PDA

Prikaži potpunu verziju : Kablovi za produžetak 5.1 zvučnika


Qrjak
24.9.2008, 19:16
Imam Altec Lansing VS3251 i hocu da ih "razbacam" po sobi ali su mi kratki kablovi. Pa me zanima koje kablove i gde kupiti i naravno da li ima nekih sitnica tipa oko produzivanja kablova, duzine (posto sam citao negde da treba kablovi da budu iste duzine itd...) Molim za brz odgovor posto mi je hitno sutra bih isao da kupim kablove !!!

:qliranje:

Mario Pavićević
25.9.2008, 7:56
Ma kablovi koje dobijas uz te altec zvucnike nisu nista specijalno tako da ne mozes puno da promasis pri kupovini produznih:Dtebi je najbitnije da nadjes odgovarajuce dzekove i to je cela prica.Preporucio bih ti radnju Kanibal (http://www.kanibal.co.yu/)na novom beogradu i tamo ces naci gomilu raznih varijanti pa vidi sta tebi cenovno odgovara.Mada kazem kablove kakvi su tebi potrebni mozes naci svuda.

Neoplantius
25.9.2008, 10:44
Ne znam za gore pomenute, ali kod mene na NEO SW-G25, kad sam ih nastavljao kinezima dolazilo je do drastičnog gubitka u jačini zvuka.

Butke
25.9.2008, 15:57
Uf ,pazi da ne seces kablove-nece ti priznati garanciju na zvucnike.:dedica:
Ja sam dao nekim likovima u tv servisu da odrade produzetke sa cincevima za svaki kabl.Samo ih kuci prespojim,i extra.
Pomislih u pocetku da sam izgubio na kvalitetu,ali sada vidim da nije tacno-bar za moje uvo.
Imam logitec x530.
Pozdrav,i uzivaj u Altecu

Qrjak
26.9.2008, 0:32
Hvala na odgovorima, sutra kupujem kablove (po kishi fck) treba mi oko 40 metara ! I koliko sam video kablovi su stvarno shit tj. stock kablovi keje cak koristim da povezem zvono na kapiji... a sta da radim da ih ne bi seko ??? Kablovi u vufer ulaze samo ogoljena zica pod shtipaljku, ali u satelit idu samo kroz plastiku bez opcije finog vadjenja ?!?
Jel ima meko ideju... Ovo meni treba jedno 40 m jel ima neko ideju koliko kosta metar istih i dal ih ima u beloj boji ili providnih ?
http://www.kanibal.co.yu/link/kablovi/zvucnicki/photo/TPC/15011001.jpg

Kabl za zvucnike 0.5 mm˛

Qrjak
2.10.2008, 22:09
Zavrsio sam sa kablovima na buvljaku 15din/1metar (u "Kanibalu" su mi trazili 45din/1m za isti kabl !!!) i kupio sam bele kanalice za 50din/2m sve sljaka savrseno bez obzira na razlicite duzine kablova ! Tek sad sam uvideo koliko sam propustao dok su mi zvucnici stajali na stoli linijski rasporedjeni...

Hvala svima na savetima i pomoci,
nadam se da ce ova tema jos nekom pomoci !