PDA

Prikaži potpunu verziju : Materijali za 3ds max 9


Krilce
26.10.2008, 19:41
Moze li mi neko dati site sa koga mogu skinuti materijale za ds max 9. Vec sa pokusao da googlujem ali nisat nisam nasao. Posto sam tek poceo sa radom u maxu, ovo bi mi bilo preko potrebno. Hvala na pomoci!

Aleksandar
26.10.2008, 19:58
http://www.texturextras.com/

Pokusaj u google-u da trazis "textures",a ne "materials".
U sustini se radi o obicnim slikama,pa mozes i na taj nacin da ih trazis.

Fico11111
18.3.2009, 16:05
Moze li mi neko dati site sa koga mogu skinuti materijale za ds max 9. Vec sa pokusao da googlujem ali nisat nisam nasao. Posto sam tek poceo sa radom u maxu, ovo bi mi bilo preko potrebno. Hvala na pomoci!

najbolji sajt za texture je http://www.cgtextures.com/ ima ih najvise i naj kvalitetnije su :ciao:

Macak Mackin
26.3.2009, 12:26
Da ne otvaram novu temu...ove texsture??? kako i gdje se one ubace kad se instalira komp???
I koja opcija je -da se upotrebe na neki predmet ,na nesto?

###agent_47###
26.3.2009, 14:15
Prodji maxove tutoriale (Help>Tutorials).

Highlander
26.3.2009, 14:43
Da ne otvaram novu temu...ove texsture??? kako i gdje se one ubace kad se instalira komp???
I koja opcija je -da se upotrebe na neki predmet ,na nesto?
Kako bre to možeš da pitaš a da još nisi ni otvorio 3ds? Kad instaliraš i predješ par tutorijala (koji btw, dolaze uz max) znaćeš.
Al' ajde, da ne bude kako ne pomažemo novajlijama. Postoji u maxu nešto što se zove Material Editor. Pritisneš M na tastaturi i on se otvori, u neki slot ubaciš teksturu, zatim je nalepiš na objekat i kasnije menjaš parametre i prilagođavaš teksturu svojoj ideji u tom istom editoru.

DarkNemos
26.3.2009, 14:57
Kako bre to možeš da pitaš a da još nisi ni otvorio 3ds? Kad instaliraš i predješ par tutorijala (koji btw, dolaze uz max) znaćeš.


Ma opusteno nemoj da se nerviras. Nece on puno raditi 3d kad vidi koliko je komplikovano (bez uvrede) :)

Macak Mackin
26.3.2009, 15:29
Uvrijedjen sam!!! :D salim se...pa da pokusam ...jer me jako to zanima...:p