PDA

Prikaži potpunu verziju : Internet Download Manager


Suad Novic
29.10.2008, 8:53
European Top 44 Chart Crew

Registrovan sam kod ovih gore, tako da su mi do sada stizale njihove nedeljne Top liste u vidu ataširanog e-maila, i male priloge (oko 100 KB) skidao bez problema, no u zadnja tri nedelje IDM ne uspeva da ga skine. U Yahoo-u, nakon Antivirus-provere, kliknem na Download, on krene i zaglavi negde pred kraj (98.69%) uz izbacivanje ovog Pop-up-a

http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/th_TopLista.png (http://s281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/?action=view&current=TopLista.png)


Postujem u ovoj sobi, jer je možda do Internet Download Managera, (mod može da premesti ako smatra da je to potrebno), koji je i ranije imao ovakve "ispade", a koliko se sećam, sa downlodom novije verzije su smetnje prestajale. Koristim v5.14 b5, no vidim da se pojavila nova, 5.15 verzija. Evo i linka, te neka neko proba skidanje

http://us.f564.mail.yahoo.com/ya/download?clean=0&fid=Inbox&mid=1_5109_AFVv%2FNgAAOgsSQTBhgQyLnIwBxg&pid=2&tnef=&prefFilename=ET44-2008-10-26.pdf

Update posta: Dobro se sećam, čim sam stavio zadnju verziju IDM-a, odmah je proradilo. U opisu update-a se kaže da sada može da se koristi za download flash videa sa sajtova kao YouTube, MySpaceTV, Google Videos. Ne znam baš o čemu se radi, no nadam se da će neko to iskomentarisati, da bi bilo neke koristi od ovog posta. A jasno je da ga treba premestiti u IDM sobu, ako takve ovde ima.

nighthawk
29.10.2008, 16:22
Problem nije u Download Manageru, vec u serveru (tacnije podesavanjima tog servera) koji ne podrzava nastavljanje downloada kada se download prekine. Znaci ako ti veza pukne, ugasis komp, pauziras download, sam server pocne da stuca ili sl. download ne moze da se nastavi tamo gde je stao, vec mora da krene ispocetka.

Suad Novic
30.10.2008, 0:22
Izgleda da je ipak bilo do IDM-a. Evo šta je urađeno u novoj verziji

What is new in version 5.15?
- Added IDM Download Panel for Firefox and other Mozilla based
browsers that appears on top of a web-player when IDM detects
a multimedia request from the web-player. IDM download panel
is used to download and save audio and video files that are
played by the web player. It can be used to download flash
videos from sites like YouTube, MySpaceTV, Google Videos, etc.
- Made a workaround for a problem with downloading attachments
from different yahoo servers
- Enhanced processing of downloads for different types of servers
- Also this version includes all latest bug fixes

Nažalost, help je ostao isti, iz bog te pita koje verzije, tako da tek treba otkriti kako se koriste ove nove stvari.

zvjer
26.9.2010, 18:44
Nadjoh nekako temu za IDM koja nije zakljucana...

Koristi li ko ovaj download manager? Mislim je l iko zadovoljan? Vrteo sam se po opcijama da bih nastelovao neke osnovne stvari i sem mesta gde ce se slivati download bukvalno nista ne funkcionise. Ne moze da se namesti koliko ce se paralelnih downloada vrsiti, ne moze da se namesti automatski resume fajlova koji su na cekanju... Pa to su super najosnovnije opcije i prosto ne mogu da verujem da fale i na ovoj poslednjoj verziji.

Zna li neko sta bi moga biti problem?

NIx Car
26.9.2010, 18:48
nzm. meni je ok samo sto me zeza to sto iako pise da je integrisan u mozillu i chrome tj odradjena advance browse integration svaki browser skida za sebe a IDM cuci i cuti :mad:

Zoran_KS
27.9.2010, 11:13
Meni IDM radi odlicno u FF.Koristim ga kad skidam sa HF kao premium user,klipove sa YT,i sl. stvari.

Iceman_37
27.9.2010, 15:09
takodje sa IE9 isto radi odlicno. Na youtube sajtovima ima dugme pored klipa i moze odma da se skine. Cak mozete da sacekate i odgledate klip do kraja, kliknete @download this video@ i bice odma skinut, samo ce ga uzeti iz temp foldera.

Zoran_KS
27.9.2010, 18:24
Vidim da je izasla neka 6.02 verzija?Jel probao neko,ima li nekih novina?

toxic
27.9.2010, 19:28
nzm. meni je ok samo sto me zeza to sto iako pise da je integrisan u mozillu i chrome tj odradjena advance browse integration svaki browser skida za sebe a IDM cuci i cuti :mad:
Meni radi sa Mozilom odlicno (i sa IE), dok se Chrome sa Advance browse integration cesto restartuje uz gresku pa sam prestao da ga koristim (Chrome, IDM mi je must have, nema bolje :)).
Probaj da resetujes integracije (iskljuci, ukljuci), ali izgleda da se ne mirise sa Chromom, ne radi mi na Sedmici, a nije ni na XPu.

ZoNi
27.9.2010, 19:33
Moram da vas pitam nešto: zašto bi neko koristio NEfree download manager, pored nekoliko odličnih besplatnih?

Ja sam koristio IDM neko kratko vreme pre par godina - ne sećam se da je tada bio nešto specijalan :)

Inače, od kako sam na ADSLu ne koristim zaseban d/l manager - sasvim mi je dovoljan onaj u browseru.

toxic
27.9.2010, 19:45
Zato sto mu ni jedan od besplatnih nije ni blizu. Probao sam gotovo sve (i free i ne), ali ovo je jedini koji uspeva da mi drzi konstantno download od 128KB, a sto je jos bolje najcesce i iznad (1Mb konekcija).

ZoNi
27.9.2010, 20:12
ovo je jedini koji uspeva da mi drzi konstantno download od 128KB, a sto je jos bolje najcesce i iznad (1Mb konekcija).
Aha... Doduše, ne znam kako bi to bilo fizički moguće, ali OK :)

toxic
27.9.2010, 23:00
Ne znam ni ja, ali tako je, i ne samo meni. Nekad mi ide i na konstantnih 135KB, znaci, ne da samo skoci na toliko, nego je sve vreme tako.

ZoNi
27.9.2010, 23:05
Ili skida neki nekompresovan fajl, ili laže :)

U svakom slučaju, i dalje ne vidim po čemu je to IDM toliko bolji od free rešenja...

toxic
27.9.2010, 23:54
Pa pazi, preko browser-a (bilo kog) je download ~115KB, a kada skidam vece fajlove tih 10 do 20 KB-a (zavisi odakle skidam) vise mi puno znace. Plus mi odgovara sto mogu bilo koji video lako da skinem. Koristio sam i neke besplatne, ali nisu nista bolji od ovih iz browser-a i daleko su od IDM-a.

Iceman_37
28.9.2010, 0:11
Takodje, IDM je stvarno "download accelerator'' :) Uvek kad nesto skidam sa njim je mnogo brze nego browser. A njegove funkcije su sjajne. Pogotovo to sto na bilo kom sajtu je moguce skinuti video. Unutar programa je sve lepo ogranizovano.

Zoran_KS
28.9.2010, 22:10
ne koristim zaseban d/l manager - sasvim mi je dovoljan onaj u browseru.
Pa nije dovoljan,jer ja sa IDM-om obelezim recimo 30 linkova i on krene da skida jedan po jedan.To sa integrisanim ne moze.
A i navikao sam se na njega.Nekad sam koristio GetRight,ali od kad sam poceo da koristim premium naloge batalio sam ga.

