PDA

Prikaži potpunu verziju : Platforma za strimovanje TV programa preko IP-a


Bulba
6.10.2008, 21:44
Trazim pogodno tehnicko resenje za multikanalno strimovanje TV programa(od 30 kanala pa i vise) preko IP protokola. Znam da vec postoje gotovi enterprise sistemi za tako nesto u vidu rekova(koji kostaju od 4000 evra pa i vise), ali ja zelim da se ovde iznesu ideje koje ce pomoci pri implementiranju platforme koja ce se sastojati od mnogo prostijih(citaj jeftinijih) komponenti(kombinovanjem tv i dvb kartica, sat. kartica, mpeg-2,4 enkodera i sl.). Takodje bih molio za izbor komponenti za jednu jaku serversku masinu(ili vise njih ako je potrebno). Pre svega, ovo postujem iz razloga zato sto mislim da je to moguce uraditi za mnogo manje novca nego sto to zahteva jedan gotov profi sistem!
Namerno necu da ogranicavam odabir komponenata i bicu otvoren za sva pitanja!

Unapred hvala na pomoci!:ciao:

oluja
6.10.2008, 22:45
U punoj PAL rezoluciji ili nize web rezolucije?
Ako razmislimo samo o logistici... 30+ tjunera samo za pocetak. Hardwer. Specijalizovan softwer koji bi to sve mogao da "opsluzuje"... prvi utisak je da pro oprema i nije toliko skuplja... pogotovo ako se nesto ozbiljnije planira raditi sa tim.
Imas li vec neka iskustva sa strimovanjem preko IP-a ili samo skupljas informacije?

Bulba
7.10.2008, 0:47
Radi se o punoj PAL rezoluciji. Sto se tice iskustva, imam dosta iskustva iz oblasti video tehnike, radio sam samo jednokanalno strimovanje za vise racunara(multitasking) sa vec poznatim softverom(VideoLAN, Unreal Media Server).Inace post sam postavio zbog prikupljanja informacija za implementiranje u buducnosti.
Zaboravio sam da napomenem da su prihvatljive sugestije uvezi odabira softvera.
Sto se tice broja tjunera, mislim da postoje kartice koje hardverski strimuju do 3 kanala. Uzimajuci u obzir tu cinjenicu, mogla bi da se napravi jedna podserverska platforma koja bi recimo imala po 3 takve kartice i simultano strimovala 9 kanala(naravno sa odgovarajucim softverom). Takva podserverska stanica bi se umrezila u jedan domenski sistem sa jos par takvih stanica.
Ovo je moja ideja i vidjenje jednog takvog sistema.:icon_scra Sta kazete?

korisnik
7.10.2008, 15:38
multitasking=multicasting?

Bulba
7.10.2008, 19:18
multitasking=multicasting?

Jeste. Moja greska.:kreza: