PDA

Prikaži potpunu verziju : DVD-RAM na 4550A


sassa
10.3.2006, 12:32
Kad probam da formatiram DVD-RAM na mom lepom, novom 4550A on mi kaze da je disk izgreban, ostecen ili jednostavno "nije u mogucnosti", zavisno od toga preko cega pokusavam (preko InCD je ostecen a preko commandera dodje do kraja i kaze nije uspeo)!!! :confused:
Sta da radim?!?!

sassa
17.3.2006, 11:59
Problem resen sa firmware 1.07!:aplauz:

Flavio
18.3.2006, 3:20
Kako izgleda taj DVD-RAM u upotrebi?
Da li mi vredi da uvaljujem svoj,jos 6 meseci u garanciji,ND 35 40A samo da bih uz 4550 dobio DVD-RAM mogucnosti?

Rocker
18.3.2006, 22:33
Evo ja sam zamenio svoj 3540 za 4551. U RAM format možeš da formatiraš bilo koji CD/DVD +/- Tako možeš da ih koristiš kao hard disk ili fleš, tj. klasičan drag and drop, copy/paste. Vrlo je verovatno da nećeš moći da očitaš takav disk na nekom drugom uređaju (samo ako podržava RAM medije). Ja ovo ne koristim, ne treba mi. Igram se malo Label flash-om :qliranje:

CrowN
19.3.2006, 19:25
@Rocker
Malo si pomesao stvari. DVD RAM je posebna vrsta diskova, a to sto si ti objasnio je u stvari Mount Rainier standard i treba ti rezac koji ga podrzava i InCd koji radi samo sa RW diskovima.
Nikako ne mozes da formatiras obican disk u DVD RAM, vec lepo kupis odgovarajuci disk (za koje sam cuo da su strasno skupi)

A da, kako radi Label flash i je l' su skupi diskovi po kojima moze da pise?

Rocker
19.3.2006, 21:29
Pa šta je onda DVD-RAM?! Koja je razlika u odnosu na Rainier-a? Koliko sam ja skapirao i jedan i drugi se ponašaju kao neka druga eksterna memorija.
Jesu DVD-RAM mediji skupi u qrac. Ja nemam potrebe za njima. Lakše mi je da koristim fleš. Label Flash diskova kod nas uopšte nema. Ima samo konkurentskih Light Scribe, ali ne znam da li su kompatibilni. Label Flash je kao superiorniji, ali džaba kad ih nigde nema. Ja sam "sličice" rezao na data strani DVD diskova. Neki kojima je zatvorena sesija a imaju još slobodnog prostora. Simpatično izgleda, ali nije to kao kad je slika preko celog diska. Problem je i konfuzan interfejs. Nero uopšte ne upozorava kad slika koju planiraš da "pržiš" zalazi u deo sa podacima. Ako se ovo desi, disk postaje nečitljiv. Čak ni na slici (koju prikaže Nero po ubacivanju diska) prazan prostor ne odgovora onom koji je zapravo prazan na ubačenom disku (nadam se da si razumeo). Dimezije izražene u milimetrima (inner i outer radius) su takođe netačne. Meni recimo Nero prikaže sliku na kojoj je na disku slobodno nekih 5mm na disku a zapravo je to 1.5 - 2cm!!! Koristim verziju 6.6.1.3. koju sam i dobio na disku uz rezač (to je navodno prva verzija koja podržava Label Flash). Razmišljam da li da pređem na Nero 7, ali me nervira šareniš. Ne volim čak ni Nero Express. U Win-u mije 98' look. Šta ću kad mi se ne sviđaju novi šareni trendovi.

CrowN
20.3.2006, 15:03
Ja sam sad pogledao malo po netu i diskovi koji podrzavaju Label flash se na zapadu prodaju 5 kom za 10 €. Kod nas ce biti duplo skuplji.
Sto se tice Nera ta 6.6.1.3 verzija je posebno prilagodjena za Nec i nije ista kao ove koje cirkulisu kod nas, tako da ne mozes da probas bilo koji 7 vec samo 7.0.1.4b, a pritom moras da iskopiras LLS.dll iz stare verzije u Nero 7 folder (Nero 7\Core\)

Za pisanje na obicne diskove (data side) pogledaj:
http://www.cdfreaks.com/article/249/5

Za posebne Label Flash diskove:
http://www.cdfreaks.com/article/249/4

Uputstvo sa Nec sajta:
http://www.de.nec.de/faq_detail.php/id/1349/frage/662/lang/ENG

Rocker
20.3.2006, 21:14
Hvala za linkove! Sad sam malo upućeniji!:qliranje:

sassa
28.3.2006, 13:15
Kako izgleda taj DVD-RAM u upotrebi?
Da li mi vredi da uvaljujem svoj,jos 6 meseci u garanciji,ND 35 40A samo da bih uz 4550 dobio DVD-RAM mogucnosti?

Ubacis DVD-RAM u 4550 sa 1.07 i u commanderu ga formatiras u fat32!
Time si dobio VEOMA brzu disketicu od 4.4GB!:tapsh: Ne koristis InCD, niti Nero ili bilo sta slicno! Samo kopiras, brises, reimenujes fajlove... ma sve sto 'oces!
I da, DVD-RAM diskovi su mnogo kvalitetniji od obicnih (100000 puta predvidjeno pisanje i min 30 zivotni vek) i kosta oko 170din.
Meni koristi za bekapovanje programa koje skidam da ne moram da kopam po gomili diskova na kojima imam po jedan program koji nije zastareo tj. na nekom drugom imam isti taj samo noviju verziju Ti vidi da li bi tebi koristio?!:confused: