PDA

Prikaži potpunu verziju : LC Power


vlajko
7.3.2006, 22:33
Sta mislite o LC Power kucistima i napajanjima ?

Magneto
7.3.2006, 22:59
Napajanja su jedna od najčešće kupovanih kod nas, s obizrom da imaju dosta povoljno cenu i solidan kvalitet. Sama po sebi nisu vrhunska, a nisu ni loša. Sa njima se može naići na mnogo različitih iskustava, kako pozitivnih tako i negativnih. Svakako, napajanja nisu loš izbor.

Ako pak hoćeš apsolutnu pouzadnost i neosporan kvalitet najbolje rešenje na našem tržištu su Cooler Master ili odlični Enermax modeli.

Mario Pavićević
8.3.2006, 12:45
Ja sam mojim zadovoljan,gura sve zivo dobro hladi

Hard2geT
8.3.2006, 12:56
Ako pak hoćeš apsolutnu pouzadnost i neosporan kvalitet najbolje rešenje na našem tržištu su Cooler Master ili odlični Enermax modeli.
U potpunosti podržavam. Naročito Enermax (malo ih je teže pronaći, ali vredi ih tražiti)! Mada i Antec napajanja treba uzeti u razmatranje. Što se tiče LC napajanja, ja lično bi ih uzeo kao zadnju opciju. Ona su sigurno bolja od Kung-Fu napajanja. Međutim nedopada mi se to što su mnogo paženje posvetili propratnom sadržaju (mahagoni kutija obložena satenom, aluminijumska članska karta i sl.). Deluje mi kao da estetikom pokušavaju da kompenzuju kvalitet. Jedina interesantna stvar koju sam video (mislim kod njih) je ta što grane koje se nekoriste, mogu vizički da se izvade iz napajanja. Tako da se nepravi gužva bespotrebnih kablova. Po časopima ih nahvališe, ali to netreba uzeti "zdravo za gotovo". Bolje kupi nešto provereno tipa DTK, Chieftec, Coolermaster. Ili ako možeš Enermax ili Antec kod njih nećeš pogrešiti sigurno!

komunista
9.3.2006, 11:26
Moje preporuke svakom su da kupi sto boljenapajanje ali...
LC imam i zadovoljan sam njime, ona KUNG-FU napajanja koja sam imao pre toga su bila toliko bucna tako da je LC dosao kao melem za usi. Ako ste bili dovoljno hrabri da 1000e drzite na nekom napajanju od 3-4 e u svakom slucaju LC je odlican izbor za male pare

vlajko
13.3.2006, 11:24
A sta mislite o ovoj kombinaciji kucista (http://www.piratesunited.com/modules.php?name=News&file=article&sid=68) i napajanja (http://www.piratesunited.com/modules.php?name=News&file=article&sid=67)

Patton
13.3.2006, 12:36
A sta mislite o ovoj kombinaciji kucista (http://www.piratesunited.com/modules.php?name=News&file=article&sid=68) i napajanja (http://www.piratesunited.com/modules.php?name=News&file=article&sid=67)
Kuciste je WOW:eek:
Ja bih takodje morao da promenim napajanje i razmisljam se o nekom LC-u. Odgovara mi zato sto je tiho i zato sto ima veliki ventilator koji se nalazi ispod na kucistu napajanja. Niko se do sada (barem ono sto sam ja citao) nije zalio da je dobijao neke nestabilne vrednosti u voltazama.

piskoonline
13.3.2006, 19:50
Zamenio sam DTK sa LC-om jer je DTK izgubio dah nakon zimskih EPS-ovih čarolija sa naponom mreže. Tišina i mir. Temperatura procesora pala, overklok porastao... vredi svaki dinar. CoolerMaster je razvikani shit prema LC-u, pogotovo kad bi se poredili performanse/cena odnosom... P.S. pazite da vam ne padne na nogu pri montiranju...:cool: I, sve je bolje od kung-fu-a.

Patton
15.3.2006, 13:40
Zamenio sam DTK sa LC-om jer je DTK izgubio dah nakon zimskih EPS-ovih čarolija sa naponom mreže. Tišina i mir. Temperatura procesora pala, overklok porastao... vredi svaki dinar. CoolerMaster je razvikani shit prema LC-u, pogotovo kad bi se poredili performanse/cena odnosom... P.S. pazite da vam ne padne na nogu pri montiranju...:cool: I, sve je bolje od kung-fu-a.
Koji si model uzeo, tj. od koliko W i kakav ventilatorcic ima?

Mario Pavićević
15.3.2006, 14:10
Ja preporucujem LC Power LC6550G -Black V2.0 550W.ventilator nije bas ventilatorcic(http://www.lc-power.com/htm/products_detail.php?lang=2&h_id=1&u_id=3&a_id=51)jer je 14cm precnika.napajanje ima 6molexa,2 sata konetora, atx 2.0 standard,PFC,zastitu od varijacija napona i kratkog spoja a kosta oko 50e

piskoonline
18.3.2006, 10:19
Lako je pljuvati po drugima, priznajem, ali, ja samo preuzimam par mišljenja iz novina koja nisu baš pohvalno dala mišljenje o tim napajanjima. Pa i o firmi, na kraju krajeva - što se tiče karakteristika i cene napajanja, ništa drugo. Nisam ih sam probao, pa tako moje mišljenje može biti i pogrešno... (ali, čim se o tome priča u nekoliko različitih časopisa...). LC koji imam je LC6550 v.2.0, super silent, sa 12 inčnim ventilatorom - propelerom, jedino što me je zapala "zlatna" boja :( , ali, kako se nalazi na bulji kućišta, to se i ne vidi pa me zato i ne smeta... a ionako je marginalno. Treba reći i nešto negativno što sam čuo o LC-u, ali samo u jednom časopisu (da ga ne reklamiram)- radi se o efikasnosti samog napajanja (tj. koliko povuče iz mreže a koliko daje na izlazima) gde je ispod vrhunskih napajanja, (ali ne toliko puta koliko je jeftiniji). Pa kad uporediš da "zvučno" napajanje koje daje ISTU snagu na izlazu košta minimum 120-150€, onda se sve lako proguta jer LC košta mizernih 43€..., stvarno se ne čuje uopšte, izvanredno hladi samog sebe i celo kućište u prostoru iznad procesora, i, sigurno daje dovljno snage - dok ne dođe na red quad-SLI... pa ko za to bude imao para, neka kupuje kilovatna ili 2×550W LC napajanja... Pošto ovde dajemo savete za kupovinu i trošenje nečijih teško stečenih para (da nisu takve, ne bi niko ni pitao da li da ih potroši), mislim da je LC izuzetno dobra i povoljna kupovina, čime se dobija komponenta u koju čovek više ne sumnja i naprosto je zaboravi uljuljkan u sigurnost. Da nema foruma gde povremeno pominju LC, i ja bi zaboravio na sve probleme pre LC-a... e, da, tu je i Maxtor koji je dobio nekoliko bad-sector-a dok je DTK bio na mukama. Bio sam uveren da će uskoro da skikne, kad, sa LC-om sve je stalo.... (al' bez low-levela nema ni popravke, što mi je za sada neprihvatljivo).