PDA

Prikaži potpunu verziju : Seckanje MPEG fajlova bez kompresije


carloss
13.10.2008, 10:34
Treba mi dobar, pouzdan i brz program za seckanje mpeg video fajlova, bez rekompresije. Koristio sam Video ReDo TV suite, koji je sjajan program, medjutim imam neverovatan problem sa njim, nakon seckanja potpuno mi izmesa taj deo koji mi treba, na primer ako isecem 15 minuta filma, on mi recimo zadnjih 5 minuta tog isecenog dela stavi na pocetak, sredinu na kraj i tako sve izmesa, nemam pojam zasto...

<Rio_da>
13.10.2008, 10:58
Boilsoft Splitter... nije besplatan ali mozes da se snadjes...

carloss
13.10.2008, 13:20
Upravo sam ga probao, imam fajl velik preko 7 GB, ucita mi samo pola filma, drugu polovinu ne vidi, to je vec mana...

<Rio_da>
13.10.2008, 13:24
U jeeee... onda ti mozda treba neki profi program kao Sony Vegas ili Adobe Premier... ali ovo je stvarno mana :)

EDIT:
nisam nikad radio seckanje sa njim ali VirtualDUB verovatno moze da radi seckanje bez rekompresije, ima neka opcija da se stiklira (Stream Copy)... on verovatno moze da sece koliki god da je velik video...

AstraLogos
13.10.2008, 13:38
Tebi treba Mpeg2VCR on manipulise MPEG i MPEG2 fajlovima bez rekompresije. :)
Moze seckati, spajati delove po izboru a sto je najvaznije mali je i jednostavan a vrlo efikasan.
:ciao:

carloss
13.10.2008, 14:28
mpeg2vcr radi posao, hvala.

Moguce da moze i virtualdub, nisam davno radio sa njim...

dzonihsv
13.10.2008, 14:41
Moja preporuka, radi super posao. :)

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=625709&postcount=2

AstraLogos
13.10.2008, 15:12
mpeg2vcr radi posao, hvala.

Moguce da moze i virtualdub, nisam davno radio sa njim...

Nema na cemu!!!
Da, samo sto mpeg2vcr moze da radi i sa VOB fajlovima sa DVD-a ( isto je sto i mpeg2 ) i onda manipulises - sta hoces da izdvojis a sta neces sa DVD-a. Recimo ja ga koristim kad iz nekih LIVE koncerata vadim po neku numeru koja mi se svidja i onda od tog materijala pravim "svoj" DVD sa pesmama koje se meni svidjaju i redjam ih kako ja hocu.
Znaci, potpuna sloboda u radu i brzina, jer nema rekompresije niti gubljenja kvaliteta video snimka. :dedica:
Predlozio sam vam najbolje resenje, a vi prvo ga probajte, pa onda predlazite druga resenja. :icon_stud