PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji bios


todos
12.3.2006, 22:15
Ko pise najbolji bios?Koji je bolji:ami,avards ili phoenix,i zasto?

MG-RAY
12.3.2006, 22:32
pa imas i grafickih, a i onih koji izgledaju kao da su iz '95. Ali gledaj to ovako - novija maticna - bolji BIOS (preporuka : ASUS), mada svi rade isto, zar ne???
- i sta ti je PHENIX???

Miloš
12.3.2006, 22:33
Valjda se kaže Phoenix?

MG-RAY
12.3.2006, 22:34
i zar AWARD/AMI nisu ista stvar???

voodoo_
12.3.2006, 22:53
Ne razumem pitanje teme, šta znači najbolji BIOS? To je ko kad bi rekao ko najbolje farba svoje automobile, Mercedes, Volvo ili Volkswagen...

todos
12.3.2006, 23:45
Ne razumem pitanje teme, šta znači najbolji BIOS? To je ko kad bi rekao ko najbolje farba svoje automobile, Mercedes, Volvo ili Volkswagen...
Mislio sam koji je dobar za clock,onda prostiji za upotrebu,i efektniji itd.

voodoo_
13.3.2006, 0:43
To zavisi od ekonomske klase ploče, programerima BIOS-a sigurno nije problem da ubace sve opcije, radili oni za AMI ili Award...

todos
13.3.2006, 14:05
To zavisi od ekonomske klase ploče, programerima BIOS-a sigurno nije problem da ubace sve opcije, radili oni za AMI ili Award...
Zato i pokusavam da na ovu temu neko kaze nesto vise ali izgleda da mi Vi to ne dozvoljavate,tj sputavate raspravu.

voodoo_
13.3.2006, 14:57
Taman posla. Ali na tvoje pitanje ne postoji dovoljno dobar odgovor, zato što ni pitanje nije dobro postavljeno, čak bih rekao i da je besmisleno (NHF).

MG-RAY
13.3.2006, 20:53
clock a??? pa, verovatno najbolja opcija je ASUS + AMD, pa ti vidi...

Alexandar
14.3.2006, 23:08
vidim pricu o biosu pa da ne pokrecem novu temu iz razloga prenagomilavanja istih nesto bih priupitao.
u nekoj od tema sam procitao o update-u biosa. koliko se dobija ili sta se dobija nakon update-a biosa? na nekim performansama li sta vec?
ja na primer imam plocu ASUS P4PE2-X sa kako na kutiji pise verzijom biosa CrashFree BIOS2, procesor INTEL Celeron 2533MHz. kako se radi update biosa?

voodoo_
14.3.2006, 23:36
Dobijaju se ispravke bagova, nove mogućnosti i podrška za noviji hardver.

gileip
15.3.2006, 11:38
Sam bios je sasvim nebitan, bitna je ploča i da li dozvoljava overklok, a svaki bios možeš da upgrejduješ, jer proizvodjači izbacuju revizije biosa u slučaju nekih bagova sa uredjajima! Koliko ja znam imaš 2 proizvodjača biosa Award i AMI! Imaš primer kod Asusa koji za različite ploče koristi biose od proizvođača koji je u tom trenutku verovatno isplativiji, a svi mu prave bios koji je za sve Asus ploče specijalan, rfazlikuje se po izgledu biosa za druge ploče! Tako da je bitno uzeti dobru ploču, a sam proizvodjač je izabrao bios za koji smatra da je u tom trenutku najbolji za tu ploču!