PDA

Prikaži potpunu verziju : Klokovanje grafice kartice


Inuyasha
11.3.2006, 23:27
Imam jedno pitanje, kako da klokujem graficku karticu GeForce 4 MX 440 SE, i da li se isplati klokovati (da li radi brze...)

p.s. mozda bi znao i sam uraditi, ali kako narod kaze ko' pita taj ne skita :D :D :D iskreno da kazem dosad me nije ni interesovalo kako se klokuje graf. kartica, ali procesor jeste :dzavo:

Staronsky
12.3.2006, 0:29
Ja sam nekada davno imao taj model kartice!Mogu ti reci da nije zahvalna za klokovanje (SE),bar iz mog iskustva!Za pocetak skini program Riva Tuner,a posle procesljaj forum jer ima dosta toga receno o klokovanju grafike pa probaj,ali mislim da se neces bas usreciti! Bolje gledaj da tu graficku prodas i uzmes nesto bolje ako si u mogucnosti :)

Mr. Garrison
12.3.2006, 1:12
upravo tako, ta graficka je dobra samo za davanje slike na monitoru i nista vise.
ostavi se corava posla. mozes samo da je spalis i ostanes bez tih 5-10e koliko bi dobio za nju da je prodajes :D

Inuyasha
12.3.2006, 14:15
upravo tako, ta graficka je dobra samo za davanje slike na monitoru i nista vise.
ostavi se corava posla. mozes samo da je spalis i ostanes bez tih 5-10e koliko bi dobio za nju da je prodajes :D

Ne hvala vec sam nasao kupca koji mi nudi 20e :D :D :D :evil laughter: hahahahahahahahaha !!! :dzavo: :dzavo: :dzavo:

Mr. Garrison
12.3.2006, 15:36
sta da ti kazem, napravio si posao veka. sta ces sad da kupis?

Inuyasha
12.3.2006, 20:09
Nemam pojma, mozda 6600gt..., jos skupljam pare...

Hard2geT
15.3.2006, 14:39
Drugaru sam iz zabave kloknuo baš tu karticu, i mogu primetiti da je bila jako raspoložena za klok. Tačnih brzina nemogu da se setim (davno beše:dedica: ), ali sećam se da u NFSU2 se itekako osetila razlika u brzini. Mislim da je sve osim refleksije puta (medium) bilo na maksimumu pri rezoluciji od 800x600 i da je jako glatko išlo. Sve to na Athlonu 1700+, 256 rama i KT400 čipsetu.

Što se tiče nove grafičke 6600GT je odlična kupovina. Ali mislim da je bolje da se malo strpiš i sačekaš da se ATI x1x00 odomaće na tržištu i da onda uzmeš nešto novije (a možda i padne još cena 6600GT;))

todos
26.3.2006, 22:37
E kad smo kod ove teme pokusao sam da klokujem his 9800 icq i nisam uspeo,stalno se vracalo na pocetak.Priznajem da nisam strucnjak za to,ako moze pomoc.:o

The Finest Serbian Since '82
27.3.2006, 1:07
Imam jedno pitanje, kako da klokujem graficku karticu GeForce 4 MX 440 SE, i da li se isplati klokovati (da li radi brze...)
Sumnjam da se isplati. Suvise je stara, tako da sa dodatnih 20,30,...,50 mhz-a nikakve promene ne bih primetio na novijim igricama.

Shang Tsung
27.3.2006, 3:32
..tako da sa dodatnih 20,30,...,50 mhz-a nikakve promene ne bih primetio na novijim igricama.
Sumnjam da ce biti u mogucnosti da potera bilo koju noviju igru sa ovom kartom, a kamoli da uporedi, dal mu radi bolje ili ne:p

Inuyasha
27.3.2006, 8:19
Sumnjam da ce biti u mogucnosti da potera bilo koju noviju igru sa ovom kartom, a kamoli da uporedi, dal mu radi bolje ili ne:p
Svakako je menjam za fx5200 dok ne kupim neshto bolje - drug ce mi dati taj fx za djabe...osim toga na ovoj kartici skoro savaka novija igra radi (narvno ako ne zahteva shadere) hl2 ladno tera na texture: high; Modeli: medium ovo ostalo na high, i rezolucija na 800:600....i josh jedna stvar nemoj vredjat ovu kartu sem ako je nemash, zato sto ovo uopste nije tako losa kartica, samo shto je vec stara i nepodrzava shadere. Osim toga da znas shta sam ja sve radio sa njom :rolleyes: ....bolje da nepricam shta je sve pregmela.

The Finest Serbian Since '82
27.3.2006, 12:46
i josh jedna stvar nemoj vredjat ovu kartu sem ako je nemash, zato sto ovo uopste nije tako losa kartica, samo shto je vec stara i nepodrzava shadere.
Ma niko ne kaze da je ona losa, vec da joj je vreme davno proslo. Uostalom imao sam je ranije i stvarno nije bila losa u to doba(nije bila nista spektakularno, ali nije bila ni krs)

Mean_Machine
31.3.2006, 22:18
Kad ljudi hoce da klokuju GF2 MX,sto da ne pitaju za GF4 MX440.Mani se corava posla,uvaljuj to nekom ko ima stari komp pa nista "novo" ne moze(citaj GF 5500,R9550 i R9600pro)jer ko ima jaci komp sigurno ce zeleti neki polovan GF 5500ultra(ako tako nesto postoji) ili R9600pro.
Ako si je prodao za 20evra bravo jer nova kosta 30evra.Doduse nov R7000 kosta 20evra ali jede prasinu od MX440,mada bolji je za MPEG2 i ima dual monitor opciju.