PDA

Prikaži potpunu verziju : Coppermine Photo Gallery i ćirilica


Joca
18.10.2008, 20:12
Imam instaliranu Coppermine Photo Gallery na moj host ali nece da mi radi prevod koji sam dobio uz nju.Kada postavim latinicu umesto umesto pojedinih slova mi daje ? a kad stavim Cirilicu jos je gore.Jer ne prepoznaje neka slova.Postavio sam i encode utf 8.I tada jos gore.Tada su mi sva slova koja su ciriicnom u ?.Zna li neko da odgonetne u cemu je problem.Hosting je nov i skoro uzet...

VojaM
19.10.2008, 2:34
Imam instaliranu Coppermine Photo Gallery na moj host ali nece da mi radi prevod koji sam dobio uz nju.Kada postavim latinicu umesto umesto pojedinih slova mi daje ? a kad stavim Cirilicu jos je gore.Jer ne prepoznaje neka slova.Postavio sam i encode utf 8.I tada jos gore.Tada su mi sva slova koja su ciriicnom u ?.Zna li neko da odgonetne u cemu je problem.Hosting je nov i skoro uzet... Nije dovoljno postaviti dobar enkoding u samoj konfiguraciji tog Copperminea, mora se nešto uraditi i u MySQL bazi koju on pravi i koristi.

Nažalost, ja ne znam tačno šta treba, ali tu su recimo Patton, Urke i drugi pa će ti reći (ili ih pitaj ličnom porukom).

Ninoslav
19.10.2008, 3:42
Collation baze je verovatno na latin_sweden a ne na utf8...

Joca
19.10.2008, 8:23
Collation baze je verovatno na latin_sweden a ne na utf8...
Kako to da promenim....

Ninoslav
19.10.2008, 10:21
iz PhpMyAdmina, u cPanelu

Joca
19.10.2008, 11:03
iz PhpMyAdmina, u cPanelu
Ja mozda jesm glup :) ali bas toliko nisam.To sam naso ali kako to da uradim..

Ninoslav
19.10.2008, 14:44
editujes sve tabele u kojima se pominje latin_sweden i prebasis u utf8 unicode

PDarko
20.10.2008, 3:50
ИЛИ

избациш целу базу (у SQL фајл), а затим обришеш све табеле. Отвориш код (који си избацио) и замениш (Search and Replace All) latin1_swedish_ci са utf8_unicode_ci, а затим убациш SQL фајл назад.