PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolje rešenje


l_milos83
25.9.2008, 8:33
Imam kuci kablovski net (ikom) 512kb uskoro bi trebalo da pazarim notebook pa me zanoma sta mi je potrebno da kupim, trazim neko jeftinije resenje da umrezim te dva racunara i da imam internet na oba. Modem i desktop su mi u susednoj sobi, znaci deli ih jedan zid, hteo bih neko bezicno resenje, znaci wireles. pretpostavljam da mi treba ruter koji ima antenu, sta bi mi bila najbolja kupovina u mojoj situaciji?

dzonihsv
25.9.2008, 10:13
Za male pare (oko 20-30e) moja preporuka Tp-Link WR340G. Stvarno super wireless router. Evo ja ga koristim vec oko godinu dana i niti jedan jedini problem sa njim nisam imao.

Znaci moja preporuka, tp-link.

l_milos83
25.9.2008, 15:00
Za male pare (oko 20-30e) moja preporuka Tp-Link WR340G. Stvarno super wireless router. Evo ja ga koristim vec oko godinu dana i niti jedan jedini problem sa njim nisam imao.

Znaci moja preporuka, tp-link.
Bice mi potrebno da podesim virtual server ili tako nesto, kako bi radili dc++ torenti i slicno na oba kompa, jel to nece biti problem?

dzonihsv
25.9.2008, 15:01
Samo podesis portove i sve ce da fura. (naravno ako ima seeder-a) ;)

l_milos83
25.9.2008, 15:09
Samo podesis portove i sve ce da fura. (naravno ako ima seeder-a) ;)
Sta je seeder?

dzonihsv
25.9.2008, 15:19
Ona zelena brojka na torrent sajtovima :D. To je lik koji seeduje fajl tj. upload-uje/daje neki fajl. Sto veci broj to bolje.

l_milos83
25.9.2008, 15:42
Ona zelena brojka na torrent sajtovima :D. To je lik koji seeduje fajl tj. upload-uje/daje neki fajl. Sto veci broj to bolje.
Jasno :)
Nisam se do sada zezao sa torentima posto nemam svoj komp, ima brat u sobi pored, vise sam koristio dc++

l_milos83
26.9.2008, 8:34
Za male pare (oko 20-30e) moja preporuka Tp-Link WR340G. Stvarno super wireless router. Evo ja ga koristim vec oko godinu dana i niti jedan jedini problem sa njim nisam imao.

Znaci moja preporuka, tp-link.
Posto cu kupiti lap u Gigatronu trebalo bi da uzmem i ruter kod njih posto ce sve ici preko racuna, a koliko vidim oni nemaju nista od tp linka
Mozda neki drugi predlog iz njihove ponude?
Trenutno preko ikoma imam 512, i veleo bih da ako je ikako moguce da tu konekciju podelim da oba racunara ravnopravno koriste vezu tj. da ukoliko oba racunara skidaju u isto vreme da podele konekciju, a ukoliko je moguce da kada je jedan ugasen drugi koristi ful vezu.