PDA

Prikaži potpunu verziju : Usporenje AVI formata


Kroket
1.11.2008, 9:39
Da li postoji program koji moze 2-3 puta da uspori avi snimak i da se kao takav sacuva.Ne mislim na neki plejer vec na konverziju i gledanje na DVD plejeru.Gledao sam Virtual Dub ali nisam video tu opciju.

ilidan
6.11.2008, 1:02
VirtualDub > Video > Frame Rate > Change frame rate to (fps).
Audio > Filters > Add > Time stretch.

VojaM
6.11.2008, 2:25
A kako bi se, recimo, regulisala pojava da zvuk sve više kasni što film ide ka kraju?
Ima li nekakav filter u stilu "ubrzaj ton tako da mu je početak sinhron sa početkom filma, a kraj sinhron s nekom drugom tačkom videa"? Dakle, nešto slično onome što se radi kad se pasuju titlovi prema vremenu pojavljivanja prvog i poslednjig.

ilidan
6.11.2008, 11:32
Mislim da takav filter ne postoji. Takva opcija bi morala da bude sastavni deo editora. Ona bi, u stvari, predstavljala automatsko postavljanje Audio Delay-a i Time Stretch-a, uz rekompreriju zvuka.
Ovo se obicno resava u VD postavljanjem Audio Delay da bi se sinhronizovali audio i video na pocetku a zatim menja FPS da bi se sinhronizovalo na kraju, a sve bez rekompresije.
Za isti % za koji se menj FPS moguce je promeniti zvuk pomocu Time Stretch

VojaM
6.11.2008, 12:36
U nekoliko epizoda izvesne serije koju gledam pojavljuje se to desinhronizovanje tona. Na početku je dobro, a pred kraj ton sve više kasni.

Mislio sam da postoji neki lakši način da se to sredi. Time Stretch za video je OK stvar, ali je zeznuto izračunati tačno kašnjenje pa postaviti parametar... a onda još treba čekati 100 godina da kompjuter sve odradi. Pa još ako je u pitanju desetak epizoda... rekao bih da se ne isplati.

A sve to zato što neki baja nije umeo da podesi parametre prilikom grebovanja sa DVD-a.

ilidan
6.11.2008, 13:04
Ma, ne. Niti je teško, niti traje dugo.
Pretpostavimo da su epizode u AVI formatu. Editor je VirtualDub. Pošto je na početku sinhronizacija dobra, ne treba podešavati Audio Delay. Kako zvuk kasni za slikom, ili ćemo ubrzati zvuk ili usporiti sliku. Druga opcija je lakša jer se radi u Direct Stream Copy modu, promenom FPS videa. Ako je izvorni fps 25, smanjimo na 24.999 , 24.998 itd. Na kraju sačuvamo fajl. Sve u svemu, 5-10 minuta po epizodi.

oluja
6.11.2008, 22:39
Da li postoji program koji moze 2-3 puta da uspori avi snimak i da se kao takav sacuva.Ne mislim na neki plejer vec na konverziju i gledanje na DVD plejeru.Gledao sam Virtual Dub ali nisam video tu opciju.

Adobe Premiere CS3:

Selektujes na Timeline-u video pa pritisnes CTRL+R i podesis zeljenu duzinu trajanja...

:ciao:

VojaM
7.11.2008, 18:01
Ma, ne. Niti je teško, niti traje dugo.
Pretpostavimo da su epizode u AVI formatu. Editor je VirtualDub. Pošto je na početku sinhronizacija dobra, ne treba podešavati Audio Delay. Kako zvuk kasni za slikom, ili ćemo ubrzati zvuk ili usporiti sliku. Druga opcija je lakša jer se radi u Direct Stream Copy modu, promenom FPS videa. Ako je izvorni fps 25, smanjimo na 24.999 , 24.998 itd. Na kraju sačuvamo fajl. Sve u svemu, 5-10 minuta po epizodi.
Aha, mnogo ti hvala.
Probaću kad budem stigao. Naravno, nešto merenja i računanja se podrazumeva.