ZoNi
29.9.2010, 9:41
Pa nije dovoljan,jer ja sa IDM-om obelezim recimo 30 linkova i on krene da skida jedan po jedan.
Ako misliš na RS i slične linkove - za to koristim USDownloader (takođe free). Što se tiče standardnog downloada, i tu postoji gomila odličnih download managera (FDM, Orbit, Fresh...).

Da ne bude zabune, nemam ja ništa protiv IDMa, samo ne vidim razlog za njegovo korišćenje (mada, ja to mislim i za većinu drugih shareware programa :D )

Inače, Zorane, ja sam rekao "sasvim mi je dovoljan onaj u browseru" - ne možeš ti na to da kažeš da "nije dovoljan" :) Valjda ja znam šta je meni dovoljno - zato sam i rekao da je MENI dovoljan, a ne da je "(bilo kome) dovoljan"...

Suad Novic
13.10.2010, 23:14
Evo moje molbe IDM timu, negde u aprilu ove godine

http://photoserver.ws/images/9oFL4cb61fbabebbc_thumb.jpg (http://photoserver.ws/view.php?9oFL4cb61fbabebbc)

Obećanje su ispunili, kad nakon završenog download-a otvorite folder gde je završio, biće istaknut, baš kao na mojoj drugoj slici u e-mailu, te ćete ga odmah moći obrađivati dalje (preimenovanje, premeštanje na drugo mesto...).

Vidim da je izasla neka 6.02 verzija?Jel probao neko,ima li nekih novina?
To je još uvek beta verzija. Treba sačekati dok se ne stabilizuje.

http://www.internetdownloadmanager.com/?v=519b4

Jednom sam se požalio njihovom timu da IDM ne skida .swf fajlove. Izgleda da će to popraviti.

Želeo bih još da napomenem da se IDM uspešno integriše u IE, FF, Operu (tu izgleda da ima nekih problema, nisam siguran da Opera uvek prosleđuje transfer IDM-u, ali ponekad da). Što se Google Chrome-a tiče, potrebna je Advanced Browser integracija, posle koje se mora restartovati OS, a čini mi se da sam negde pročitao da nije baš uputno raditi takve stvari. Uostalom, Google Chrome ima sasvim pristojan (čitaj dosta brz) downloader.

Sa slike ispod je jasno kako se vrši integracija, kao i kako možete sprečiti IDM da preuzme download sa neke stranice ako imate neki razlog za to. Pored toga, IDM ima ponekad problema sa nekim serverima oko downloada. Držite taster ins i neće ih biti

http://photoserver.ws/images/bsMt4cb6e07b2ac47_thumb.jpg (http://photoserver.ws/view.php?bsMt4cb6e07b2ac47)

A za to što se IDM ne koristi još i više, mislim da su krivi sami momci iz njegovog tima jer nisu napravili dobar help. Koriste još uvek onaj urađen u 3.1 verziji, (aktuelna verzija je 5.19 b4) koji ne prati silna nova poboljšanja koja dolaze sa svakim update-om. Ni sam neznam šta je IDM sve sposoban da uradi kad otvorite neku Web stranicu sa linkovima koji su na njoj.

No i konkurencija ne sedi skrštenih ruku, ima i te kako dobrih alternativa, te nema potrebe da ga bilo ko hvali, neka to urade oni koji su ga napravili. U jedno ne treba sumnjati: on je zaista NAJBRŽI downloader koji trenutno postoji.

http://www.corenetworkz.com/2010/09/7-best-download-managers.html

Jedino DAP ne bih preporučio; čudno čuva obavljene transfere. Možete umesto njega probati ovaj

http://westbyte.com/ida/

Koristio sam ga neko vreme, i ne zaostaje puno za IDM-om, a i koncepcijski su slični. Neverovatno je poletan, teška srca sam se rastao sa njim.


