PDA

Prikaži potpunu verziju : Ajmo da pravimo igricu


Bozidar
14.9.2008, 19:21
Hajmo da i mi napravimo igricu ali sada neka ceo forum ucestvuje u ovom projektu(naravno ako malo zazivi),vec smo imali par clanova koji su uspeli
da na svoje ideje zazive.Kada moze i srbija mozemo i mi.

Mislim da vec postoji neka ovakva tema?:icon_scra


Ako moderatori ovu temu ne izbrisu da probamo sa nekom 2d igrom tipa maria ili labyrinth ako neko zna sta je to.

Znaci treba ce nam:
-neko ko poznaje programske jezike tipa qbasic itd
-neko ko moze da nam napravi muziku za igru
-neko komoze da nam napravi credits(to cu ja)
-i jos neko

dzonihsv
14.9.2008, 19:30
Zanimljiva ideja. :)

Nadam se da ce da zazivi.

Shadowfax
14.9.2008, 19:43
Pa, koliko se secam, na ovom forumu je vec bilo nekoliko neuspelih pokusaja.

Da ne ispadne da sam negativan/pesimista, ja sam uvek za, ali ne ide to toliko lako, koliko neki misle. :)

Pjanovic
14.9.2008, 19:59
Evo ja cu da budem producent, ima da radite kao crnci, plata kad stigne, ali ako igra bude uspesna, onda cete dobiti markicu za prevoz.

Dajte ljudi, osvestite se malo ;).

DobroslaV
14.9.2008, 20:00
I'm in ;)

zoran845
14.9.2008, 20:03
Khm, http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=30604.

Highlander
14.9.2008, 22:45
omg, zar opet... :boodala:

Lokigodofirendlies
14.9.2008, 23:28
Jaoj, bre Boki jedva obuzdavam sarkazam i limited sasynes (konstrukcija koja vrlo verovatno potpuno netacna) da izbiju na povrsinu. Mis'im, ono znaci ono cemu tebra, ljudi koji imaju kvaliteta u ovom polju ili su u procesu rada na igri ili su u proslosti zagrizli toliki chunk u pokusaju da naprave uber 3D igru da su njihove nocne more ispunjene programskim jezicima i 3D modelima.

Pjanovic
14.9.2008, 23:45
I'm in ;)

Odlicno, ti ces da nam ides po pljeskavice i burek :rofl: :tapsh:.

Partybreaker
14.9.2008, 23:46
Odlicno, ti ces da nam ides po pljeskavice i burek :rofl: :tapsh:.

Ja se prijavljujem za jogurt i kafu! :D

KarloBasic
15.9.2008, 0:06
probamo sa nekom 2d igrom tipa maria ili labyrinth ako neko zna sta je to.

Sto da ne. Ima sanse da uspe. Za razliku od drugih koji su odma zeleli da naprave 3d igre, i da ih prodaju pre nego sto zavrse, ovde imamo sasvim realnu situaciju.
Svako moze da napravi ovakav tip igre, samo je jedna stvar najvaznija, a to su dve reci:
1. Red (da se zna ko je ko i ko sta radi)
2. Rad (svaki dan programiranje po nekoliko sati)
2a. i ( ne racuna se u rec)
3. Disciplina. (....nema odustajanja od projekta.....nema izgovora tipa nemam vremena....itd)




Znaci treba ce nam:
-neko ko poznaje programske jezike tipa qbasic itd


Ja znam QBasic, tj na njemu sam pre 13-14 godina ucio da programiram. E ako ce te praviti u QBasic-u (tj. QuickBasic-u koji moze da napravi .exe verziju) onda cu da vam pomognem. Ali samo pomognem, ako zapnete negde.

Inace, bolje da ove igre pravite u Game Maker-u ili necem slicnom.

Srecno, i puno uspeha u daljem radu.

Patton
15.9.2008, 9:53
Naravno cim se postavi ovako neka tema, odmah krenu posalice / zezalice i potrebno je brisati offtopic. Ovakvih tema ima mali milion, tako da ako zapocinjete rad na nekom projektu, ako skupljate clanove i dogovarate se ko ce sta da radi, to mozete da se dogovorite ili u nekim od postojecih tema, ili preko PM-a.

Najlepse vas molim da ne otvarate ovakve teme, ukoliko:

1. nemate vec okupljen tim
2. nemate pojma sta zelite da pravite
3. nemate vec nesto gotovo (prica ili artwork ili neka alfa / beta)

Dosta clanova foruma se poznaje, a i iz postova se moze videti sta ko ume da radi, tako da je nepotrebno otvarati vise ovakve teme, dok nemate nesto gotovo barem na papiru. Onda mozete doci i prezentovati to sto ste smislili.