PDA

Prikaži potpunu verziju : Samosvesni mis


Mean_Machine
7.3.2006, 22:25
Ponkead kada hocu da kliknem neku komandu mis sam od sebe ode u nekom pravcu.
Ovaj problem se ne ponavlja nonstop ali je cest.
Mis je A4 OP 620.Posto za ovaj model nema drajver kada su se problemi pojavili (odmah po kupovini) skinuo sam drjaver za najslicniju seriju miseva,i porblem je ostao.

Nemojte odmah okriviti novi mis jer sam i na starom kuglicnom Microsoft-ovom misu imao isti problem zato sam kupio novi.Inace stari mis sistem je prestao da detektuje,a kod komse radi okey stari mis.
Koristio sam i ps/2 to usb adapter i opet ne detektuje stari a problemi sa A4 su prisutni i dalje.
Promenio sam sistem(win98 pa win2k pa winXP SP2) a problem je ostao.
Ploca je stara(Lucky Star 6VA 694 nema nov bios) CPU Cel. 633MHz oc830MHz,novo napajanje i nov CPU ventilator.Napajanje sam promenio jer se gasio sam od sebe.
Komp se sada ponekad restartuje ili blokira na glupostima(prime95 i memtest86 su radili po 2 sata i sve je uredu).

Molim vas ako znate sta je pomagajte,i kako da to resim.Nije nepodnosljivo ali iritira.
Uskoro cu dobiti nov komp ali opet zelim da znam sta je.

hacker_aca
7.3.2006, 22:43
Vidi da ti nije slab kontakt sa ps/2 priključkom, može to da bude.

peleplay
7.3.2006, 22:56
Ja imam drugi problem sa a4tech misem. Naime, mis ima izvesne dodatne dugmice koji se programiraju tako sto se instalira drajver, ali problem nastaje kad se drajver instalira. DO tog momenta kada pokusam da restartujem racunar on se bez problema ponovo ukljuci, ali posle instalacije drajvera komp radi ali se monitor ne ukljuci i sistem nece da se podigne. What's the problem?

NenadN
7.3.2006, 23:12
@Mean_Machine vidi dali ti gubi kontakt na ps/2 portu i probaj da njadjes konvertor za usb.

@peleplay ne valjaju ti drajveri.

The Finest Serbian Since '82
8.3.2006, 1:30
Veoma moguce je da ti podloga pravi problem.
Podloga za opticke miseve MORA da bude ISKLJUCIVO krpena, ili od nekog materijala koji nije sjajan. Nikakva matirana(nedaj boze ne matirana) plastika-guma ne moze.
Imao sam takav problem i resio sam ga kupovinom prave podloge. Trivijalno ali deluje :)

NenadN
8.3.2006, 1:48
Najbolja podloga je beli papir.

@The Finest Serbian Since '82 Covek kaze da je imao problema i sa predhodnim kuglicnim misem.

The Finest Serbian Since '82
8.3.2006, 1:52
Veoma je moguce da je on stvarno i bio pokvaren :)

peleplay
8.3.2006, 13:15
Znam za drajvere skontao sam to odavno, samo sam hteo da proverim i hocu da kazem da imaju dosta bagova ;) (Logitech je logitech)

Mean_Machine
8.3.2006, 21:16
Veoma je moguce da je on stvarno i bio pokvaren :)
Ma stari radi kod druga odlicno,a moj ga ne detektuje.Nije od O.S.
Pokusao sa ps/2 to usb jack-om i isti problemi.
Da li ploca ima cip koji je kontroler misa?To mi jedino pada na pamet.