IDM-ov osnovni toolbar (Classic Buttons) je ružan, u attash-u vam je skin 2 za njega

http://photoserver.ws/images/lRfm4cb6f286888f3_thumb.jpg (http://photoserver.ws/view.php?lRfm4cb6f286888f3)

Raspakujte i iskopirajte u njegov Toolbar folder, pa ga pozovite sa
View -> Toolbar -> 3D Style

Suad Novic
11.3.2011, 14:48
Deo mog zadnjeg posta je već zastareo. Zadnja verzija IDM-a je 6.05 b5
i sve verzije 6 su toliko pametne da "vide" koji su vam browser-i instalirani, te same obavljaju integraciju automatski, nema više ono "advanced...".
Šta li će još njihov tim smisliti, meni je prosto savršen, ne vidim šta bi se više moglo dodati.
Jedino gde bi mogli da ga dalje razvijaju je da poprimi neke od osobina JDownloader-a, no to je verovatno teško ostvariti.

ZoNi
11.3.2011, 14:58
A za to što se IDM ne koristi još i više, mislim da su krivi sami momci iz njegovog tima jer nisu napravili dobar help
Ma, sigurno je Help sistem presudan :D Verovatno je važnije to što postoje gomile odličnih besplatnih alternativa... a i to što sa brzim Netom sve manje smisla ima koristiti download manager (znam da meni ne treba, a čini mi se da niko koga ja znam ne koristi download manager za standardni download).

Љуша
23.9.2012, 14:18
Од скоро користим овај програм за преузимање. И углавном сам задовољан. Оставио сам преко ноћи да скида нешто, међутим, данас сам био непријатно изненађен, кад сам видео да је преузимање стало на 22%. Не могу да нађем опцију да спречим програм да не прекида преузимање кад комп оде у "слип мод". Торент наравно скида фајлове, али овај програм неће да скида у "слип моду". Има ли уопште ту опцију да подесим, не могу да нађем :paranoia:

Користим ову верзију:

http://www2.picturepush.com/photo/a/10039015/1024/Anonymous/Capture.png

Не смем да оставим комп дуже од пола сата, проклетиња ће прекинути преузимање. Досад кад сам остављао да скида стандрадно преко хрома, не прекида се преузимање. Међутим, нећу да скидам директно преко претраживача, јер ми се икс пута десило да пукне веза, кад оставим да скида ноћу. Знам да има опција да се подеси у опцијама напајања, да се нет не гаси кад комп оде у слип мод. Али хоћу да то подесим у програму. На уторенту је то аутоматски подешено.

.....пих. Постоји опција да одредиш временски до колико сати да преузима. Можда онда неће прекидати скидање?! Али опет, није то то.

Aleksic01
23.9.2012, 22:28
Imas opciju da ugasi racunar nakon zavrseta preuzimanja, ali ako se preuzimanje prekine recimo zbog prekida interneta nece se ugasiti, ali za to postoje programi npr. ovaj Airytec Switch Off kada ostavim IDM da skida nesto podesim da se racunar ugasi nakon vremena potrebnog za preuzimanje i podesim da se samo monitor iskljucuje bez slip moda !

analayzer
30.9.2012, 21:31
Imaš i WinMend auto shutdown free program samo izabereš vreme i on ugasi PC ili sleep mode ili već šta hoćeš.:Freddy:

nezic
12.6.2013, 11:19
Imam problem sa "Orbit Downloader" kada korisitm Firefox. Na IE radi manje-vise dobro ali meni treba na Firefox-u. Chrome i Safari nisma probao.
Kada korisitim Firefox v5.0.1 i orbit downloader v4.1.0.5 radi dobro, ali na novijim verzijama ne radi.
Primer kada radi:
46619

Kada ne radi, ne moze se podesiti lokacija i "Cach Directory" dugme ne reaguje:

46620

Zna li neko u cemu je problem, zasto ne reaguje.

nezic
15.6.2013, 17:39
Internet Download Manager je odradio posao :alealeee:
"Spotify, Grooveshark... ready or not here i come":qliranje: