces iz aparata max.
Pokusaj da isto mesto fotkas ujutru, u podne ( kad ima sunca ) i predvece.
Ostavi exsif pa ce mo videti dali jos nesto moze da se sugerise ili je to max sto taj Canon daje.
Pozz.

todos
29.11.2008, 19:13
Mislim da ti je todose, ova zadnja, odnosno u trecem redu treca, nekako najbolja. Ima najvise svetla ( ostale su mi za nijansu tamnije ), dovoljno ostra a kadar tu i nije bitan. Bitno je da izvuces iz aparata max.
Pokusaj da isto mesto fotkas ujutru, u podne ( kad ima sunca ) i predvece.
Ostavi exsif pa ce mo videti dali jos nesto moze da se sugerise ili je to max sto taj Canon daje.
Pozz.

E to sam hteo da cujem ,samo cu naci bolji kadar za eksperimente.